Witaj
Gość

Wątek: Valdaron - Low - PL tlumaczony  (Przeczytany 30880 razy)

  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 19, 2008, 09:05:26 pm »
Dodaliśmy Walki drużynowe w języku polskim i w nowej lokacji + opis i instrukcję w grze + Kryształ Wizji aby można było sobie pooglądać :)

link: http://odsiebie.com/pokaz/788696---be6b.html
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 09:32:00 pm wysłana przez impos89 »
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 27, 2008, 07:45:32 am »
Na Valdaronie pojawił się nowy dodatek, który jest początkiem większego projektu:


Jak ktoś kogoś "zabije" to pojawi się ogłoszenie, że zabójca jest poszukiwany przez straże Valdaronu. Zabójca musi zbić karme, zanim zostanie zabity. Jak go zabije npc lub gracz to automatycznie trafia do więzienia na 45 minut gdzie jego karma będzie wyzerowana, czyli po wyjściu będzie mieć 0 karmy (taka resocjalizacja). Pojawi tez sie ogłoszenie że zabójca został złapany i odbywa karę. Póki tego monitu nie zobaczycie w oknie czatu to znaczy, że on wciąż jest na wolności lub już zbił karmę.


Mogę dodać tylko, że to nie wszystko i już niedługo wprowadzimy kolejne rozwinięcie.
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 27, 2008, 04:43:46 pm »
Średnia liczba online jest ok 30. Wcześniej było ok. 20. Jest lepiej!


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: 10

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 30, 2008, 02:21:56 pm »
-Wprowadziliśmy nowy chatfilter dla tych co prawią herezję i nie potrafią się zachować. Wszystko w sposób fabularny: Nasza postac przy wypowiadaniu herezji zamiast wypowiadać dane słowo to <kaszle> i temperatura ciała wzrasta o 0,1.
z każdym stopniem pojawiają się nowe objawy choroby, które powodują, że postać ma utrudnioną rozgrywkę. W ostatecznym stadium postać nie nadaje się do gry (w końcu łamie się regulamin) Przy każdym zalogowaniu i wypowiedzeniu herezji wyświetla aktualną temperaturę. Aby wyleczyć się z tej choroby trzeba zażyć lekarstwo które można kupić za Valdary (specjalną walutę Valdaronu, którą otrzymuje się w różny sposób [od sumy czasu spędzonego w świecie (1 valdar = 24 godziny) po np. prace społeczne (tłumaczenie questów lub innych tekstów) ]

Oczywiście jest to jeden projekt z kilku innych, które są już niemal ukończone i lada dzień pojawią się na serwerze.
Życzymy miłej zabawy.

Wszelkie prawa zastrzeżone ;] Gwarantujemy, że naszych dodatków nie znajdziecie na innych serwerach (chyba, że skopiują)

W przygotowaniu mamy coś w stylu "ucieczki z więzienia"  (z mnóstwem rodzajów opcji i sposobów zabawy, której pierwsza część już znajduje się u nas na serwerze), oraz informatora globalnego (na ukończeniu).
Polaczkowo:
Impos - Aeore Healer lvl 93 / Wynn Summoner 85 / TH 58
klan - Kowale
CP Sairea


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 30, 2008, 02:39:59 pm »
No i co najważniejsze, że mimo tego że jesteśmy już prawie 5 miesięcy serwer nie upada i nie upadnie (jak to nam wróżyły niektóre osoby), a donatorów z latarkami +100 jak nie było tak nie ma i nie będzie. Popytajcie się graczy jak nam nie wierzycie.  :D
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 16, 2009, 06:14:50 am »
Valdaron jest właśnie po długooczekiwanym update.
Zostały wprowadzone 3 w pełni działające projekty.
********************
Projekt "Grypa".
Projekt ten został stworzony do karania tych którzy nie potrafią utrzymać minimum "klimatu" w wypowiedziach. Skrypt wychwytujący zakazane w świecie Valdaronu słowa podwyższa temperaturę Waszego ciała. Co za tym idzie zaczynacie chorować. Skutki wysokiej temperatury są takie, że im większa temperatura tym więcej traci się HP i MP.
Sposobem na zbicie temperatury jest wykupienie lekarstwa od NPC'a, który stoi na bazarze. Kosztuje ono 1 valdar i zmniejsza temperaturę o 0.5 stopnia.
Niewyleczenie choroby prędzej czy później spowoduje omdlenie, czyli HP i MP spadną do 0 co za tym idzie, spadek punktów EXP i w ostateczności poziomu.
Projekt ten nie dotyczy osób które wiedzą jak grać na tym serwerze.
********************
Projekt "Prison Break".
Projekt ten pozwala na ucieczkę z więzienia tylko w przypadku jak traficie do niego nie z ręki GM'a. Na Valdaronie cały system więziennictwa został zmodyfikowany. Za każde zabójstwo, czyli PK wszyscy mieszkańcy Valdaronu dostają info że popełniono zbrodnię i że zabójca jest poszukiwany. Jeżeli zabójca z karmą większą od 0 zostanie zabity czy to przez NPC'a czy gracza, automatycznie trafia do więzienia na minimum 30 minut. Dodatkowo zostanie dodany jeden wpis do więziennej kartoteki. Każdy wpis w kartotece równa się 10 minutom więzienia. Przy następnej wpadce ten sam zabójca będzie siedział już 40 minut w więzieniu. W więzieniu stoi strażnik, Zarin. On ma klucz do więziennej bramy. To od Was zależy czy chcecie odczekać karę czy nie. Jeżeli się zdecydujecie na ucieczkę wystarczy ogłuszyć strażnika, zabrać klucz i go użyć. Zostaniecie teleportowani na brzeg morza. Nie będziecie już mieli kary więzienia, ale Wasza karma wzrośnie do 5000 i wszyscy mieszkańcy dostaną announce, że uciekłeś z więzienia oraz będą znać twoje przybliżone położenie. Będzie też wyznaczona nagroda za twoją głowę równowartości jednego miliona aden. W twoim interesie jest żeby nie dać się złapać. W przypadku zbicia karmy czy przed czy po ucieczce z więzienia nastąpi ogłoszenie, że poszukiwania przerwano, czyli jesteś czysty. Jak zginiesz po ucieczce z więzienia i będziesz jeszcze miał karmę to tym razem trafisz na 60 minut + ilość wpisów z kartoteki razy 10 minut do karceru. Do takiego miejsca z którego już nie da się uciec. Jest też możliwość usunięcia wpisów do kartoteki za napaść. Skorumpowany strażnik, którego można zastać w pewnej lokacji chętnie pozbędzie się tych wpisów oczywiście za Valdary.
Dodatkiem do tego projektu jest Tablica informacyjna pokazująca, kto jest poszukiwany oraz kto ma karę więzienia za zbrodnie. Wszystkie te przypadki dzieją się bez ingerencji GM'a.
Projekt Prison Break jest jedną z nowych opcji gry Linage 2.
********************
Projekt "JKNW".
Projekt ten został stworzony ze względu na wyeliminowanie tych graczy, którzy nie przestrzegają regulaminu, który nie jest trudny i niezrozumiały przez istoty myślące.
Razem z projektem został zmodyfikowany regulamin. I od teraz złamanie obojętnie jakiego punktu regulaminu będzie rozpatrywane przez Gmów i w razie potrzeby będzie narzucona kara.
Na Valdaronie istnieją tylko 4 poziomy kary. Każde wtrącenie do więzienia dodaje jeden poziom.
Za pierwsze wtrącenie do więzienia dostaje się 6 godzin odsiadki
Za drugie wtrącenie do więzienia dostaje się 12 godzin odsiadki
Za trzecie wtrącenie do więzienia dostaje się bana na postać
Za czwarte wtrącenie do więzienia dostaje się bana na konto.
Pewnie teraz sobie zadajecie pytanie. Jakim cudem można dostać 4 karę więzienia dla postaci skoro ona już jest zbanowana. Cuda się zdarzają. Prawie wszyscy mają na koncie po pare postaci. I załóżmy jedna poostać ma już bana to wystarczy, że drugą postacią, obojętnie jaką dostaniecie karę więzienia od GM'a spowoduje to że wasze konto zostanie zbanowane.
W tych dwóch pierwszych przypadkach nie ma możliwości ucieczki z więzienia.
Na Valdaronie nie istnieje zjawisko więzienia danego przez Gm'a np. na 20 minut czy 2 godziny.
Karę zadaje skrypt, Gmi podają tylko kto ma być ukarany. Co do powyższych kar nie ma odwrotu. Nie można ich wycofać. Wyjątkiem może być tylko niedokładne rozpatrzenie sprawy przez osoby wydające werdykt, ale to zdarza się bardzo rzadko. Nie róbcie sobie nadzieji.
Każde zgłoszenie naruszenia regulaminu zostanie dokładnie rozpatrzone. Wszystkie dane sprawy będą umieszczone na forum w temacie Wyroki.
Niektóre naruszenia regulaminu nie będą podlegać temu skryptowi tylko od razu będzie stosowany ban na konto. Proszę się zapoznać z regulaminem i w razie niejasności pytać.
Dodatkiem do tego skryptu jest możliwość zobaczenia na Tablicy Informacyjnej kto i na ile odsiaduję karę za złamanie prawa oraz kto został skazany na śmierć czyli kto dostał bana. Wystarczy kliknąć na link Wyroki. Na tablicy tej jest jeszcze pokazana informacja o postaciach które mają karę więzienia za napaść, która jest częścią projektu Prison Break.
Projekt ten nie dotyczy osób które wiedzą jak grać na tym serwerze.

Reasumując.
Administracja Valdaronu skupiła się na wyeliminowaniu tych co beszczelnie łamią regulamin. Naszym celem jest żeby każdy nowy czy stary gracz był traktowany równo.
Nowy regulamin i kary za jego łamanie wystraszą niejednego cwaniaka, który będzie chciał u nas zagrać.
Twarde zasady i nieugięta Administracja to fundament każdego dobrego polskiego serwera MMORPG z niskimi ratami.
Niestety takich jest niewiele. Heh. Może w ogóle prócz tego serwera, którego jestem właścielem i gdzie gwarantuję Wam, że Valdaron jest tym z niewielu albo tym jedynym.

Większość administratorów nowych serwerów nastawia się na zarobki. Stawiają serwer zapodają itemy za złotówki i interes się kręci. Ja nie mam nic przeciwko temu, ale dla mnie takie serwery nie mają zachowanego balansu. Nie ma tej równości między graczami.
Serwer Valdaron to moje hobby, zabicie wolnego czasu, którego nieraz mam aż za dużo. Prowadzę go z czystej przyjemności, nie z przymusu. Pewnie gdzieś już to pisałem, ale ten serwer powstał dla tych co chcą się dobrze i uczciwie bawić. Gdzie nie spotkają "donatorów z latarkami", którzy wpłacili adminowi szmal na piwko, gdzie nie spotkają skorumpowanych GM'ów. Nie ma nic gorszego jak gracze, którzy mają plecy u GM'ów. Pewnie niektórzy z Was wiedzą o czym mówię.

Do przeczytania... :)
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 60

  • Pochwał: 1

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 24, 2009, 11:46:25 pm »
Cytuj
Będzie też wyznaczona nagroda za twoją głowę równowartości jednego miliona aden
-->2 znaomych 2 dni i 200kk dziekuje:*


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron RPG/PVP - Low - PL (tłumaczony)
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 26, 2009, 11:37:31 pm »
Cytuj
Będzie też wyznaczona nagroda za twoją głowę równowartości jednego miliona aden
-->2 znaomych 2 dni i 200kk dziekuje:*

Ah tak, sorka, zapomniałem dopisać tam, że ta nagroda jest wydawana przez GM'a. Gracz po schwytaniu zbiega musi pokazać dowód w postaci ryciny (screenshotu).
Oczywiście, osoby mogą się umówić na takie oszustwo, ale czy jest sens? Wszystko jest katalogowane. Tak jak mówisz, raz mogą przechytrzyć nas, ale drugi raz już im się to nie uda.
Admini zanim dadzą danej osobie ten 1kk sprawdzają wszystko o tych dwuch graczach. Żeby uciec z więzienia trzeba pokonać strażnika, który nie jest cieniasem, więc postacie low levelowe nie mają szansy na ucieczkę. A tym którzy chcą swoje główne postacie wsadzać na 60 minut (plus ilość minut z kartoteki) do więzienia za 1kk to takim ludkom GRATS. Szczerze wątpie, żeby komuś się chciało robić specjalnie postać na 40+ by móc zabić strażnika po to by uciec i dać się zabić koledze żeby zarobić 1kk na dwie osoby. Nie na serwerze 2x.
Szansa na zarobienie 200kk w dwa dni, jak napisałeś jest ZEROWA.

Majdan... Proszę:*

PS. Jak macie jakieś wątpliwości to piszcie.
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2009, 11:48:08 pm wysłana przez masterrs »
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2009, 08:39:33 pm »
Valdaron jest w fazie "przesiewu" graczy... Więcej na ten temat znajdziecie pod linkiem:

http://www.valdaron.vcard.pl/forum/viewthread.php?forum_id=33&thread_id=439#5681

PS. Nie trzeba się rejestrować, żeby przeczytać ten post na forum.
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 28, 2009, 08:10:02 pm »
Witam.
Po pierwsze do projektu "Prison Break" zostały dodane 3 losowe spawny ucieciekiniera z więzienia.

Po drugie zostało dodane zdarzenie między PK a GK.
Jak było od początku, jak PK podchodzi do Strażniczki Wrót to pokazuje mu się okno, w którym jest napisane, że ona nie może cię teleportować bo jesteś mordercą itp.
Dokonałem drobnych zmian.
Od teraz nadal pokazuje się to okno, a w nim przetłumaczony tekst, a wygląda to np. tak:

Wybacz, ale Wieża Kości Słoniowej, do której przynależę, zabrania otwierania wrót dla takich osób jak ty. Jak będziesz nalegał/a to wezwę straże.
<link>Dobrze Ci radzę, przepuść mnie albo źle się to skończy!</link>

Oczywiście każdy GK ma inny tekst...

Teraz od Was zależy czy klikniecie na ten link czy nie... Jak nie klikniecie no to trudno :)
Jak go klikniecie to wtedy zaczyna się wykonywać program, w którym chyba PO RAZ PIERWSZY na polskich serwerach L2 zaimplementowany jest dialog między dwoma NPC'ami. Normalnie jak MOVIE <lol>
Strażniczka zaczyna wołać o pomoc. Czyli pojawia się chumrka nad głową NPC'a i w oknie czatu jest tekst:  "Ratuuunku!!! Niech ktoś mi pomoże!!!"
Wtedy pojawia się strażnik z mieczem, który mówi: (imię Strażniczki) co się stało???
Ona na to: (imię gracza) groził/a mi, że jak nie otworzę wrót czasu i przestrzeni to mnie skrzywdzi.
A strażnik na to: Cooo?! Tak nie może być! (imię gracza) poniesie karę!
I wtedy zaczyna się pościg za graczem. Strażnik zaczyna ścigać gracza przez kilkadziesiąt sekund poczym mówi: (imię gracza)!!! Obym Cię tu więcej nie widział!!!
Potem strażnik znika i koniec programu :D Jak PK przeżył to mu się fartło, jak nie no to wiadomo co się dzieje, idzie do więzienia.

Do przeczytania...
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 28, 2009, 08:29:13 pm »
this is modyfication of role play l2 created by rus team .....


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 28, 2009, 08:33:48 pm »
Ale jaka ciekawa ! Podzieli się ktoś linkiem do czegoś takiego ? Wy mi pewnie nie dacie , ale może Ty - Maślan wiesz gdzie coś takiego znajdę  :P

- A dla twórców servera : gratulacje , macie świetne pomysły  :)


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 29, 2009, 10:36:39 pm »
this is modyfication of role play l2 created by rus team .....

ŁOOOOOOOŁ. Ja nic z ruskimi nie mam wspólnego. Dam sobie głowę ściąć, że to ja sam pisałem ten skrypt bez żadnych pomocy itp...
Wszystkie modyfikacje sam napisałem bez niczyjej pomocy i dzięki temu, że siedziałem nad plikami javy L2J godzinami próbując je zrozumieć. Stąd te projekty.
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 30, 2009, 02:53:11 pm »
this is modyfication of role play l2 created by rus team .....

ŁOOOOOOOŁ. Ja nic z ruskimi nie mam wspólnego. Dam sobie głowę ściąć, że to ja sam pisałem ten skrypt bez żadnych pomocy itp...
Wszystkie modyfikacje sam napisałem bez niczyjej pomocy i dzięki temu, że siedziałem nad plikami javy L2J godzinami próbując je zrozumieć. Stąd te projekty.

Ja nie twierdze że Ty tego nie pisałeś - poprostu podobny silnik jest juz napisany przez rusków - Nie chce Cie oczerniac tylko  ten "projekt" jest podobny do tych rusków....


  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 30, 2009, 09:41:28 pm »
Nie twierdzę, że mnie oczerniasz. Ja tylko sprostowałem twoją wypowiedź. Tak czy siak, ja i ruskie myślimy podobnie :D.

Grype, Prison Break też mają???
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 30, 2009, 11:00:38 pm »
Grype, Prison Break też mają???

Nie.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 31, 2009, 10:43:08 am »
Ciekawe mody ... tchnie milym zapachem RPG ;)
Jak z frekfencja na serwerze?

Wasze zmiany "statusu" gracza PK sprawia, ze wyeliminujecie ten aspekt z zycia serwera.
Z jednej strony ulatwi to zycie spokojnym graczom, a z drugiej - zniknie powazna, integralna czesc rozgrywki.

Zainteresowal mnie wasz serwer ;)
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 31, 2009, 01:17:45 pm »
Ciekawe mody ... tchnie milym zapachem RPG ;)
Jak z frekfencja na serwerze?

Wasze zmiany "statusu" gracza PK sprawia, ze wyeliminujecie ten aspekt z zycia serwera.
Z jednej strony ulatwi to zycie spokojnym graczom, a z drugiej - zniknie powazna, integralna czesc rozgrywki.

Zainteresowal mnie wasz serwer ;)

Gdybym tutaj grał, taka zmiana tylko skusiła by mnie do częstszego PKowania:D, takze nie wiem czy wyeliminuje:D


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 31, 2009, 01:19:16 pm »
To musialem niedoczytac - wydawalo mi sie, ze predzej, czy pozniej taka przygoda konczy sie banem.
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 373

  • Pochwał: 0

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 31, 2009, 02:07:46 pm »
Banem się nie kończy , idziesz siedzieć jak Cię złapią;p


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #45 dnia: Marzec 31, 2009, 02:14:39 pm »
Chyba, ze nie uda mu sie zbic karmy przed smiercia - wtedy idzie do wiezienia i tu:

Za pierwsze wtrącenie do więzienia dostaje się 6 godzin odsiadki
Za drugie wtrącenie do więzienia dostaje się 12 godzin odsiadki
Za trzecie wtrącenie do więzienia dostaje się bana na postać
Za czwarte wtrącenie do więzienia dostaje się bana na konto.

Czyli, jezeli dobrze rozumiem, w tej sytuacji 3 PK zakonczone smiercia, przed zbiciem karmy koncza sie 3ma odwiedzinami w wiezieniu i banem na postac?
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • Wiadomości: 128

  • Pochwał: 4

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #46 dnia: Marzec 31, 2009, 02:55:15 pm »
Nie tak to działa. Za PK idzie się do więzienia, z którego można uciec jeśli się chce i da rade.

Cytuj
Za pierwsze wtrącenie do więzienia dostaje się 6 godzin odsiadki
Za drugie wtrącenie do więzienia dostaje się 12 godzin odsiadki
Za trzecie wtrącenie do więzienia dostaje się bana na postać
Za czwarte wtrącenie do więzienia dostaje się bana na konto.

To dotyczy kar przyznawanych przez Gm, od choćby za szczere łamanie regulaminu, czyli na przykład za ubicie Rb z wykorzystaniem błędu terenu, czy za inne wykorzystywania błędów, za obrażanie graczy [nie postaci ale graczy przed monitorem].

O to chodzi w tym projekcie, jakby było, że za PK idziesz do więzienia wg tych zasad to ludziska by się nie tłukli.


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 31, 2009, 03:08:19 pm »
Zajrze na ten serwer - to wszystko wyglada bardzo smacznie!
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 31, 2009, 04:27:46 pm »
Zawsze mnie zastanawiała na privatach reguła, że niedozwolone jest
(...) ubicie Rb z wykorzystaniem błędu terenu, (...)
Dlaczego? Dlatego, że
1) jeśli wykorzystuje się warunki terenowe np. stanie między drzewem a kamieniem tak, że boss mnie nie bije, a ja go mogę, albo wprowadzenie bossa między takie przeszkody żeby nie mógł się ruszyć, a my go bijemy z dystansu to jest tylko "+" dla gracza. I się nazywa Taktyka, jakby ktoś nie wiedział. A propos - spróbujcie zrobić paliakę 6x BEZ wykorzystania warunków terenu - hehehe GL.... Oczywiście mówię o przypadku paliaki na oficjalu.
2) jeśli to jest błąd w geodacie, to wina admina/programistów/serwera, a nie gracza. A jeśli ktoś znajdzie coś takiego to dlaczego ma od razu donosić? Nikt mu za to nie płaci :P Chcecie żeby ludzie wam mówili o błędach? Proste - zróbcie event. np. Baium za sprawdzone info o jakimś błędzie. Admini/GM czując władzę w łapach umieją tylko jedno - karać. Tak jest na wielu serwach.
Stąd podoba mi się retail z jednej strony - tutaj NIC, dosłownie NIC z _zachowania_ postaci nie jest zabronione. Chcesz PK ować? A PKuj do bólu. Chcesz siedzieć w przejściu? A siadaj (zawsze rozwalały mnie serwy ze strefami siedzenia, handlowania itd :D hehehe). Chcesz oszukiwać w handlu? A oszukuj, zawsze się jakiś jeleń trafi.

Ale to tylko taka mała dygresja.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 31

  • Pochwał: -1

    • Valdaron
Odp: Valdaron - Low - PL tlumaczony
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 31, 2009, 04:57:11 pm »
Hymm.

Tak. Wiele osób myśli, że nie można być PK na tym serwerze. Wręcz przeciwnie. Można być, ale trzeba się liczyć z tym, że jak Cię złapią to możesz trafić do więzienia z którego możesz uciec. Zabawa w PK na tym serwerze polega na tym, że jest większa adrenalinka. Na innych serwerach jak zginie PK to dajesz powrót do wioski i pozamiatane, a tutaj idziesz do więzienia. Zapisują się twoje haniebne czyny w kartotece przez co się zwiększa odsiadka przy następnej wpadce. Ale też jest skorumpowany strażnik który sprawia, że ta kartoteka znika i odsiadka jest krótka. Nikt nie musi odsiadywać kary w więzieniu. Wystarczy ogłuszyć strażnika i użyć klucza do więziennej bramy i znowu poczuć zapach wolności. Co prawda z 5000 karmy, gdzie tym razem jak cię ktoś ubije z tą karmą trafiasz do karceru, gdzie już nie ma możliwości ucieczki. Jak tą karmę zbijesz to jesteś w 100% wolny.

Co do restrykcji handlowania, to jako takiej nie ma. Możesz handlować w Giran itd, ale z każdego teleportu jest tele na bazar za darmo. Na bazarze jest, WH, kot który wymienia potki itp za monety, tablica ogłoszeń, handlarz, wieszcz i prawie wszyscy gracze którzy tam handlują. Więc gdzie prędzej coś sprzedaż, na bazarze, czy w Giran???
Stworzyłem bazar w jednym celu. Żeby ułatwić wszystkim transakcje, żeby nie musieli latać z jednego miasta do drugiego żeby coś sprzedać czy kupić.
Nie piszę poprawnie po polsku, ale chociaż się staram...