Witaj
Gość

Wątek: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?  (Przeczytany 14797 razy)

  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 1

  • TeamSpeakServer.pl
    • TeamSpeakServer.pl
Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« dnia: Grudzień 18, 2010, 09:49:03 pm »
Słuchajcie nie wiem czy to dobry temat na wieczór.
Piszę, bo narzucił mi się pomysł po czytaniu tego forum.

Pytanie czy taki wątek może być w tym miejscu. (Mam nadzieję, że temat nie zniknie a Admini FORUM potraktują go poważnie). Niestety nie jest to reklama, ale uznałem, że zapale światełko w tunelu, aby temat znalazł się tu, ponieważ tylko tu się mówi o przyszłych serwerach, zapowiedziach itp.

Więc przejdę do sedna i zwracam się do większości serwerów administratorów GM udzielających się na tym FORUM. (jest ich sporo).

Co myślicie o takim projekcie, w którym można by zjednoczyć siły i stworzyć jeden porządny projekt ze sztabem ludzi?.

Dlaczego nie wykorzystać potencjału, który posiadamy od strony developerskiej.? Dlaczego nie wykorzystać tej wiedzy i doświadczenia, którą udało nam się zdobyć przez lata?

Ja nie wiem czy wybiegam nie za bardzo w przód z tym pomysłem, ale jak widzę Rosjan którzy sobie świetnie radzą z organizacją i planowaniem kolejnych projektów to naprawdę jestem pełen podziwu.

Po co nam 100 serwerów jak może być kilka albo jeden, który będzie przynosił zabawę graczom.

Myślę, że przy odrobinie chęci i samozaparciu taki projekt by wypalił i skupiałby na serwerze nie 100 - 200 może 600 graczy, bo to u nas w Polsce szczyt marzeń. Tylko taki projekt skupiał tysiące graczy. Oczywiście zdaje sobie sprawę, że zawsze będą się pojawiać kolejne serwery, ale uważam ze zebranie śmietanki z Polski nie będzie wprowadzało gracza w błąd i każdy będzie wiedział co wybrać.

Wszystko zależy o dyscypliny i tak naprawdę opracowaniu działań miedzy ludzkich jak w przypadku firmy. Kto za co odpowiada. Kto się czym się zajmuje itp.

Oczywiście wiadomo, ze cel jest osiągalny, ale zawsze diabeł tkwi w szczegółach.

Ja osobiście uważam, że cel uświęca środki. Jestem tylko pasjonatem i wychowałem się na tej grze. Chętnie bym widział taki projekt w Polce. Być może za wiele wymagam, więc chciałem poruszyć taki temat.

Chętnie poznam zdanie innych graczy, GM, Administratorów o takim pomyśle!!!

Jak ktoś chce porozmawiać jestem zawsze dostępny na TS, adres poniżej.

Oczywiście temat jest zajawką, bo czsami wypada poruszyć kontrowersyjne tematy.


« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2010, 09:53:30 pm wysłana przez Jumanji »
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych. Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.   FORUM: http://teamspeakserver.pl/forum



  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 18, 2010, 10:01:18 pm »
Ciekawe... Podoba mi się pomysł stworzenia Polskiego projektu L2j :)

Pytanie do Ciebie: Projekt dostępny dla wszystkich czy zamknięty coś ala L2DC?
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 18, 2010, 10:07:20 pm »
mu bardziej chodzi o

Lineagessis Network :


Gnat&Cerberus&Dementia& i inni devi pod jednym godłym, nazwa, idea.
RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 1

  • TeamSpeakServer.pl
    • TeamSpeakServer.pl
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2010, 10:17:47 pm »
To co opisałem to tylko zajawka, chcę poznać zdanie ludzi i wypowiedzi innych Adminów, graczy. Wtedy można dopiero rozmawiać o konktretach. Jakby cała inicjatywa poszła nie tylko w kierunku rozwoju projektu  pod godną nazwą, a także pod kontem plików, byłoby idealnie. HellSign miał rację pierwszy zamysł był właśnie taki jak opisał.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 18, 2010, 10:21:59 pm wysłana przez Jumanji »
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych. Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.   FORUM: http://teamspeakserver.pl/forum



  • Wiadomości: 448

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 19, 2010, 12:22:55 pm »
Pomysl bardzo dobry i poruszony już wczesniej na forum przez trunks17, który spotkal się glownie z krytyka. Sadze iż każdemu z nas adminom i graczom gdzies w glowie zawsze świtał taki projekt w którym polski server odniosl by duze uznanie wśród rodakow jak i naszych sąsiadów. A nie kilku dniowe czy tygodniowe servery praktycznie niczym się nie rozniace  z mizernym online. Jednak nie można skupiac się tylko na aspektach czysto teoretycznych i checiach. Projekt wymagal by zaangażowania osob chcących się podjac temu trudnemu wyzwaniu, zgranego teamu majacego podobna idee swiata l2. Dobra dluga reklame która przyciągnęła by wiele osob ,czynnych gmow i dobre pliki dzieki którym powstala by ”otoczka” przyciagajaca ludzi na dlugi czas. Doborem kroniki która będzie miala ogromny wpływ na przyszłość servera. Interlude jest stara kronika lecz do dnia dzisiejszego przyciagajaca duza uwage ludzi (servery pvp ), wiele osob szuka low rate  serverow na tej wlasnie kronice nie mogą znalesc zadnych konkretow. Oraz Gracja Final wnoszaca wiele nowości do swiata gry osiagajaca ogromne ilości online na rosyjskich serwerach.Co nasuwa klopot z olbrzymia konkurecja z ta wlasnie kronika a Freya to już moim skromnym zdaniem to w ogole pomylka;d


  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 19, 2010, 12:43:41 pm »
Doborem kroniki która będzie miala ogromny wpływ na przyszłość servera. Interlude jest stara kronika lecz do dnia dzisiejszego przyciagajaca duza uwage ludzi (servery pvp ), wiele osob szuka low rate  serverow na tej wlasnie kronice nie mogą znalesc zadnych konkretow. Oraz Gracja Final wnoszaca wiele nowości do swiata gry osiagajaca ogromne ilości online na rosyjskich serwerach.Co nasuwa klopot z olbrzymia konkurecja z ta wlasnie kronika a Freya to już moim skromnym zdaniem to w ogole pomylka;d

GE dzisiaj to najlepszy wybór - gracze zdążyli się do niej przyzwyczaić, gdyby zrobić wszystko porządnie, tak aby nie było exploitów, a GE spoty byłyby full retailowe, byłoby świetnie. Sądzę iż wspólny projekt nie jest najgorszym pomysłem, jednakże trzeba by naprawdę włożyć wiele pracy, aby stał się on realny. Istnieje o ile wiem już jeden projekt polskich devów a mianowicie l2m - http://project.l2m.pl/ nie jest on ideałem, lub wzorem dla innych projektów, posiada wiele wad, jak i zalet, ale odnoszę się z wielkim szacunkiem do twórców tego projektu, gdyż włożyli oni niesamowicie wiele pracy w jego rozwój. Aby powstał nowy polski projekt, trzeba by zaangażowania wielu ludzi, w tym snifferów z retaila, core jak i dp developerów. Jeżeli coś takiego miałoby powstać, jako dp/core dev byłbym skłonny dołączyć do owego projektu. 


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 19, 2010, 01:16:37 pm »
No tak, ale rzecz dzieje się w Polsce :)
Nie ma szans. Gdzie 2 Polaków tam 3 zdania i 4 partie polityczne :)
Nie daj Boże pojawi się zysk na takim projekcie, to dopiero będzie wojna o kasę.
Polacy w większości to głupie bydło. Przykro to pisać, ale takie są realia.
Sukcesem rosyjskich serwerów była nie określona kronika, ale to, że pliki serwerów były retailowe i to, że Rosjanie dobrze potrafią ze sobą współpracować.
Historia kolejnych forków l2j pokazuje, że nie warto forkować tego projektu - tylko duża społeczność jest w stanie pociągnąc spory projekt, a takim jest emulator l2.
To między innymi dlatego l2j częściowo ograniczyli dostęp do bieżących poprawek - za dużo idiotów robiło "forki" któe polagały na synchronizacji z l2j, dokładaniu kilku poprawek + customów a następnie wrzeszczeniu na wszystkich forach, jakim to zajebistym projektem się jest a l2j to shyt. Nawet na tym forum mamy tego przykłady.

Pomysł  do piachu.
Złodzieje na Dragonie - barcwelona, Reina/Arkaren (tak, tutejszy VIP to zwykły złodziej:http://forum.lineage2.com.pl/index.php?action=profile;u=6396), HansPL/DarckanPL, XSALSAX aka xleonsiox


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 1

  • TeamSpeakServer.pl
    • TeamSpeakServer.pl
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 19, 2010, 07:44:10 pm »
Nie sądzę by pomysł miał iść do piachu. Jednak pokuszę się o pytanie do Ciebie. Jaki mas zpomysł na to zeby taki projekt powstał? Chętnie dowiem się dlaczego masz takie obawy przed powstaniem czegos o szczytnym celu?

Zgodzę sie natomiast , ze w Polsce cieżko się zgrać ludzi (ale da się nimi zarządzać), ale wszystko to zależy od organizacji i checi. Pomyśl, że w Polsce tez działają firmy, które świetnie sobie radzą, tak to trzeba by zorganizować, tak myśle. Rosjanie w ten sposób działają, nie palą pomostów za sobą i jak też tak to bym widział.

Po za tym ja nie widzę tego w kontekscie konkurowania z innymi projaktami a raczej podejmowaniem wspólnej współpracy niezaleznie czy to jest projekt l2j, l2dc czy l2m. Zauważcie, że Ci ludzie ze sobą wspópracują. Wystaczy poczytać SVN czy bugtrakery gdzie widnieją podziękowania np na projekcie l2dc:

(cytat ze strony l2dc: http://www.l2dcproject.com/category/epilogue-changelog/
5198: Retail-Like Castle/ Siege Zones, also new Fort/ Siege Zones (thanks L2j).
5196: Fixed mob aggro not working properly.
5190: Hiding real mob HP from packet sniffers (thanks L2j).
5186: Updated archer skills to Retail (thanks L2j).
5184: Added support for Skill repeater (thanks L2j). )

To jest miłe z ich strony. A to oznacza, że ta współpraca na jakimś szczeblu istnieje między projektami l2j i l2dc.

Jak tak właśnie widzę wpółpracę. Każdy ma inna wizję. Ja chciałbym pracować nie walczyć. Ja chce mieć przyjaciół nie wrogów. Nie ma sensu mówić, co jest lepsze, a co gorsze bo tak to nigdy nie dojdziemy do porozumienia.

Zawsze lepszym rozwiazaniem jest rozmawiać jednym językiem. A tym jezykiem jest napewno LineAge II i pasja. Pasja łaczy. Połączmy pasję.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2010, 07:48:32 pm wysłana przez Jumanji »
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych. Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.   FORUM: http://teamspeakserver.pl/forum



  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 19, 2010, 09:09:02 pm »
Twierdzę ,że jest to bardzo dobry pomysł ,tylko trzeba chęci ,zaangażowania i współpracy .Po pierwsze polskie serwery padają po tygodniu,a gracze z tego powodu zmieniają serwery jak skarpetki . Przydałby się jeden polski,bardzo dopracowany projekt ,na którym byłyby 3 serwery LOW ,MID , HR .Jednak w tej chwili znaczną przewagę mają ruskie serwery ,które posiadają pliki L2OFF .Jednak stoją one na kronice Gracia Final i nie będą dalej aktualizowane .Proponowałbym GE,HB,Interlude/C5 . Oczywiście bardzo długa reklama ,żeby przyciągnęła jak najwięcej osób z naszego kraju jak i naszych sąsiadów .
Nie daj Boże pojawi się zysk na takim projekcie, to dopiero będzie wojna o kasę.
To raczej będzie nie uniknione.

PS : Małe szanse są ,że taki projekt wypali ,gdyż ludzie nie wezmą tego na poważnie i nie przyłożą się do pracy .


  • Wiadomości: 67

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 19, 2010, 09:48:46 pm »
Fajnie by bylo gdyby byl jeden porzadny serwer. Ja osobicie chcialbym jakis mid ale pod warunkiem ze pliki bylyby naprawde dobre bo inaczej poprostu nie przyciagniecie ludzi na server. Tak jak juz bylo pisane reklama dlugo przed startem servera ale i tez zeby byla ona na zagranicznych forach. Zadnych dotacji i zeby ludzie nie latali w  s grade po 2 dniach gry bo wtedy b szybko pojda sobie. A no i nie wiem jak bedzie z naszymi hejterami tutaj ale zycze powodzenia.
asd


Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 19, 2010, 10:07:32 pm »
Jeśli chodzi o stanowisko Naszego forum.

Zawsze wspieramy każdy powstający dobry projekt.

Zamierzeniem powstania działu własny serwer było przyciągniecie Developerów.
Starał się o to swego czasu Luno znany wszystkim tu z forum jak i z prowadzenia własnego serwera jak i projektu l2m swego czasu.

Zresztą jak widać na forum staramy się mieć w dziale własny serwer jednego z Adminów/Developerów jednego z polskich serwerów,  lub kogoś kto bdb ogarnia pliki l2j

Ale tak jak napisał już tutaj ktoś ciężko jest zebrać ekipę na początku może i jest słodko i miód ale z biegiem czasu
zaczynają się kłótnie.

Jeśli o nas chodzi jeśli projekt dojdzie do skutku macie nasze pełne poparcie.


  • Wiadomości: 112

  • Pochwał: 1

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 19, 2010, 10:13:52 pm »
Przeczytałem tam gdzieś że developerzy mieli by Stwórzyć serwer na tysiące graczy ... troche w to wątpie żeby zaangazowali sie w nowy projekt zostawiajac to co maja L2ex, cerberus ...

Nowo startujące Polskie Radio z Japońską muzyką.
Zapraszam
www.mitsuki.pl


Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 19, 2010, 10:22:07 pm »
Nikt nie mówi o pozostawieniu swoich serwerów.

Luno prowadził własny serwer i zaangażował się w projekt L2m.

Taka jest prawda ze nie ma szans na powstanie 1 serwera ale jest szansa na powstanie super projektu, super plików którymi Ci developerzy sie podzielą. Połączą to co mają najlepsze w swoich projektach.

I wtedy morze przestaną powstawać serwery na których Administrator l2j nie potrafi odpalić.


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 1

  • TeamSpeakServer.pl
    • TeamSpeakServer.pl
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 19, 2010, 11:01:56 pm »
Macie racje nikt nie każe nikomu rzucać swoich serwerów, bo to byłby absurd i nie realne raczej. Każdy lubi mieć własne polebko doświdczalne, ale bardzo bym chciał, aby taki projekt zaistniał.

Myślę, że warto, aby wypowiedzieli się Ci najważniejsi o ile taki pomysł ich zainteresuje.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2010, 11:10:03 pm wysłana przez Jumanji »
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych. Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.   FORUM: http://teamspeakserver.pl/forum



  • Wiadomości: 32

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 19, 2010, 11:19:04 pm »
Coś podobnego do L2DC, tylko że w wykonaniu wyłącznie Polskich developerów miałoby sens i szansę istnienia. Jednakże do tego potrzeba by chęci i czasu, a co najważniejsze ludzi, którzy chcieliby się tym zająć.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 20, 2010, 10:15:13 am »
Zróbcie kopie Dragon Network ino bez donacji w stylu kaska bronie ipt ino za jakies akcesoria i bedzie to najlepszy server na kotry przyjada tysiace ppl. koniec


  • ******
  • Wiadomości: 1153

  • Pochwał: 3

  • l2against.eu
    • L2Against
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 20, 2010, 03:08:04 pm »
Zróbcie kopie Dragon Network ino bez donacji w stylu kaska bronie ipt ino za jakies akcesoria i bedzie to najlepszy server na kotry przyjada tysiace ppl. koniec
jak sobie namalujesz ;p


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 20, 2010, 05:01:58 pm »
co kto by chcial jest malo istotne...
nie znam zadnego ogarnietego deva procz Gnata i Inso wiec wypowiadac sie nie chce za bardzo na ten temat, ale watpie tez ze zdolaliby oni stworzyc team tylko z polskich programistow.
Wlador skoro tym jest zainteresowany, powinien bezposrednio walic do odpowiednich osob, opinie graczy nie wiele wniosa tutaj.
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 20, 2010, 05:48:59 pm »
wall of bullsh1t
Nie ma to jak opinia 14 letniego chuopca który piszę, że ktoś zmienia serwery przez to - że padają. Ty zmieniasz serwery, bo nie dajesz rady i nie ważne czy to loll2j polaczkowo czy pro rpg/theonline. Kiedyś też tak robiłem, więc swoją opinie zachowaj dla siebie, bo i tak za długo nie pograsz na tym imba projekcie.

Co do tematu.. Indywidualności nie da się połączyć.
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 20, 2010, 08:17:49 pm »
Taka jest prawda ze nie ma szans na powstanie 1 serwera ale jest szansa na powstanie super projektu, super plików którymi Ci developerzy sie podzielą. Połączą to co mają najlepsze w swoich projektach.
Wydaje się to wyważaniem otwartych drzwi. Przecież coś takiego istnieje, nazywa się właśnie l2jserver.com
Że nie po polsku? A kto ma pracować nad takim projektem? Nie zna się angielskiego a jest się programistą javy albo graczem retaila (datapack)?
Myślisz, że tak będzie łatwiej połączyć różne koncepcje programistyczne?

Co stoi na przeszkodzie, żeby dołączyć do l2jserver.com?
Nie powiem swojego czasu rządzili tam nieogary typu Akimaniac (nie wiem czy ciągle), której nie przetłumaczyłeś, do czego służy baza danych a gdzie trzyma się dane statyczne. Dopiero chyba po 2 latach widzę zmiany w słusznym kierunku. Gdyby nie zastrzyk świerzej krwi z dawnego l2jofficial to by było cienko.
Teraz jak najbardziej uważam, że zamiast forkować projekt i robić coś na zasadzie kolejnego l2dc warto dołączyć do projektu l2j.
L2j cierpi na kilka przypadłości, ale jedną z nich jest brak mocy przerobowych i brak info z retaila.
Do pisania questów filozofii nie trzeba, a dane z retaila... no cóż, mamy szybcieu upgradowany l2.ru, może nie w 100% zgodny z retailem ale chyba na te 98% się łapie :) (2% to customy nie mające większego wpływu na balans i grę)
Pomijam mniej eleganckie rozwiązania typu dostęp do plików retailowych i żywcem rżnięcie wszystkiego co się da i wklepanie do javy.

Nie wyobrażam sobie przepisania plików serwera od nowa, a to oznacza i tak synchronizację z l2j.

Bardzo chętnie zobaczyłbym tutaj wypowiedź Gnacika co myśli w tej sprawie oraz żeby powiedział, dlaczego sam dołączył do l2jserver.com
Nie da się ukryć, że polscy programiści wnieśli bardzo duży wkład w rozwój tego emulatora. I że byli/są dobrzy.

I wtedy może przestaną powstawać serwery na których Administrator l2j nie potrafi odpalić.
Nigdy w życiu. Trzeba by zamknąć repozytoria lub uruchomienie serwera uczynić tak skomplikowaną sprawą, że lolki by nie dawały rady.
A tak mamy wysyp lolserwerów w dziale o nowych serwerach l2j - 90% tych ogłoszeń nadaje się do kosza, bo przyszłość te serwery to mają żadną.
Złodzieje na Dragonie - barcwelona, Reina/Arkaren (tak, tutejszy VIP to zwykły złodziej:http://forum.lineage2.com.pl/index.php?action=profile;u=6396), HansPL/DarckanPL, XSALSAX aka xleonsiox


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 1

    • L2 Certus
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 21, 2010, 02:10:51 pm »
A czemu mówimy tylko o plikach l2j ?


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 21, 2010, 03:58:48 pm »
Należy zacząć od grupy docelowej ktora grałaby na takim serwerze. Moim zdaniem dla ludzi ktorzy szukają prostej, szybkiej rozgrywki aktulna scena jest wystarczająca. Polacy czy inne nacje też?

Mnie się marzy taki polski/miedzynarodowy ru.off. x1, oficjalne pliki, duża społeczność, ale miedzynorodowa, wzglednie polska. Przynaję bez bicia, nie wiem i nigdy nie mialem czasu sie dowiadywac  na jakiej zasadzie (prawnie, finansowo) dziala ru.off. Wiem ze ma licencję. Nie wiem ile buli i na co mu ona pozwala, a na co nie. Niezaleznie od mojej niewiedzy zastanawiam się od dawna dlaczego ruscy moga a inni (nie tylko Polacy) nie mogą.

Gralem na kilku privach, kilka testowalem i sporo kronik widzialem. Obecnie osiadlem na pewnym privie i uwazam, ze nic lepszego w tej kategorii juz nie znajde. Takze jak juz to interesuja mnie pliki oficjalne i naprawe low rate x1, x2. MAX x 3. Rozważałem US/EU off ale odtraszają mnie boty. Ru off wydaje sie perfekt ale nie pojde tam bo mam bardzo złe doświadczenia ze społecznością rosyjską.
O developerce tez nie mam pojecia, jestem zwyklym graczem i nic wiecej, ale pewnie wszystko rozchodzi się o kasę. Tutaj akurat, przy sporej polskiej społeczności L2 w sumie byłoby to do załatwienia. Zakładamy stowarzyszenie, każdy daje składkę i działamy:>.

Utopia:p. Choć z drugiej strony pozostaje pytanie, dlaczego? Dlaczego nie można stowrzyć PL off? Dlatego, że jest już EU off?





  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 21, 2010, 04:17:31 pm »
Bo:
1 kto wyda x zł żeby kupić pliki od ncsoftu ?
2 Z podejściem polaków do gry w l2 po 3 miechach byłby to dead serwer?
3 Z tego co pamiętam klient musiałby być w naszym języku ( tak jak na ruoffie jest tylko ruski ) podobnie jak npc itp więc 95% community byłoby pl a jakie ono jest każdy wie
4. Ciężko by było znaleźć odpowiednich ludzi do zarządzania takim serwem.


  • Wiadomości: 158

  • Pochwał: 1

    • L2 Certus
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 21, 2010, 04:31:45 pm »
Bo:
1 kto wyda x zł żeby kupić pliki od ncsoftu ?

Nie widzę takiej potrzeby...


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2010, 04:55:57 pm »
Ad. 2.

Cytuj
2 Z podejściem polaków do gry w l2 po 3 miechach byłby to dead serwer?

No właśnie, lepiej tego podejścia nie da się opisać  :D

ad. 1.

Kwestie finansowe to sprawa zorganizowania się, też prawnie - żeby to miało ręce i nogi. Mogą być datki. Można nawet zrobić płatny server ale z cenami niezbyt wysokimi (taka sama gadka jak z piractwem, że płyty są za drogie więc ludzie sciągają za darmo, i w sumie racja).

Ad. 3.

Fakt, to by organiczyło server do polskiej społeczności, do której mam spore zastrzeżenia. Ale nie sądze, żeby ruski były akurat lepsiejsze. Coś tam pa ruskij kumam, cyrylice znam i sens ich wypowiedzi swego czasu rozumialem. Wiele od nas sie nie roznili a gralem z nimi przez rok.

Ad. 4.

Owszem, ciężko, ale ruskom sie udaje wiec powtarzam pytanie, czemu im tak, a nam nie?