Witaj
Gość

Wątek: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?  (Przeczytany 6042 razy)

  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:51:40 pm »
Witam wszystkich, czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć o co chodzi z tym ujednoliceniem serwerów europejskich ? Słyszałem że od 5 października jedynym serwerem Euro ma być Teon, czy Luna i Franz zostaną zlikwidowane ?
Pytam dlatego że jakiś rok temu grałem troszkę na Teonie (został mi tam Glad lvl58) oraz na Lunie (jest tam Glad, BD i WC - wszyscy lvl61) i chciałem wrócić do gry tylko nie wiem na który serwer. Ogólnie rzecz biorąc to jestem już stary chłop, mam 28 lat ale jeśli chodzi o Lineage 2 to jednak jestem  :noob:, dlatego proszę o pomoc, a zatem jak ktoś coś wie odnośnie w/w temtów to niech wyjaśni i doradzi na który serwer wrócić, z góry dzieki.


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:56:53 pm »
teon , luna i franz będą połączone w 1 serwer. Wszystkie  postacie będą zachowane na kontach, jeżeli ktoś ma więcej postaci na tych 3 serwerach niż 9 to zostaje 9 postaci o najwyższym lvl.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:57:05 pm »
Dzięki za info, czyli rozumiem że mogę spokojnie zacząć od nowa grać na Lunie, a 5 października po prostu przeniosą mi postacie które tam mam na ten nowy wspólny serwer, i teraz pytanko - przeniosą je ze sprzętem czy gołe ?
A tak w ogóle to dlaczego taki mix serwerów, mało ludzi gra czy o co chodzi  ??


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2010, 11:28:39 pm »
Klany które sprzedawały adene za realną kasę oraz te które nie radziły sobie z wrogiem odkryły genialny sposób na pozbycie się konkurencji a mianowicie słanie petycji na przeciwnika. NCsoft zaczął banować serwery na których 99% graczy to były boty do tego dochodziło do mass banów byle kogo, powstał ruoff. Aion  ludzie po banach nie wracali jak to miało miejsce wcześniej tylko szli na ruoffa i tak coraz to mniej ludzi było na serwerach przez co inni przestali przedłużać czas na kontach :D No to chyba wszystko :P

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 687

  • Pochwał: -1

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 27, 2010, 08:53:17 am »
druga strona medalu jest taka, ze ludzie mieli dosc grania w gre gdzie bez oszukiwania (czt. botowania, kupowania adeny, uzywania programów wspomagających) niewiele mozna bylo osiagnąc w krotkim czasie, a jesli zdecydowales sie pojsc na skroty to wczesniej czy pozniej i tak banem sie to konczylo (choc jak wszedzie sa wyjatki niektorym sie udało :) ), wiec przy wyborze czy po banie wracac na zjebane serwy europejskie i zaczynac od nowa, czy zaczac na ruoffie...
choc efekt jest ten sam co u w poscie wyzej, bezsensowana politykaq NC soft spowodowala opustoszenie serwerow offa
Char : Incertus :: Iss
Clan : BlackSwans


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2010, 01:48:30 pm »
teorytycznie jest jeszcze sznasa dla ofka. Po zrobieniu merge'a powinni otworzyć na początku 1 dodtakowy (potem może jeszcze jakieś jak wypali) serwer, gdzie będzie już od początku konsekwentnie pilnowanie botów, radarów i innego gówna (skoro na ru ofie się da, to dlaczego nei na ofie?), przejść na system mikro transakcji (jak na ru ofie) likwidując abonament, ale dając np. ten exp x 2 do wykupienia.

Trudne? Pewnie, że tak, ale pytanie na ile im się chce, czy może chcą już tak zostawić dogorywające 2 serwery, które i tak ze względu na petition war (niektórym nawet z online 3k jest za ciasno i wolą grać 500 online...) i tak się pobanują co doprowadzi do ostatecznego zamknięcia przez NC softu NA/EU Lineage 2.

I myślę, że jeżeli obserwują powodzenie ru ofa, to wiedzą, że dalej olbrzymia osób chce grać w l2 (widać to po ilości na ru ofie i privach, szczeólnie tych lepszych pokroju RPG) i na pewno po krótkim czasie znów udałoby im się zapełnić przyzwoicie kilka(naście?) serwerów.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2010, 05:07:19 pm »
(...) co doprowadzi do ostatecznego zamknięcia przez NC softu NA/EU Lineage 2. (...)
Szczerze wątpię. Lineage I wciąż stoi i ludzie grają i płacą.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 05:22:23 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Banned
  • Wiadomości: 392

  • Pochwał: 5

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2010, 05:12:47 pm »
Lineage2 przestał już dawno być priorytetem NCSoftu, może jak wyjdzie GW2 to zajmą się tym bardziej.


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2010, 05:13:28 pm »
@Alarion
W teori fajnie to brzmi.
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2010, 06:53:24 pm »
@Alarion
W teori fajnie to brzmi.

W praktyce działa bardzo skutecznie na Ru ofie.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2010, 07:32:37 pm »
Lineage2 przestał już dawno być priorytetem NCSoftu, może jak wyjdzie GW2 to zajmą się tym bardziej.

Tak samo było mówione o Aionie, więc można sobie to wsadzić między bajki. Tylko głupiec zrezygnowałby z czegoś, co jest wizytówką organizacji.



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2010, 07:34:52 pm »
akurat z Aionem dzieje się to samo co z L2, tyle, że w procesie ultra przyspieszonym (merge serwerów odbył sięchyba 2 miechy temu). Różowo nie ma, bo ich polityka jest tragiczna.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2010, 08:44:11 pm »
akurat z Aionem dzieje się to samo co z L2, tyle, że w procesie ultra przyspieszonym (merge serwerów odbył sięchyba 2 miechy temu). Różowo nie ma, bo ich polityka jest tragiczna.

Polityka na EU/NA. Ponoć w Korei nieźle się trzyma L2



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:19:57 pm »
akurat z Aionem dzieje się to samo co z L2, tyle, że w procesie ultra przyspieszonym (merge serwerów odbył sięchyba 2 miechy temu). Różowo nie ma, bo ich polityka jest tragiczna.

Polityka na EU/NA. Ponoć w Korei nieźle się trzyma L2
W Korei każde mmo dobrze się trzyma XD Tam w l2 jest jeszcze więcej botów niż było na na/ue XD to oni stworzyli l2walkera a system płatność tam jest mieszany coś podobnego jak do wowa tylko, że na większą skale.

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 28, 2010, 01:32:40 pm »
teorytycznie jest jeszcze sznasa dla ofka. Po zrobieniu merge'a powinni otworzyć na początku 1 dodtakowy (potem może jeszcze jakieś jak wypali) serwer, gdzie będzie już od początku konsekwentnie pilnowanie botów, radarów i innego -_-'a (skoro na ru ofie się da, to dlaczego nei na ofie?), przejść na system mikro transakcji (jak na ru ofie) likwidując abonament, ale dając np. ten exp x 2 do wykupienia.
Ruoff popularność zawdzięcza temu, że L2 jest niesamowicie popularne w Rosji. Na zachodzie mało kto w ogóle wie o istnieniu tej gry ( w skali całego rynku MMO), a jak ktoś zna to i tak nie zagra bo za trudno (vide: płacz dzieci Wowa na forach Aiona). Otwarcie nowego serwera doprowadziłoby tylko do dalszego rozwodnienia populacji (vide Franz i Luna, gdzie wiekszość graczy to były rerolle ze starych serwerów). Poprostu L2 nie jest popularne na zachodzie i nie ma napływu nowych graczy, a starzy odchodzą bo po pięciu latach L2 im się poprostu nudzi - nie ma w tym nic dziwnego.
Popularnosć mikropłatności to również specyfika rynku rosyjskiego. Na L2 NA/EU doprowadziłoby to tylko do większego wyludnienia - chyba że za dodatkową kasę zaoferowaliby tylko jakieś ozdóbki i pamiątkowe itemy. PA z expem x2 to w praktyce jest poprostu serwer z normalnym miesięcznym abonamentem i rates x2. Nie sądzę, żeby Nc NA zamerzał podnieść raty serwerów (byłoby to nieuczciwe wobec starszych graczy i wywołało dodatkową burzę w community).

Cytuj
Trudne? Pewnie, że tak, ale pytanie na ile im się chce, czy może chcą już tak zostawić dogorywające 2 serwery, które i tak ze względu na petition war (niektórym nawet z online 3k jest za ciasno i wolą grać 500 online...) i tak się pobanują co doprowadzi do ostatecznego zamknięcia przez NC softu NA/EU Lineage 2.
Petition wars to sprawa sprzed... dwóch lat? A bany lecą, i owszem - NC chyba robi czystkę, żeby mieć miejsce na merge. Na dzień dzisiejszy na Teonie trudno znaleźć bota, czy osobę używającą rangera. Na społeczność padł blady strach :) Do tego stopnia, że od kilkunastu dni czekam na kasę za sprzedane itemy, bo koleś który je kupił, kupił też adenę i czeka bo farmerzy nie mają.

Cytuj
I myślę, że jeżeli obserwują powodzenie ru ofa, to wiedzą, że dalej olbrzymia osób chce grać w l2 (widać to po ilości na ru ofie i privach, szczeólnie tych lepszych pokroju RPG) i na pewno po krótkim czasie znów udałoby im się zapełnić przyzwoicie kilka(naście?) serwerów.
Potencjalni klienci RuOffa nie pójdą na Na/Eu bo:
-nie lubią grać z obcokrajowcami
-nie lubią posługiwać się językiem innym, niż rosyjski
To poprostu specyfika rosyjskich graczy.

Ludzie z privów (w swojej większości, a nie wyjątkach potwierdzających regułę) nie pójdą z kolei gdzieś, gdzie trzeba płacić.  Taka prawda.
W swoim czasie prywatne serwery odegrały dużą rolę w popularyzacji L2 w naszej części Europy, ale na dzień dzisiejszy, kto miał przejść na offa, to już to dawno zrobił i NcSoft najlepiej by wyszedł doprowadzając do zamknięcia większości privów.

Cytuj
W Korei każde mmo dobrze się trzyma XD Tam w l2 jest jeszcze więcej botów niż było na na/ue XD to oni stworzyli l2walkera
Walkera stworzyli chińczycy w celach zarobkowych. A w Korei nie potrzebują botów, bo mają eventy multiple exp, odpowiednią liczbę graczy i serwery "relaxed" z podwyższonym z natury expem.

BTW z Teona znam całą jedną osobę, która przeszła na RuOffa. Znam też jedną osobę, która gra równocześnie tu i tu. Każdy ma swoje powody.




  • Wiadomości: 687

  • Pochwał: -1

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2010, 03:15:40 pm »
Popularnosć mikropłatności to również specyfika rynku rosyjskiego.
Z tym sie nie zgadzam, mikropłatnosci to przyszlosc MMO, co widac obserwujac aktualny rynek MMO. Najlepszym przykładem jest tu DDO, gra która na abonamencie miesięcznym prawie umarła, a po wprowadzeniu mikroplatnosci odrodzila sie jak fenix i nie jest zdominowana przez rosyjskich graczy. 
Char : Incertus :: Iss
Clan : BlackSwans


  • *******
  • Banned
  • Wiadomości: 2363

  • Pochwał: 0

  • ((4i + 6i) :10) - 3u < 0, rly!
Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 28, 2010, 03:40:18 pm »

 kto miał przejść na offa, to już to dawno zrobił i NcSoft najlepiej by wyszedł doprowadzając do zamknięcia większości privów.

przy wyczyszczeniu eu i wprowadzeniu systemu jak na ruoffie privy padna smiercia naturalna.
Hapszasin

ex- DoomCryer 82/sps@Lancer
ex- PhoenixKnight 81/sr/wl@Lancer
/get.your.envelopes_ _time.to.address.the.haters/


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 28, 2010, 04:53:07 pm »

 kto miał przejść na offa, to już to dawno zrobił i NcSoft najlepiej by wyszedł doprowadzając do zamknięcia większości privów.

przy wyczyszczeniu eu i wprowadzeniu systemu jak na ruoffie privy padna smiercia naturalna.
Nie padną poczytaj co fanatycy  z tego forum piszą o swoich privach XD

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 28, 2010, 05:27:09 pm »
(...)(byłoby to nieuczciwe wobec starszych graczy i wywołało dodatkową burzę w community).(...)
...podobnie działa system vitalty oraz dodane questy z mega boostem xp. Zarówno na niskich lvlach - gdzie 40 lvl robi się w 1-3 dni, czy też Epic quest. O Noblesie nie wspominając. I Questach na suba też.
I jakoś nie słyszałem głośnego płaczu i protestów.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 28, 2010, 07:14:55 pm »
(...)(byłoby to nieuczciwe wobec starszych graczy i wywołało dodatkową burzę w community).(...)
...podobnie działa system vitalty oraz dodane questy z mega boostem xp. Zarówno na niskich lvlach - gdzie 40 lvl robi się w 1-3 dni, czy też Epic quest. O Noblesie nie wspominając. I Questach na suba też.
I jakoś nie słyszałem głośnego płaczu i protestów.

Pozdrawiam

Co innego umożliwić szybsze przebrnięcie przez całkowicie martwą zawartość gry (1-40 WTF) a co innego umożliwić dwukrotnie szybsze levelowanie w pełnym zakresie leveli. Vitality system jest praktycznie bez znaczenia, chyba, że ktoś się loguje raz na 3 dni. Przy w miarę intensywnym expie i tak masz perma zero vit, bo na ile czasu starczą te niecałe dwie i pół kreski vita, które odrosną pomiędzy jednym a drugim wieczorem.


  • Wiadomości: 687

  • Pochwał: -1

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 28, 2010, 07:33:43 pm »
Vitality system jest praktycznie bez znaczenia, chyba, że ktoś się loguje raz na 3 dni. Przy w miarę intensywnym expie i tak masz perma zero vit, bo na ile czasu starczą te niecałe dwie i pół kreski vita, które odrosną pomiędzy jednym a drugim wieczorem.
Przesadzasz, vit bardzo przyspieszył xp, bo to nie są tylko te 4 kreski, ale również revitapoty i jak byś nie zauważył to każdy event (a jest ich sporo ostatnio) w dużej mierze jest związany z vitem. Exp porównując do tego z np. 1 roku to dzień do nocy. I jak pisze MastJedi nie słyszałem by ktoś narzekał.
Char : Incertus :: Iss
Clan : BlackSwans


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 29, 2010, 11:11:34 am »
Vitality system jest praktycznie bez znaczenia, chyba, że ktoś się loguje raz na 3 dni. Przy w miarę intensywnym expie i tak masz perma zero vit, bo na ile czasu starczą te niecałe dwie i pół kreski vita, które odrosną pomiędzy jednym a drugim wieczorem.
Przesadzasz, vit bardzo przyspieszył xp, bo to nie są tylko te 4 kreski, ale również revitapoty i jak byś nie zauważył to każdy event (a jest ich sporo ostatnio) w dużej mierze jest związany z vitem. Exp porównując do tego z np. 1 roku to dzień do nocy. I jak pisze MastJedi nie słyszałem by ktoś narzekał.
Ta poty z przed ostatniego eventu który był głównie dla łuczników albo nuków w bieganiu do króliczka XD Co innego raty co innego vital i rec system(power exp tylko dla kasiastych :P) Nikt nie narzekał  bo to nie ingeruje tak jak raty

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Ujednolicenie serwerów ? O co chodzi ?
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 29, 2010, 07:20:10 pm »
Ta poty z przed ostatniego eventu który był głównie dla łuczników albo nuków (...)
Guzik prawda. Na łuczniku zdobyłem 4 czy 5 pot. Wolno naciąga cięciwę jak chorera (Saggi 78)...
Za to tyrkiem natłukłem pozostałe 24 :D Perma krolik, spam targetu i magiczny krąg ognia zdziałały cuda :D
Aaa no i oczywiście taktyka jaką się przyjęło - zarówno miejscówka, jak i sposób - bieganie, czy stanie w jednym miejscu.
Szansę miały jedynie postacie posiadające atak AoE, bo czasami to ostatni króliczek z grupy nosił dropy.

@Falconek Poruszyłeś tylko vita. A Noblese? których teraz się zrobiło jak piasku na plaży? Dzięki temu "ruszyła" olimpiada. Dzięki temu i książkom za tokeny. Ale kiedyś trzeba było spooooorooo czasu aby do niej stanąć. O questach i bossach nie wspominając. Włącznie z Baiumem. I jak podkreślę jeszcze raz - nie słyszałem, żeby "Tradycyjni" noblesi płakali po forach, że to nie fair. Że oni musieli a teraz inni nie muszą.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;