Witaj
Gość

Wątek: RETAIL- Pytania  (Przeczytany 3520 razy)

  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

RETAIL- Pytania
« dnia: Grudzień 31, 2008, 01:15:50 pm »
Witam. Mam ochotę rozpocząć grę na offie :) I wiąże się z tym kilka pytań, które chciałem zadać wam- graczom offa. Mam nadzieję, że dowiem się czegoś ciekawego ;-)

1. Ile średnio kosztuje miesiąc abonamentu L2?
2. Z tego co już wyczytałem, konto US od EU niczym się nie różni- z jednego i drugiego można grać na każdym serwerze. jedyna różnica, to cena pre-paidów- na korzyść US. I tutaj moje pytanie- załóżmy, że postanowiłem wybrać konto US. Jak to zrobić? Przy zakładaniu konta na Play-NC muszę podać jako region US  i to wystarczy? Czy może muszę zrobić coś jeszcze?
3. Co słychać w świecie oficjalnego L2? :) Boty górują, czy jednak "żywi" gracze są w cenie?
4. Który serwer wybrać? Wiem- było o tym XXX topiców, ale większość albo stara, albo bez odpowiednich informacji. Zastanawiam się nad: Teon / Bartz / Franz. Który z nich byłby najlepszym wyjściem? Interesuje mnie taki, na którym jest wysoki On-Line (szczególnie w endgame, ale nie tylko- masa ludzi i vendorów  w wioskach startowych to świetny klimat :) ), dużo się dzieje (te ciągłe dramy na forum i płacze o epici  :D), są częste-gęste mass pvp na high lvl etc
5. Zastanawiam się na kilkoma postaciami, a na offie jeszcze nie grałem, i trochę nie wiem jak to jest naprawdę :/ Mógłby mi ktoś powiedzieć coś o przydatności na mass pvp/siege/gank oraz o ewentualnym expieniu w realiach retaila na aktualnej kronice:
-SpS
-AW
-TH
-HE
-Gladdy
6. Czy to prawda, że L2 (i retail) umiera? Że większość znaczących coś klanów/ludzi odchodzi? Że grają tylko boty, a na 80 nic ciekawego się nie dzieje?


Z góry wielkie dzięki za pomoc, teraz tylko czekać na odpowiedź i zamówić serial+prepaid  :D


P.S. Mógłbym kogoś prosić o triala? Chętnie na początku sam zobaczyłbym jak to jest :)
P.S.2 Grał ktoś na RUtailu- Lancer? Jak się ma ilość osób na nim, w porównaniu do oficjalnych serwerów?


  • Banned
  • Wiadomości: 503

  • Pochwał: 3

Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2008, 01:26:28 pm »
1. ~20 dolarów
2. musisz wbić cd-keya US, adres zamieszkania się nie liczy
3. botem olimpiady ani pvp nie wygrasz ;)
4. Franz, Phoenix
5. z tych co wymieniłeś to tylko AW (daggerki dostały koooopa)
6. bulllshit. co najwyżej ruskie się na ich offka wyniosą, normalni gracze zostają (np. na takim Hellbound bardzo trudno jest botować ;) )

co do PS'ów - masz topic o trialach, napisz tam. na lancerze gra trochę Polaków, ale klient+pliki serwerowe+99% graczy to dumni synowie Mateczki Rassiji, więc bez znajomości ruskiego nawet się nie pchaj.
Asta, officially teh greatestest fanboi ze Marc1na.


  • Wiadomości: 705

  • Pochwał: 4

  • Chant of bsoe
Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 26, 2009, 01:52:16 pm »
Oddam 3 konta trialowe osobom ktore maja zamiar grac na offie.

Pisac na gg jak cos. 9510159

L2 EU Vinuz !
Lineage 2 official server Luna
Vinuz/Sqn: Adventurer 82lvl
Piti: Soul Breaker 76lvl
L2RU
Sqnik: Rouge 86 / 75 WL / 75 WC / 75 DA  @ Lancer


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2009, 12:16:32 pm »
3. Co słychać w świecie oficjalnego L2? :) Boty górują, czy jednak "żywi" gracze są w cenie?
4. Który serwer wybrać? Wiem- było o tym XXX topiców, ale większość albo stara, albo bez odpowiednich informacji. Zastanawiam się nad: Teon / Bartz / Franz. Który z nich byłby najlepszym wyjściem? Interesuje mnie taki, na którym jest wysoki On-Line (szczególnie w endgame, ale nie tylko- masa ludzi i vendorów  w wioskach startowych to świetny klimat :) ), dużo się dzieje (te ciągłe dramy na forum i płacze o epici  :D), są częste-gęste mass pvp na high lvl etc
5. Zastanawiam się na kilkoma postaciami, a na offie jeszcze nie grałem, i trochę nie wiem jak to jest naprawdę :/ Mógłby mi ktoś powiedzieć coś o przydatności na mass pvp/siege/gank oraz o ewentualnym expieniu w realiach retaila na aktualnej kronice:
-SpS
-AW
-TH
-HE
-Gladdy

ad. 3: Jak chcesz być "factorem", to raczej bez bota ciężko będzie ci zdobyć 81+ lvl i wyenchantowane skille w sensownym czasie. Więc technicznie boty górują: mają najważniejsze zamki, mają epiki itd. Co nie znaczy, że nie ma miejsca (i zabawy) dla  legit graczy. No i wbrew pozorom botowanie nie jest całkiem bez ryzyka, raz na 2-3 miesiące poleci jakiś mass ban, ostatni taki dotknął jedne z silniejszych party na Teonie, w tym (o ile się nie mylę) aktualnych hero.

ad. 4: Polecam Teon. Dużo graczy, dużo Polaków, sporo się dzieje również poza dwoma głównymi ally. Ogólnie dobre community. A Drama to Teon ma na drugie imię ;)

ad. 5: tak samo jak na privie ;) z tych co podałeś mass pvp: SPS, HE ganki: TH, AW, glad. Najłatwiej imo się expi (z tych co wymieniłeś ofc) HE i TH, najgorzej glada i sps (sps bez boxa se nie zaczynaj). Przynajmniej na początku, kiedy głównie solujesz, później to na jedno wychodzi.

ad. 6: L2 umiera już od kilku lat, przynajmniej zdaniem tych, co quitują. W rzeczywistości jest bez zmian :) Tak naprawdę NCSoft trochę zabił grę wprowadzając levele powyżej 78 i dopuszczając transfery między serwerami, ale gra toczy się dalej, tylko dystans między graczami jest większy i często nie do nadrobienia. Natomiast napewno nikt z offa nie przejdzie na ruskiego offa :)  , a zwłaszcza nie ruscy :)





  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2009, 12:39:14 pm »
(...) najgorzej glada i sps (sps bez boxa se nie zaczynaj). (...)
Z tym to DZISIAJ i na retailu nie mogę zgodzić. Istnieje IDEALNE rozwiązanie. Nie wiem, jak to wygląda cenowo (adena) ale jest suuuuuper. Nazywa się kookaburra. Wczoraj pobawiłem się na koncie kumpla - Shillen Elder 61 + Kookaburra 60. Biłem na inquisitorze moby na 2-4 hity DWIE godziny bez siadania. Dostawałem BtB-6, BtS-6 (po 20 min), Shield, Empower (po 2 min - ale constans), odnawiał hp w ilości 650, jak spadło tak w okolicę 100 (hardocre) :P i rechargował po 128 MP na tick. NIE zrobiłem w tym czasie ani razu invokacji - nie było takiej potrzeby. Spot oczywiście z herbami - FotD pierwszy spot po prawej od strony Swamp of Scream.
Więc wydaje mi się, że i SpellSinger nie miałby z takim cudem kłopotu w solowaniu. Nie wiem, jak wyglądają te statystyki na niższych lvlach kookaburry , ale Improved jest naprawdę improve :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2009, 04:28:37 pm »
Nazywa się kookaburra.

Ile to żre expa?
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 02, 2009, 06:36:46 pm »
Zdaje się, że 30% ;<


  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2009, 07:43:40 pm »
Zdaje się, że 30% ;<
A nie 10%?

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2009, 03:59:15 am »
Nie zwracałem uwagi, ale chyba 10%.
Ale jest rewelacyjne :D Dziś biłem znów SE a później SH. ZERO siadania. Nie potrzeba BtM na SH. Ma tylko jedną wadę - nie pojedziemy na CDLu - bo od razu leczy +600 HP to trochę za dużo :D:D Zaczyna leczyć jak zaczyna migać pasek HP. Na SH 63 rechargował po 200 MP na tick. Kama 63 - NON STOP nuki i skończyłem z połową MP :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2009, 09:26:02 am »
Długo się go leveluje, żeby był improved?
Co dają pozostałe, tzn cougar i buffalo?


  • Banned
  • Wiadomości: 503

  • Pochwał: 3

Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2009, 10:10:45 am »
Asta, officially teh greatestest fanboi ze Marc1na.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: RETAIL- Pytania
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2009, 12:43:21 pm »
O skillach masz w linku w poprzednim poście.
Co do lvlowania. To wszystko zależy jak go lvlujesz. Czy tylko na jednej postaci, czy na kilku. Ja początkowo lvlowałem go w Kamie na kilku postaciach. Na pierwszych lvlach, praktycznie 1 kama = +1lvl. Potem niestety coraz mniej. Ale, jak idziesz SH/Bishopem i nie musisz brać SE na plecy, to i tak jesteś do przodu. Pomimo tego "żarcia" expa. Ja tam jak idę, to lvluję peta, a nie postać :D
I leci.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;