Witaj
Gość

Wątek: FLCL  (Przeczytany 1992 razy)

  • Wiadomości: 57

  • Pochwał: 0

  • LOLWUT
FLCL
« dnia: Styczeń 30, 2010, 09:49:04 pm »
Hmm... nie ma co pisać recenzjii , bo to anime to taki mindfuck , że nie da się tego opisać. No , najwyżej troszeczkę...

"Wielu określa ten serial jako zwariowane anime. To oczywiście prawda, ale obawiam się, że określenie to nie oddaje w pełni tego, co tam się dzieje, ani jak bardzo anime to różni się od „normalnych” zwariowanych produkcji i to nie tylko w Japonii. Twórcy „FLCL” poszerzyli ramy konwencji animacji, a także wyznaczyli nowy standard parodii i komedii, co było rozwinięciem nieśmiałych pomysłów wdrożonych w poprzednim serialu Gainaksu: „His and Her Circumstances”. O ile gatunek tamtego serialu można było bez problemu zdefiniować, o tyle przy „FLCL” każda próba wrzucenia go do odpowiedniej szuflady kończy się kompletnym fiaskiem.

Naota, 12-letni chłopiec, mieszka z ojcem i dziadkiem w zupełnie normalnym miasteczku, w którym absolutnie nie dzieje się nic niezwykłego. Dzieci chodzą do szkoły, mają zupełnie normalną nauczycielkę. Nieopodal stoi zupełnie zwyczajna fabryka Medical Mechanica, która, co prawda, nie ma drzwi ani okien i każdy ma minimalne pojęcie o tym, co tam się wytwarza, ale skoro codziennie, o tej samej porze osnuwa miasto wielkim obłokiem pary, to wszystko jest w porządku. W końcu duże żelazka powinny wytwarzać duże ilości pary...

Naota jest na pierwszy rzut oka zwyczajnym chłopcem, który wydaje się mieć spory zapas zdrowego rozsądku. W każdym razie zachowuje się tak, jakby był doroślejszy od pozostałych członków rodziny. Oczywiście nadal jest tylko dzieckiem i to takim trochę zamkniętym w sobie. Jego starszy brat, świetny baseballista, wyjechał do Ameryki, aby rozwijać swój talent. Naota, który go bardzo podziwia, został sam i zaczął chodzić własnymi drogami. Z chłopcem przebywa często Mamimi Samejima, do nie dawna dziewczyna jego brata. Mamimi stale opuszcza szkołę, nie ma przyjaciół, a koleżanki często jej dokuczają. Lubi fotografować oraz grać w gry kieszonkowe. Dziewczyna jest bardzo samotna, właściwie nie ma nikogo, dlatego posiadanie przyjaciela, nawet o pięć lat młodszego, nie jest dla niej żadnym problemem."

Oglądajcie wersję ENG sub , ponieważ polska jest denna jakościowo i oczywiście ocenzurowana (tak , nawet sub!)


Zdjątka :








Edit : Acha - jeszcze jedno. Nie polecam osobnikom w wieku niższym niż 13 lat , a jeśli już to nie narutardom. I tak nie będą wiedzieli o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 09:51:18 pm wysłana przez Sarez »
A ja , tak system pierdolę , że nawet nie chce mi się go "rozpierdalać"


  • Wiadomości: 374

  • Pochwał: 2

  • Slutty McSlut Fan
Odp: FLCL
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2010, 11:58:05 pm »
6 epkow tylko ?



  • Wiadomości: 57

  • Pochwał: 0

  • LOLWUT
Odp: FLCL
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2010, 10:15:30 am »
No i co ? Owaszem , można by zrobić z 13... ale tu chodzi o to , aby oglądający sam domyślił się fabuły.
A ja , tak system pierdolę , że nawet nie chce mi się go "rozpierdalać"


  • *******
  • Wiadomości: 1044

  • Pochwał: 0

Odp: FLCL
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2010, 01:07:43 pm »
po pierwszym odcinku mało które anime mi się aż tak podobało


widziałem te anime parę ładnych lat temu:D


« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2010, 04:13:52 pm wysłana przez Pheonix »