Witaj
Gość

Ankieta

Skusiłbyś się na grę na dość nietypowym serwerze klimatycznym?

Tak
14 (41.2%)
Nie
17 (50%)
Nie wiem
3 (8.8%)

Głosów w sumie: 34

Wątek: serwer  (Przeczytany 5588 razy)

  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
serwer
« dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:10:28 pm »
Witam, zauważyłam, że ostatnio ankiety typu "na jakim ratach chcesz grać" są modne, dlatego postanowiłam zapytać się Was, co myślicie o pomyśle graczy i administracji Ancient Legionu odnośnie nowego serwera.
Od prawie pół roku serwer Ancient Legion praktycznie jest martwy. Przetrwał 5 lat, nieprzerwanie jako serwer klimatyczny, bez dotacji mającej wpływ na przebieg gry, bez dualboxu i z dość ostrym regulaminem, w porównaniu do innych serwerów, licznik online swego czasu sięgał 150, co może nie jest rekordem, ale dość dobrym wynikiem biorąc pod uwagę wyłącznie serwery klimatyczne. Niestety przerost ambicji pewnej byłej GM'ki zniszczył doszczętnie serwer(moje subiektywne odczucie, prawdziwy powód może być inny).
Chciałabym wraz z innymi, aby AL nie znikał ze sceny, do tego potrzebne są radykalne zmiany. Zdania są podzielone, każdy ma inną wizję, wahamy się czy przerobić serwer na pvp, czyli coś czego obecnie jest pełno, czy zmienić regulamin, osobiście widziałabym to tak:
Rate ~15, chociaż mogą być inne, zmiana regulaminu żeby każdy znalazł tu coś dla siebie, nie rezygnujemy z klimatu na kanale ogólnym i handlowym, nie chcesz nie musisz klimacić, ale nie przeszkadzaj w tym innym, nie zabraniamy pvp, nie lustrujemy logów, brak gm shopów, liczne eventy; typu TvT jak i te organizowane przez GMów, zakaz dualboxu, możliwe jedynie offline trade i jednoczesne granie(2 konta), dotacja nie wpływająca na przebieg gry, brak bufferów. Sprawa kotków do profki jest do uzgodnienia. Na chwilę obecną tyle przychodzi mi do głowy. Mam nadzieję, że wpiszecie swoje opinie i ewentualne uwagi. Chciałabym dowiedzieć się czy jest popyt na serwery tego typu. Dodam tylko, że atutem naszym jest dojrzała i doświadczona ekipa.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: serwer
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:26:55 pm »
Serwery klimatyczne sa bardzo fajne, ale malo ludzi na nich gra :( Pamietam jak kiedys musialem pisac opowiadanie, by moc grac na takim serwerze :) Jesli to ma byc taki czysty serwer z takimi ustawieniami co napisalas to go nie otwierajcie :) Valdaron mial fajne zmiany wprowadzone: http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,21394.0.html Stronka niestety nie dziala, a tam fajnie mieli wszystko opisane.


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: serwer
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:30:03 pm »
Jakiego typu zmiany masz na myśli?
Podań o konto raczej nie byłoby.


  • Wiadomości: 112

  • Pochwał: 1

Odp: serwer
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:33:12 pm »
podaniaa o konto ?
nie wróży to duzo playerow

Nowo startujące Polskie Radio z Japońską muzyką.
Zapraszam
www.mitsuki.pl


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: serwer
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:41:29 pm »
Tutaj możecie przejrzeć jakie przygody były organizowane kiedyś oraz rzeczy, których nie znajdziecie na innych serwerach:
Kroniki serwera
Ogłoszenia
Przygody


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: serwer
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:42:26 pm »
Cytuj
- możliwość zamiany smoka na smoka innego typu za Valdary
- fontanna Maphr, regenerująca manę tylko kowalom
- rozwijająca się gospodarka (jak na ten licznik online, który jest na stronie) dzięki systemowi Offline Trade
- tablica informacyjna, a na niej informacja o przestępstwach dokonanych przez graczy oraz wiele innych
- wieszcz Alsenil opiewający ważne wydarzenia świata Valdaron, w tym jego początki
- oraz wiele innych ciekawych rozwiązań

    * Rumbelcki Zajazd, który znajduje się blisko Jarmarku Florańskiego, a w nim:




- stół na 10 osób przy którym można usiąść i napić się trunku zakupionego u gospodarza Rumbelta
- kapela "Worki Potok", która gra non-stop utwory oddające klimat temu miejscu (jak na razie jest 8 utworów które są odtwarzane w losowej kolejności)

    * Cmentarz Skazańców, miejsce gdzie wystawiane są nagrobki tym którzy zostali skazani na karę śmierci.
    * Manuskryptum, miejsce gdzie każdy gracz, który ma 10 Valdarów może wystawić sobię tablicę pamięci.
    * Valdary, specjalna waluta Valdaronu, za które można otrzymać różnego rodzaju usługi i przedmioty (np. Syrop Ziołowy).
    * Grypa, skrypt gdzie:




- filtruje zakazane słowa w naszym świecie i zamiast nich wyświetla słowo <kaszle>
- przy każdym kaszlu wzrasta temperatura, którą można zbić po wypiciu Syropu Ziołowego
- im większa temperatura tym większe skutki uboczne, nawet śmiertelne

    * Ucieczka, skrypt gdzie:

- przy każdym PK jest announce o popełnionym przestępstwie
- pozwala na ucieczkę z więzienia tym którzy zostali złapani podczas karmy większej od 0
- wystarczy ogłuszyć strażnika Zarina, który upuści klucz do więziennej bramy
- użycie klucza przeniesie cię w jedno z 3 wylosowanych miejsc
- przy ponownym złapaniu po ucieczce z więzienia gracz trafia do karceru, z którego już nie ma możliwości ucieczki

    * Rezurekcja, skrypt gdzie:

- bardziej urealnia co się dzieje z postacią gdy HP=0
- postać na Valdaronie nie umiera przy HP=0 tylko jest ogłuszona
- efektem ogłuszenia są gwiazdy nad głową
- przy ogłuszeniu wszystkie kanały czatu są wyłączone, nie można handlować, przyjmować do drużyny, zostaje przycisk Powrót albo res od innego gracza
- zwierzak też ma efekt ogłuszenia i nie jest możliwe opuszczenie gry gdy jest nieprzytomny

    * Zwierzaki typu wilk, smok mają zwiększoną ilość miejsc w ekwipunku zależnie od poziomu:

- od 55 - 18 miejsc
- od 70 - 24 miejsc

    * Zmieniony wygląd linków teleportów na obrazkowy, gracz widzi od razu do jakiego miejsca się udaje.




    * Strażnicy Valdaronu, to nikt inny jak Game Masterzy w otoczce pasującej do klimatu, którzy przybrali wygląd wartowników miasta Goddard i którzy nie szpanują tym że są GMami.
    * JKNW, skrypt:

- który nie ma litości dla osób łamiący regulamin
- gdzie występują 4 poziomy kary i gdzie nie ma od nich odwrotu (I - 6 godzin więzienia, II - 12 godzin więzienia, III - ban na postać, IV - ban na konto)
- który uprzyjemnia innym grę na tym serwerze eliminując nieporządane osoby ze świata jakim jest Valdaron

    * Zmniejszona pojemność księgi przepisów ogólnych z 50 do 20 oraz zwiększona pojemność księgi przepisów krasnoluda z 50 do 80.
    * Możliwość wyciągania przedmiotów z Klanowego Magazynu przez członków klanu, którzy mają przywilej zaglądania do niego.
    * Respawn obstawy Tytanów co 30 minut.
    * Zniesiony Peace Zone we wszystkich miastach, prócz Jarmarku Florańskiego i Rumbelckiego Zajazdu.
    * Zwiększona pojemność ekwipunku i magazynu o 30%.
    * Globalny Kanał TRADE.
    * Brak limitu na postacie. Wystarczy napisać podanie o nową postać.
    * Niski Rate:

+ lekkie spolszczenie gry (bez przedmiotow, lokacji i innych rzeczy, ktore po polsku dziwnie sie nazywaja)
+ na jakims serwerze pamietam ,ze byl taki 'cmentarz' gdzie byly nagrobki osob, ktore zostaly zbanowane na serwerze :)
+ mnostwo eventow klimatycznych :)


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: serwer
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2010, 12:48:17 pm »
Takich ubarwień na ALu też było pełno, co prawda nie mieliśmy cmentarza, ale tablice, waluta, wieszcze, bazary, karczmy były. O przygodach juz pisałam, że było ich sporo, są specjalni QM'i od tego, więc na nudę na Al'u nikt nie narzekał. Spolszczona była kiedyś cała gra, jednak przy każdym update powracało do j. ang, więc zrezygnowaliśmy z tego.                     
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2010, 06:05:09 pm wysłana przez Lamalana »


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: serwer
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2010, 11:27:45 pm »
Granie na klimatycznych serwerach bylo fajne na poczatku, teraz mnie jakos do nich nie ciagnie. No chyba, ze w jakas inna gre, np runesofmagic.
W l2 jest za duzo farmy co psuje caly klimat. Wiec mysle, ze na takim serwerze powinno to byc lekko ulatwione, jesli online na starcie nie przekroczy 100 osob.


  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 0

  • Niech nastanie CHAOS !
Odp: serwer
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2010, 02:53:33 am »
W l2 jest za duzo farmy co psuje caly klimat.

No właśnie. Teraz to trzeba zabijać miliard potworów jeżeli chcesz mieć dobry lvl do pvp. Jak go nie osiągniesz to dostaniesz srogie baty od 80+.

Serwer klimatyczny... chyba właśnie tego dzisiaj brakuje. Większość właścicieli serwerów bardziej się skupia na eventach typu "Find me and you can choose a hair accessory" albo pvp event w Coliseum.

A rate x15 wydaje mi się w sam raz.
Jak już spaść to z wysokiego konia.


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: serwer
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 27, 2010, 08:49:33 am »
Serwer klimatyczny... chyba właśnie tego dzisiaj brakuje. Większość właścicieli serwerów bardziej się skupia na eventach typu "Find me and you can choose a hair accessory" albo pvp event w Coliseum.

Też tak sądzę, dlatego staram się przekonac ekipę AL'a, że robienie kolejnego serwera pvp nie jest najlepszym pomysłem. Mam nadzieję, że znajdą się osoby chcące pograć na serwerze klimatycznym. Rayne, może jestem niepoprawną optymistką, ale liczę na więcej niż 100 online. Co do tych ułatwień to jakie masz na myśli? :) :P Buffery, kotki, herby?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 04:29:20 pm wysłana przez Lamalana »


  • Banned
  • Wiadomości: 392

  • Pochwał: 5

Odp: serwer
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 27, 2010, 07:27:17 pm »
Jeśli miałbym do wyboru pograć na "klimatycznym serverze" lub w zwykłego RPGa wybór jest prosty. Takie servery do mnie nie przemawiają. Ciężko również o graczy. Może 2-3 lata temu, kiedy populacja graczy była o wiele większa, taki server miałby rację bytu. W dzisiejszych czasach ludzie szukają czegoś innego. Taka jest moja opinia.


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: serwer
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 27, 2010, 07:41:26 pm »
Wg. mnie taki server ma szansę wypalić, i sam bym się na taki skusił, jeśli :
1)online przekroczy 300, jak na server l2, nie jest to online powalający, ale zważywszy że ma to być server klimatyczny wystarczyłoby (niestety potrzeba by doskonałej reklamy i jakiejś marki na początek, zapewnienie że server nie padnie po miechu, a to chyba nierealne w dzisiejszych warunkach)
2)bezwzględne przestrzeganie regulaminu przez administrację
3)tolerancyjna podejście do PvP (w sensie nie blokowania go przez administracją, oczywiście eventy typu ściganie PK itp. są jak najbardziej na miejscu, ja mam na myśli nie ograniczanie ich w sposób naturalny poprzez zabranianie zabijania innych itp.)
4)brak wyznaczników drogi rozwoju postaci (prawo podjęcia decyzji, czy ktoś chce zostać złym bandytą dopuszczającym się zabójstw, czy odważnym obrońcą pokrzywdzonych i uciśnionych)


Odp: serwer
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 27, 2010, 07:55:42 pm »
Jeśli miałbym do wyboru pograć na "klimatycznym serverze" lub w zwykłego RPGa wybór jest prosty. Takie servery do mnie nie przemawiają. Ciężko również o graczy. Może 2-3 lata temu, kiedy populacja graczy była o wiele większa, taki server miałby rację bytu. W dzisiejszych czasach ludzie szukają czegoś innego. Taka jest moja opinia.
Tu się z Tobą medium nie zgodzę zawsze się znajdą osoby, które będą szukać czegoś innego.
Fak jest taki że L2 nie sprzyja klimatycznemu serwerowi, można się tak było bawić we wcześniejszych kronikach
najnowsze kroniki polegaja na biciu lvl.
Dodanie kotka na zmianę klasy za adene.
Na pewno nie wprowadzać podań to tylko odstrasza.
Wprowadzić kanał do rozmów głosowych tak jak jest w grze second life podchodzisz do tłumu i słyszysz o czym rozmawiają jedyna rzecz jaka mnie sie osobiście spodobała w tej grze.
Tam faktycznie podchodzisz rozmawiasz z każdym normalnie. Jest setki grup które odgrywają role wampiry, jakies grupy średniowieczne wchodząc do takiej grupy od razu czujesz ten klimat po stylu rozmowy pisząc nigdy sie nie odda tego co mówisz.
Podniesienie rat tak do 15 może ciut więcej pomogło by serwerowi, administracja mogła by zostawic ten serw który istnieje a oprócz niego zrobić drugi wysoko ratowy,

I najważniejsza dobra reklama serwera bez tego nie wiem co byście robili i tak nic nie zdziałacie.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: serwer
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:02:20 pm »
Przy tylu online raczej nie bardzo możliwe jest zrobienie tego typu serwera. Z kilku powodów:

- miesięczny koszt utrzymania serwera powyżej 300 online troszeczkę kosztuje,
- dotacja na tego typu serwerze nie mogłaby być wpływająca na przebieg rozgrywki, ponieważ zepsuła by klimat, co wiąże się z comiesięcznym problemem dotyczącym uzbierania wymaganej kwoty,
- przy tylu online, pliki serwera musza być na wysokim poziomie. A skoro musza tzn, że wymagają odpowiedniej ilości osób które je będą aktualizowały. Co jest problem, ponieważ za darmo nikt przez długi czas nie będzie chciał przy tym siedzieć ze względów oczywistych,
- to samo co odnośnie dev team liczy się adminów i gm, którzy również z czasem przestaną mięć na ten serwer wystarczająca ilość czasu.

Wszystko to sprowadza się do jednego. Taki serwer nie ma racji bytu na dłuższy okres. Jeżeli już to serwer do 100 online max, ze średnimi plikami i jednym adminem prowadzony jako hobby.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


Odp: serwer
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:10:32 pm »
Naito ale praktycznie ten serwer raczej działa jako hobby, bo sam admin lubi takie klimaty


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: serwer
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:19:38 pm »
Tak jeżeli mówimy o obecnym AL, który z tego co zostało napisane w tym temacie nie ma się za dobrze. Ja wypowiedziałem się na temat podobnego serwera z tym, że posiadającego 300 online w założeniu.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


Odp: serwer
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:32:38 pm »
jeżeli admina ma kasę to i dla hobby może prowadzić i 1000 online serwer :D


  • Banned
  • Wiadomości: 392

  • Pochwał: 5

Odp: serwer
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:38:21 pm »
Druga sprawa, że jest to server skierowany tylko do jednej narodowości lub osób innych narodowości znających nasz ojczysty język, tak ? To bardzo zawęża grupę docelową, a co za tym idzie jeszcze bardziej utrudnia znalezienie satysfakcjonującej liczby graczy.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: serwer
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:39:44 pm »
@Polgara
Trochę nie bardzo sobie to wyobrażam... Jeśli już ktoś miałby wydawać tyle pieniędzy na opłacenie serwera, opłacenie adminów i dev team, to na 100% nie zadowoliłby się tylko statusem Admina, ponieważ skoro ma tyle kasy to już pewnie w prawdziwym życiu czymś lub kimś zarządza (no chyba ze jakiś spadkobierca czy ktoś kto wygrał na loterii). Sytuacje z grającym GM wiemy już jak się kończą, więc nie ma co gdybać.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


Odp: serwer
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:49:26 pm »
To też nie jest raczej problem przecież różne narodowości mogą sie skupić we własnym gronie i odgrywać klimat :D


Naito ale ja wcale nie wyobrażam sobie tego inaczej jak grający normalnie admin na takim serwerze , jeśli robimy cos dla zabawy to dla zabawy to jest nasze hobby to dlaczego mam w tym hobby nie brać udział i nie dzielić się nim z innym.

Co do samej gry na takim serwerze jak pamiętam to chyba Luno taki serwer prowadził kilka lat temu Everlas jak dobrze pamiętam kusiło mnie wtedy zagranie na nim ale trzeba było pisać opowiadanie ii to mnie zniechęciło wtedy.
Teraz raczej choć lubię takie książki czytać i lubię takie klimaty to grać na takim serwerze bym się nie skusił.

To jest zupełnie inna sytuacja niż na normalnych serwerach choć sam dopuszczam możliwośc normalnej gry admina czy gm ale to muszą być ludzi z głowa traktujący grę na zasadzie zabawy, a nie że jak mnie ktoś kilka razy zabije w grze wejdę na postać GM i takiego użytkownika zbanuję.
Zresztą z własnego doświadczenia wiem że jeśli ma się możliwość bycia GM to odechciewa się normalnej gry, i dlatego nie gram w l2 juz od dłuższego czasu i zarazem tęsknię za tą grą tylko nie mogę się zdecydować na żaden serwer.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2010, 09:53:48 pm wysłana przez Polgara »


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: serwer
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 27, 2010, 09:59:56 pm »
Druga sprawa, że jest to server skierowany tylko do jednej narodowości lub osób innych narodowości znających nasz ojczysty język, tak ? To bardzo zawęża grupę docelową, a co za tym idzie jeszcze bardziej utrudnia znalezienie satysfakcjonującej liczby graczy.

Problem w międzynarodowych serverach klimatycznych polega na tym że wymaga on doskonałej znajomości angielskiego przez uczestników zabawy. Nie mówię tutaj o ogólnej znajomości angielskiego, gdyż to że bez większych problemów porozmawiam z kimś po angielsku, nie oznacza że będę potrafił rozmawiać z nim w klimatyczny sposób. Tym samym ograniczamy ilość graczy z Polski, a społeczność międzynarodowa również nie musi być zbyt liczna tym bardziej że przeciętny anglik mówi słabo po angielsku (paradoksalnie klimacenie w języku ojczystym mogłoby sprawić trudności nie jednemu anglikowi). Tym samym kółko się zamyka, otwierając się na społeczność międzynarodową ograniczamy przypływ graczy z Polski, ograniczając się natomiast do języka polskiego tylko, rezygnujemy z zagranicznych graczy.
Myślę że idea stworzenia servera klimatycznego o jako takim zasięgu jest ideą utopijną, już nie tylko ze względu na pieniądze, ale spełnienie innych warunków (przyciągnięcie odpowiedniej ilości graczy) jest praktycznie niemożliwe.


To jest zupełnie inna sytuacja niż na normalnych serwerach choć sam dopuszczam możliwośc normalnej gry admina czy gm ale to muszą być ludzi z głowa traktujący grę na zasadzie zabawy, a nie że jak mnie ktoś kilka razy zabije w grze wejdę na postać GM i takiego użytkownika zbanuję.
Zresztą z własnego doświadczenia wiem że jeśli ma się możliwość bycia GM to odechciewa się normalnej gry, i dlatego nie gram w l2 juz od dłuższego czasu i zarazem tęsknię za tą grą tylko nie mogę się zdecydować na żaden serwer.

GM grający a servie jest dla mnie czymś co nie powinno mieć miejsca bo niszczy to server. Jest jednak wyjątek od tej reguły, właśnie server klimatyczny. Byłbym nawet gotów zaakceptować to że admin pomagałby sobie przy tworzeniu przedmiotów dla siebie (TYLKO dla siebie), bo przecież masę czasu spędzi z pewnością na dbaniu o server, więc naturalne wydaje się że farmiąc w tym czasie byłby w stanie uzyskać te przedmioty. Oczywiście musiałby iść "z duchem czasu" i dopasować własne wyposażenie do poziomu panującego na serverze.
Nie będę się już rozpisywał co musiałby zrobić, krótko mówiąc musiałby być człowiekiem opanowanym, i potrafiącym się kontrolować, w takiej sytuacji gra admina na serverze nie powinna stwarzać (przynajmniej dla mnie) problemu.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: serwer
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 27, 2010, 10:39:03 pm »
Nie rozumiem ludzi którzy na siłę z mmorpg próbują zrobić rpg  :o To jest chore zwłaszcza, że w grach mmorpg elementy rpg to statystyki i tabelki a nie odgrywanie postaci. Sam system prowadzenia postaci w l2 nie pozwala na jej odgrywanie a to dla tego, że nie da się kreować i ingerować w postać. Tutaj mamy do czynienia tak naprawdę z armia klonów wszyscy tak samo ubrani, każda postać danej klasy to te same umiejętności i cechy a każdy kto próbuje modyfikować jakąś ścieżkę np inny echnat skillów, bieganie z nieodpowiednim ekwipunkiem skazuje siebie na porażkę w rozgrywce przeciwko innym graczom a nawet i mobą. Jeżeli ktoś jest lubi rpg to polecam nwn2 i grę przez sieć na jakiś dużych serwerach, ta gra jest stworzona do odgrywania postaci i tam rozgrywka nie polega na zasadzie skołuj sobie najlepszy sprzęt i ulepszaj na maksa co masz i idź karaj :P

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


Odp: serwer
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 27, 2010, 10:49:51 pm »
Tu solar masz rację ale są tacy co kochają L2 i chcą odgrywać klimat


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: serwer
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 27, 2010, 11:06:04 pm »
Wszystko to sprowadza się do jednego. Taki serwer nie ma racji bytu na dłuższy okres. Jeżeli już to serwer do 100 online max, ze średnimi plikami i jednym adminem prowadzony jako hobby.
Ilość administratorów zawsze była adekwatna do ilości graczy, a nawet większa, są to raczej osoby od kilku lat związane z serwerem. Na pewno nie będzie lipy jak na AG. 
Cytuj
- miesięczny koszt utrzymania serwera powyżej 300 online troszeczkę kosztuje
Do tej pory na ALu grało więcej osób dorosłych-pracujących, których urzekł klimat i opłacali serwer z własnej woli, jeśli teraz ich zabraknie, możliwe, że wprowadzona zostanie dotacja.
Co do j. polskiego, nie wiem, po to jest ten temat żeby czerpać pomysły od Was.
Nie rozumiem ludzi którzy na siłę z mmorpg próbują zrobić rpg  :o To jest chore zwłaszcza, że w grach mmorpg elementy rpg to statystyki i tabelki a nie odgrywanie postaci. Sam system prowadzenia postaci w l2 nie pozwala na jej odgrywanie a to dla tego, że nie da się kreować i ingerować w postać. Tutaj mamy do czynienia tak naprawdę z armia klonów wszyscy tak samo ubrani, każda postać danej klasy to te same umiejętności i cechy a każdy kto próbuje modyfikować jakąś ścieżkę np inny echnat skillów, bieganie z nieodpowiednim ekwipunkiem skazuje siebie na porażkę w rozgrywce przeciwko innym graczom a nawet i mobą.
Postacie w grze wyglądają tak samo, niestety nie zmienisz tego, ale od tego jest gracz żeby wykreował swoją postać na niepowtarzalną. Grając na ALu nie ominie Was nic co mielibyście na zwykłym serwerze pvp, jedynie będziecie mogli brać udział w eventach i spróbowac czegoś nowego, podałam linki w poście wyżej. Poza tym klimat nie jest obowiązkowy, możesz załozyć sobie klan i gadać z nim jak chcesz i o czym chcesz, bylebyś nie przeszkadzał w grze innym.


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: serwer
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:33:34 am »
Postacie w grze wyglądają tak samo, niestety nie zmienisz tego, ale od tego jest gracz żeby wykreował swoją postać na niepowtarzalną. Grając na ALu nie ominie Was nic co mielibyście na zwykłym serwerze pvp, jedynie będziecie mogli brać udział w eventach i spróbowac czegoś nowego, podałam linki w poście wyżej. Poza tym klimat nie jest obowiązkowy, możesz załozyć sobie klan i gadać z nim jak chcesz i o czym chcesz, bylebyś nie przeszkadzał w grze innym.
Brałeś kiedyś udział w rozgrywce prawdziwego rbp(papierowego) np na zasadach D&D ? W l2 możesz tylko udawać odgrywanie to kim twoja postać jest jest strasznie umowne i prawdopodobnie mało zrozumiałe dla innych graczy którzy są np nowi. Na takim "klimatycznym" serwerze l2 wszystko jest sferą umowną te twoje bazary, knajpy itp to są rzeczy które nie istnieją w świecie l2. Inaczej jest w nwn2 tam możesz na niektórych serwerach możesz brać czynny udział w rozwijaniu świata gry np grając magiem możesz stworzyć własną wierze maga którą administrator zaimpletuje do świata gry tak samo jest praktycznie z każdym elementem. Już nie wspominając, że fabuła l2 opiera się według danej historii i mitologi która nie jest nastawiona na odgrywanie tylko bierne przyglądanie z małymi elementami uczestnictwa np epicki quest albo 7s i tw.

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926