Witaj
Gość

Wątek: Ukaranie mandatem?  (Przeczytany 5655 razy)

  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Ukaranie mandatem?
« dnia: Sierpień 24, 2010, 10:43:25 am »
 Więc tak^^, wczoraj zabalowałem trochę z dwoma kumplami, jeden ma malucha, a drugi jeździ skuterem. Pojechaliśmy kawałek za nasze miasteczko aby wypić 3 piwka, ten co jeździ maluchem zaczął kręcić kółeczka na skrzyżowaniu i w pewnym momencie zabrakło paliwa, dopchnął malucha trochę na pobocze i przyszedł do mnie i kumpla. Za chwile słyszymy jak ktoś jedzie, bez świateł i się zatrzymuje przy nas, niestety był to policjant, który pracuje w moim miasteczku i zaczyna się drzeć co robimy, kogo to był maluch itd. Ten co jeździł tym maluchem zaczął kręcić, że to był jakiś opel i nie wie kto to był, my nic nie mówiliśmy haha.gif. Nie jest on głupi i potrafi rozróżnić głos maluch od opla. Pojechał dalej aby znaleźć maluszka, był on walnięty z przodu, blachy miał schowane... Poszliśmy do niego i właściciel malucha się przyznał, że to jest jego samochód, że bardzo przeprasza ale nie dało się już nic zaspokoić. Policjant (podkreślam był po cywilnemu) powiedział, że chce nas widzieć rano o 8:00 na komisariacie i podaruje nam mandat każdemu po 500zł... Rano poszedł tylko ten kumpel od malucha dostał 6 pkt. i 500 zł. Teraz pytanie do was, czy może on mi wlepić mandat skoro wtedy nie był na służbie? Dziwne by było żeby mógł, jak mnie spotka to mogę się jakoś tego wybronić? Orientuje się ktoś?

Ahaa... No i nie sprawdzał czy byliśmy pod wpływem, możliwe, że wyczuł od kierowcy malucha coś ale jako tako, żadnego dowodu nie ma, nie widział też browarów. Nie wylegitymował się nam, nie spisywał nas, miałem prawo nie przychodzić heh?

Napisałem już wątek na forum prawnym ale jakoś nikt nie chce odpisać...

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 24, 2010, 10:51:45 am »
Jest takie powiedzenie "Policjant nigdy nie konczy sluzby" czyli nawet po godzinach pracy moze wam wlepic mandat, a do reszty nie jestem pewien, wiec nie bede Cie wprowadzac w blad.



  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 24, 2010, 10:54:49 am »
Więc tak^^, wczoraj zabalowałem trochę z dwoma kumplami, jeden ma malucha, a drugi jeździ skuterem. Pojechaliśmy kawałek za nasze miasteczko aby wypić 3 piwka, ten co jeździ maluchem zaczął kręcić kółeczka na skrzyżowaniu i w pewnym momencie zabrakło paliwa, dopchnął malucha trochę na pobocze i przyszedł do mnie i kumpla. Za chwile słyszymy jak ktoś jedzie, bez świateł i się zatrzymuje przy nas, niestety był to policjant, który pracuje w moim miasteczku i zaczyna się drzeć co robimy, kogo to był maluch itd. Ten co jeździł tym maluchem zaczął kręcić, że to był jakiś opel i nie wie kto to był, my nic nie mówiliśmy haha.gif. Nie jest on głupi i potrafi rozróżnić głos maluch od opla. Pojechał dalej aby znaleźć maluszka, był on walnięty z przodu, blachy miał schowane... Poszliśmy do niego i właściciel malucha się przyznał, że to jest jego samochód, że bardzo przeprasza ale nie dało się już nic zaspokoić. Policjant (podkreślam był po cywilnemu) powiedział, że chce nas widzieć rano o 8:00 na komisariacie i podaruje nam mandat każdemu po 500zł... Rano poszedł tylko ten kumpel od malucha dostał 6 pkt. i 500 zł. Teraz pytanie do was, czy może on mi wlepić mandat skoro wtedy nie był na służbie? Dziwne by było żeby mógł, jak mnie spotka to mogę się jakoś tego wybronić? Orientuje się ktoś?

Ahaa... No i nie sprawdzał czy byliśmy pod wpływem, możliwe, że wyczuł od kierowcy malucha coś ale jako tako, żadnego dowodu nie ma, nie widział też browarów. Nie wylegitymował się nam, nie spisywał nas, miałem prawo nie przychodzić heh?

Napisałem już wątek na forum prawnym ale jakoś nikt nie chce odpisać...

A podaliscie mu wtedy wasze dane osobowe na miejscu? Jak nie to jak on Wam moze cos udowodnic?
new future.


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:04:24 am »
Jeśli nie podaliście mu swoich danych to nic wam nie zrobi. A nawet jak nie jest na służbie, to jak seken mówi, może dać wam mandat.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:08:28 am »
Czytałem na pewnej stronie, że policjant przystępuje do służby dopiero po okazaniu odznaki, wylegitymowaniu się. Ani on się nie przedstawił ani my mu, fakt, że ten co poszedł na policje to pewnie powiedział gdzie kto mieszka itd., kumpli policjant znał już wcześniej mnie nie ^^.

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • Wiadomości: 372

  • Pochwał: -1

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:26:19 am »
Jesli ten co poszedł na polecjie podał twoje dane to jest mozliwosc że bedziesz musiał zapłacic mandat, istnjeje jednak mozliwosc lagodniejszego wymiatu kary skoro nie jechales zadnym pojazdem. Jednak nie jestem co do tego pewnien.


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2010, 11:57:20 am »
Za zakłócanie ciszy nocnej najniższy mandat to 200 zł, tylko nie wiem czy jeszcze czegoś by mi nie dodał bo staliśmy praktycznie na drodze(czyt. pobocze^^), ciężka sprawa ;/.

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • Wiadomości: 703

  • Pochwał: 6

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 24, 2010, 12:23:16 pm »
JP NA 100% ZIOMEK NIE PODDAWAJ SIE!


  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2010, 12:46:34 pm »
HWDP
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 24, 2010, 12:59:38 pm »


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 24, 2010, 01:03:52 pm »
Taa  :P. Nie o to chodzi, najgorsze, że ten policjant to jest największa menda u nas i na pewno nie zjedzie z tej kwoty, a ja jako uczeń 2 kl. zawki nie mam z czego zapłacić, 200zł jeszcze jakoś by wyglądało ale nie 500 ;/...

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • Wiadomości: 372

  • Pochwał: -1

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 24, 2010, 01:18:41 pm »
Taa  :P. Nie o to chodzi, najgorsze, że ten policjant to jest największa menda u nas i na pewno nie zjedzie z tej kwoty, a ja jako uczeń 2 kl. zawki nie mam z czego zapłacić, 200zł jeszcze jakoś by wyglądało ale nie 500 ;/...

Jak to menda to moze byc problem bo pomimo braku winy nie odpusci, ale nie dawaj im sie!!


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 24, 2010, 01:26:30 pm »
Nom, czy się bym tłumaczył czy nie to i tak nic nie da, jak w szkole z nauczycielami ^^.
JP na 1oo%, pro elo joł!

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2010, 01:34:33 pm »
Wolasz kumpli.
Czarna bemka, lopata,lina i do lasu.
I po problemie, nie ma policjanta  :)



  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2010, 01:38:38 pm »
Go to nie nauczy, zszedł kiedyś do grupy młodzieży do parku(park nie jest oświetlony), a oni zaczęli uciekać(mieli alkohol, blanta i Bóg wie co jeszcze ;p), on pobiegł za nimi i krzyczy: "POLICJA, POLICJA!!", chłopaki się zawrócili i mu wje**li, na drugi dzień każdego z nich ściągnęli na komisariat i ładnie musieli chyba wtedy zabulić ;p.

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 24, 2010, 02:08:46 pm »
Go to nie nauczy, zszedł kiedyś do grupy młodzieży do parku(park nie jest oświetlony), a oni zaczęli uciekać(mieli alkohol, blanta i Bóg wie co jeszcze ;p), on pobiegł za nimi i krzyczy: "POLICJA, POLICJA!!", chłopaki się zawrócili i mu wje**li, na drugi dzień każdego z nich ściągnęli na komisariat i ładnie musieli chyba wtedy zabulić ;p.

To jego praca, chyba normalne że się do nich przyczepił, za to mu płacą no nie? To że mieli problemy po tym że mu wjeb**li też jest chyba normalne, raz że człowiek, a dodatkowo funkcjonariusz policji, prawo musi być no nie? (nie usprawiedliwiam wszystkich jego czynów, a odnoszę się jedynie do tej wybranej sytuacji)


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 24, 2010, 02:20:10 pm »
Pewnie, że tak, praca pracą ale 500 zł to za dużo xD, nie byłbym skłonny zrobić coś policjantowi ;p.

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 24, 2010, 02:38:03 pm »
Sprzedaj komputer i bedzie na mandat :)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 24, 2010, 04:10:24 pm »
Zapominacie o jednym. PODSTAWA wystawienia mandatu. Jeśli stałeś i patrzyłeś, to za co Ci go da? Rozumiem delikwent który jeździł tym maluchem. To on złamał jakiś przepis (cisza nocna, piractwo czy co tam jeszcze).  Każdy mandat można zaskarżyć. Przyjąć, nie płacić i zaskarżyć. Kwestia tego, czy jest do tego podstawa.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 372

  • Pochwał: -1

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 24, 2010, 04:16:24 pm »
Jedynym zarzutem który ponoc ci udowodnił jest piecie w miejscu publiczynym za to nie moze ci dac 500 zł


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 24, 2010, 04:22:48 pm »
Właśnie alkoholu nie widział, jak pojechał poszukać malucha to zaraz wyrzuciliśmy butelki.

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • Wiadomości: 372

  • Pochwał: -1

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 24, 2010, 04:23:30 pm »
A udowodnił wam cokoliwek?


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 24, 2010, 04:47:21 pm »
Nie byłem na komisariacie i nie wiem co on tam sobie wymyślił ;p, przyznał się tylko ten gość od malucha ^^.
Nie wiem czy nie ma jakiejś kary za to, że się nie stawiłem na komisariacie...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2010, 04:50:33 pm wysłana przez pr2n »

"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."
Stanisław Lem


  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 24, 2010, 07:46:39 pm »
JP tylko bóg może nas sądzić ziomek ELO
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Ukaranie mandatem?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 24, 2010, 09:12:44 pm »
Go to nie nauczy, zszedł kiedyś do grupy młodzieży do parku(park nie jest oświetlony), a oni zaczęli uciekać(mieli alkohol, blanta i Bóg wie co jeszcze ;p), on pobiegł za nimi i krzyczy: "POLICJA, POLICJA!!", chłopaki się zawrócili i mu wje**li, na drugi dzień każdego z nich ściągnęli na komisariat i ładnie musieli chyba wtedy zabulić ;p.

To jego praca, chyba normalne że się do nich przyczepił, za to mu płacą no nie? To że mieli problemy po tym że mu -_-'**li też jest chyba normalne, raz że człowiek, a dodatkowo funkcjonariusz policji, prawo musi być no nie? (nie usprawiedliwiam wszystkich jego czynów, a odnoszę się jedynie do tej wybranej sytuacji)

Podobnie mialem w autobusie jak robilem za kanara :P