Witaj
Gość

Wątek: Spellsinger vs Overlord  (Przeczytany 11688 razy)

Spellsinger vs Overlord
« dnia: Maj 26, 2007, 03:45:09 am »
Proszę o pisanie konkretnej porady/zestawienia statystyk/opisu stylu gry w pvp dotyczące klas w temacie w którym się wypowiadacie


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2007, 10:42:15 pm »
Tu jest problem... Overlord jest naprawde silnym przeciwnikiem, szczerze mowiac nigdy nie wygralem spsem z overlordem. Podejrzewam ze to mogla byc roznica wiekow, aczkolwiek Overlord naprawde potrafi zrobic kuku kazdemu.
Opisze tak po krotce techniki jakie stosuje Overlord na spsow. Na poczatku usypia, nastepnie podbiega debuffuje, rzuca czar o nazwie gloom ktory wysysa mane i probuje rzucic nam silence takze jesli to mu sie uda to nie mamy zadnych szans, a nawet jak nie uda mu sie rzucic silence to i tak bez many wiele nie zrobimy dlatego polecam stawac jak najdalej zeby nie siegal jego sleep. Moze tez poprostu podbiec i stunowac, co w spsa wchodzi jak w maslo dlatego jak rzuci stuna i debuffy to bedzie nam zzeralo hp i mane i moze nas dobijac drainem. Wlasnie skoro jestesmy przy drainie to tez przeklenstwo dla naszego spsa... bo nawet jesli uda nam sie okaleczyc overlorda ten atakujac nas, zwraca sobie energie do walki dlatego naprawde ciezko z nim wygrac. Jak juz wspomnialem nie wygralem jeszcze nigdy z overlordem, toczylem jedynie kilka walk w ramach treningu i wyprobowania technik. Wspomne ze overlord ma strasznie silna obrone magiczna jak i zwykla. Dlatego nie zdziwcie sie jesli w jakiegos woja bedziecie bili 2 razy wiecej niz w overlorda, posiada takze jak na maga (jesli mozna go do nich zaliczyc) duzo hp. Jedyna technika jaka mi przychodzi do glowy to jak najszybsze uspienie overlorda nastepnie freezing shackle chwile odczekac, pozwolic dzialac freezing, cancel i nukujemy, polecam frost bolta bo spowolni go, musimy bic i uciekac aby nie siegal jego sleep, silence i inne straszne klatwy. To by bylo na tyle zycze powodzenia w probowaniu powalenia Overlorda :)


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: 3

    • Turbo Szatan \n/
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2007, 12:49:14 am »
Wygrasz na luzach.

Grunt to walnąć slow i surrender, po czym trzymać na range 600+.
Jaka dobra kawa... Zdejm kapelusz?!



To nie jest photoshop. ;]


  • Wiadomości: 207

  • Pochwał: 2

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2007, 06:12:47 pm »
OL ma wiele asów w rękawie na SpSa. Nawrzuca debuffów i innych bajerków i zaczyna drainować (SpS nie ma możliwości zwracania hp chyba że zacznie sie healować ^^ ) Nie wiem doklądnie jaki zasięg ma drain Ola ale jeżeli 900 to SpSowi nic nie da. SpS nie ma slowa... Jakby Olkowi udało sie dojśc do SpSa to stun i gf bo wówczas overlord zadrainuje spellsingera na śmierć.

EE/SWS, BP/PAL, OL/WC i wiele innych...


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2007, 06:54:37 pm »
SpS jest wątły, a drainy są bardzo silne, no i OL wyleczy się z CP także nie ma co próbować :]
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2007, 07:08:07 pm »
drain ma rowniez zasieg 900, sps nie ma szans z ol bo nie ma silence

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 1

  • OWNED
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 27, 2007, 07:35:56 pm »
No ale silence ma mały zasięg - taki z00nk.
A droga wiedzie w przód i w przód,
Choć zaczęła się tuż za progiem -
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią - tak jak mogę...
Skorymi stopy za nią w ślad -
Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
Gdzie strumień licznych dróg już wpadł...
A potem dokąd? - rzec nie mogę.


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2007, 08:18:52 pm »
600, jak kazdy debuf :D dobrze przynjmniej nie jest latwo i mi sie wydaje ze 600 to wcale nie tak malo

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: 3

    • Turbo Szatan \n/
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 27, 2007, 08:55:25 pm »
Sranie w banie przy księżycu...

Pojedynkując się na nuki to Sps przebija 2-3x hp wyssane przez drain'a, a zasięg debuffów Ola jest za mały, jak i również częstotliwość "wejścia" dalece za niska.
Jaka dobra kawa... Zdejm kapelusz?!



To nie jest photoshop. ;]


Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 27, 2007, 10:03:09 pm »
SPS ma slowa- frost bolt ktory czesto wchodzi, Ol'kowi wrzucic jeszcze freezing shackle albo ice dagger a potem nukowac z daleka zeby nie podszedl na range debuffow, w miedzyczasie wrzucic cancel jak podbiegnie blizej :D


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2007, 10:06:10 pm »
SPS ma slowa- frost bolt ktory czesto wchodzi, Ol'kowi wrzucic jeszcze freezing shackle albo ice dagger a potem nukowac z daleka zeby nie podszedl na range debuffow, w miedzyczasie wrzucic cancel jak podbiegnie blizej :D


hehe Panowie ze wszystkim sie zgadzam, ale gram spsem i walczylem z olem te taktyki sa dobre ale... teoretycznie w praktyce duzo ciezej wygrac z dobrym olem. Ma duzo m defa, cp i hp dlatego nawet jak go nukuje to zdazy podejsc, zapewniam nie padnie bo jak walilem w ola w DC z bizu prawdopodobnie A on krag okolo 74 ja sps 67 i z hydro blast zaledwie 200 mu wsadzalem... nie uwazacie ze to smieszne, a taki ol naprawde tych "dwusetek" ma pod dostatkiem takze zdarzy dobiec i mi stuna wsadzic


aaa i jeszcze tak sie wczytalem bardziej ;p freezing shackle tez ma troche maly zasieg i nie zawsze wchodzi :) takze lepiej by bylo uspic zanim dobiegnie i freezing a pozniej jak przestanie dzialac cancela mu dac co moze go oslabic po takiej mieszance jakies tam szanse mamy ;p
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2007, 10:08:37 pm wysłana przez Quczu »


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2007, 01:06:28 am »
Quczu
1, co to jest krąg?
2. 200 dmg? byłeś bez buffów? używałeś jeszcze homka na tym lv?



  • Wiadomości: 216

  • Pochwał: 1

  • OWNED
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2007, 06:35:28 am »
Quczu
1, co to jest krąg?
2. 200 dmg? byłeś bez buffów? używałeś jeszcze homka na tym lv?
Krąg koło 74, tzn lvl około 74. Trudne??
A droga wiedzie w przód i w przód,
Choć zaczęła się tuż za progiem -
I w dal przede mną mknie na wschód,
A ja wciąż za nią - tak jak mogę...
Skorymi stopy za nią w ślad -
Aż w szerszą się rozpłynie drogę,
Gdzie strumień licznych dróg już wpadł...
A potem dokąd? - rzec nie mogę.


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2007, 09:55:55 am »
lepiej mu na poczatek da cancel bo ol ma self buffy dobre! potem sleep frost bolt surrender to water i trzeba normalnie nukowac bo ol niestety ma tyle m def ze szkoda many na klejne proby sleepowania:/
ps walczac z olem powinno sie zadbac o dobrego buffa
ps2 quczu troszke za duza roznica lvli byla miedzy toba a ol i nie ma sie co dziwic ze tylko za 200 mu ladowales:p


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2007, 12:06:17 pm »
No tylko OL sobie wyleczy to CP które tak żmudnie mu zbijasz >.> A drainem wyleczy HP więc jeśli ktoś nie umie grać OL to przegra :)

Chyba, że SpS 76 na OL 60+ :P
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2007, 07:03:37 pm »
tyr nie przesadzaj ze ol szybciej sobie wyleczy cp przy cascie 500(po cancel) przy dostawaniu od spsa z castem 1500? nawet jakby nie bil po 2k tylko po 1k(itak optymistyczna wersja:p) to za chwile ol sie rozlozy... ol przy takim pvp nie bedzie myslal o leczeniu cp tylko o podejsciu do spsa i zaladowaniu seal of silence/stun

a co do draina to sps zawsze moze zaspammowac heala:p slaby ale przy wysokim cast speedzie idzie ladnie


  • *******
  • Wiadomości: 5075

  • Pochwał: 49

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2007, 07:07:48 pm »
ta, ta tylko ten cancel musi wejść :]
Lineage 2 Classic EU


  • Wiadomości: 156

  • Pochwał: 2

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 29, 2007, 07:10:51 pm »
no spsem gralem dlugo i zadko sie zdarzalo zeby nie wszedl:p

ps tyr musisz sie bardziej postarac zeby przebic w postach ryla;p


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 31, 2007, 07:54:03 pm »
Najczescie sps wali sleep cancel sur nuk nuk a my mozemy z powodzeniem sleep wrzuci podbiec binding silence jak nie wszedl to stun i drainowac, na pewno nie obudzi sie przed smiercia :]
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 31, 2007, 07:58:27 pm »
Precież OL jak dostanei calnel to straci połowe many na rebuff ... Sps moze bawic sie w freezing shackle i męczyć przeciwnika ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • ******
  • Wiadomości: 1251

  • Pochwał: 0

  • Watch your Back
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 03, 2007, 09:21:12 am »
SPS jest trudny do pokonania przez ten swoj durny c speed na poziomie 1500+. Jezeli dostaniemy sleep +cancel to po wybudzeniu najlepiej probowac wlepic sleepa jesli sie uda to po ptokach :D
l Coke and Pepsi are the same thing. Wake up people !!!

http://slomianywdowiec.mybrute.com


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 07, 2007, 01:16:24 pm »
Slomek co Ty opowiadasz...
ja mam spsa na 67 lvlu BW set (wiecej casta niz avadon, choc jakbym chcial moglbym sobie wymienic BW na avadona) dye mam +5 wit -5 men,+4 int -4 men oraz valhalla z acumenem i w takim ukladzie bez potkow wyciagam 720 casta. Z potkiem z grocery 882 jak dobrze pamietam a od mammona 936. I powiedz mi jakim cudem mam wyciagnac 1500 casta? Wszystkie skille fast casting spell mam juz wykupione i wiecej nie ma. Dye wiecej nie moge zwiekszyc. Bronia tez. Jedyne to DC (ale na razie mam tylko szate musze sobie skombinowac reszte) W takim razie nie wiem skad Ci sie wzielo ze sps ma 1500 casta. Jesli by tak bylo to naprawde bylby niepokonany, bo solar flarem moglby spamowac hehe, nie wspominajac o hydro, w ogole nie widac by bylo re-use. Jak dotychczas najwiecej casta udalo mi sie wyciagnac jakies 1200 (dokladnie nie pamietam) ale to bylo na potce z katow i tancach. Jak wiadomo buffki typu acumen, pa'agrio of wisdom(dobrze?) pokrywaja sie z potkami. Czyli jak wrzuce potke i buffka to nie zsumuje mi sie to tylko pokryje. Jedyne co sie nie sumuje to buffer+taniec, potka+taniec. Tak wynika z moich obserwacji. Mozliwe ze sie myle to poprawcie. Wiec wydaje mi sie ze w DC na tych full buffach sps moze maksymalnie wyciagnac 1300-1400 (dokladnie nie wiem) takze wiesz. Przy normalnej walce to raczej nie mozliwe, przeciez nie bedzie caly czas tancerza za soba ciagal. Ol moze sobie buffkami zwiekszyc casta, szata, bronia. Z tym co walczylem Olem to mial DC i Daspariona z acumenem+ buff i to chyba oczywiste ze mial jeszcze dye. Nie wiem czy +4 czy +5 wit ale w kazdym razie casta mial napewno cos kolo 700 jak nie wiecej oraz duzo lepsza obrone od spsa takze nie gadaj ze sps ma 1500 casta bo to chyba nie jest mozliwe.


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 2

  • Ślepe oko
Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 07, 2007, 01:57:57 pm »
Sprawdź czy "chyba" czy na pewno.

Bo Malaria ftw. (+16% c speed jak złapiesz lvl 4). (hot springs "debuff", jak obrywasz od moba na hs to możesz to dostać, działa przynajmniej przez godzinę, zwiększa c speed i zmniejsza zużycie mp.)

Btw, w l2calcu przed chwilą wyciągnąłem 1.7k c speeda spsem, z malarią 2k.
wannabe
]|[


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 08, 2007, 05:55:34 am »
cancel ->  frost bolt -> odbiegasz i czekasz na reuse cancel, cancel jeszcze raz ->

dla pewnosci cancela mozna powtozyc pare razy
Teon
Demolition/Vendetta

rbT - SoulTaker 76+
CasHaLot - warsmith 4x
RaMi - SE 6x (boxed)

rbT/sid_/sidOo



  • Wiadomości: 160

  • Pochwał: 0

Odp: Spellsinger vs Overlord
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 09, 2007, 09:47:02 am »
Jedno zasadnicze pytanko :P mowicie o c4 czy o c5 i wyzej? Bo jak o c4 to sps powinien poplynac z olem a jak w c5 to niech nawet nie podchodzi ;]. Dlaczego w c4 wygra? A no zakladajac ze obydwaj gracze sa zbuffowani to sps robi cancel->surrender to earth->sleep->surrender to water->hydroblast itd.