Witaj
Gość

Wątek: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?  (Przeczytany 14795 razy)

  • Wiadomości: 222

  • Pochwał: 0

  • BANG BANG PK PK!!!
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #50 dnia: Grudzień 23, 2010, 11:16:15 am »
Gdyby każda osoba mająca takie podejście, posiedziała tydzień-dwa na serwerze, to byłoby 600+. Zresztą co takiego lepszego w 3k online od 300? Kolejki do moba od samego spawnu na 1 lvl? :)

Może i masz racje ale sam chyba wiesz jaka jest kultura na polskich graczy(NIE WSZYSTKICH) nie pograsz dnia żeby nie zobaczyć na shoucie jednego słowa k****.Co lepszego hmm większy rynek,większa rywalizacja,gra na serwerze 200 online to taka gra prawie jak w singleplayer :)
Tam gdzie aktualnie gram też online spadł i wiem jak to jest,i gdyby nie to że gram tam z osobami z którymi zaczynałem przygodę w L2 to pewnie zmienił bym serw.
A i żeby nie było ja osobiście nie znam się na prowadzeniu serwera od strony techniczej.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 23, 2010, 11:18:01 am wysłana przez Quibre »


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #51 dnia: Grudzień 24, 2010, 08:12:26 am »
Kulczyk juz wam kupił ta licencje od ncsoftu?


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 1

  • TeamSpeakServer.pl
    • TeamSpeakServer.pl
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #52 dnia: Grudzień 25, 2010, 01:40:24 am »
Mam prośbę Ci co widzą w tym jakiś sens niech napiszą do mnie na PW, dalej porozmwiamy na skype, ts lub jak wolicie.
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych. Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.   FORUM: http://teamspeakserver.pl/forum



  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #53 dnia: Grudzień 25, 2010, 06:02:49 am »
Jumanji, takim postępowaniem jak teraz uciekniesz od tego co chciałeś osiągnąć. Rozmowy na PW pomogą ci stworzyć zaznaczam "kolejny" projekt dotyczący tej gry jakich jest sporo w grupie nikomu nie znanych osób i nie wpłynie on w żadnym stopniu na obecną sytuację.

Jeżeli ma to wszystko mieć sens, musi się w tym temacie wypowiedzieć ten kto tylko zechce, jak również ci którzy ewentualnie zajmowaliby się tym.

Do tej pory na ten temat wypowiedziały się tylko takie osoby jak szponiasty i Integer, biorąc pod uwagę tych, którzy posiadają odpowiednią wiedzę na temat programowania w javie/pythonie. Natomiast reszty osób patrz -> Administratorzy takich serwerów jak, Cerberus, Ex, White-Eagle, Graveland + kilka innych osób nie związanych z nimi np. Impos, Matim, Luno, Nemessis itd. niestety tutaj nie widzę. Skoro ich tu nie ma i nie wiedzą o tym, jak również nie będą mieli możliwości uczestniczenia w otwartej dyskusji na temat tego projektu nic nie ulegnie zmianie, a już na pewno nie powstanie to o czym jest ten temat.

Oczywiście to co napisałem wyżej tyczy się sytuacji w której to żadna większa firma nie kupi dla ciebie plików od ncsoftu, co jest raczej oczywiste.

Wesołych Świąt i Powodzenia.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 06:10:15 am wysłana przez Naito »
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 1

  • TeamSpeakServer.pl
    • TeamSpeakServer.pl
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #54 dnia: Grudzień 25, 2010, 10:15:39 am »
Naito ja nie uciekam i jestem tu obecny cały czas, chce żeby ludzie wypowiadali się, bardzo mi na tym zależy, ale chciałbym też rozmawiać z ludźmi personalnie, dlatego dopisałem zdanie o kontakcie w poprzednim poście. Wiesz mi nie da się samemu pociągnąć czegoś co jest z założenia trudne. Do tego trzeba zgranej paczki i wspólnej inicjatywy. Zdaje sobie sprawę, że wywarzam pewnie otwate już drzwi. Jeśli się uda zebrać sesowna grupę będzie idalnie, jeśli się nie uda oznacza to, że nie porafimy się dogadać i to potwierdzi tylko Wasze opinie i mnie w pewnym sensie też utwierdzi w przekonaniu, że w Polsce nie da się nic zbudować (to by było bardzo przykre).

Ja zakładam, że grupa która powstanie (wiecie ja już mam swoje lata heheeh, moge nie do żyć :) ), będzie w pewnym sensie samowystarczalna i nie bedzie trzeba nic kpować od ncsoftu :) (uznam to jako żart). A tak jak wspomiałem chciałbym, aby ta ekipa nie paliła a sobą pomostów i prowadziła współpracę z innymi projektami myśle tu o tych dużych. Wydaje mi się, że Ci najwięksi nie bardzo będą chcieli się wypowiadać w tym temacie, ale prywatnie myślę, ze są otwaci czego jestem świadkiem.

Fakt bardzo dziękuję Szponiastemy i Iteger"owi, że znależli czas, aby powiedzieć co myślą.

Chcę też stwierdzić fakt, że gdyby takie osoby jak Impos, Matim, Luno, Nemessis chciały uczesniczyć w czymś nowym to ten projekt na 80% miałby szanse powstać.

« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2010, 10:36:10 am wysłana przez Jumanji »
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych. Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.   FORUM: http://teamspeakserver.pl/forum



  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #55 dnia: Grudzień 26, 2010, 02:48:09 pm »
chetnie bym zagral na takim servie najlepiej c5/Il popieram pomysl


  • Wiadomości: 68

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #56 dnia: Grudzień 26, 2010, 02:50:19 pm »
ja rowniez popieram pomysl , z checia bym zagral rowniez na takich kronikach jak traxer.

uwazam ze pomysl jest realny , pozdro


  • Wiadomości: 138

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #57 dnia: Grudzień 28, 2010, 09:25:33 pm »
Pisze sie na to, po wstepnej rozmowie z tworca projektu jestem pewien ze cos z tego bedzie.
a.k.a Szakalaka

Bot coder!


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

    • L2 Dreadbane
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #58 dnia: Grudzień 31, 2010, 01:16:37 am »
Po przeczytaniu wszystkich postów w owym temacie, chciałbym się także sam wypowiedzieć. Znając polskie realia, oraz ludzi, na owy projekt znalazło by się nie wielu chętnych, gdyż nie każdy chciałby porzucić własny serwer/projekt, by dołączyć do nowego czyli tego co zaproponowal Jumanji. Dlaczego ? Wg. mnie nie każdy ryzykowałby wejście w "ciemny" projekt, który jak sami wiemy z naszą mentalnością mógłby nie wypalić (chociaż kto wie, przy pełnym zaangażowaniu tych co dołączą mogłoby coś ruszyć.). Lecz na przeszkodzie mogłoby się pojawić wiele wątków m.in. spór o finanse, większość zapewne straci ochotę robić cokolwiek przy tym po kilku tygodniach - tak tak tacy właśnie są Polacy o czym sam się przekonałem. W propozycji Jumanjiego są i + i -, a co wyjdzie z tego zobaczymy z czasem.
L2J Developer.


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 02, 2011, 12:15:30 pm »
To jest zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe. Byłoby świetnie gdyby coś takiego się udało i w przeciwieństwie do niektórych jestem optymistą ;) Jeden wielki serwer z dziesiątkami setek graczy na super sprzęcie z zerowymi lagami  :afro:


  • Wiadomości: 138

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 02, 2011, 06:18:48 pm »
dziesiątkami setek
Nie latwiej powiedziec tysiecy? :D
a.k.a Szakalaka

Bot coder!


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 1

  • TeamSpeakServer.pl
    • TeamSpeakServer.pl
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 11, 2011, 06:49:38 pm »
Ponieważ wspólnie  z kilkoma sobami doszlismy do wsniosku, aby przesłać link - podaję informację dla zainteresowanych. Nic specjalnego tam nie znajdzicie naobecna chwilę. Wszystko przed nami.

Domenta ma służyć konkretnym celom:

http://www.gamesdevelopers.pl

Chciałbym bardzo podziekować wszystkim, którzy pomagają.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 06:55:49 pm wysłana przez Jumanji »
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych. Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.   FORUM: http://teamspeakserver.pl/forum



  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 11, 2011, 09:05:37 pm »
ciesze sie bardzo widzac ze cos ruszylo! :) zobaczymy

powodzenia!
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 236

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 12, 2011, 05:18:43 pm »
ciesze sie bardzo widzac ze cos ruszylo! :) zobaczymy

powodzenia!


Co racja to racja:) ja z tego co wiem, że Jumanji poważnie podchodzi do sprawy serwera wielokrotnie bywałem na assasinie nawet na początku drugiej edycji graliśmy tam z klanem lecz jak to mówią life is life ekipa się wykruszyła z przyczyn osobistych i zakończyliśmy grę I czasem myślałem że serwer zostanie zamknięty z przyczyn braku online ale dalej stał więc raczej można być pewnym że itym razem serwer nie padnie po 2 tygodniach i zgarnięciu kasy z doty (za przysłowiową nową karte graficzną dla admina).


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 15, 2011, 10:39:41 pm »
Lecz forum dalej puste.


  • *******
  • Wiadomości: 1185

  • Pochwał: 17

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 17, 2011, 05:53:36 am »
I tak będzie długo jeszcze... Jak dla mnie błędem było tak szybkie zwinięcie się z tego tematu i zaczęcie działania w grupie nikomu nie znanych osób lub znanych ze złej strony patrz > wlador. No ale to wasza decyzja i zrobicie tak jak uważacie. Dla mnie fail z kilku względów o których nie będę nawet pisał.

Co tu dużo mówić... Projekt ten już w tym momencie nie jest projektem, który mógłby stać się jedynym i idealnym polskim serwerem lineage 2, ze względu na brak zaangażowania w nim osób większości znanym. Nie uczestniczą one w tym o czym tu mowa, więc w dalszym ciągu będą rozwijali swoje projekty tak jak do tej pory. Efekt ? Kolejny i z pewnością nie jedyny serwer działający nie na plikach L2OFF a na modyfikowanym L2jserver.
Zapraszam na serwer Team Speak 3 - Dead Echo - Community of Gamers - Adres: deadecho.pl

W Lineage 2 gram na serwerze: EU Core | Nick: Naito | Clan: BlackSwans


  • Wiadomości: 44

  • Pochwał: 1

  • TeamSpeakServer.pl
    • TeamSpeakServer.pl
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 17, 2011, 06:49:24 pm »
Naito, po drodze jak spotyka się ludzi różne zmiany nastepują. Nazywamy/Nazywacie to projektem niech tak będzie. Jest to projekt gamesdevelopers i tak trzeba to nazywać. Do wiadomości ten projekt nie ma to nic wspólnego z połączeniem mojego serwera z Dementią i chciałbym, żeby nie łaczyć tych watków o czym już raz wspominałem. To prawda, ze w związku w wymienioną sprawą powyżej, jestem obecnie bardzo zajętym gościem, ale dla każdego próbuje znaleźć chwilę czasu.

Wracając: Domena, którą podałem została wykupiona na polecenie grupy ludzi. Nie jest to moja tylko inicjatywa. Na szczęscie ten temat mam już za sobą.  Przed nami dużo cięższa praca. Ponieważ strona oraz forum , które powstają  mam nadzieje zaczeną niebawem być redagowane. Muszą niestety skupić wokół siebie odpowiednich ludzi, nie tylko zajmujacych się developmentem Lineage, ale szeregu gier gdzie prowadzone prace developerskie. Taka idea  idzie za gamesdevelopers. Zdaje sobie sprawę, że to nie powstanie w jeden dzień i wy tez musiecie to zrozumieć.

Dlatego zamiarem nie jest tak jak już  wczenisej pisałem odciągniecie ludzi od swoich projektów, a stworznie grupy współpracującej ze sobą, dzięki czemu będą powstawać lepsze projekty.

Jeżeli  miałbyś ochotę współpracować to ja jestem otwarty na propozycje i zachecam do takiej współpracy. Nie gryzę,  idzie się ze mną dogadać :). TS otwarty zapraszam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2011, 07:09:55 pm wysłana przez Jumanji »
Szlachetny człowiek wymaga od siebie, prostak od innych. Największym powodem do chwały nie jest to, że nigdy nie upadamy, ale to, że potrafimy się po upadku podnieść.   FORUM: http://teamspeakserver.pl/forum



  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 18, 2011, 02:21:13 pm »
Do dzieła !  :D


  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

    • LineageII Exodus
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 29, 2011, 01:32:01 am »
Ok zaraz zacznie sie flame spam ale prawda jest taka że l2 to już nie l2 to nie to co było 4 5 lat temu gdzie ta gra była zajawka większosc dobrych klanow graczy sie porpstu wysypało "praca studia szkoła" 100% serwerów wiekszosc to boty kumple admina gm wieczne prrzekrety lol serwer sam jestem fanatykiem l2 ale to juz nie to co kiedyś nie ma co się oszukiwać nie ma dobrego serwera l2 co z tego że taki rpg club ma l2off pliki jak i tak są bugi nie mam czasu i chęci rozpisywać się co do serwerów takich jak frintezza dex czy innych bardziej popularnych nie mówiąc o l2j l2emu l2jfree etc można wymieniać bez końca to poprostu wszystko fail Lineage II nie ma tego klimatu co kiedyśśśśś podkreślam kiedyś. 99% graczy na każdym serwerach jedzie na botach bo myślą że sprzedadza swoje konto za 10000zł siedzadz przed kompem klikając na tekstury ludzie ogarnijcie się stworzyliscie poprostu z gier prace to co miało być rozrywką po pracy nauce ogarneliscie  1 wielki chłam boty i inne badziewa ulatwiajace grę to co miało być rozrywka przedzilo się w życie większosci ludzi siedzaych po 24/7 godzin w l2 nie majacych perspetyw do zycia niektorzy ludzie nawet nie wiedza co chca robic w zyciu pomyslcie macie 18 19 20 30 lat ale wkoncu skonczy sie utrzymywanie przez waszych rodzicow dziadkow i co wtedy zrobicie wtedy zaczniecie sie brac za zycie zaczniecie sie uczyc ? i bedzie oO chyba troche za pozno bedziecie poprsotu zapierdalac za pare zlotych na budowie czy gdzies indziej mysle ze to wystarczy nie chce mi sie wiecej pisac bo jestem najebany  ale jezeli ktos ma chociaz troche rozumu ogarnie moj chlam i wezmie sie za siebie jebie mnie opinia innych i ty tak samo ludziu cytujacy moj post przemysl 2 razy zanim to zrobisz i udowodnisz ze jestes wiekszym kretynem jakim robia z ciebie ludzie ktorych nie znasz nie poznasz i ktorzy ciebie nie znaja the end
 


  • Wiadomości: 47

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 31, 2011, 11:01:40 am »
Co do zmian w l2 i poziomu serwerów ogólnie sie zgadzam.

Co do wywodów na temat życia i L2 - nie. Może i trafiłeś w sedno odnośnie niektórych graczy, ale nie można tak uogólniać. Ja ryłem na studiach i grałem w l2. Studia (ciężkie) ukończyłem bez problemów. Pracuję i gram w L2. Nie rób z każdego gracza idioty albo bezrobotnego.


  • Banned
  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 20, 2011, 11:10:24 am »
Nie trzeba zbierać ekipy siedzieć nad plikami wystarczy, że sami się tam zbierzemy i zrobimy sobie z tego Polski l2off. Chodzi o http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,41700.0.html . Dziękuję :D
a ja tam jestem zadowolony bo na razie hb czyli klan z offa jest jedynym side a nie jakieś rumuńskie dzieci privow


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 16, 2011, 01:11:20 pm »
Idealny "WSPOLNY POLSKI" projekt moimi oczami wygladal by tak :

Zrobienie Jednej sieci z ~3,4 podserwerami

1) Chronicle 2 - RPG klimat, raty x1. x2... eh o tym od zawsze marzylem... wrocic do tamtych czasow... moze ktos zrealizuje to marzenie ;] (wiem ze developing takiego serwa bylby ciezki, ale idea to nie posiadanie niezbugowanej zaje****ej wersji serwa ale ten dawny klimat o ktorym wszyscy pewnie zapomnieli lub go nigdy nie mogli poczuc...

2) Gracia Epilogue  - wiadomo, dzisiejsze wymagania postep czasu itp, i mysle ze ta kronika byla by najodpowiedniejsza dla graczy. (raty ~2-5)

3) Interlude - ostatnia "DOBRA" wg mnie kronika, bez zadnych przesadzonych juz udziwnien... (raty ~10 - 15, troche funowo xD)


oczywiscie serwy retail-like bez zadnych NPC bufferow wydluzonych buffow, custom gowien itp... gownianych PvP serwow jest lot of a takie by sie nam przydaly...


Jednak jesli chodzi o strone techniczną , ekonomiczna itp, to wątpie zeby kiedykolwiek powstalo w POLSCE cos takiego jak WSPOLNY projekt... coż, pomarzyc mozna ;]
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 16, 2011, 03:06:17 pm »
Wypowiem się jako co jak , ale niegdyś dobry developer , oraz admin na niektórych serverach.
Po pierwsze , musimy się liczyć z tym , że trzeba by było poświęcić dużo czasu na ten zabieg.
Po drugie , liczą się koszta.Dobra maszyna , domena.Jeżeli każdy dałby z własnej kieszeni po np 50/100 zł , a w teamie znajdowało by się ponad 20+ osób , to napewno byłoby łatwo .
Po trzecie , w teamie muszą znajdować się osoby z pasją , wykształceniem ( w kierunku tworzenia serverów ) , oraz kulutrą osobistą.
Po czwarte liczą się też pliki , bo napewno na zwykłym syfie , porządnego servera nie postawisz.Chodzi mi o płatne pliki , czyli kolejne obciążenie kieszeni.
Po piąte - reklama.Oczywiście także płatna , więc z 50$ dodatkowych.

Jeżeli marzysz o porządnym projekcie Lineage 2 PL , spełń 5 wymagań , które przed Tobą postawiłem , a będziesz miał najlepszy Polski server.

Cheers ;)


  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 29, 2011, 04:06:40 pm »
Cytuj
Jeżeli marzysz o porządnym projekcie Lineage 2 PL , spełń 5 wymagań , które przed Tobą postawiłem , a będziesz miał najlepszy Polski server.

Ciężko się z tym zgodzić.

Po pierwsze, w polskich realiach stworzyć team ~~ 20 osób, to chyba coś niemożliwego (wiadome powody)

Po drugie, 20 osób nawet jak na duży serwer L2 to o wiele za dużo, wiadomo że czym większy team tym większy bajzel się robi.

Mając 20 doświadczonych osób w teamie, lepiej było by napisać coś samemu, bazując na L2J.

W/w przez Ciebie czynniki na pewno nie dadzą idealnego serwera.

Aby stworzyć bardzo dobry serwer, wystarczy 1-2 ogarniętych deweloperów, trochę pomysłów i innowacji.

Generalnie większość serwerów to wierne kopie już występujących/martwych.

Myślenie jest takie- "aha, tamtym się udało to nam się też uda, zrobimy taki sam serwer" - no i się im udaje, mieć 20 online.


  • Wiadomości: 157

  • Pochwał: 2

  • "MAD DOG" SMITH
    • MMOPlay Lineage II
Odp: Stwórzmy jeden idealny Polski Server LineAge II. Co o tym myślicie?
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 05, 2011, 04:33:43 am »
Wypowiem się jako co jak , ale niegdyś dobry developer , oraz admin na niektórych serverach.
Po pierwsze , musimy się liczyć z tym , że trzeba by było poświęcić dużo czasu na ten zabieg.
Po drugie , liczą się koszta.Dobra maszyna , domena.Jeżeli każdy dałby z własnej kieszeni po np 50/100 zł , a w teamie znajdowało by się ponad 20+ osób , to napewno byłoby łatwo .
Po trzecie , w teamie muszą znajdować się osoby z pasją , wykształceniem ( w kierunku tworzenia serverów ) , oraz kulutrą osobistą.
Po czwarte liczą się też pliki , bo napewno na zwykłym syfie , porządnego servera nie postawisz.Chodzi mi o płatne pliki , czyli kolejne obciążenie kieszeni.
Po piąte - reklama.Oczywiście także płatna , więc z 50$ dodatkowych.

Jeżeli marzysz o porządnym projekcie Lineage 2 PL , spełń 5 wymagań , które przed Tobą postawiłem , a będziesz miał najlepszy Polski server.

Cheers ;)

To ja może od końca :)
Po piąte: nie do końca. Znacznie skuteczniejsze jest wynająć kilku pisarzy (albo wydzielić spośród teamu), do masowego klepania postów pochwalnych na cześć naszego nowo powstającego serwera, od forum bravo girl po szanowne niniejsze (na przykład). Nie widzę jakoś sensu czy skuteczności reklamy serwera L2, pod postacią np. bannera nad drogą wjazdową do miasta.

Po czwarte a i owszem liczą sie. Ale założenie że będą to pliki od kogoś kupione jakoś ni w ząb mi z pomysłem zrobienia najlepszego serwera. Bo jeśli trzeba kupić to znaczy że nie ma się wiedzy potrzebnej żeby później cokolwiek z tym zrobić. Z kolei jak wiedza jest - to dużo lepiej rozpocząć własny projekt, bazując na jednym z wielu publicznych - do wyboru do koloru.

Po trzecie. Nie koniecznie. Wystarczy by była jedna dwie osoby, "widoczne dla graczy" - czyli takie, które np. raz na tydzień krzykną coś na announce czy zrobią jakiś event od święta. Bez przesady, bo im więcej i bardziej widoczni, tym więcej detektywów wywęszy spisek taki czy inny. Im więcej spisków, tym bliżej faila, bo wiadomo - kłamstwo powtarzane wiele razy, staje się w końcu prawdą. Nie muszą mieć jakiejś specjalnej wiedzy, ale nie mogą też być to osoby co L2 widziały pierwszy raz przed miesiącem... Raczej też nie za bardzo by dev czy inne osoby tak naprawdę pracujące przy projekcie były ogólnodostępne dla graczy. Szybko życie im zbrzydnie i będziesz musiał szukać nowego teamu :D A jak chcą zgłosić błąd, czy propozycję - są petycje, maile, fora...

Po drugie. Nie. Starannie przygotowany kod, przede wszystkim zoptymalizowany, zadowoli się bardzo przeciętną maszyną. Nie trzeba też łącza o przepustowości magistrali międzykontynentalnej. Da się bez większego problemu zejść z transferem do max 3kb/s na gracza. Grunt by łącze było stabilne i nie gubiło 20% pakietów. Ping nie musi być jak do cs'a - ale nie może też być 500ms opóźnienia... A domenta... Hmmm koszt od 1 to może 50zł. Chyba że miałeś na myśli ładna strona. No i z 20 osobami w teamie... Jeśli byłyby to faktycznie użyteczne osoby, a nie 19 gmów i admin od kopiuj/wklej na ftp, to z tak licznym teamem daloby się pewni 4 najlepsze serwery postawić. Równocześnie xD

A tak szczerze (przyjmując powszechnie panujące kryteria oceny): pliki wystarczą mizerne. Dostateczne, czy średnie. Za to trzeba wysiłek skupić na masowym klepaniu postów gdzie się da (głównie xD) i jeśli pierwszego dnia online sięgnie np. 2 czy 4k - to gratulacje. Właśnie stworzyłeś najlepszy serwer. Jeśli online będzie powyżej 1k - może się udać. Jeśli niższy - raczej wtapiasz czas, bo czeka cię kilka tygodni emoquitów, roszad i wędrówki ludów. A jeśli jeszcze w niedługim terminie ma pojawić się podobny serwer (w sensie zbliżone ustawienia i co ważniejsze: podobny online na starcie) - fail :D
Oj tam oj tam