Witaj
Gość

Wątek: Nowy  (Przeczytany 5092 razy)

  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Nowy
« dnia: Marzec 08, 2009, 12:23:01 pm »
Siemka jestem nowy i kumple mi mówili że Lineage to bardzo fajna gra więc trafiłem tu i mam zapytanie skąd mogę ściągnąć te grę na jakim serwerze grać i co trzeba zrobić żeby a nim grać. :oops:
No to by chyba było na tyle z resztą powinienem sobie sam poradzić bardzo prosze o pomoc co do tych pytań.                   
                                                                                                                                                               :)Pozdrawiam


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Nowy
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 08, 2009, 12:52:01 pm »
hm..
Lineage2 to bardz ofajna gra MMORPG, strasznie wciaga i pochłania mnostwo czasu. Jezeli naprawde sie zdecydowales to przeczytaj co Ci napisze :)

Wiec tak.

I.

Grasz na serverach officjalnych, za ktore trzeba placic.

Masz do wyboru chyba 9 (nigdy nie liczylem :P) serwerow, 3 EU reszta US.

Raty x1, duzo botow na poczatku, ciezko sie gra jak sie nie ma znajomych.
Ale ogolnie to jest prawdziwy Lineage. Czeste eventy, update'y. Gra na nich w sumie sporo polaków, duzo z tego forum.

Jak sie zdecydujesz na gre na officjalnych serverze to musisz kupic CD-KEY'a (mozesz w Empiku, gdzie dostaniesz jeszcze 30 dni za free na gre) a potem co okreslony czas musisz kupowac PRE-PAID na 15,30,60 dni.

Aktualnie 60dni - 80-90zl.

Jezeli masz jakies pytanie, wal na pm.

II.

Mozesz grac na prywatnych serverach. Nic za nie nie placisz ale maja one tez swoje minusy
Przewaznie sa 1 kronike/tron do tylu, ale moze tez byc wiecej. Przyklad - na officjalnych jest Gracja Part2, na niektorych prywatnych teraz wchodza Hellbound'y, na reszcie jest Interlude.

Ciezko znalezc dobry server prywatny. Duza ich liczba ma wiele bugów (niedopracowan, bledow), gra na nich dosc mala liczba graczy (na abyss,dex gra wiecej - 2 chyba najlepsze priwy).

Raty na takich serverach wachaja sie od x3 do x5000. Najbradziej polecam grac na ratach x4-x7. Gra sie w tedy calkiem przyjamnie, mozna w dosc szybkim czasie sie wykoksac. Ja tak zaczynalem i jestem zadowolony.

Zeby grac na takim serverze, musisz najpierw wybrac sobie ktorys z nich (na google mozesz znalezc duzo stron z serverami, ewentualnie poszukaj tutaj na forum, tez jest ich sporo). Ja bym polecal Abyss albo DEX (stron nie znam, spr na googlach).

Zeby dolaczyc sie do takiego servera, musisz sciagnac klienta takiego jaki ten server obsluguje (w wiekszosci Interlude), sciagnac patcha/updater'a ze strony servera,zalozyc konto na stronie i cieszyc sie gra :)

Jezeli masz jakies pytania do jakiegos priva, podaj jego strone i jaki masz problem a ktos napewno Ci pomoze :)


Tak wiec to by bylo na tyle. Jezeli masz jeszcze jakies pytania chetnie na nie odpowiem :)

PS Jezeli pomoglem, to pod moim postem jest "Zglos do moderatora". Bardzo prosilbym o plusika jezeli moj post byl pomocny dla Ciebie :)

Pozdrawiam
madith
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Nowy
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 08, 2009, 04:11:45 pm »
(...)
Mozesz grac na prywatnych serverach. (...)
Przewaznie sa 1 kronike/tron do tylu, ale moze tez byc wiecej. Przyklad - na officjalnych jest Gracja Part2, na niektorych prywatnych teraz wchodza Hellbound'y, na reszcie jest Interlude.
(...)

O ile mi wiadomo, to wykradziona została część plików serwera PTSa C4, czy tam C5, nie pamiętam dokładnie. A co za tym idzie, to że serwer prywatny wymaga logowania innym klientem nie oznacza, że jest on np. Interlude, czy HellBound. Bo o grze decyduje oprogramowanie _serwera_ a nie klienta. Nikt, poza NCsoftem, tak na prawdę nie wie, jak są ustawione statystyki w poszczególnych kronikach i parametry na oficjalu, a to co jest na privach jest wesołą twórczością adminów, próbujących dojść do poziomu "działa jak na oficjalu". Klient to tylko tekstury, lokacje itp.

Może się mylę?

Oczywiście, nie mówię o L2j, tylko oficjalo-podobnych serwerach.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2009, 04:13:53 pm wysłana przez MastJedi »
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Nowy
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 08, 2009, 04:21:36 pm »
oczywiscie masz racje.

Ale po co mu to wiedziec ?? Jezeli chce grac to na razie wystarczy mu wiedziec to, ze potrzebuje klienta Interlude i patcha ze strony servera.

A reszte sie dowie w swoim czasie  :)
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Nowy
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 08, 2009, 04:43:37 pm »
(...)
A reszte sie dowie w swoim czasie  :)

Po 7 serwerze i entym wipie? :D

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Nowy
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 08, 2009, 04:45:32 pm »
dokladnie :D takie sa uroki grania na priwach ^^

<3 retail :D


ale imo duzo lepiej zaczac grac na privie a potem przejsc na retail :D Przynajmniej bedziesz ogarnial w miare swoja postac i ogolnie gre :P wiem ze gra na retku wiele sie rozni od tej na privach :D ale nie jestes zielony na temat l2 D:
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Nowy
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 09, 2009, 08:57:23 am »
ale imo duzo lepiej zaczac grac na privie a potem przejsc na retail :D Przynajmniej bedziesz ogarnial w miare swoja postac i ogolnie gre :P wiem ze gra na retku wiele sie rozni od tej na privach :D ale nie jestes zielony na temat l2 D:

Nieprawda, privy to strata czasu, tym bardziej że era dobrych privów skończyła się w C4. Jak się wciągniesz w l2 i będziesz w miarę kumaty w tej grze to i tak prędzej czy później wylądujesz na offie. Więc po co tracić czas na privy :)

Privy to był fun time ale decyzja o grze na nich to był przejaw
-niepewności czy gra mi się spodoba
-braku doświadczenia i wiedzy o grze i braku porównania (czyli dawałem wiarę graczom z privów wypowiadającym swoje mądrości o offie i adminom privów mówiacym, że wszystko jest jak na offie:) )

i jakbym zaczynał grać w l2 wiedząc to co wiem teraz o grze, to ani sekundy bym na żadnym privie nie spędził (inna sprawa że jakby wiedział to co wiem teraz to bym się trzymał od L2 z daleka ;P )


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Nowy
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 09, 2009, 09:16:16 am »
no widzisz, ja tez jak bym teraz zaczynal z ta wiedza jaka ma teraz to od razu na offa szedl. ale moim zdaniem zawsze lepiej pograc troche na privie niz potem nie ogarniac na offie ]:->
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Nowy
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 09, 2009, 11:10:02 am »
no widzisz, ja tez jak bym teraz zaczynal z ta wiedza jaka ma teraz to od razu na offa szedl. ale moim zdaniem zawsze lepiej pograc troche na privie niz potem nie ogarniac na offie ]:->

"wiedza o grze" - mi chodzi o to że byłem na początku zbyt wielkim noobem żeby rozumieć że privy ssą, ale na szczęście zmądrzałem ;P


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Nowy
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 09, 2009, 01:40:25 pm »
tia... tylko dlaczego 99% osób, które przechodzą z privatów na offa mówią, że muszą się od nowa wszystkiego uczyć :) Jedynie w miastach NPC stoją na swoich miejscach (to fakt - plus). Ale już zawartość sklepów może być zupełnie inna (ech te shoty D w sklepie Gludio :D, poty i inne tatuaże), o miejscówkach nie mówiąc. Każdy mając jakiś bagaż doświadczeń ma ulubione miejsca, które na offie wyglądają zupełnie inaczej. Albo stoi w tym miejscu fort, albo stoją zupełnie inne moby, albo nie są/są agresywne, albo w ogóle ich nie ma :)
Pamiętam moje zaskoczenia po przejściu na offa - mała liczba mobów na drodze Gludio-Gludin, brak ulubionego low lvl spota pod Gludio z oczkami i miśkami (tam ich w ogóle nie ma :D), nieagresywne Fetered Soule na Hardins Academy (moje ulubione moby :D ), brak mobów na 2gim moście w LoA (ileż razy tam się padło próbując przejść :D), kariki na x-road a nie dopiero na 3cim moście i można tak wymieniać długo.
Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 804

  • Pochwał: 2

Odp: Nowy
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 12, 2009, 08:29:27 pm »
to ja może przedstawię drugą stronę medalu, osobiście bardzo żałuje gry na serwerze oficjalnym, jeszcze do IL to miało jakiś sens(max lvl 80 ale skile do 78) teraz to moim zdaniem strata czasu, wbicie lvl 80+ bez bota wymaga roku ostrej gry a nic ci to nie da bo przez ten rok podniosą max lvl do 90 i bez 85 na pvp i tak nie pójdziesz, jedyny sposób to gra na bocie tak jak 90% graczy którzy robią jakieś pvp obecnie chyba już nie ma żadnego klanu pvpujacego bez botów, z radarami jest podobnie
co do ilosci ludzi to dex x4 i abyss x3 maja większą populacje niż serwery oficjalne, boty są ale w śladowych ilościach tylko, radary niestety są już prawie tak rozpowszechnione jak na offie, a i raty większe niż na off pozwalają na wbicie sensownego lvl do pvp bez bota w miarę szybko, jedyny minus to kroniki na privach jest ciągle IL(i nie prawda ze jest to C4 bo pomimo że c5 i IL jest modowane przez admina to praktycznie wszytko działa jak na off IL) ale jak się przyzwyczaisz to nie będziesz potrzebował nic więcej a może i na privie kiedyś wprowadzą coś więcej
Auto Giełda:
http://mmoto.eu

Stanisław Lem
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Nowy
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 12, 2009, 10:56:07 pm »
Ja tam na boty nie narzekam...
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Nowy
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 13, 2009, 01:26:35 am »
myha, reprezentujesz typowy sposób myślenia tych wszystkich, którzy albo w końcu kończą na chodziku, alb o quitują grę. Jeśli grasz w L2, masz klapki na oczach i widzisz tylko exp, exp, exp to tak masz. A kto powiedział, że MUSISZ zrobić nobla, max lvl i cholera wie co jeszcze w 3 miechy? Bzdura. Ja tam gram lajtowo, prawie 3 lata. Nigdy nie używałem chodzika i nie mam zamiaru. Jakoś dobiłem nobla i ciągnę resztę. Ale ja gram i nie zwracam większej uwagi na exp. Ja gram dla grania, dla ludzi, dla poznawania. A jeśli ktoś _musi_ coś znaczyć na serwie to kończy wcześniej czy później jak wszyscy "pro" gejmerzy. Zbanowany :D
Lineage 2 to NIE tylko PvP. Ale wielu tego za cholerę nie potrafi zrozumieć.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Nowy
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 13, 2009, 12:01:31 pm »
...

Myha napisz ile czasu grałeś na offie, na jakim serwerze i jaki level tam wbiłeś, będzie mi łatwiej się ustosunkować do twojej wypowiedzi, anyway...

Przy takim podejściu jak twoje (wbić max lvl i dopiero wtedy pvp) to polecam raczej Abyss x300. L2 w oryginalnej postaci to połączenie grindu i pvp - jedno z drugim jest nierozłączne i bez któregokolwiek z tych elementów gra traci sens. Nawet w X/ITT są gracze i party które expią legit. Tak się składa, że to właśnie bot jest głównym zabójcą pvp co widać po Franzu i Lunie. Ciekawe, dlaczego przed epoką transferów Teon miał najniższe levele i najwięcej pvp :)

Cytuj
wbicie lvl 80+ bez bota wymaga roku ostrej gry a nic ci to nie da bo przez ten rok podniosą max lvl do 90 i bez 85 na pvp i tak nie pójdziesz
No ja na pvp chodzę (a właściwie pvp przychodzi do mnie, bo specjalnie nie muszę go szukać) mając 77 więc w sumie mówisz do mnie jakby po marsjańsku 0.o Śmieszy mnie określenie "chodzić na pvp", brzmi ono tak jakby enemy cały czas expili untagged albo robili PR jak tylko im radar zapika, a pvp zdarzało się tylko przy szczególnych okazjach raz w tygodniu. No ale może niektórzy tak własnie mają^^

Cytuj
tak jak 90% graczy którzy robią jakieś pvp obecnie
To, że 300 milionów much je gówno, to nie znaczy, że ty też musisz. Poza tym, co za różnica, czy "wyekspisz" postać na privie x-rate czy wybotujesz na offie. jedno i drugie to easy-mode, tylko po wybotowaniu na offie masz przynajmniej postać na sensownym serwerze na którym jakość gry pod każdym względem jest nieporównywalna do privów.

Cytuj
chyba już nie ma żadnego klanu pvpujacego bez botów, z radarami jest podobnie
Równie dobrze można powiedzieć, że nie ma w ogóle żadnego 100% legit klanu. Nie jesteś w stanie wiedzieć wszystkiego o wszystkich. U nas było kilka wybotowanych postaci ale jakoś powychodziły i jak śledzę ich losy to jedni quitnęli a inni nadal botują untagged w pogoni za level cap. No ale każdy gra jak lubi^^ BTW na dex pewnie nie ma ani jednego klanu bez radaru, so your point?

Cytuj
co do ilosci ludzi to dex x4 i abyss x3 maja większą populacje niż serwery oficjalne, boty są ale w śladowych ilościach tylko, radary niestety są już prawie tak rozpowszechnione jak na offie, a i raty większe niż na off pozwalają na wbicie sensownego lvl do pvp bez bota w miarę szybko

Grałem na Abyss x3 od samego początku, ten serwer był fajny przez pierwsze pół roku jego istnienia a teraz to syf - jeśli chodzi o administrację, community i bugi - chyba że coś się zmieniło od kiedy odszedłem z tamtąd, ale jeśli już to pewnie na gorsze ;P. Co do populacji to na Abyss 66% tego to boxy (bo każdy ma conajmniej dwa), a fakt że CL jednego z silniejszych klanów z x7 (jeśli chodzi o ilość hero i posiadanych zamków) z kolegami też już gra na Teonie mówi sam za siebie: na privach nie ma już nic do zrobienia, przynajmniej dla kogoś, kto trochę w L2 zdążył pograć. A, i wytłumacz mi co to znaczy "sensowny level do pvp"?

Cytuj
jedyny minus to kroniki na privach jest ciągle IL(i nie prawda ze jest to C4 bo pomimo że c5 i IL jest modowane przez admina to praktycznie wszytko działa jak na off IL) ale jak się przyzwyczaisz to nie będziesz potrzebował nic więcej a może i na privie kiedyś wprowadzą coś więcej

Rzecz gustu, ja bym się z powrotem do syfu nie przyzwyczaił, jak mam coś odpowiedniej jakości. A próbowałem na privy do starego klanu wrócić dwa razy, najdłużej wytrzymałem tydzień. Privy to jest taka wersja L2, którą da się "przejść" i potem trzeba szukać nowego priva. Tylko w przypadku takich privów jak Abyss (na Dex nie grałem więc nic nie mówię) niektórym umyka fakt, że serwer się skończył i ciągle na nim bez sensu tłuką :)

Ogólnie cały twój post można streścić w jednym zdaniu: "Raty x1 okazały się dla mnie za ciężkie i dlatego quitnąłem z offa." ;)


Cytat: MastJedi
A jeśli ktoś _musi_ coś znaczyć na serwie to kończy wcześniej czy później jak wszyscy "pro" gejmerzy. Zbanowany Very Happy
Albo quituje z nudów - częsty przypadek.


  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Nowy
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 13, 2009, 05:48:39 pm »
Mam prosbe.

Napisz mi jacy "pr0" gejmerzy zostali zbanowani i za co..

Ja kojarze tylko Gustavsa (ale za co to nie wiem, bot ?)

Pytam z ciekawosci, bo tak napisaliscie, chcialbym mniej wiecej wiedziec ile to osob :P


Co do botowania i pvp na offie...

Prawda jest taka, ze jezeli nie idziesz grac na offa z jakims znajomym ale nie trafisz do klanu z duza iloscia ludzi online non afk to moze i da sie grac bez bota. Ale jezeli masz grac sam, sam latac na spoty, samemu expic, ew szukac 2h kogokolwiek do party, byc w klanie gdzie wszyscy graja na bocie, to i sam zaczniesz botowac, chyba ze jestes naprawde ale to naprawde wytrwaly i nie boli Cie exp samemu na herbach (po 62, do 62 jeszcze jakos samemu idzie wytrzymac jak sie ma newbie buffy, potem to juz ciezej idzie)

Zeby moc grac z innymi ludzmi na offie, ktorzy graja juz tam troche dluzej niz Ty to albo trzeba czekac az oni zrobia subki i grac z nimi legit, albo nie ma wyjscia i trzeba botowac, zeby nadgonic ich i moc z nimi potem wybierac sie na pve i pvp etc.

Przynajmniej ja odnioslem takie wrazenie po 1,5 miecha gry na Franzu. Moze na innych serverach jest inaczej.

Co do privow..na ratach x4 wbicie 78lvl z all questami na zmiany klasy (mowie o IL bo na tej kronice ostatni raz gralem na privie) zajmuje jakis 1 miech grania po pare godzin dziennie (4-8h).

Grajac legit na offie w tym samym czasie, graja po tyle samo godzin, jaki lvl wbijesz ?? 5x ? 6x ??

Do tego na privach zarobic kase idzie poprostu z samego expania, na offie to nie przejdzie jezeli expisz z shotami i uzywasz czesto hp potek :P (mowie o grze samotnej).

Znam pare osob, ktore utrzymywaly ze beda grac legit, ze boty sa fee etc a teraz smigaja na walkerze i sa z tego zadowolone :)

Tez uwazam, ze nie trzeba miec uberprohigh lvlu zeby bawic sie w pvp. Ale tak naprawde to dobre pvp zaczyna sie tak od 76-78 + :P

Kazdy gra jak lubi. Jezeli ktos lubi farmic, klikac sobie w mobki X godzin dziennie przez Y czasu zeby zrobic np 78 to nikt nie bedzie mial do nikogo pretensji..
A jak ktos woli odpalic bota i wbic 78 w Y/3 czasu to jego sprawa...fakt, ze wiaze sie to z pewnym ryzykiem zostania zbanowanym i stracenia kasy ktora sie zainwestowalo w offa no ale..jak to sie mowi, no risk no fun :P

Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • Wiadomości: 460

  • Pochwał: 0

    • Moja strona
Odp: Nowy
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 13, 2009, 07:58:20 pm »
jakiś miesiąc temu była drama, że zbanowali "pół ITT" a dokładnie to "pół" które było na tyle głupie żeby botować w Pagan. Niedawno localhost płakał na oficjalnym forum że mu zbanowali kolegę a wraz z kolegą poszedł się walić set S80 i trochę boss jeweli.. więc czasem się zdarza :)

Ja nie zaprzeczam, na bocie jest łatwiej ale jeśli chodzi o off vs priv to osobiście wolałbym miesiąc botować na offie niż miesiąc expić na privie - bardziej perspektywiczne :)

Jak miałbym grać samemu na herbach przez cały czas to bym się zamknął w sobie i nie grał wcale :) Chyba taka jest istota MMO żeby znaleźć sobie ludzi do wspólnej gry. Oczywiście że żeby grać z kimś kto zaczął dwa lata przed tobą musisz "trochę" nadgonić, ale może dobrym pomysłem w takim razie jest grać z kimś innym, kto ma odpowiedni lvl dla ciebie XD
Jak mając level 5x czy 6x pchasz się do klanu gdzie wszyscy są 78+ na mainach i subkach to chyba wiesz co robisz i ponosisz wszelkie tego konsekwencje, jakiś "research" przed dojściem do klanu trzeba zrobić :)
Ogólnie mnie też mało interesuje czy ktoś jedzie na bocie czy nie i nie zamierzam nikogo przekonywać żeby był legit, ale śmieszą mnie stwierdzenia, że "się nie da". A zwłaszcza poparte argumentami, że ktoś nie może znaleźć party.





  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Nowy
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 14, 2009, 04:03:02 am »
lol, mdh, no toś mnie rozbawił setnie swoim postem. Na Franz, powiadasz? 1,5 miecha? Toż Ty nie grałeś na oficjalu :) Ale po  kolei.
(...)
Napisz mi jacy "pr0" gejmerzy zostali zbanowani i za co..
(...)
nie wiem jak na innych serwerach, ale swego czasu było głośno na Hindemith (jeszcze) jak do piachu poszedł niejaki Frankee - CL jednego z największych klanów. Poszło się j... od groma epików, o reszcie nie wspomnę. Co prawda _ponoć_ ktoś odzyskał CWH z pomocą prawników, ale nie znam sprawy do końca.

Cytuj
Prawda jest taka, ze jezeli nie idziesz grac na offa z jakims znajomym ale nie trafisz do klanu z duza iloscia ludzi online non afk to moze i da sie grac bez bota. Ale jezeli masz grac sam, sam latac na spoty, samemu expic, ew szukac 2h kogokolwiek do party, byc w klanie gdzie wszyscy graja na bocie, to i sam zaczniesz botowac, chyba ze jestes naprawde ale to naprawde wytrwaly i nie boli Cie exp samemu na herbach (po 62, do 62 jeszcze jakos samemu idzie wytrzymac jak sie ma newbie buffy, potem to juz ciezej idzie)
No wiesz - wybierając klan wybierasz klanowiczów. Ja gram w klanie, w którym najważniejsza jest jedna zasada przy przyjęciu - bycie legit. Reszta jest mniej ważna. Jedynym moim problemem jest to, że zdecydowana większość klanowiczów przebywa w amerykańskiej strefie czasowej i najczęściej się logują, jak ja już powinienem się kłaść spać :) Stąd zarwane nocki do 3-4 :) Można samemu expić, kwestia doboru spota i mobów. I wcale nie trzeba samemu botować, będąc w klanie boterów. Znam wielu legi którzy są w klanach botujących. A co do herbów - zauważ, że są one nie na wszystkich spotach. I tak to zostało zaplanowane. Są na spotach do solowania a nie ma ich na spotach pod party. Proste.

Cytuj
Zeby moc grac z innymi ludzmi na offie, ktorzy graja juz tam troche dluzej niz Ty to albo trzeba czekac az oni zrobia subki i grac z nimi legit, albo nie ma wyjscia i trzeba botowac, zeby nadgonic ich i moc z nimi potem wybierac sie na pve i pvp etc.
Mówisz tak, jakby każdy z graczy posiadał _jeden_ char i żadnych altów, lol. Moze tak jest na Franzu. Na Phoenixie każdy posiada po kilka altów praktycznie na wszystkich zakresach lvlowych. A dokładając do tego posiadanie 2ch-3ch i więcej kont, to sobie policz ile charów :)

Cytuj
Przynajmniej ja odnioslem takie wrazenie po 1,5 miecha gry na Franzu. Moze na innych serverach jest inaczej.
No, jak wybrałeś się na najbardziej zabotowany świat, o czym wiadomo było, że taki będzie, od początku istnienia, to się nie dziwię Twoim wrażeniom.

Cytuj
Co do privow..na ratach x4 wbicie 78lvl z all questami na zmiany klasy (mowie o IL bo na tej kronice ostatni raz gralem na privie) zajmuje jakis 1 miech grania po pare godzin dziennie (4-8h).
I znów to parcie na exp. Kolejny z klapkami na oczach.

Cytuj
Grajac legit na offie w tym samym czasie, graja po tyle samo godzin, jaki lvl wbijesz ?? 5x ? 6x ??
Bez przesady. b graty zrobiliśmy kumplowi w 3 dni :) Fakt, był hardcore i nie wychodziliśmy z cata (ja HP oop, kumpel SE oop, a lvlował się Warlord :) ). Ale jak się chce to można. Więc zakładam, że spokojnie S grade w miesiąc legit zrobisz. Grając codziennie po kilka godzin.

Cytuj
Do tego na privach zarobic kase idzie poprostu z samego expania, na offie to nie przejdzie jezeli expisz z shotami i uzywasz czesto hp potek :P (mowie o grze samotnej).
Nikt nie każe Ci epić z shotami, jeśli już tak boli brak kasy. Trwa trochę dłużej, ale idzie zrobić. I nie wmówisz mi, że na serwie, dajmy na to x15, gdzie zaczynają funkcjonować inne środki płatnicze niż adena (ech ten BFDr i Moonstone Shards) zarobisz na wszystko expem. Bo jak masz raty to wszystko idzie w górę. Ceny wyposażenia również. A często jest tak, że raty expa są wyższe, niż raty adeny. Więc jakim cudem można miec więcej kasy? nie rozumiem. Poza tym nawet jeśli są równe, lub wyższe raty na adenę, to każdy wie, ze wszyscy mają kasę i walą ceny z kosmosu.

Cytuj
Znam pare osob, ktore utrzymywaly ze beda grac legit, ze boty sa fee etc a teraz smigaja na walkerze i sa z tego zadowolone :)
Ja też znam. Ale dla mnie to absolutnie nie znaczy, że ja też mam robić to co Oni. Oni to oni, a ja to ja. Ludzi poznaje się po tym co robią. To że dużo moich znajomych jara trawę nie oznacza, ze ja też muszę.

Cytuj
Tez uwazam, ze nie trzeba miec uberprohigh lvlu zeby bawic sie w pvp. Ale tak naprawde to dobre pvp zaczyna sie tak od 76-78 + :P
Bzdury waść prawisz. Pogadaj sobie z członkami offensive z Phoenixa. Jak wypowiadali wojnę np. Genesiz nie wiem, jaki był top lvl. Ale 50-60 to była norma. A Genesiz 4-5 Hero o lvlach i sprzęcie nie wspomnę. I popytaj jak wyglądały ich PvP wtedy :)

Cytuj
Kazdy gra jak lubi.
no, pierwsza rzecz z którą sie w 100% zgadzam

Cytuj
Jezeli ktos lubi farmic, klikac sobie w mobki X godzin dziennie przez Y czasu zeby zrobic np 78 to nikt nie bedzie mial do nikogo pretensji..
I znów nieporozumienie. Ja nie biję mobów, bo muszę zrobić 78. Ja je bije, bo potrzebuję itemy na reckę na S grade weapon. Albo armor, albo coś tam jeszcze. Muszę wbić WSowi 62, żeby mi crafcił szoty na maina. BH lvluję, bo chcę spoilować recki na beast farm itd. Idę z WSema, ale właściwie nie biję żeby dobić ten 62, tylko lvluję sobie wilka, który będzie dla BH na farmę. A czy to zrobię z atydzień, czy za pół roku. Spoko. Mam czas.

Cytuj
A jak ktos woli odpalic bota i wbic 78 w Y/3 czasu to jego sprawa...fakt, ze wiaze sie to z pewnym ryzykiem zostania zbanowanym i stracenia kasy ktora sie zainwestowalo w offa no ale..jak to sie mowi, no risk no fun :P
No drugi punkt, z którym się zgodzę. A mnie najbardziej bawią te dramy po banach boterów. No, ale jak udało im się dobić 79/79/82 to pewnie myśleli, że są nieśmiertelni i ich bany nie dotyczą. Ale jak widać często się mylą :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 2994

  • Pochwał: 10

  • It's gonna be Legen - wait for it - dary!
    • Diablo 3 Clan League
Odp: Nowy
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 14, 2009, 11:07:13 am »
Wiesz...jak ktos idzie grac na offa pierwszy raz, tak jak ja, to nie zna nikogo kto tam gra, nie zna klanow legit i non legit. Ciezko na poczatku znalezc sobie klan taki, w ktorym bedzie nam sie dobrze gralo. Ciezko bez pomocy kogos kto tam gra. Mam nadzieje, ze mnie rozumiesz.

Nie powiedzialem, ze z powodu tego, ze wszyscy w okol botuja Ty tez musisz zaczac botowac. Ale czesto tak sie dzieje czyz nie ? Jak ktos caly czas pali w Twoim otoczeniu to i pewnego dnia Ty spróbujesz. Chyba, ze naprawde masz silna wolne :)

Cieszę się, że chociaż w 2 pkt mojej wypowiedzi sie zgodziłes ^^ Co oznacza, ze nie napisalem samych glupot.

Ale to co napisalem to moje wrazenie po 1,5 miesiaca gry na Franz. Moze nie mialem tyle szczescia co Ty. Albo nie umialem szukac.

Poza tym kazdy gra w Lineage'a z innego powodu. Jedni lubia cos robic, tak jak Ty, pofarmic troche, zeby zdobyc eq, wylvlowac wilka etc a inni lubia cos innego np pvp, siege, mass pvp etc. Nie wiem dlaczego traktujesz ta druga grupe jako ludzi, ktorzy pomylili gry :P (ja osobiscie odnioslem takie wrazenie).
Arrissa, Franz
ADV80+/WC75+ nobless //retired

Kherith, Lancer
GH84+/DA75/WL75/BD62+  //retired

Madith, Core
Yul 85+                                  //retired

Diablo 3 Clan League


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Nowy
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 14, 2009, 12:53:32 pm »
No teraz rozsądnie gadasz :)
Jak Ci wskazałem, grasz na najbardziej zabotowanym serwie. Przynajmniej tak było kiedyś, na początku. Chociaż teraz też pewnie nie lepiej. I od początku istneinia serwa wiadomo było, że tak będzie. Że idą tam Rosjanie z zamiarem ciśnienia na exp, a to oznacza jedno. Bo kto pierwszy zdobędzie lvl, ten zdobędzie najlepsze zamki, CH, zacznie farmić epiki i w ogóle będzie pro-uber "gejmer".
Co do expa, to wszystko zależy od klasy którą grasz. Są takie którymi można solować, nawet przyjemnie, a są takie, które bez kompanii ni hu hu. Ale poza klanem jest przecież friend lista. Ja tam częściej expię z przyjaciółmi niż z klanem (różnica czasowa). Do 7x spokojnie się jedzie bez cresta,a mając już ten 7x masz jakieś pojęcie o klanach i rozkładzie polityki na serwie. Przynajmniej z grubsza.
Co do chodzika - tak, mam silną wolę :)
A co do PvP, to jak już napisałem - były czasy, gdy party 6x-7x jechało party z 3-4 hero. O Hero solo nie wspominając. Więc wcale nie trzeba mieć 75+ do PvP. Tylko jak ktoś sobie to _wmówi_ to tak ma.
I jak dla mnie nikt kto gra w L2 PvP ni epomylił gry. Tylko to przeważnie PvPowcy uważają, że Ci którzy farmią moby, albo graja z innego - powodu pomylili gry :) Dlatego na każdym kroku powtarzam - Lineage 2 to nie tylko PvP.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Nowy
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 14, 2009, 05:05:28 pm »
dex x4 i abyss x3 maja większą populacje niż serwery oficjalne, boty są ale w śladowych ilościach tylko, radary niestety są już prawie tak rozpowszechnione jak na offie, a i raty większe niż na off
Kiedyś kumpel powiedział mi że znalazł fajny serwer z opini różnych forum itp. Więc postanowilismy wbić właśnie na dexa ^^ niedość że codziennie od 20+ nie mogłem wbić na serwer to jak juz mi się udało to nie mogłem się ruszyć przez 10 sekund hmm lagi? xD co z tego że dex ma 6 czy 7k ludzi dla mnie może mieć nawet 8 milionów ale będzie gówniany jeśli będą lagi ^^ tyle




  • *******
  • Wiadomości: 2239

  • Pochwał: 1

  • BO KUBUś MOżE WIęCEJ
Odp: Nowy
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 15, 2009, 12:00:50 am »
A co do PvP, to jak już napisałem - były czasy, gdy party 6x-7x jechało party z 3-4 hero. O Hero solo nie wspominając. Więc wcale nie trzeba mieć 75+ do PvP. Tylko jak ktoś sobie to _wmówi_ to tak ma.
I jak dla mnie nikt kto gra w L2 PvP ni epomylił gry. Tylko to przeważnie PvPowcy uważają, że Ci którzy farmią moby, albo graja z innego - powodu pomylili gry :) Dlatego na każdym kroku powtarzam - Lineage 2 to nie tylko PvP.

Pozdrawiam
To byly czasy jak hero nie mieli swoich boskich skilów. Mówisz że nie trzeba miec 75 + do pvp w l2 hm........ ja jestem zdania że przed 3 profą jest straszny dysbalans klas w l2. Masz racje l2 to nie tylko pvp jest przecież jeszcze genialny system pve w którm dajesz caly czas assist od czasu do czasu jakiś skill no chyba że jesteś bishem/ee/se to musisz leczyć od czasu do czasu i oczywiście mozna jeszcze zrelaksować się przy łowieniu rybek XD. Jeżeli w l2 nie chodzi głównie o pvp to ten cały chory grind zbieranie sprzetu jest bez sensu :P. Z tego co zauważyłem na offie w stosunku do priwów to właśnie pvp na każdym lvlu. Jeżeli ktoś szuka to napewno sobie jakieś znajdzie na swoim lvlu. A co do botów klanów itp to zauważyłem ze sa 3 frakcje bot klany mocher-legit klany i klany mieszane. Ja np gdy expie bez wspomagaczy trafia mnie jasny szlak ale znam też ludzi któży to lubią. Gra na offie jest o tyle ciekawa że nie dosyć że gra się w l2(a nie radosną twórczość administracji) to jeszcze można znaleźć coś dla siebie 

Luna
Tyrteos: 80 lvl SM|75 lvl WC |DA 55 - Banned
Franz
Decimos: 82lvl PS|75 lvl WC |DA 70 -Śpi
Lancer
Decimos: 7x lvl PS

http://przypierdolek.mybrute.com/
[quote author=120130 link=topic=27483.msg306926#msg306926