Witaj
Gość

Wątek: Stworzenie swojego serwera?  (Przeczytany 3994 razy)

  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Stworzenie swojego serwera?
« dnia: Lipiec 21, 2019, 05:23:47 pm »
Hejka wszystkim !
Na wstępie chciałem wam powiedzieć że jestem tutaj nowy i prosił bym was o wyrozumiałość ,  nurtuje mnie jedna rzecz!

Od pewnego czasu interesuje się stworzeniem swojego serwera , takiego tylko dla mnie dla zabawy powiedzmy że na kronice high five albo nawet i na czymś starszym :)
Oglądałem parę poradników jak to wszystko zrobić ale tak... nie do końca wszystko wyszło...

Pytanie do was ! Czy ktoś z was jest w stanie mi pomóc tego jakoś dokonać ?
Jakieś cenne rady ? Może macie jakiś sprawdzony poradnik dzięki któemu mi się to uda ?

Każda pomoc mile widziana ! :D
Pozdrawiam Jasiuu!


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: Stworzenie swojego serwera?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 21, 2019, 08:11:59 pm »
Nie dasz rady.
 :D

Bo....
Post umieściłeś w złym dziale, co świadczy o tym, że nie potrafisz samodzielnie wyszukiwać informacji.
Odpowiedni dział jest tutaj:
https://forum.lineage2.com.pl/index.php?board=167.0

Na Internecie można znaleźć dziesiątki tutoriali jak postawić własny serwer.
W podanym dziale też znajdziesz podpowiedzi (pierwszy z brzegu - 5 temat od góry w tamtym dziale - na chwilę obecną)
Jeśli nie wiesz jak działa sieć, jak działają skrypty, jaką funkcjonalność ma baza danych i jak ja skonfigurować to słabo to widzę.
Możesz oczywiście krok po kroku z tutoriala próbować  postawić taki serwer, ale przy pierwszym błędzie sobie nie poradzisz.
Nie chcę Cię zniechęcać, ale albo musisz być zdeterminowany i mieć chęć do poznania całej otoczki takiej instalacji, albo stracisz jedynie niepotrzebnie czas.
Nie zrobisz tego w 1 h - jeśli będziesz miał szczęści i  grzeszysz spostrzegawczością to co najmniej kilka godzin zabawy.
Jeśli jesteś całkowicie zielony i się na tym nie znasz to kilka dni a i tak możesz polec.

Przyjmuję założenie, że chcesz zainstalowac serwer tzw emulator gry oparty na Javie

Z rzeczy które będziesz musiał opanować:

1. instalacja i konfiguracja bazy MySQL (lub jej alternatywy, bazy MariaDB, jaką bazę zainstalować będziesz mieć w informacjach w paczce serwera)
2. znalezienie paczki z emulatorem, dostępne na sieci są chyba do każdej części Lineage, najpopularniejsze są Interlude i H5
   2.a - hardcorowo to ściągniecie źródeł i kompilacja emulatora, ale są gotowe skompilowane paczki
3. instalacja Javy  w wersji odpowiedniej do ściągniętego serwera, co po ostatnich ruchach Oracla(właściciel Javy) może być niezłą zabawą.
4. instalacja danych potrzebnych do pracy serwera do bazy MySQL
5. konfiguracja serwera
6. edycja plików klienta by mógł połączyć się z twoim serwerem

« Ostatnia zmiana: Lipiec 21, 2019, 08:20:38 pm wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.