Witaj
Gość

Wątek: Kim grać? Dylematy.  (Przeczytany 487914 razy)

  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 5

  • To jest początek końca.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3400 dnia: Grudzień 08, 2011, 09:26:04 pm »
Również mam problem kim grać. Wybieram się na NCWest. Potrzebuję postaci wytrzymałej, samowystarczalnej w expie. Myślałem nad tankiem warriorem lub łukiem. Czasem będę mieć pt ze znajomymi (dagger i mag). Tylko pytanie czy przed awakening dam radę solo nimi? Jeśli nie proszę o radę w wyborze klasy ;)


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3401 dnia: Grudzień 08, 2011, 09:27:52 pm »
@Kraha
Jeśli chodzi o przyjemność gry tutaj sh wypada lepiej.

@Azarael
Solo do 75 dajesz radę, potem już trzeba polegać na pt ofc solo można ale to dłużej trwa. Musisz sam wybrać tank i warrior to 2 zupełnie inne klasy :P.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 5

  • To jest początek końca.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3402 dnia: Grudzień 08, 2011, 09:29:13 pm »
Był ninja edit, a co z łukiem?:D


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3403 dnia: Grudzień 08, 2011, 09:59:14 pm »
Łuk też daję rade. Tylko musisz pilnować by nie expić na potworkach z resistem - Podobna zasada, problem jest taki że na każdej postaci odczujesz brak buffera :P w postaci wc. Każdą klasą dajesz rade, łukiem musisz przygotować się na fakt - Brak cryta = kiepsko z konkret dmg na expie. Głównie to na low lvl odczuwasz, potem to już z górki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2011, 10:00:46 pm wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 5

  • To jest początek końca.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3404 dnia: Grudzień 08, 2011, 09:59:59 pm »
Dziękować! :D


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3405 dnia: Grudzień 09, 2011, 08:49:12 am »
Zrobilem na drugim koncie paladyna, juz go dogania lewelem. Dam rade przejsc kamaloke na lvl 24 np w takie duo party? Tzn pala by bil.


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3406 dnia: Grudzień 09, 2011, 03:27:03 pm »
Sam by bił pal? Nie da rady, 2-3 osoby minimum :). Wgl nie da rady tak zrobić - Jak druga postać w party jest za daleko to nie wejdziesz, ją też musi tepnąć. Prościej mówiąc 2 osoby bijące, inaczej nie da rady
« Ostatnia zmiana: Grudzień 09, 2011, 03:28:53 pm wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: -1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3407 dnia: Grudzień 09, 2011, 05:20:19 pm »
Z tego co rozumuje, to raczej chodziło mu o to, że zrobi kamę 2 postaciami: wc i pal. Pal będzie brał na siebie i bił, a głowny dmg będzi zadawał wc. Możliwe, że źle rozumuje ale wg. mnie o to koledze chodziło. Co do bicia kamaloki 24 się nie wypowiem, bo nie robiłem, zawsze tylko 29. :P


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3408 dnia: Grudzień 09, 2011, 10:57:38 pm »
Dokladnie o to mi chodzilo. Mam otwarte obie gry w mniejszych oknach wiec z ogarnieciem niebedzie problemu. Jedyny problem to słaby dmg pala i duzy ubytek many u WC przy drainowaniu. No chyba ze jakos inaczej powinno sie grac WCekiem na tym lvl.


  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: -1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3409 dnia: Grudzień 09, 2011, 11:03:32 pm »
Zdecydowanie inaczej, bierzesz blunt lub daggera w lape i bijesz z niego. Drain służy tylko do leczenia siebie. ;-)


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3410 dnia: Grudzień 09, 2011, 11:10:22 pm »
Widocznie cos zle poczytalem. Zreszta obserwowalem ostatnio kilku WC w Ruins of Agony i wlasnie tak grali tzn rainem. Jesli chodzi o blunta to bedzie problem bo z Q dostalem atuba mace niby blunt ale 2h a sztylet to musialbym kupic jakis w sklepie.


  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: -1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3411 dnia: Grudzień 10, 2011, 01:28:57 am »
Drainować można ale na ile Ci wystarczy many?
Poczytaj sobie:
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,35262.0.html
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,36664.0.html
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,42563.0.html

Z tego co pamiętam, to wc/ol  expili:
-solo: blunt/dagger + heavy/light armor + wilk i nawet sobie radzili ładnie. Oczywiście jest to rozwiązanie do pewnego lvlu, ponieważ l2 nie jest grą solo.
-w pt: robe + macka dla maga - właściwe miejsce dla wc. ;P
Pozdrawiam.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3412 dnia: Grudzień 10, 2011, 01:49:01 am »
Wiecie, że w GoD drain MP OL/WC działa z drainami? tak jak vampir działa na magie/łuki-kusze

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3413 dnia: Grudzień 10, 2011, 08:09:08 am »
Wiecie, że w GoD drain MP OL/WC działa z drainami? tak jak vampir działa na magie/łuki-kusze
No to chyba wysysa jakies symboliczne ilosci MP albo dziala to na wyzszych lvl, ja mam dopiero 24 i po chyba 5 drainach out of mana
MAm rozumiec ze np. Chant of Vampire wysysa hp nie tylko przy obrazeniach fizycznych otrzymywanych w zwarciu, ale dziala takze na dmg otzymywany dystansowo i dmg pochodzenia magicznego ?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 10, 2011, 08:59:36 am wysłana przez dr Strossmeyer »


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3414 dnia: Grudzień 10, 2011, 09:19:13 am »
Wiecie, że w GoD drain MP OL/WC działa z drainami? tak jak vampir działa na magie/łuki-kusze
No to chyba wysysa jakies symboliczne ilosci MP albo dziala to na wyzszych lvl, ja mam dopiero 24 i po chyba 5 drainach out of mana
MAm rozumiec ze np. Chant of Vampire wysysa hp nie tylko przy obrazeniach fizycznych otrzymywanych w zwarciu, ale dziala takze na dmg otzymywany dystansowo i dmg pochodzenia magicznego ?
That is right, doc.

Jedne mała różnica w porównaniu ze starym działaniem vampira, to jest teraz "szansa" i nie aplikuje się za każdym hitem

Pamiętaj tez, że oddawana ilość HP/MP jest w % od dmg który zadałeś, więc jak masz lol broń, brak shotów i emp lv3 to jasna sprawa, że będziesz wysysał znacznie mniejszą ilość HP/MP niż ktoś kto ma w/w.

I halp?  8)

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3415 dnia: Grudzień 10, 2011, 09:48:27 am »
Czyli WCekiem lepiej skolowac sobie tarcze i 1h blunta i stunowac a drain tylko jako self heal ?


  • Wiadomości: 76

  • Pochwał: -1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3416 dnia: Grudzień 10, 2011, 10:26:10 am »
No tak jak napisałem, dagger - większy dps, lecz bez skilli, blunt - mniejszy dps ale posiadasz skille na niego tj. stun i ten co podpala przeciwnika i dziala jak dota :P


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3417 dnia: Grudzień 11, 2011, 11:51:48 am »
Witam, jaka rasa najlepiej pod sigel knighta? Human, d.elf czy elf?


"Nie myślałem, że cokolwiek może być lepsze, niż seks... dopóki nie zacząłem grać na gitarze."    Slash


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3418 dnia: Grudzień 13, 2011, 09:21:41 am »
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,46137.0.html zobacz może ktoś już pytał . porównaj sobie jeszcze staty ja się nie znam an tankach xD http://www.terragamers.net/wiki/images/b/be/Racestat.jpg
"Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika"


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3419 dnia: Grudzień 13, 2011, 12:45:36 pm »
Czyli WCekiem lepiej skolowac sobie tarcze i 1h blunta i stunowac a drain tylko jako self heal ?
W GoD do 60 lvl'a (wyżej nie wiem, bo nabiłem za dużo pk i już nie gram tą postacią, ale myślę, że spokojnie dalej drainować można :P) drainować można bez przerwy (jeżeli mob nie ma extremely strong mdef...).
Im większy dmg zadasz tym więcej many Ci się odnowi. Z autopsji wiem, że średnio przy pojedynczym drainie (1 hit) na mobie odzyskujesz 70-90% many zużytej na 1 draina, a jeżeli masz empowera 3 (herb) lub jakieś tańce to stajesz się maszyną do ssania i odzyskujesz więcej niż tracisz. Ja musiałem sobie zbindować na myszce ciągłe wciskanie F2 (na którym miałem draina) bo już mnie ręka bolała od ciągłego trzymania na jednym klawiszu :}
Przy m crit chowajcie się narody, bo odzyskujesz potworną ilość many =)

Ja miałem homka z acu, i yaksa mace do ewentualnego stuna na pvp/pk
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2011, 12:48:15 pm wysłana przez roli »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3420 dnia: Grudzień 13, 2011, 01:21:19 pm »
Ja mam duży dylemat bo mam kilka swoich ulubionych postaci a nie będę ich rozwijał równorzędnie bo jest bez sensu. Więc może gracze doradzą. Zaznaczam że ostatni raz grałem w Interlude więc nie wiem jak postacie wyglądają w GoDzie.

AW - zajmująca postać, świetna zabawa z backstabami, możliwość zarobku na skrzyneczkach. Ogólnie strasznie fajna i klimatyczna postać.

Necro - bardzo mało grałem ale spodobał mi się. Bardzo podobały mi się jego skille oparte na różnych niemiłych efektach dla przeciwnika i do tego mamy u boku upiora. Zawsze lubiłem summonerów w grach a szczególnie tych po ciemnej stronie mocy (patrz ukochany Warlock z WoW'a)

Warlord - tą klasą grałem na samym końcu przygody z L2 ale dała mi ona wielki powiew świeżości po PP i bardzo duży fun z gry. Już w pierwszych katkach po 20 lvlu bodajże miałem mnóstwo radochy i we 3 razem z PP i AW (oczywiście na odpowiednich lvlach bez 2 klasy) maratony po salach po całych katakumbach. Genialnie się grało.

PP - cóż, moja pierwsza i jedyna długodystansowa postać. Miałem kiepski klan bo na 62lvlu wciąż biegałem w Daemon Secie ale sama gra była super. Wszędzie mnie wołali do PT, za buffy w Aden brałem po 30k i jeszcze sobie dorabiałem na treningach smoczków. Ale nie grałem no lifowo więc się specjalnie nie dorobiłem.

I co tu wybrać do GoD'a?
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3421 dnia: Grudzień 16, 2011, 02:31:34 pm »
Witam. Mam następujący dylemat. Grałem w Lineage 2 bardzo długo i ostatnio powróciłem do gre. pograłem troche na gravelandzie (necro) i na serwerze ws (poki co tylko spoilem). Dużo się zmieniło od interluda i Kamaela.

Chcę teraz zacząć na europejskim officialu od Innovy bo mikropłatności póki co nie straszne a jak wbije jakiś konkretny lvl to sobie wykupię premiuma. I tu mam dylemat kim zacząć grę. Za czasów Interka dość dobrze ogarniałem Gladiatora, a potem OL bo były to naprawdę niezłe klasy w PvP czy to 1vs1 czy mass pvp. Grałem również DA i bardzo też mi się podobał. Teraz chce postaci jak najlepszej ogólnie w PvP. Myślałem nad Glad i OL, ale nie wykluczam innych postaci gdyż grałem każdą i tylko Destro, summonerzy i kamaele nie przypadły do gustu.

Lubię gdy postać ma duże znaczenie dla gildii czy pt podczas naparzania się w PvP. Jestem dość nie zdecydowanym graczem i postacie szybko mi się nudzą dlatego moją ulubiona jest chyba właśnie OL za swoja wszechstronność.

Proszę powiedzcie mi jak OL stoi na gruncie PvP teraz. Wysłucham rad co do innych postaci również.  Post troche napisany w języku Yody z SW. Wiec z góry sorry za całokształt postu spowodowany pośpiechem.   :)


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3422 dnia: Grudzień 16, 2011, 03:19:39 pm »
Ostatecznie zostaję enchanterem. Ol-em bardzo przyjemnie się expi solo, zwłaszcza odkąd zrobili, że drain regeneruje mane i hp. Jeśli miałbyś pa to możesz sobie sws/bd zrobić jako box i chłopie masz maszynkę do expa, odkąd połączyli dance/songi w jedno to przyjemnie się biega. I główna zasada - Zrób sobie wilka, wilk + buff i też ładnie expisz.
Jeśli chodzi o debuffy, jak gość nie ma na sobie mentala to wszystko pięknie powinno siadać - Bynajmniej większość.
O party też łatwo, to jednak buffer i regen darmowy hp :P. Co do 85+ to się nie wypowiadam :(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2011, 03:22:27 pm wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3423 dnia: Grudzień 16, 2011, 03:33:38 pm »
Co do 85 to dowiedziałem się co chciałem i powiem wam, że mi troche to przebudzenie śmierdzi. A jak OL na PvP ? A jak inne class ?


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #3424 dnia: Grudzień 16, 2011, 03:45:39 pm »
Ol to nie nuker, dagger, archer - Na 2 strzały nie zjedziesz. Jak się bijesz olem to musisz uważać, gdyż ol jest bardzo wolny i szybko się pruje z many na soul guardzie. Wielkich problemów w pvp nie powinieneś mieć 1 vs 1, ale to kwestia ogarnięcia jak pozostałymi klasami.

Przebudzenie jest dobrze zrobione, bo wymusza na ludziach granie w party na expie - Już gorsza kwestia, jakie to pt się trafi^^.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)