Witaj
Gość

Wątek: [Film] Horror  (Przeczytany 4884 razy)

  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
[Film] Horror
« dnia: Luty 27, 2010, 02:59:16 pm »
Siemka.
Szukam jakiegoś horroru, ale nie takiego w którym krew leje się na wszystkie strony a zabijanie jest nie realne (np. Rozwalenie siekierą człowieka w pół w Droga bez Powrotu 2).
Ma być to ogromnie straszne. Najstraszniejszy horror jaki dotychczas oglądałem to, cholera, zapomniałem, ale o takiej babce i jej synie co mieszkali w domu, i byli duchami i straszyli ludzi :D Po nocach nie spałem, bo wydawało mi się, że na suficie są włosy tej baby xD
Jakiś pro owned horror bym poprosił :)


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 27, 2010, 03:01:01 pm »
droge bez powrotu 3 widział? :D


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 27, 2010, 04:34:16 pm »
Okrąg, czy też Ring ALE w oryginale - czyli japońska wersja. Amerykański remake nie ma takiego klimatu...
I został mi jeszcze w pamięci "It" na podstawie Stephena Kinga, nie pamiętam polskiego tytułu.
"Bunkier" taki sobie.
Zajrzyj http://www.arenahorror.pl/ , moze coś ciekawego znajdziesz.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 27, 2010, 04:36:40 pm »
@nioszek
Pewnie ci chodzi o Klątwe. Jeżeli ci się podobała to obejrzyj też Ringa, też wersję amerykańską bo japońska nie wszystkim leży. Z podobnych też Paranormal Activity powinien cię przestraszyć jak przymrużysz oczy na pewne nieścisłości. Rec (hiszpański) tak jak PA stylizowany na dokument też jest momentami fajny a jedna scena pod koniec jest po prostu genialna.
Z horrorów o duchach polecam też Inni z Kim Basinger. Nie tylko że fajnie straszy ale też ma świetny scenariusz

It (To) - jest fajny gdzieś do połowy, później trochę za dużo potworów. Z innych kultowych horrorów tej epoki świetne jest Lśnienie Kubricka
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 04:38:17 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 55

  • Pochwał: 0

  • Wprowadzający forum w życie
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2010, 07:05:27 pm »
Dzięki :) Zgłosiłem Cię do plusa.


  • Wiadomości: 281

  • Pochwał: -3

Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 28, 2010, 11:52:18 am »
http://www.filmweb.pl/f449390/Martyrs.+Skazani+na+strach,2008 nie jest to typowy horror, ale przyjemnie sie oglada - brutalnosc 8/10 film francuski

http://www.filmweb.pl/f317539/Lustra,2008 z kieferem sutherlandem, chociaz nie jestem jego fanem, to w tym filmie dal rade i mozna sie czasem przestraszyc

http://www.filmweb.pl/f110864/Mistrzowie+horroru,2005 masters of horror, spodoba sie nawet ludziom ktorzy nie lubia horrorow

polecam japonskie horrory typu gore  :(
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 11:55:42 am wysłana przez nobody1 »


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 28, 2010, 12:15:42 pm »
Shutter, ale japoński oryginał. O ten http://shutter.widmo.filmweb.pl/

Ponadto niby to remake PA, Paranormal Entity, plus klasyk filmu typu PA i REC - Blair Witch Project.

Poleciłbym jeszcze ekranizacje powieści Kinga, Rose Red( długi bo długi, ale warto), Lśnienie, It. W dodatku klasyki jak Obcy, Drakula, Omen czy Dziecko Rosemary pana Polańskiego ;)

Z dobrym kinem grozy kojarzy mi się również film Egzorcyzmy Emily Rose, w nocy oglądając jest niezły efekt. Ogólnie polecam większość horrorów oglądać koło 3 w nocy, a najlepiej jak Egzorcyzmy skończysz oglądać o 3. Ci którzy obejrzeli wiedzą o co chodzi :D
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 28, 2010, 12:27:00 pm »
akurat oglądanie o 3 w nocy Egzorcyzmów Emily Rose w porównaniu do słuchania nagrań z faktycznych egzorcyzmów Anneliese Michel o 3 w nocy to mały pikuś. bardzo mały ;)
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • Wiadomości: 628

  • Pochwał: -2

Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 28, 2010, 12:43:51 pm »
teh chyba ma racje ;p kiedys gdzies widzialem dokument na ten temat, musze poszukac go do sciagniecia ;s


Regulamin "zmieniono" po tym jak okazało się że admin chciał kupić ode mnie adene za złotówki :)
Teraz zgodnie z regulaminem offów  hahaha hahaha hahaha można sprzedawać/kupować.


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 28, 2010, 02:10:25 pm »
Pewnie i tak, aczolwiek nie odsłuchiwałem tego w nocy. Pamiętam dość dawno nawet na religii w szkole nam to puszczali, ale to konkretnie dawno było. Na yt jest całość do odsłuchania.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 28, 2010, 02:18:16 pm »
gustd wysłałem ci linki do tego na pw ;)
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 28, 2010, 05:16:48 pm »
Tirius trochę pojechałeś z tymi horrorami :P
Drakula - klasyk ale nie horror, prędzej klimatyczna historia miłosna. Tak samo jak horrorem nie jest wywiad z wampirem
Omen, Dziecko Rosmery - w dzisiejszych czasach raczej thrillery niż horrory
Obcy - jw

Reszta bez zarzutu. Blair Witch przestraszy tylko niektóre osoby. Te które bardziej boją się tego co tworzy ich własna wyobraźnia niż komputerowe potwory.

Starałem się podać filmy które przede wszystkim straszą. Bo są takie też które przede wszystkim trzymają w napięciu a straszenie jest jakby efektem ubocznym tak jak we wspomnianym Omenie.
Ale skoro pojawiło się tutaj tak wiele różnych filmów to ja jeszcze dorzucę swoje propzycje
Sierociniec
Coś - John Carpenter, Ennio Morricone, Kurt Russel ... chyba nie muszę dalej wymieniać. Jeżeli ktoś nie oglądał niech czym prędzej to nadrobi. Szczególnie moment na kilka sekund przed literami końcowymi jest ważny. Jak ktoś nie zgapnie się o co chodzi niech zgłosi się do mnie :D
Villmark - kolejny przykład na to że bez reklamy nawet wysoki poziom filmu nie zapewni mu widowni. Na prawdę dobry horror
Gothika - tyle razy leciało w TV że pewnie oglądałeś. Jeżeli nie to tym lepiej, omineło cię typowe dla polsatu BEZNADZIEJNE tłumaczenie filmu.
Szósty zmysł - przez wielu uważany za najlepszy film Shyamalana (kurde ale nazwisko)
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 28, 2010, 06:38:52 pm »
To mi jeszcze przychodzi w tym momencie na myśl Amityville (2005). Mi się bardziej podobała amerykańska wersja Ringa;>
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 28, 2010, 08:15:30 pm »
Tirius trochę pojechałeś z tymi horrorami :P
Drakula - klasyk ale nie horror, prędzej klimatyczna historia miłosna. Tak samo jak horrorem nie jest wywiad z wampirem
Omen, Dziecko Rosmery - w dzisiejszych czasach raczej thrillery niż horrory
Obcy - jw

Reszta bez zarzutu. Blair Witch przestraszy tylko niektóre osoby. Te które bardziej boją się tego co tworzy ich własna wyobraźnia niż komputerowe potwory.

Starałem się podać filmy które przede wszystkim straszą. Bo są takie też które przede wszystkim trzymają w napięciu a straszenie jest jakby efektem ubocznym tak jak we wspomnianym Omenie.
Ale skoro pojawiło się tutaj tak wiele różnych filmów to ja jeszcze dorzucę swoje propzycje
Sierociniec
Coś - John Carpenter, Ennio Morricone, Kurt Russel ... chyba nie muszę dalej wymieniać. Jeżeli ktoś nie oglądał niech czym prędzej to nadrobi. Szczególnie moment na kilka sekund przed literami końcowymi jest ważny. Jak ktoś nie zgapnie się o co chodzi niech zgłosi się do mnie :D
Villmark - kolejny przykład na to że bez reklamy nawet wysoki poziom filmu nie zapewni mu widowni. Na prawdę dobry horror
Gothika - tyle razy leciało w TV że pewnie oglądałeś. Jeżeli nie to tym lepiej, omineło cię typowe dla polsatu BEZNADZIEJNE tłumaczenie filmu.
Szósty zmysł - przez wielu uważany za najlepszy film Shyamalana (kurde ale nazwisko)

Wiesz, w tych czasach ciężko by takie stare filmy straszyły, są to thrillery bardziej, ale wymieniłem je ze względu , że są klasykami.

Ja jeszcze dodam
Udręczeni - średniak , ale ujdzie
Silent Hill - dość dobry, chociaż nie jest wybitnie straszny.
Zemsta po Latach - pamiętam, że to bodajże ulubiony film mojego taty ^^, stary ale jary!
Stygmaty - religijny, może nie jest aż takim mocnym horrorem, ale warto obejrzeć chociażby ze względu na Arquette.
Ukryty Wymiar - przypomniał mi się, ciekawy, warty uwagi.
Ponadto to co podał doman - Gothika i Sierociniec. Szósty zmysł to też bardziej thriller, ale to jest rodzaj filmu, który powinno się obejrzeć. No i uprzedziłeś mnie z Coś :P
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2010, 08:23:08 pm wysłana przez Tirius »
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2010, 08:38:17 pm »
A pamiętacie Mroczne niebo? Nie wiem jak was ale mnie ten serial na prawdę przerażał. Taki klon X-Files tyle że w latach 60tych
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2010, 10:04:04 pm »
House of Bones jest dość taki...osobliwy?
Film nawet nawet, jak na ,,Amerykański super pro owner horror".

Dobra jest amerykańska Komórka i ten film, co babka straciła życie, a jakiejś babce zrobiono operację oczu, wymianę, czy cuś, czy tam oczy jej dano...
Zapomniałem tytułu...oko? Wzrok? Kurde, nie pamiętam...

Dopomóż Doman, bo za -_-'a sobie nie przypomnę!

PS: sierociniec też jest bardzo mocny

edit1:
Zapomniałbym!
Totalnie mocny film: 1408
Po nim mnie na prawdę strachało, a adrenalina się mi dłuugo utrzymała. :)
Ten film gorąco polecam
edit2:
Martwa cisza też jest dobrym filmem, ja przynajmniej tak uważam. Na horror i strach po 22 jest całkiem ok. :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2010, 10:09:02 pm wysłana przez Winiek »


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2010, 10:08:03 pm »
Oko - ale jak to zwykle bywa jest to amerykański remake i w tym przypadku ponoć japońska wersja jest lepsza

a 1408 to faktycznie film niezły. Mimo że dużo efektów to ma ten niepowtarzalny klimat odcięcia od swiata. Fajny
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 01, 2010, 10:09:52 pm »
Japońskiej nie oglądałem.
Ale amerykańska z efektami mi dawała po dupie ostro :D
Były momenty, że się pociłem ze strachu xD


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 01, 2010, 10:59:59 pm »
Eee, Oko to thriller nie horror, ciekawa fabuła, ale komercyjna produkcja, lepsze rzeczy widziałem :P Dodam, że oglądałem sam w domku letniskowym w wakacje , koło 1 w nocy, więc naturalne efekty miałem, chociaż film zbytniego wrażenia na mnie nie zrobił. Trzyma w napięciu co prawda, ale nic rewelacyjnego.

A 1408 ma niepowtarzalny klimat stworzony przez Kinga de facto. Ale horrorem hmm.. Raczej bym tego nie nazwał, raczej taki thriller psychologiczny.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2010, 01:38:38 pm »
A 1408 ma niepowtarzalny klimat stworzony przez Kinga de facto. Ale horrorem hmm.. Raczej bym tego nie nazwał, raczej taki thriller psychologiczny.
Ale to jednak to prawdziwe arcydzieło jeżeli chodzi o ten typ.
Może nie horror, ale wart oglądnięcia.
Nie znam się xD


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 02, 2010, 01:56:22 pm »
Moim zdaniem nie równa się z Lśnieniem, a podobna tematyka hotelowa ;)

Ale też nie przeczę , że film dobry.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2010, 03:02:14 pm »
Z Lśnieniem chyba się nic nie równa. Przecież arcydzieło nie jest tylko jedno, nie? :shock:


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 05, 2010, 06:48:29 pm »
Wczoraj zdarzyło mi się obejrzeć Mrtwe Ptaki. Jakoś nie byłem do niego optymistycznie nastawiony, myślałem że to kolejny horror podobny do tych co się dodaje do pism typu "Tina". Jednak przyjemnie mnie zaskoczył. Ma fajny klimat, akcja dzieje się w czasach wojny secesyjnej. Scenariusz jest na prawdę niezły, szczególnie jak się wytrwa do końca. Ponadto nie jest efekciarski, przez co niektórzy twierdzą że "jest nudny bo nic się nie dzieje". Ale właśnie fakt że na ekranie nie tryska litrami krew ani nie ma walk z tysiącem zombie film trzyma klimat. Co prawda film nie ustrzegł się kilku niedopracowań które zebrane w grupie obniżają ocenę filmu.

Ode mnie 7/10
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 210

  • Pochwał: 0

  • TroubleMaker
Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2010, 12:51:42 am »
Oglądałam te zdechłe ptaki. Rzeczywiście nawet straszne;)
W życiu nie ma nic niemożliwego. Są jedynie wydarzenia w najwyższym stopniu nieprawdopodobne.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: [Film] Horror
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2010, 05:52:34 pm »
1408 - nie ruszył mnie :)
Jak już tak różne, to oczywiście Qube, i mogą być 2ka i 3ka.
13 duchów

No i najważniejsze - rozróżnienie - horror-thriller. DLA MNIE (nie znam definicji) thriller, to film o czymś co się na prawdę mogło wydarzyć - teksański debil z piłą motorową w łapie na przykład, Hostele i inne takie. Natomiast Horror to duchy, wampiry, zabijające taśmy video i wszelkiej maści obcy, Freddy Kruger itd.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;