Witaj
Gość

Wątek: Nostromo i Win7  (Przeczytany 3143 razy)

  • Wiadomości: 631

  • Pochwał: 1

Nostromo i Win7
« dnia: Luty 07, 2013, 08:11:00 pm »
Witam.

Dzisiaj wpadłem na świetny pomysł żeby zrobić sobie format.

Po wgraniu windowsa 7 home edition, nie mogę uruchomić nostromo n52 od belkina. Wygląda to w sposób taki, że przy skonfigurowaniu nowego cfg, lub wczytaniu starego, nostromo nie reaguje. Opcja z wyborem profilu jest szara, nic nie można kliknąć. Troszkę pogooglowałem, ale żadna z 'solucji' nie pomaga.

Miał ktoś podobny problem?


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 0

Odp: Nostromo i Win7
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2013, 09:01:25 pm »
Witam.

Dzisiaj wpadłem na świetny pomysł żeby zrobić sobie format.

Po wgraniu windowsa 7 home edition, nie mogę uruchomić nostromo n52 od belkina. Wygląda to w sposób taki, że przy skonfigurowaniu nowego cfg, lub wczytaniu starego, nostromo nie reaguje. Opcja z wyborem profilu jest szara, nic nie można kliknąć. Troszkę pogooglowałem, ale żadna z 'solucji' nie pomaga.

Miał ktoś podobny problem?

siema, ja to rozwiązałem w taki sposób,
1. sterowniki do win 2000
2. Nazwa CHYBA nostromo_3.2.4_081607

Jak coś tam nie ogarniesz napisz pm, popatrzę dokładnie.


  • Wiadomości: 631

  • Pochwał: 1

Odp: Nostromo i Win7
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2013, 01:25:22 am »
Niestety nie pomogło.

Wygląda to w ten sposób : http://img248.imageshack.us/img248/7140/beztytuupoi.jpg .

Jakieś inne pomysły?


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Nostromo i Win7
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2013, 02:58:03 pm »
Nie miałem Nostromo ale mam PZ31A. Sprawdź dobrze czy urządzenie jest widoczne w panelu z Kontrolerami Gier. Bo może sterownik się nie zainstalował. Jak tam go wykrywa to ściągnij Xpaddera (wersję darmową 5.3) i sprawdź czy tam urządzenie jest rozpoznawane. Jeżeli jest to problem tkwi w samym software. Musisz kombinować z inną wersją. Może ściągnąłeś za nową. Jeżeli nawet w Xpadderze nie wykrywa ci nic to znaczy że ogólnie coś jest nie tak. Może podpinasz do portu usb 3.0? Albo huba używasz. Nie wiem.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 631

  • Pochwał: 1

Odp: Nostromo i Win7
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2013, 02:13:39 am »
Nie miałem Nostromo ale mam PZ31A. Sprawdź dobrze czy urządzenie jest widoczne w panelu z Kontrolerami Gier. Bo może sterownik się nie zainstalował. Jak tam go wykrywa to ściągnij Xpaddera (wersję darmową 5.3) i sprawdź czy tam urządzenie jest rozpoznawane. Jeżeli jest to problem tkwi w samym software. Musisz kombinować z inną wersją. Może ściągnąłeś za nową. Jeżeli nawet w Xpadderze nie wykrywa ci nic to znaczy że ogólnie coś jest nie tak. Może podpinasz do portu usb 3.0? Albo huba używasz. Nie wiem.

Niestety w Xpadderze nie znajduje mi nostromo.
Nostromo natomiast jest widoczne w urządzeniach i drukarkach, pod jego nazwą -
 
http://img248.imageshack.us/img248/9329/beztytuu2au.jpg

Podczas zmiany usb, wykrywa jako speedpad n52, natomiast po zainstalowaniu sterowników widzi jako zwykłe urządzenie wejściowe -

http://img850.imageshack.us/img850/303/beztytuujfi.jpg

http://img221.imageshack.us/img221/3864/beztytuu1obb.jpg

Nie jestem w stanie znaleźć u wujka google, starszych sterów. Jestem w posiadaniu serii 3.2.4, jak i belkin_nostromo_speedpad_n52_f8gfpc100. Żadne z nich nie pomagają.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 02:22:14 am wysłana przez Dzondzy »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Nostromo i Win7
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2013, 09:47:49 pm »
W applecie Kontrolery gier też nic nie pokazuje?

Wpisz "Kontrolery gier" w polu wyszukiwania w menu Start o kliknij na jego ikonkę jak się wyszuka. Powineneś mieć pada na liście tego appletu. Jak nie masz to ewidentnie coś nie jest dobrze ze sterami.

//edit
To że nie masz go od razu w Xpadderze to nic nie znaczy. Program nie wykrywa urządzeń automatycznie bo on nie działa w ten sposób. On wykrywa tylko standardowe funkcje czyli przycisk, gałka, d-pad, bez względu na nazwę, markę i rodzaj urządzenia. Musisz pada tam "wczytać". Zerknij na tutoriale w necie.

PS. Kurde weź trochę te skreeny przycinaj bo trzeba czekać aż się cały załaduje.
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2013, 09:54:35 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 631

  • Pochwał: 1

Odp: Nostromo i Win7
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2013, 07:04:20 pm »
Naprawione, można zamknąć ;)

Update biosu, format, stery do płyty głównej i jakoś dzięki bogu, zadziałało.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 07:49:03 pm wysłana przez Dzondzy »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Nostromo i Win7
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 15, 2013, 07:38:29 pm »
To napisz jak, bo przecież ktoś inny może tutaj wyskoczyć z takim problemem.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!