Witaj
Gość

Wątek: Aeore Healer  (Przeczytany 130094 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #150 dnia: Styczeń 05, 2012, 06:16:30 pm »
superior sigil mastery  daje +40 do leczenia
jak to się ma do broni z większym m.atakiem?
czy np  zamiast broni jednoręcznej i sigila założę  blunt dwuręczny , gdzie m.atak zwiększy mi się przykładowo o  te +40  to siła heala będzie taka sama , czy jednak healer obowiązkowo  sigil+ jednoręczna broń?

wciaz m att nie ma takiego znaczenia przy leczeniu. Obecnie najlepsza bron dla healera po 85 to low dual+4 S grade, albo bron z HP.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #151 dnia: Styczeń 05, 2012, 06:49:34 pm »
cytat z 1 strony:

Warto zapamiętać

    Od najnowszej kroniki magiczny atak ma wpływ na moc leczenia, także odpada na pewno gra z homkiem do bardzo wysokiego lvlu.


no nic dziś czas na  wykonanie prób i zobaczymy co wyjdzie  :D


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #152 dnia: Styczeń 05, 2012, 07:25:42 pm »
faktycznie, tu trochę przegiąłem, bo m atack aż takiego wpływu nie ma, ale między NG weapon, a r, różnica będzie. Warto jednak pamiętać, że healer nei służy tylko do healowania, więc jakiś m atack do skilli pozostałych jest jak najbardziej wskazany.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 631

  • Pochwał: 1

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 05, 2012, 11:37:24 pm »
Nakurwing, w pvp z masówek czy na SOA, na pewno ma znaczący wpływ z matacku. Osobiście nosze topowe bronie dla maga/healer'a o ile to możliwe.

Poza tym, fajnie jest mieć na sobie topową broń : D


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #154 dnia: Styczeń 06, 2012, 10:06:14 am »
-_-', w pvp z masówek czy na SOA, na pewno ma znaczący wpływ z matacku. Osobiście nosze topowe bronie dla maga/healer'a o ile to możliwe.

Poza tym, fajnie jest mieć na sobie topową broń : D

nie, nie ma znaczącego wpływu. Różniąca pomiędzy low S grade bronią a r90 magiczna bronią przy leczeniu to ok 200hp. Dlatego duale low S+4 >>> R90 magic weapon.

Sell buffet

low S=4 duals - 152 (2689) m att - 2250- 2350 HP heal z Radiant heal 4lvl power 1519
Requien Retributer - 270 (5579) m att - 2354- 2550 HP heal  z Radiant heal 4lvl power 1519
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 10:17:24 am wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #155 dnia: Styczeń 06, 2012, 10:07:53 am »
skoro m. atk nie jest wazny przy heal'owaniu, to czy m. atk ma wplyw na wchodzenie debuff'ow?

Argument "fajnie jest miec na sobie topowa bron" jest co najwyzej sweet'asny :P, ale uwazam ze sa wazniejsze item'y w ktore moze zainwestowac healer, niz w bron aby "fajnie" wygladac.


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #156 dnia: Styczeń 06, 2012, 10:19:35 am »
skoro m. atk nie jest wazny przy heal'owaniu, to czy m. atk ma wplyw na wchodzenie debuff'ow?

Argument "fajnie jest miec na sobie topowa bron" jest co najwyzej sweet'asny :P, ale uwazam ze sa wazniejsze item'y w ktore moze zainwestowac healer, niz w bron aby "fajnie" wygladac.

tak m att ma wpływ na wejście debuffow ale rola Healera to przede wszystkim leczyć i żyć, dopiero na 3miejscu jest używanie debuffować. Dlatego low s+4 duals lub HP weapon >>>> top magic weapon.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #157 dnia: Styczeń 06, 2012, 11:51:05 am »
A co z cast.speedem? Juz nie jest zbyt istotny?
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #158 dnia: Styczeń 06, 2012, 12:23:46 pm »
A co z cast.speedem? Juz nie jest zbyt istotny?

dopóki nie zablokują light armor master to cast speed jest nieistotny. W light armor i s duals na enchantera buffach mam 1999 cast. Robe dla healera to totalna pomyłka obecnie
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 144

  • Pochwał: 0

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #159 dnia: Styczeń 06, 2012, 12:45:41 pm »
skoro m. atk nie jest wazny przy heal'owaniu, to czy m. atk ma wplyw na wchodzenie debuff'ow?

Argument "fajnie jest miec na sobie topowa bron" jest co najwyzej sweet'asny :P, ale uwazam ze sa wazniejsze item'y w ktore moze zainwestowac healer, niz w bron aby "fajnie" wygladac.

tak m att ma wpływ na wejście debuffow ale rola Healera to przede wszystkim leczyć i żyć, dopiero na 3miejscu jest używanie debuffować. Dlatego low s+4 duals lub HP weapon >>>> top magic weapon.

oj Ty i te Twoje teorie, debuffy to bardzo wazna czesc pvp i np w set upie cp 2x healer jeden zajmuje sie healer a drugi np. odnawianiem many, debuffowaniem etc.



TapMadls! - Const pt member.


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 06, 2012, 01:00:48 pm »
skoro m. atk nie jest wazny przy heal'owaniu, to czy m. atk ma wplyw na wchodzenie debuff'ow?

Argument "fajnie jest miec na sobie topowa bron" jest co najwyzej sweet'asny :P, ale uwazam ze sa wazniejsze item'y w ktore moze zainwestowac healer, niz w bron aby "fajnie" wygladac.

tak m att ma wpływ na wejście debuffow ale rola Healera to przede wszystkim leczyć i żyć, dopiero na 3miejscu jest używanie debuffować. Dlatego low s+4 duals lub HP weapon >>>> top magic weapon.

oj Ty i te Twoje teorie, debuffy to bardzo wazna czesc pvp i np w set upie cp 2x healer jeden zajmuje sie healer a drugi np. odnawianiem many, debuffowaniem etc.

to nie są teorie ale praktyczna wiedza poparta pvp i expem. Ty jaki i niektórzy na tym forum wyolbrzymiacie znaczenie debuffow w mass pvp healera po 85lvl. Kiedy party ma 2 healerow to ma 2 purge z reuse 2s co oznacza ze debuffy healera są zdejmowane w ciągu 2-3s po rzuceniu, ponieważ są one zbyt groźne żeby pozwolić komuś z nimi biegać. Dodatkowo debuffy nie są OE do 99lvl wiec ich szansa wejscia pvp jest niska na cel o podobnym lvl, maja dość spory reuse i mamy stackujaca resisty co jeszcze bardziej obniża szanse wejsca debuffa.
Ale co my tam wiemy na naia, taki healer 90-95lvl z top pvp clanu nie ma zielonego pojęcia w przeciwieństwie do archera z core.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 01:10:19 pm wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 144

  • Pochwał: 0

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 06, 2012, 01:11:27 pm »
Czy my mowimy o tym jak grozne sa debuffy i czy ogarniacie ich sciaganie? sam w tym poscie przyznales ze debuffy sa wazne  bo jesli nie drzewko to manul sciaga ktos



TapMadls! - Const pt member.


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 06, 2012, 01:20:47 pm »
Czy my mowimy o tym jak grozne sa debuffy i czy ogarniacie ich sciaganie? sam w tym poscie przyznales ze debuffy sa wazne  bo jesli nie drzewko to manul sciaga ktos

to oznacza ze mimo ze są groźne to nie odgrywają dużego znaczenia w pvp ponieważ bardzo szybko są usuwane albo nie wchodzą. lepiej żeby healer skupił się na leczeniu innych i swoim przeżyciu  niż próbował debuffowac kiedy po 2-3s tych debuffow nie ma albo nie weszły z powodu zbyt dużego resist. Lepiej mieć +15%HP, +20%MP +30%CP niz +3k m att
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 01:24:34 pm wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 105

  • Pochwał: 1

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 06, 2012, 02:02:48 pm »
na Naii debufy nie mają szans instnienia bo są usuwane jak tylko sie pojawią ---> zranger power  hahaha


  • Wiadomości: 719

  • Pochwał: 3

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 06, 2012, 02:22:25 pm »
nie, nie ma znaczącego wpływu. Różniąca pomiędzy low S grade bronią a r90 magiczna bronią przy leczeniu to ok 200hp. Dlatego duale low S+4 >>> R90 magic weapon.

nie ma r90; jest low r85, top r85, r95 i r99
Update:
W Amber party, jego członkowie pytają się alariona czy mogą dostać passy na shogala zamiast zapytać shogala  :D


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 06, 2012, 02:30:11 pm »
na Naii debufy nie mają szans instnienia bo są usuwane jak tylko sie pojawią ---> zranger power  hahaha

jakże głęboka myśl. Twierdzisz ze na core graja same głąby co nie potrafią usunąć debuff w ciągu 2-3s po pojawieniu się. Trzeba być głąbem żeby tego nie potrafić. Co za niskie mniemanie o graczach core.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • Wiadomości: 432

  • Pochwał: 0

  • Forza Inter
Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 06, 2012, 04:34:18 pm »
na Naii debufy nie mają szans instnienia bo są usuwane jak tylko sie pojawią ---> zranger power  hahaha

jakże głęboka myśl. Twierdzisz ze na core graja same głąby co nie potrafią usunąć debuff w ciągu 2-3s po pojawieniu się. Trzeba być głąbem żeby tego nie potrafić. Co za niskie mniemanie o graczach core.
Nie wiem jak doszedles do wniosku ze wlasnie o to mu chodzi... gdzie tam chocby slowo o Core, podejrzewam ze tam nawet nie bylo zadnej mysli o Core, a co dopiero o usuwaniu na tym serverze debuffow... Jest za tonapisane ze NA NAII TO NIE MA ZNACZENIA BO RANGER SCIAGA TE DEBUFFY W MOMENCIE POJEWIANIA SIE ICH NA POSTACI


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 06, 2012, 04:38:08 pm »
na Naii debufy nie mają szans instnienia bo są usuwane jak tylko sie pojawią ---> zranger power  hahaha

jakże głęboka myśl. Twierdzisz ze na core graja same głąby co nie potrafią usunąć debuff w ciągu 2-3s po pojawieniu się. Trzeba być głąbem żeby tego nie potrafić. Co za niskie mniemanie o graczach core.
Nie wiem jak doszedles do wniosku ze wlasnie o to mu chodzi... gdzie tam chocby slowo o Core, podejrzewam ze tam nawet nie bylo zadnej mysli o Core, a co dopiero o usuwaniu na tym serverze debuffow... Jest za tonapisane ze NA NAII TO NIE MA ZNACZENIA BO RANGER SCIAGA TE DEBUFFY W MOMENCIE POJEWIANIA SIE ICH NA POSTACI

co się stanie jak ktoś nie używa rangera do ściągani debuffow?
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 06, 2012, 04:40:19 pm »
Od teraz wszelkie wzmianki o botach w tematach będą karane warnem.


  • Wiadomości: 631

  • Pochwał: 1

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 06, 2012, 05:00:08 pm »
-_-', w pvp z masówek czy na SOA, na pewno ma znaczący wpływ z matacku. Osobiście nosze topowe bronie dla maga/healer'a o ile to możliwe.

Poza tym, fajnie jest mieć na sobie topową broń : D

nie, nie ma znaczącego wpływu. Różniąca pomiędzy low S grade bronią a r90 magiczna bronią przy leczeniu to ok 200hp. Dlatego duale low S+4 >>> R90 magic weapon.

Sell buffet

low S=4 duals - 152 (2689) m att - 2250- 2350 HP heal z Radiant heal 4lvl power 1519
Requien Retributer - 270 (5579) m att - 2354- 2550 HP heal  z Radiant heal 4lvl power 1519

Wszystko ładnie, pięknie ale na Core jeszcze nie widziałem tallum*DLE , żeby ktokolwiek nosił. Do tego czytanie ze zrozumieniem, jak zwykle wszystko przekręcasz. Nie napisałem nic o healu... Także póki co broń magiczna > reszta. Dziękuje bardzo. Mimo to uwielbiam takie Twoje wpierdalanie się w market serwera, nie mając o nim zielonego pojęcia.

skoro m. atk nie jest wazny przy heal'owaniu, to czy m. atk ma wplyw na wchodzenie debuff'ow?

Argument "fajnie jest miec na sobie topowa bron" jest co najwyzej sweet'asny :P, ale uwazam ze sa wazniejsze item'y w ktore moze zainwestowac healer, niz w bron aby "fajnie" wygladac.

Np w co ma zainwestować taki healer? Wszystko leci z dropa, jedna osoba z CP jest w stanie się ubrać w 1 dzień w R grejdy...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 05:02:49 pm wysłana przez Dzondzy »


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 06, 2012, 05:06:54 pm »
Wszystko ładnie, pięknie ale na Core jeszcze nie widziałem tallum*DLE , żeby ktokolwiek nosił. Do tego czytanie ze zrozumieniem, jak zwykle wszystko przekręcasz. Nie napisałem nic o healu... Także póki co broń magiczna > reszta. Dziękuje bardzo. Mimo to uwielbiam takie Twoje wpierdalanie się w market serwera, nie mając o nim zielonego pojęcia.

low S duale to nie jest jakaś super droga bron, myślę ze większość heaerow na 85 stać na nią. A nawet jezeli jest z tym roblem to Rgrade sword z sa HEALTH >> magic weapon. Im trudniej cie zabić tym lepiej dla ciebie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 05:08:56 pm wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 06, 2012, 06:50:45 pm »
Zojka, pieprzysz jak porąbany (zresztą nie od dziś). Debuffy mają małe znaczenie? Ja mam pytanie, w jakim ty configu walczysz? Bo o ile nie jest to kombinacja warriorow i daggerów (którą sam krytykowałeś), ew. summonerów. Bo gdy tylko w enemy teamie jest (są) mag/archer (a w większości przypadków to trzon DD-ków) to oni są właśnie first targetami. Nie wiem co za dziwne taktyki tam macie, ale póki healer trzyma jako tako swoich glass canon, to on jest co najwyżej nękany buffami iss'a ew. agro tanka.

Gdy leci asysta twoich DD, to dobrze włożony rumi mark wraz z debuffami iss'a, potrafi przeważyć szansę na strącenei targetu. Dodatkowo wrzucenie dark backfire na spamującego healera jest też fajne, bo neich nawet dark backfire posiedzi na nim te 3-4 sekundy, to enemy healer użyje w ten sposób x razy set więcej MP.

Ktoś balansuje na granicy życia dzięki spamowi heala? Użyj Dark Devour i target skręci się prawdopodobni,e nim healer zdąży użyć cleanse.

Jakbyś Zojka nie wiedział, to drzewka strąca się na 1 skilla od dd (i ogarnięci będą to robić), właśnie po to, by cleasne od nich nei działał, tak jak się tego spodziewają.

Na dodatek istnieje multum debuffów disablujących healerów (agro, linka, knockback/knockdown w wielu postaciach).

I nie wmawiaj ludziom, że Z ranger nie jest tu pomocny, bo tutaj właśnei dla nieagorów służy on dużą pomocą, przy obecnej dynamice PvP.

Oprócz tego, mogę ci udowodnić (przy ~~95), że robka vs mage/healer będzie lepsza niż light, o ile do tego czasu nei skasują tego.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 06, 2012, 07:15:38 pm »
Zojka, pieprzysz jak porąbany (zresztą nie od dziś). Debuffy mają małe znaczenie? Ja mam pytanie, w jakim ty configu walczysz? Bo o ile nie jest to kombinacja warriorow i daggerów (którą sam krytykowałeś), ew. summonerów. Bo gdy tylko w enemy teamie jest (są) mag/archer (a w większości przypadków to trzon DD-ków) to oni są właśnie first targetami. Nie wiem co za dziwne taktyki tam macie, ale póki healer trzyma jako tako swoich glass canon, to on jest co najwyżej nękany buffami iss'a ew. agro tanka.

Gdy leci asysta twoich DD, to dobrze włożony rumi mark wraz z debuffami iss'a, potrafi przeważyć szansę na strącenei targetu. Dodatkowo wrzucenie dark backfire na spamującego healera jest też fajne, bo neich nawet dark backfire posiedzi na nim te 3-4 sekundy, to enemy healer użyje w ten sposób x razy set więcej MP.

Ktoś balansuje na granicy życia dzięki spamowi heala? Użyj Dark Devour i target skręci się prawdopodobni,e nim healer zdąży użyć cleanse.

Pieknie to brzmi w teori tylko ze zapominasz o tym ze enemy także cie bije, enemy tank hatuje i okazuje się ze w 90% przypadkach kiedy jest okazja aby rzucić debuff który może dopomóc w zabiciu kogo to musisz leczyć, użyć purge na sobie/kimś masz na sobie hate, debuff został zresistowany albo po prostu nie widzisz tej okazji. Wiec mimo ze teoretycznie te buffy są         b. dobre to w praktyce masz ważniejsze rzeczy do zrobienia niż bieganie i szukanie kogo tu możesz zdebuffowac. Twój cały tekst powyżej to jest teoria, prawidłowa teoria ale w 90% pvp nierealna do zrealizowania w praktyce.

Jakbyś Zojka nie wiedział, to drzewka strąca się na 1 skilla od dd (i ogarnięci będą to robić), właśnie po to, by cleasne od nich nei działał, tak jak się tego spodziewają.

Nic nie wspominałem o drzewku. Pisałem o dwóch healerach w party a nie o healerze i jego drzewku.



I nie wmawiaj ludziom, że Z ranger nie jest tu pomocny, bo tutaj właśnei dla nieagorów służy on dużą pomocą, przy obecnej dynamice PvP.

nigdy czegoś takiego nie napisałem. Wyciągasz blednę wnioski z postów innych osób i przypisuje mi te posty do mojej osoby

Oprócz tego, mogę ci udowodnić (przy ~~95), że robka vs mage/healer będzie lepsza niż light, o ile do tego czasu nei skasują tego.

proszę udowodnij mi, jestem zainteresowany tylko musisz być konkretny czy to odnosi się do olimpady, 1vs1 czy 7vs7 czy może mass pvp. Ja pisałem odnośnie 7vs7 i mass pvp w stosunku do light armor, ale nie widzę także  korzyści walcząc z healerem czy magiem mając robe set.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2012, 07:17:41 pm wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 06, 2012, 08:13:54 pm »
odnosi się do oly, gdyż zobacz jakiego skilla healer ma na 84 czy tam 85 (chyba 85). Różnica w cast speedzie będzie niedużo mniejsza (~~200-300. co przy soft capie cast speeda jest lekko zauważalne tylko), a porównaj bonusy z full robe do light + scieżki enchantu obydwu pasywów. Ja mam rozegrane +200 walk w godzie na healerze i mam doświadczenie, a jak u Ciebie?

BTW vs full mage pt i na full buffie też wolałbym robe. Lepszy m def, więcej MP i mówie ofc tylko z tym toogle skillem. Sam też wspomniałeś (słusznie zresztą), że mimo cap limit cast speedu wkłada się dye ++WIT, więc tym bardziej różnica cast speedu będzie coraz mniejsza na tym ~~95.

Kim ty w ogóle grasz w godzie? Tylko na litość nie mów mi, że grasz healerem, bo na podstawie tego co piszesz, to stwierdzam, że jesteś co najwyżej healerem przeciętnym (chy,a że grasz kimś innym).

Na H5 też można było pieprzyć bzdury, że bishop tak musi spamić czasem heal, że nie ma czasu na debuff. Ja jednak miałem czas na używanie mass block ww/shiled / mana storm niemal co re use skilla (Jassin również, w końcu na podstawie jego frapsów skillowałem swoją grę). Wtedy też pieprzyłeś bzdury, że na aoe debuffy i palenie many cardi nie miał czasu?

Ofc, w GoD jest inna dynamika gry, ale dużo da się wyskillować i zależy od twojego refleksu/oceny sytuacji/zgrania z drugim healerem/reakcji enemy. To są czynniki wymagające i trochę talentu i sporej dozy doświadczenia oraz treningu.

Czy ja pisałem, że healer jest łatwą profką? Jest wg mnie najtrudnijeszą (tak jak był w H5) i po tym ile jest w stanie ten healer zrobić, poznasz czy jest słaby/przeciętny/dobry
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: Aeore Healer
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 06, 2012, 10:10:36 pm »
odnosi się do oly, gdyż zobacz jakiego skilla healer ma na 84 czy tam 85 (chyba 85). Różnica w cast speedzie będzie niedużo mniejsza (~~200-300. co przy soft capie cast speeda jest lekko zauważalne tylko), a porównaj bonusy z full robe do light + scieżki enchantu obydwu pasywów. Ja mam rozegrane +200 walk w godzie na healerze i mam doświadczenie, a jak u Ciebie?

Healer na olimpadzie z light armor +9con i acu weapon ma 1800cast, z light weapon i duals S 1670cast. Healer z robe i acu weapon ma ~1300 cast, we wszystkich konfiguracjach bufy wzięte te które dają + cast. Wiec różnica pomiędzy light armor a robe to 500 cast speed jeżeli mam acu weapon. Jeżeli mam duals to mam 300 cast więcej i więcej HP/MP/CP Absolutnie nie widzę tu żadnych bonusów na olimpiadę, w light i S duals zawsze mam więcej cast/hp/mp/cp

Superior Armor Mastery możesz enchantowac jedynie na power co daje lepszy mp regen/hp regen i pdef. Ale nosząc light armor masz ze starych bonusow mp regen/hp regen i +20% mp regen total a takze 91% cast speed i p def, co daje ogólnie znacznie większy bonus niz robe i Superior Armor Mastery.

Podsumowując. Biegając w light armor + duals S weapon na olimpiadzie mam więcej CP/HP/MP i więcej cast speed, natomiast mam mniej M att. Dzieki czemu na olimpiadzie możne przeżyć dłużej co jest kluczowe walcząc z każda klasa oprócz Healerów gdzie liczy się dmg a nie ilość hp/mp/cp. W skrócie twój wywód jest błędny.

BTW vs full mage pt i na full buffie też wolałbym robe. Lepszy m def, więcej MP i mówie ofc tylko z tym toogle skillem.

Robe sety s95/s99 obniżają m def. Bonus MP to jest ok 2k mp więcej, ale majac 19k mp w light armor, 2x rebirth, crystal regeneration, 2x brillant recharge (mając 2 healerow w party, tak graja na naia) nie masz żadnych problemów z MP. Nosząc 2 części light i 3 części heavy set mam więcej HP, a HP w pvp nigdy za mało. Nosisz jedynie 2 czesci light ponieważ bonus z light armor master obejmuje jedynie up/down części.W skrócie twój wywód o wyższości robe nad light jest błędny.



Sam też wspomniałeś (słusznie zresztą), że mimo cap limit cast speedu wkłada się dye ++WIT, więc tym bardziej różnica cast speedu będzie coraz mniejsza na tym ~~95.

Nie, nie przeczytałeś uważnie, Sanchi pytał o sytuacje kiedy nie ma/nie używa bugu z light armor i biega w robe secie zęby być jak najbliżej max cast seed.


Kim ty w ogóle grasz w godzie? Tylko na litość nie mów mi, że grasz healerem, bo na podstawie tego co piszesz, to stwierdzam, że jesteś co najwyżej healerem przeciętnym (chy,a że grasz kimś innym).

Od 4lat gram bishopem, obecnie mam Healera 90lvl. Bylem hero cardynałem, bralem wielokrotnie razy udzial w class baset/open olimpad. Obecnie jestem w SH, jest to top 1 pvp clan posiadający zamek ze wszystkimi flagami. Od startu god czyli po 36 dniach mamy prawie 11000 pvp count. Ja sam jestem w hronos party, jest to 2 dagger/1archer party. Jesteśmy jednym z najsilniejszych party na Naia. Czy to ci wystarczy?. Move z pvp  w pierwszych dniach GoD, fraps naszego tanka Daevarta http://www.l2guru.com/forum/showthread.php?t=142186

Na H5 też można było pieprzyć bzdury, że bishop tak musi spamić czasem heal, że nie ma czasu na debuff. Ja jednak miałem czas na używanie mass block ww/shiled / mana storm niemal co re use skilla (Jassin również, w końcu na podstawie jego frapsów skillowałem swoją grę). Wtedy też pieprzyłeś bzdury, że na aoe debuffy i palenie many cardi nie miał czasu?

I tu kłamiesz. Nidy nie pisałem ze na mass pvp nie należało ożywać aoe debuffow, pisałem wręcz odwrotnie ze należny je używać kiedy tylko można. nie porównuj aoe debuffow do debuffow healera 85+, jest to prochownia bledne. AOE debuffy jest bardzo łatwo używać, nie musisz nikogo targetowac (hate nie blokuje ich użycia), jedynie wciskasz przycisk jak je można użyć i to wszystko. Natomiast debuffy 85+ musisz w odpowiednim momencie ztargetowac odpowiednia osobę i rzucić debuffa. Co jest trudne ponieważ najczęściej masz hate na sobie i musisz leczyć siebie i innych. Oznacza to ze 90% okazji kiedy powinieneś użyć tego debuffa musisz sobie podarować.


Czy ja pisałem, że healer jest łatwą profką? Jest wg mnie najtrudnijeszą (tak jak był w H5) i po tym ile jest w stanie ten healer zrobić, poznasz czy jest słaby/przeciętny/dobry

Nie ale piszesz ciągle jako to niezwykle trudna klasa jest healer, Wyolbrzymiasz wszystko, chociażby ten tekst o debuffach. To jest 100% teoria i nie ma niewiele wspólnego z gra healerem na pvp. Gra healerem nie jest trudna, nie jest tez łatwa, ale nie wymaga wielomiesięcznego treningu żeby być dobrym healerem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2012, 01:06:23 am wysłana przez montezuma »
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami.