Witaj
Gość

Ankieta

Skusiłbyś się na grę na dość nietypowym serwerze klimatycznym?

Tak
14 (41.2%)
Nie
17 (50%)
Nie wiem
3 (8.8%)

Głosów w sumie: 34

Wątek: serwer  (Przeczytany 5590 razy)

Odp: serwer
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:51:42 am »
Lepiej bym tego nie ujął. 

Lamalana prawda jest tak jaka opisał Solar L2 nie jest grą sprzyjająca takim klimatom wcześniej kiedy było większe zainteresowanie grą L2 a i gracze szukali czegoś niszowego było łatwiej.

Teraz jest bardzo duża konkurencja gier tych własnie klimatycznych gdzie nie trzeba na siłę tworzyć klimatu bo on
 po prostu jest i jeśli ludzie chcą klimatu to graja w takie gry.

Oczywiście są miłośnicy, pasjonaci gry L2, którzy tylko w tą grę grają lub po wypróbowaniu innych gier wracają do L2
i właśnie w L2 będa szukać serwerów niszowych klimatycznych.
Ale to będzie tylko odskocznia od serwerów na których graja normalnie tak jak sa odskocznia serwery wysoko ratowe.
Taki serwer ma szanse żyć ale z niewielką ilością graczy i na to nikt nic nie poradzi.
Tak jak pisałem wcześniej szansą dla tego serwera jest otwarcie przy nim jakiegoś drugiego serwera tak aby ten drugi serwer utrzymywał ten pierwszy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2010, 01:03:04 am wysłana przez Polgara »


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: serwer
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 28, 2010, 11:13:36 am »
Spoko, szanuje Wasze zdanie, nie każdy musi lubić to co ja. Solar, nie zmienisz mojej opinii, choćbyś nie wiem jak bardzo się starał. Zmień proszę swoje ignoranckie podejście. :) Piszecie, że klimat jest sztywny, umowny etc. Ok, dla mnie serwery pvp są bez sensu, bo nie bawi mnie nabijanie bezcelowe kolejnego lvl, gonienie za wrogiem i wyzwiska na ogólnym też nie są fajne, ale nie próbuje zmieniać świata, każdy gra tam gdzie chce. Klimat jest dodatkiem do nudnego L2, tak nudnego jak flaki z olejem, grałam na prawie wszystkich polskich serwerach L2, nawet nie pamiętam ich nazw, nie dłużej niz kilka dni, bo dla mnie sama gra jest bezsensowna.


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: -1

Odp: serwer
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 28, 2010, 12:51:22 pm »
Ja tak wyskoczę i powiem tylko, że jak ktoś zakłada serwer to ja jestem za. Aktualnie nie ma żadnego dobrego serwera do gry. Ani low ani high rate. Na każdym są jakieś problemy. Albo GM-i grają i Cię napier****. Albo są takie bugi, że jest to aż śmieszne (80 OL nie może zdebufować 20 glada;p). Więc jak ktoś zakłada serwer, jaki by on nie był to ja się pierwszy zaloguję;p O ile GM-i popracują nad serwerem, żeby  nie skończył jak np. L2.net (świetny serwer swoją drogą... był:/)


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: serwer
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 28, 2010, 01:53:45 pm »
Spoko, szanuje Wasze zdanie, nie każdy musi lubić to co ja. Solar, nie zmienisz mojej opinii, choćbyś nie wiem jak bardzo się starał. Zmień proszę swoje ignoranckie podejście. :) Piszecie, że klimat jest sztywny, umowny etc. Ok, dla mnie serwery pvp są bez sensu, bo nie bawi mnie nabijanie bezcelowe kolejnego lvl, gonienie za wrogiem i wyzwiska na ogólnym też nie są fajne, ale nie próbuje zmieniać świata, każdy gra tam gdzie chce. Klimat jest dodatkiem do nudnego L2, tak nudnego jak flaki z olejem, grałam na prawie wszystkich polskich serwerach L2, nawet nie pamiętam ich nazw, nie dłużej niz kilka dni, bo dla mnie sama gra jest bezsensowna.

Troche dziwi mnie Twoje podejscie. Okreslilbym je wlasnie mianem ignoranckiego, w przeciwienstwie do podejscia Solara, poniewaz on nie proboje zmienic gry w to, czym nie ma ona prawa byc. L2 jest nastawione na pvp, ktore wymaga duzej wspolpracy miedzy ludzmi i to jest w tej grze najlepsze. Klimat jest tu jaki jest, czyli prawie zaden. Nie wiem dlaczego ludzie na sile graja w L2 skoro jest nudne (fakt jest - jesli nie chodzi sie na pvp, lub nie lubi sie bicia mobow) i proboja stworzyc z niego klimatyczna gre, co jest glupie i praktycznie niemozliwe. Prawdziwy klimat jest tylko w papierowych rpg lub single player rpg lub mozna probowac go stworzyc w innych grach mmo, ktore sie do tego bardziej nadaja, a sa takie. Juz nawet Tibia ma wiecej klimatu od L2 i czesciej sa organizowane eventy przez graczy w takim stylu jaki wlasnie lubicie, typu jakies opowiesci itp. L2 jest gra druzynowa, gdzie polegasz na innych, wspolpracujesz z nimi i to jest klimat tej gry. Bicie leveli tez nie jest bez sensu, wszystko ma cel. Gracze staja sie silniejsi, lacza sie w klany, zdobywaja zamki, lepszy sprzet, bija raid bossy, robia to razem, czy w tym nie ma w ogole klimatu rpg?

Jesli mi sie cos nie podoba, a wiem ze nie da sie tego za bardzo zmienic, to zostawiam to i biore sie za cos innego. Klimaciarzom z L2 tez bym radzil tak zrobic, chociaz wiem, ze uparcie sie beda trzymac swojego. Nie jest to madre, ale coz. Jak juz chcecie znalezc graczy do takiego "klimatycznego" serwera to imo lepiej szukac na takich wlasnie klimatycznych forach rpgowcow. Byc moze im sie spodoba, chociaz rozmiar gry moze ich odrzucac. Na takim forum jak Lineage2.com.pl, ktore jest o grze, jej mechanice, pvp i do tego pelnym gimbusow (:D) to co najwyzej sami sobie w kolano strzelacie :P

We ride together, we die together.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: serwer
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 28, 2010, 05:30:30 pm »
Podpisuję się pod Solarem i mr. Apokalyptik. Świat Lineage 2 jest światem (choć ładnym) gotowym i nie ma tu miejsca na prawdziwe klimacenie. Jeśli, Lamalano, nie lubisz PvP ani pseudo-PvE (bicie mobów i raid bossów - warzyw, lol), to... nie pozostaje nic innego, jak zmiana gry. Tak, wiem, L2 jest fajne i niepowtarzalne i za to je kochasz, jakie jest. Problem w tym, że to są puste tekstury, z którymi nie da się klimacić. :F Już lepiej jest w WoWie, gdzie są karczmy i gdzie można usiąść, uchlać się z gildią, pójść na Zaduszki w Zaduszki czy święto piwa w czasie, gdy świat obchodzi udane zbiory chmielu, są oddzielne języki, które rozumieją tylko przedstawiciele poszczególnych ras, są ci-zacięci-wrogowie, do których można wejść i spalić (tutaj też, niestety, tylko "teoretycznie") wioskę w imię Światłości albo czegokolwiek innego. I to tylko zwykły przykład świata odmiennego do L2, który nie jest tak pusty w kategorii klimatyczności, a zarazem unikalny, a takich światów-gier jest wieele...

Z resztą, Lamalano, chodź grać w WoWa z nami. Zawsze miło jest pograć z ludźmi z forum. ;>


Co do ankiety, jestem na "nie" - ale tylko dlatego, że nie gram już w L2, so powstrzymuję się od głosowania...

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: serwer
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 28, 2010, 07:10:49 pm »
Spoko, szanuje Wasze zdanie, nie każdy musi lubić to co ja. Solar, nie zmienisz mojej opinii, choćbyś nie wiem jak bardzo się starał. Zmień proszę swoje ignoranckie podejście. :) Piszecie, że klimat jest sztywny, umowny etc. Ok, dla mnie serwery pvp są bez sensu, bo nie bawi mnie nabijanie bezcelowe kolejnego lvl, gonienie za wrogiem i wyzwiska na ogólnym też nie są fajne, ale nie próbuje zmieniać świata, każdy gra tam gdzie chce. Klimat jest dodatkiem do nudnego L2, tak nudnego jak flaki z olejem, grałam na prawie wszystkich polskich serwerach L2, nawet nie pamiętam ich nazw, nie dłużej niz kilka dni, bo dla mnie sama gra jest bezsensowna.

Po prostu nie nadajesz się do grania na takich "zwykłych" serwerach. To samo jest w drugą stronę. Po co koksać kolejną postać na 8x lvl, po co wbijać kolejnego hero na swoim koncie... na serwerach, gdzie "pvp" to najkrótszy dowcip o nich i średni online nie przekracza 60 osób? Nie mówiąc już o jakości plików i "widzimisie" GMów.



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: -3

Odp: serwer
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 28, 2010, 07:34:13 pm »
ja bym zaryzykowal i zagral na takim serverze, bo dawno dawno temu spedzilem sporo czasu na everlascie na ktory dostalem sie przez przypadek, akurat na czas jakos dwoch tygodni zniesli podania, a ja nie mialem pojecia, ze jest to server rpg co zaowocowalo prawie natychmiastowym banem, jednak luno byl na tyle normalny, ze wyjasnil mi co i jak POCZYM ZACZELA SIE WIELKA PRZYGODA i bylo zajebiscie hyhy.

piona


  • Wiadomości: 296

  • Pochwał: 0

  • Niech nastanie CHAOS !
Odp: serwer
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 28, 2010, 09:52:15 pm »
Prawda jest taka, że L2 w głównej mierze zależy od pvp. Przez to gra jest właśnie znana - gracze poprzez wojny i kontrole zamków ustanawiają politykę.

Jeżeli tego nie ma, a nawet nie można na kimś zrobić pk to gra w pewnym sensie traci swój klimat. Staje się po prostu jakąś zawiesiną, w której nie wiadomo do końca co się robi.
Jak już spaść to z wysokiego konia.


  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: -3

Odp: serwer
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:20:36 pm »
to, ze server jest rpg wcale nie wyklucza pvp/pk jaki i kontroli nad zamkami oraz polityki, wy sobie to chyba wyobrazacie, ze wszyscy siedza w dion i w kolko nawijaja o dupie maryny.


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: serwer
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:25:09 pm »
Nie, siedzą w jednej gildi - zdobywają poziom doświadczenia dzięki mordowaniu jakże silnych istot - podbijają zamki oraz fortece - niszczą i sieją grozę na epickich wypraw na raidy - i rozmawiają o dupie maryny.
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: -3

Odp: serwer
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:47:20 pm »
no cool story , a teraz zamknij dupe, moderowany pajacu

//Soulern: Warn 10% za obrazę...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 05:12:01 pm wysłana przez Soulern »


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: serwer
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 29, 2010, 01:51:11 pm »
Podpisuję się pod Solarem i mr. Apokalyptik. Świat Lineage 2 jest światem (choć ładnym) gotowym i nie ma tu miejsca na prawdziwe klimacenie. Jeśli, Lamalano, nie lubisz PvP ani pseudo-PvE (bicie mobów i raid bossów - warzyw, lol), to... nie pozostaje nic innego, jak zmiana gry. Tak, wiem, L2 jest fajne i niepowtarzalne i za to je kochasz, jakie jest. Problem w tym, że to są puste tekstury, z którymi nie da się klimacić. :F Już lepiej jest w WoWie, gdzie są karczmy i gdzie można usiąść, uchlać się z gildią, pójść na Zaduszki w Zaduszki czy święto piwa w czasie, gdy świat obchodzi udane zbiory chmielu, są oddzielne języki, które rozumieją tylko przedstawiciele poszczególnych ras, są ci-zacięci-wrogowie, do których można wejść i spalić (tutaj też, niestety, tylko "teoretycznie") wioskę w imię Światłości albo czegokolwiek innego. I to tylko zwykły przykład świata odmiennego do L2, który nie jest tak pusty w kategorii klimatyczności, a zarazem unikalny, a takich światów-gier jest wieele...

Z resztą, Lamalano, chodź grać w WoWa z nami. Zawsze miło jest pograć z ludźmi z forum. ;>


Co do ankiety, jestem na "nie" - ale tylko dlatego, że nie gram już w L2, so powstrzymuję się od głosowania...

Da rade na Allseronie byly porobione karczmy siadalo sie i pilo browar (potki) gralo w kosci czy inne alkowe gry
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: serwer
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 29, 2010, 05:14:15 pm »
Jedna rzecz...

Da rade na Allseronie byly porobione karczmy siadalo sie i pilo browar (potki) gralo w kosci czy inne alkowe gry

Oryginalny content nie pozwala na takie fajne rzeczy. :P

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: serwer
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 29, 2010, 07:07:59 pm »
Aj miśki, miśki, pozwólcie, że sama zdecyduje, gdzie będę grała :*
Mam nadzieję, że każda osoba wypowiadająca się jest w jakimś stopniu obeznana w temacie, ale widząc co poniektórzy wypisują w temacie Allseronu śmiem wątpić. Nie rozumiem czemu boli Was, że ktoś szuka w grze czegoś innego, czegoś co można zrealizować.  Nie moja wina, że nie ogarniacie tego. Strzelacie jakimiś tekstami skoro nie graliście pewnie na żadnym z serwerów klimatycznych. Widzicie, ja grałam i mogę was zapewnić, że każdy serwer na którym grałam różnił się między sobą (everlast, aurora, allseron, valdaron, ancient legion), w przeciwieństwie do serwerów pvp, które różnią się miedzy sobą chyba tylko kilkoma cechami. Rozumiem, że dla niektórych forum jest miejscem, gdzie mogą pokazać swoją wyższość, ale są jakieś granice, nie próbujcie oczerniać czegoś czego nie znacie i mówić nieznanym osobom jak mają spędzać wolny czas.

"Troche dziwi mnie Twoje podejscie. Okreslilbym je wlasnie mianem ignoranckiego, w przeciwienstwie do podejscia Solara, poniewaz on nie proboje zmienic gry w to, czym nie ma ona prawa byc. "

Śmiechłam  :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 11:31:53 pm wysłana przez Lamalana »


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: serwer
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 30, 2010, 12:13:18 pm »
Cytuj
Nie rozumiem czemu boli Was, że ktoś szuka w grze czegoś innego, czegoś co można zrealizować. Nie moja wina, że nie ogarniacie tego.

Realizacja "tego" w L2 jest slaba. Nie moja wina, ze nie ogarniacie tego, ze L2 polega na czyms innym niz klimat - od tego sa inne, lepsze gry. L2 moj swoj "klimat", ktorego WY (klimaciarze) nie umiecie ogarnac.

Cytuj
Strzelacie jakimiś tekstami skoro nie graliście pewnie na żadnym z serwerów klimatycznych.

Nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz. A nawet jesli - nie trzeba wszystkiego sprawdzac samemu, zeby miec o tym zdanie.

Cytuj
Śmiechłam :D

Zacytuje sam siebie:
Cytuj
chociaz wiem, ze uparcie sie beda trzymac swojego. Nie jest to madre, ale coz.

EOT z mojej strony, napisalem co chcialem napisac, a co kto o tym mysli to juz jego sprawa i niech robi jak uwaza. Ja nikomu nie narzucam swojego stylu gry. Zadalas pytanie o rpg serwery, skrytykowalem i opisalem dlaczego. W kazdym razie powodzenia z serwerem.

We ride together, we die together.


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: serwer
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 30, 2010, 01:08:35 pm »
Jedna rzecz...

Da rade na Allseronie byly porobione karczmy siadalo sie i pilo browar (potki) gralo w kosci czy inne alkowe gry

Oryginalny content nie pozwala na takie fajne rzeczy. :P

To nie na tej zasadzie, bylo tak ze w niektorych miejscach (otwarte budynki w kgtorych nic nie ma w l2 takich duzo) byly karczmy :) Nie byly tam dostawiane zadne krzesla etc po prostu wszyscy wiedzieli ze tam karczma
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: serwer
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 30, 2010, 01:14:50 pm »
Jedna rzecz...

Da rade na Allseronie byly porobione karczmy siadalo sie i pilo browar (potki) gralo w kosci czy inne alkowe gry

Oryginalny content nie pozwala na takie fajne rzeczy. :P

To nie na tej zasadzie, bylo tak ze w niektorych miejscach (otwarte budynki w kgtorych nic nie ma w l2 takich duzo) byly karczmy :) Nie byly tam dostawiane zadne krzesla etc po prostu wszyscy wiedzieli ze tam karczma
Takie coś było na ALu od dwóch lat i nadal jest, pisałam o tym na poprzedniej stronie, nie chce mi się powtarzać w kółko.
Bazar
Karczma
Mini turniej w kości
Turniej ras
Turniej
Festyn
Kotek i myszka
Turniej organizowany przez graczy
Więcej na stronie serwera.

Z resztą, Lamalano, chodź grać w WoWa z nami. Zawsze miło jest pograć z ludźmi z forum. ;>
Wow jest brzydki.
//Soulern: Nie "brzydki". Unikalny.

Nawet nie wiesz jak bardzo sie mylisz. A nawet jesli - nie trzeba wszystkiego sprawdzac samemu, zeby miec o tym zdanie.
Na podstawie czego te zdanie? Domysłów.

W kazdym razie powodzenia z serwerem.
Danke, buźka. :D
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2010, 04:16:24 pm wysłana przez Soulern »


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: serwer
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 30, 2010, 08:49:41 pm »
Tak czytam sobie ten temat i doszedłem do wniosku, że Lamalana zakładając go nie potrzebowała sugestii odnośnie tego typu serwera i odpowiedzi związanych z serwerem, a wręcz przeciwnie. W założeniu odpowiedź miała być potwierdzeniem tego, że warto jak również drobną reklamą i motywacją do działań, która już od jakiegoś czasu lekko wygasła. Skoro tak to wygląda i teraz temat zmienił się w obronę według Lamalana "idealnego serwera rpg o nazwie Ancient Legion" to ja się teraz zapytam. To czemu w takim bądź razie nie wyszło, skoro jest tak zajefajnie ? Dla mnie odp jest jedna, o której już pisałem.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 361

  • Pochwał: 8

  • .
Odp: serwer
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 30, 2010, 09:15:47 pm »
Tak czytam sobie ten temat i doszedłem do wniosku, że Lamalana zakładając go nie potrzebowała sugestii odnośnie tego typu serwera i odpowiedzi związanych z serwerem, a wręcz przeciwnie. W założeniu odpowiedź miała być potwierdzeniem tego, że warto jak również drobną reklamą i motywacją do działań, która już od jakiegoś czasu lekko wygasła. Skoro tak to wygląda i teraz temat zmienił się w obronę według Lamalana "idealnego serwera rpg o nazwie Ancient Legion" to ja się teraz zapytam. To czemu w takim bądź razie nie wyszło, skoro jest tak zajefajnie ? Dla mnie odp jest jedna, o której już pisałem.
Przejrzyj pierwszą↨ stronę, a dowiesz się, że sugestii potrzebowałam, ale tylko Ryane napisał co można by zmienić. Reklamą na pewno to to nie jest. Motywacją do działań? Kogo? Nie napisałam nigdzie, że jest zajefajnie, raczej było i nie pisałam tylko o ALu a o wszystkich serwerach klimatycznych. Chyba nie sądzisz, że jestem tu z misją nawoływania wszystkich do gry na klimatycznych serwerach. Bądź misiek poważny. :D