Witaj
Gość

Wątek: Poradniki  (Przeczytany 10828 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Poradniki
« dnia: Czerwiec 16, 2009, 09:40:21 pm »
Już jakiś czas temu przez przypadek usunąłem post o tej samej tematyce napisany przez Maślana za czasów jego kadencji na stanowisku moderatora tego działu, w którym można było pisać propozycje na nowe poradniki . Ostatnio mam dużo wolnego czasu ( jak wielu z nas w tym momencie  :P ) , a więc postanowiłem, że napisze kilka poradników, ale podobnie jak wtedy Maślan - nie bardzo wiem czego oczekujecie . Proszę więc aby w tym temacie umieszczać swoje propozycje na nowe PORADNIKI . Oczywiście muszą być zgodne z regulaminem . Owe poradniki powinny faktycznie coś wnosić, mam nadzieje, że nikt nie zacznie prosić o poradniki w stylu " jak ustawić rate na serwerze "

- Czekam

Nie gwarantuje, że będę znał odpowiedź na wszystkie pytania, ale myślę, że jeżeli moja wiedza będzie w danej sprawie zbyt uboga to wspomoże mnie jakiś użytkownik, który będzie mnie w danej tematyce przewyższał .

Mam też nadzieje, że na forum znajdzie się w końcu ktoś kto zacznie coś dawać od siebie na forum ( tak tak , np jakiś poradniczek ) Warto dzielić się swoją wiedzą, a więc zachęcam! Oczywiście za ładne poradniki, które będą coś wnosić dla forum będą PLUSY
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 17, 2009, 02:36:23 pm wysłana przez Matim »


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 1

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 19, 2009, 09:56:30 pm »
Witam. Ja prosiłbym o poradnik jak zrobić buffera na komendę gdyż pewnie dużo ludzi chce sobie zrobić taką przyjemność na servie lecz nie umie a na google nie ma takiego poradnika. Czytałem już poradniki jak zrobić /komende i .komende ale one były tylko do wyświetlania okienek czatu. Pozdro.


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 20, 2009, 04:47:56 pm »
Witam. Ja prosiłbym o poradnik jak zrobić buffera na komendę gdyż pewnie dużo ludzi chce sobie zrobić taką przyjemność na servie lecz nie umie a na google nie ma takiego poradnika. Czytałem już poradniki jak zrobić /komende i .komende ale one były tylko do wyświetlania okienek czatu. Pozdro.

okienka czatu  yhym to jaki problem by to okienko czatu było związane z questem ?


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 1

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 20, 2009, 08:53:28 pm »
Dobra fajnie tyle że jak to zrobić ?


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2009, 10:50:09 am »
Dobra fajnie tyle że jak to zrobić ?

looknij co to bypass oraz hiperłącza


  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 1

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 21, 2009, 04:27:02 pm »
Nie no ja już nie wiem próbowałem hiperłączami (<a...>) i bypass'em i nic. Próbowałem kopiować zawartości innych bufferów i nic. Kompletnie nie wiem co już mam zrobić żeby działało.  :( Proszę pomóżcie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2009, 07:14:07 pm wysłana przez artuspl »


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 22, 2009, 02:38:53 am »
Pytanie i zarazem prośba do panów Matima i Maślana, czy mogli byście napisać poradnik jak zrobić pewien obszar non-pvp? Tak jak na przykład są zrobione areny(na samej arenie można bić a poza granicami już nie) lub miasta. Zapewne zaraz dostane op*** :oops: reprymendę że źle szukałem czy coś w tym stylu :P Albo jeśli możecie powiedźcie wg czego mógł bym robić(z jakiego pliku przerobić) 

pozdrawiam  8)
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 22, 2009, 03:19:46 pm »
oblokaj pliki związane z rejonami (np zone.xml) i typem PEACE_ZONE


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 22, 2009, 10:39:16 pm »
tak teraz czysto teoretycznie

Muszę zrobić plik zone1.java w nim umieścić range x1,x2,y1,y2,z1,z2, wklepać tam formułkę od peace zone/miasta, dorzucić id gidze [id>20100, id<1100], skompilować,  potem dodać to do zone.xml i bazy. No i osobny config by się zdał...:o
 
jeśli to zadziała(w co wątpię) to napisze tu poradnik  :D
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 22, 2009, 10:51:19 pm »
Nie, wchodzisz do \gameserver\data\zones i ustawiasz co ma być PeaceZone a co nie ;P
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 22, 2009, 11:14:02 pm »
ee to to wiem ale chcę zrobić w środku np. monastery of silence w bibliotece(sam środek) obszar w którym nie można się bić bo chce tam zrobić coś na zasadzie spawn/shop place




// edit


już wiem jak to zrobić... prostsze niż drapanie się po plecach ....

bierzemy pliczek zone.xml edytujemy, wklejamy przykładowo
zone id="10999" type="PeaceZone" shape="Cuboid" minZ="xxx" maxZ="xxx">gdzie zone id="10999"id którego użyjemy w bazie
type="PeaceZone"
 rodzaj miejsca, w tym wypadku miejsce non-pvp
shape="Cuboid"rodzaj tego obszaru, sa 3 takie rodzaje Cuboid-sześcian(wykorzystuje 2 punkty), NPoly- graniastosłup(wykorzystuje 3 lub wiecej punktow), Cylinder- walec (wykorzystuje 3 lub wiecej punktow)
minZ="xxx" maxZ="xxx" mówi nam o wysokości danego obszaru

po dodaniu tego przechodzimy do navicat'a
otwieramy sobie zone_vertices
i kolejno wpisujemy
ID - to samo które bylo podane w zone.xml,
order - kąt(przy cuboid podajemy przekątne rogi!!)kolejno 0, 1,2,3 etc...
x- os x(można łatwo sprawdzić z /loc)
y- jak w przypadku x

trzeba zachowac kolejnosc podawania nw - se

Taki mały myk wyciągnięty z zakamarków plików java. używając tego można spokojnie zabronić ludziom   stawiania sklepów w danych miejscach zamieniając "PeaceZone" na "NoStoreZone". Mam nadzieje ze komuś się to przyda :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2009, 06:38:04 pm wysłana przez Veandil »
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • Wiadomości: 79

  • Pochwał: 11

  • Recenzent&Redaktor
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2009, 03:10:17 pm »
"cylinder- graniastosłup o podstawie kola(?) <daaaawno do szkoły na matmę nie uczęszczam....> "- proponuje wrócić takie coś się walcem nazywa... jak to przeczytałem to aż padłem


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 23, 2009, 06:38:42 pm »
no ale ale.... było wiadomo o co chodzi :D
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 30, 2009, 02:47:02 pm »
Witam Ja bym prosil o dokładny poradnik Compilacji chodzi o to jak przygotowac Eclipse do Compilacji
Czytałem Ten Poradnik http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,20151.msg219159.html#msg219159
i jak sam Sou Napisal

Zainstaluj Eclipse Classic (nie podaję dokładnej instrukcji, ponieważ zakładam, że zabierając się za kompilacje, macie już jakieś pojęcie o tym co robicie). Zapamiętaj gdzie ustawiasz workspace.

Ten Poradnik nie jest dokładny a nie moge sobie poradzić z ta kompilacją :P


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 30, 2009, 07:47:05 pm »
Mógłbym zrobić parę screenów jak instalować Eclipse, ale powiedz mi jaki jest w tym sens? Przecież zakładam, że znasz angielski bo jesteś bywalcem Mxc, a więc co to za problem zainstalować Eclipse, a z tym Twoim problemem to mówiłem Ci, że musisz zainstalować subversion abyś mógł pobierać z SVN danego projektu.

;)


  • Wiadomości: 56

  • Pochwał: 1

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 02, 2009, 01:20:04 pm »
to może taki poradnik: instalacja serwera l2j na serwerze dedykowanym z systemem linux?


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 02, 2009, 07:41:09 pm »

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 04, 2009, 11:46:29 am »
Ja bym bardzo chciał aby został napisany konkretny poradnik pakietu należącego do jdk:  java.nio - Na ten temat jest napisane wiele książek, wyszedł także w wersji jdk 7 dodatek do tego pakietu nazwany nio2. Bardzo się przyda taki poradnik, dla osób, które chcą wiedzieć jak działa w ogóle podstawa samego servera l2j czyli komunikacja z klientami.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 15, 2009, 11:51:16 pm »
Nie wiem czy to aktualne czy nie, listopad był dość daleko temu. To ja mam prośbę dla bardzo obeznanych. Może ktoś opisać role kilku pól w pliku "Weapongrp.dat". Z obserwacji zauważyłem że ma to coś wspólnego z wyświetlaniem glow'u na broniach, ale monotonne jest sprawdzanie każdego pola po kolei, tym bardziej że może ktoś z was ma jakiś poradnik czy cuś :)

Mianowicie:
Cytuj
junk1A[0]   junk1A[1]   junk1A[2]   junk1A[3]   junk1A[4]   junk1B[0]   junk1B[1]   junk1B[2]   junk1B[3]   junk1B[4]   ------   ------   junk2A[0]   junk2A[1]   junk2A[2]   junk2A[3]   junk2A[4]   junk2A[5]   junk2B[0]   junk2B[1]   junk2B[2]   junk2B[3]   junk2B[4]   junk2B[5]

Samo opisanie to nie modyfikacja więc nijako się mieści w regulaminie(?).

...uszanowanko miszcze


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 16, 2009, 09:30:48 am »
No na tym forum nikt ci nie pomoże z tym plikiem ;] Nie dlatego, że nie wiemy tylko dlatego, że wielki brat patrzy. Ogólnie jak sprytnie poszukasz to odnajdziesz dobrze odkodowany. Po tym intuicyjnie się zorientujesz do czego on jest :)
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 17, 2010, 11:42:17 am »
Baardzo prosze o napisanie jak zrobic ¨stackable subclass¨ bo jest to super rzecz i brakuje tego na wielu serwerach. Jesli moglibyscie, to prosze wytlumaczyc jak dla n00ba bo dopiero zaczynam z Java.
Sry za brak polskich znakow, ale jestem za granica :)


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 03, 2010, 10:57:08 am »
Prosiłbym o napisanie poradnika jak przerobić zwykły itemek np czapkę na czapkę 7 dniową. Chodzi mi o to że jest paczka która po otwarciu wyrzuca itemek który będzie w ekwipunku przez 7 dni oraz jak zrobić item który po otwarciu będzie miał np 10% szans że dropnie L2Day - A, 30% szans że dropnie L2Day - D itd. coś jak reagent pouch.


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 03, 2010, 08:44:46 pm »
Dobrze, ponownie można pisac pomysły na poradniki.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Poradniki
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 18, 2010, 01:03:20 pm »
Witam, prosiłbym bardzo o zrobienie poradnika jak zrobić stackable subclass.


  • Wiadomości: 50

  • Pochwał: 5

    • kompania obrony wybrzeża ASG
Odp: Poradniki
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 19, 2010, 11:41:55 am »
dziś dodam poradnik od stuck sub.  tylko tak po 15-16 :P :oops:
WWW.KOMPANIA-OW.XORG.PL
ASG to nie tylko zabawa- to sposób życia