Witaj
Gość

Wątek: Stałość serwera RPG-Club  (Przeczytany 10266 razy)

  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Stałość serwera RPG-Club
« dnia: Październik 01, 2012, 02:12:41 am »
Witam. Chciałem się zapytać jak to jest ze stałością serwerów RPG-Club. Teraz niedługo wyjdą dwa nowe serwery na kronikach GF i H5, ale co z tymi starszymi serwerami? Zginą śmiercią naturalną? Pytam się ponieważ chciałbym rozpocząć grę na tych nowych serwerach, które mają niedługo powstać, z tym że jeżeli postoją tylko rok, a następnie zostaną stworzone kolejne, tylko po to żeby te upadły. Ma to jakikolwiek sens?

Streszczając chodzi mi po prostu o to, czy  można się na dłuższy okres czasu zadomowić na którymś z serwerów RPG-Club. Nie znoszę ciągłego farmienia jakichś itemków czy lvlowania postaci od nowa po trzech miesiącach gry. Jeżeli nie to czy znacie jakiś inny stabilny i dobry serwer, który nie oferuje wipe-ów lub tym podobnych?

« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 07:15:49 am wysłana przez Farandir »


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2012, 02:35:21 am »
hmm. z tego co pamiętam servery rpg miały to do siebie ze troszku stały. x15 jest już prawie 2 lata z tego co kojarzę i nadal gra tam garstka ludzi . czy będą to servery stabilne? myślę ze będą. szczególnie gf x3 bo na to spora ilość osób się nastawia
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 02:38:01 am wysłana przez Prezes1 »


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2012, 06:55:22 am »
jeżeli chcesz pograć długo to dobrze trafiłeś, z priv serwerów raczej nic stabilniejszego nie ogarniesz z taką ilością grających ludzi na tej kronice z takim rejtem


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2012, 07:05:15 am »
Mhm. To jeszcze podpowiedzcie mi jak jest tutaj z community. Czy gmowie dbają o serwer, nie mają w dupie ludzi, którzy grają? Oraz jak wygląda sytuacja z językiem, czy da się normalnie dogadać/ znaleźć polskie klany czy 3/4 jest cyrylicą pisane?

EDIT: Zapomniałem dodać, że prawdopodobnie będę grać na tym nowym serwerze z kroniką H5. Jak myślicie czy tam będzie podobny popyt co na GF?
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 07:11:29 am wysłana przez Farandir »


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2012, 07:27:50 am »
Z językiem z tego co pamiętam z poprzednich wydań RPG nie było problemu, a i trochę Polaków zawsze tam grało... z tego co kojarzę to więcej pójdzie jednak na GF, ale na H5 też powinieneś coś znaleźć.
GMi jak to GMi z początku się starają, a potem to już zależy czy jest dla kogo ;) weź pod uwagę, że w 99% przypadków będą stali po stronie rusków. Niestety.


  • Wiadomości: 737

  • Pochwał: 1

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2012, 08:40:54 am »
a na co komu gm?
jeśli nie robi się wałów, przekrętów, botów i masz swoją ekipę to o istnieniu gma tylko słyszy się z bajań i opowiastek.
ponad 2 lata na ruskim offie, co miesiąc kupowałem PA, potki, czapki na vita itd i wszystko odbywało się z automatu bez jakiejkowiek ingerencji GMa. Nawet nie wiem jak się nazywali :P
L2C EU wannabe?
A chuuu, nic nie chce sprzedać :)))


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 01, 2012, 09:26:55 am »
Gorzej tylko, ze czolowka bedzie sie wspomagac programami, ale to zobaczy wiekszosc, ktora ew kiedys dogoni ludzi co przez pierwsze 2 miesiace mieli no life mode on.  Ale zaraz wpadnie grupa haterow i powie, ze pierdziele bzdury i na rpg nigdy nie bylo pvp/pve programow ; )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 01, 2012, 09:30:33 am »
Gorzej tylko, ze czolowka bedzie sie wspomagac programami, ale to zobaczy wiekszosc, ktora ew kiedys dogoni ludzi co przez pierwsze 2 miesiace mieli no life mode on.  Ale zaraz wpadnie grupa haterow i powie, ze pierdziele bzdury i na rpg nigdy nie bylo pvp/pve programow ; )

może mi powiesz, ze na core gdzie gracie to nie ma programow ?:D


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 01, 2012, 10:06:32 am »
Jest az.... 1 party co z nich korzysta. Wskaz mi wiecej : )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 675

  • Pochwał: 1

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 01, 2012, 10:20:33 am »
Jeżeli chcesz grać na stabilnym serwerze to nie nastawiałbym sie na privy. Polecam core. serwer już chyba stoi rok i nie zamkną go aż  odejdzie ostatnia osoba, poza tym mimo ze gra tam garstka osób to zawsze jest zajebiście i jest masa pvp, wystarczy zobaczyc fapsy alariona.

na razie chodzi by poinformować dużą ilość osób, szczególnie, że tym razem uczestnictwo za darmo, więc jak pisałem, nawet forumowi prosi mogą się popisać swoim skillem w "nabijaniu" : )


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2012, 10:31:10 am »
Jakie to jest zabawne, jak chodzisz za mna jak pies i czekasz az cos napisze : )

Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 675

  • Pochwał: 1

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 01, 2012, 10:50:03 am »
Jest to forum serwera na którym będę grał więc naturalne jest że będę sie na nim wypowiadał, zwłaszcza że użytkownik ma problem a ja starałem się mu pomóc.

Poza tym pisząc takie teksty:

Gorzej tylko, ze czolowka bedzie sie wspomagac programami, ale to zobaczy wiekszosc, ktora ew kiedys dogoni ludzi co przez pierwsze 2 miesiace mieli no life mode on.  Ale zaraz wpadnie grupa haterow i powie, ze pierdziele bzdury i na rpg nigdy nie bylo pvp/pve programow ; )

robisz z siebie skończonego kretyna albo ubliżasz Farandirowi bo to że na każdym serwerze działają boty wie każdy kto choc chwile pograł w l2 i ma troche oleju w głowie, i na pewno nikt nie będzie sie zarzekał że tak nie jest.

Pozdrawiam hejterku

na razie chodzi by poinformować dużą ilość osób, szczególnie, że tym razem uczestnictwo za darmo, więc jak pisałem, nawet forumowi prosi mogą się popisać swoim skillem w "nabijaniu" : )


  • Wiadomości: 719

  • Pochwał: 3

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 01, 2012, 11:03:51 am »
Quentim 1 - Alarion 0 ;p
tak swoja drogą majkel to możesz tylko w poście napisać "wiadomość o programach","wiadomość o botach","wiadomoc o rpg" albo "wiadomość o kroplówkowiczach"to każdy będzie już znał całą treść posta bo 3ba przyznać rację haterom, że lubisz się powtarzać.
Update:
W Amber party, jego członkowie pytają się alariona czy mogą dostać passy na shogala zamiast zapytać shogala  :D


  • Wiadomości: 875

  • Pochwał: -1

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 01, 2012, 11:19:28 am »
ignorujcie tego hejtera to sobie pójdzie, zresztą zaraz będzie płakał że mu ludzie z rpg w dziale core piszą..
a co do pytania @Farandir, to jeśli na x15 online będzie za niski, to podejrzewam że będzie tak jak z serwerem x5, nie będzie żadnego zamknięcia serwera albo wipe, tylko po prostu zrobią merge i przeniosą graczy wraz z clanami i itemami na nowy serwer h5.
Co do stabilności to rpg zawsze był w czołówce. Jak z community to ciężko powiedzieć,  L2 to już dość stara gra i w Europie społecznośc graczy systematycznie się kurczy (wystarczy popatrzeć na EU Innove, prawie nikt już tam nie gra) także zapewne zdecydowanie większa część serwera to będą ruscy, nie mniej jednak serwer jest international i klient eng także nie ma problemu.

Zgłaszać trollowanie do moderatora trzeba. 55% tylko brakuje do zablokowania konta Prokrastynator'owi



  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 01, 2012, 12:10:06 pm »
Gorzej tylko, ze czolowka bedzie sie wspomagac programami, ale to zobaczy wiekszosc, ktora ew kiedys dogoni ludzi co przez pierwsze 2 miesiace mieli no life mode on.  Ale zaraz wpadnie grupa haterow i powie, ze pierdziele bzdury i na rpg nigdy nie bylo pvp/pve programow ; )




ogólnie to nic do ciebie nie mam ale... czasem odnoszę wrażenie ze piszesz to tylko po to bo czujesz się mniej dowartościowany.. ludzie pierdziela na core to ja popierdzielę na rpg i będę fajny..


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 01, 2012, 12:23:35 pm »
Jest az.... 1 party co z nich korzysta. Wskaz mi wiecej : )

wasze party? zbyt wielu party tam nie ma wiec ciezko mi wskazac jakies  :oops:


  • ******
  • Wiadomości: 1146

  • Pochwał: 2

  • Bycie glamur jest zajebiste
Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 01, 2012, 01:00:14 pm »
Co jak co ale w jednym Michał ma rację, polityka Innovy a RPG w sprawie botów/zabezpieczeń to dwie inne bajki. Tylko po co to ciągle wałkować, jedni i drudzy z was to hipokryci. Dzieci w przedszkolu łatwiej pogodzić albo chociaż przekonać aby sobie nie wchodziły w drogę  :D

Alarion stawia w złym świetle rpg, a Wy serwer EU Innovy, jak dzieci przerzucające łopatką kupę psiego stolca z jednej piaskownicy do drugiej. Obaj prowadzicie durną krucjatę, nie wiem która ze stron lepiej klasuję się w tym dziecinnym sporze, ale pod względem hipokrytyzmu moglibyście stanąć ex aequo na podium.

Co do rpg, będzie dużo skryptów bo i ruscy tam grają, grałem tyle czasu z ruskimi, że w ich nieskalaną czystość nigdy nie uwierzę, a nawet jeśli nadzieją się na bana to zawsze można zapłacić za odbanowanie (tak, taka usługa istnieje na rpg), ale to raczej wszystko jedno.
Kto będzie się przejmował? Ruskie zergi i tak przejmą wszystko czy to z mieszanką "skrypciarzy" czy bez.

Jak lubisz start od nowa to przyjdz i się nie zastanawiaj, a wróżeniem z kuli się nie kieruj, bez zależności czy ktoś przyszły serwer wystawia w samych negatywach czy pozytywach.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 01:10:06 pm wysłana przez xRelapse »


  • *******
  • Wiadomości: 3605

  • Pochwał: 0

  • Shady Aftermath
Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 01, 2012, 02:30:49 pm »
Nie czytalem wypocin graczy z core ktorzy nigdy nie grali na RPG ale powiem ci co ja na ten temat uwazam.

Kto w ogole idzie grac na priva z mysla o grze latami? Przeciez to w ogole nie ma sensu, priva moga ci zamknac po dniu nawet. Owszem, servery RPG'a zawsze trzymaja sie najdluzej ale nie rozumiem takiego myslenia, to juz nawet nie chodzi o to, ze jest to priv, ale ta gra jest juz totalnie dead, ten serwer to ostatnia szansa by miec te pare miechow dobrego napierdalania jak kiedys, potem zostana gracze tacy jak na core ktorzy wola pograc 1h dziennie i 'wygrac server' kiedy cale competition odejdzie, jezeli to cie rajcuje to tak, pograsz sobie latami na RPG.
Never regret anything because at one time it was exactly what you wanted


  • Wiadomości: 63

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 01, 2012, 02:46:42 pm »
Nie czytalem wypocin graczy z core ktorzy nigdy nie grali na RPG ale powiem ci co ja na ten temat uwazam.

Kto w ogole idzie grac na priva z mysla o grze latami? Przeciez to w ogole nie ma sensu, priva moga ci zamknac po dniu nawet. Owszem, servery RPG'a zawsze trzymaja sie najdluzej ale nie rozumiem takiego myslenia, to juz nawet nie chodzi o to, ze jest to priv, ale ta gra jest juz totalnie dead, ten serwer to ostatnia szansa by miec te pare miechow dobrego -_-' jak kiedys, potem zostana gracze tacy jak na core ktorzy wola pograc 1h dziennie i 'wygrac server' kiedy cale competition odejdzie, jezeli to cie rajcuje to tak, pograsz sobie latami na RPG.

widzisz jednych rajcuje dluzsza zabawa na serwie a sa tez takie osoby jak ty, ktore lubia zaczynac nowa gre co tydzien lub dwa. koniec tematu imho.


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 01, 2012, 03:24:59 pm »
widzisz jednych rajcuje dluzsza zabawa na serwie a sa tez takie osoby jak ty, ktore lubia zaczynac nowa gre co tydzien lub dwa. koniec tematu imho.
Z tego co widze to ty zmieniasz serwery po 2-3 tygodniach. Czy to znaczy że lubisz "dłuższą zabawę"? xD
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 01, 2012, 03:32:47 pm »
Dziękuje Wam wszystkim za serdeczne odpowiedzi. Grałbym z największą chęcią na officialu US czy Innovie, ale jest jeden problem, a mianowicie GOD. Już nie chodzi nawet o połączenie 34 klas w jedną, z czego chcą wybrnąć w każdym bądź razie, ale o to chociażby, że poułatwiali niesamowicie grę, dodali nowe animacje skilli, które totalnie mi nie podchodzą (są jakieś niesamowicie sztywne). Gdyby była możliwość zamienienia ich na stare to bym spróbował, ale niestety nie ma. Niby taki badziew, ale dla mnie psuje to totalnie rozgrywkę. + Mam wrażenie, że te niesamowite pvp o epiki, w ogóle dobre pvp poszło w odstawkę i jest teraz w znacznie mniejszym stopniu.

EDIT:
A co do końca L2. Hmm nawet jeżeli się kończy, to dla mnie jest to jedna z niezapomnianych i najwspanialszych gier mmo. Jak sobie przypomnę ten klimat, przyjaciół, których tutaj poznałem, cały content to aż się łezka w oku kręci, że NCSOFT spartolił tak sprawę.
Poza tym nawet jeżeli zamknęliby oficjalne serwery to privy mają chyba prawo istnieć nie?
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2012, 03:40:32 pm wysłana przez Farandir »


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 01, 2012, 04:01:34 pm »
Powiem tak jeżeli masz sporo czasu na gre to wystartuj w wyścigu szczurów i idź na RPG. Postoi on długo ale online będzie spadał z tygodnia na tydzień. Jeżeli planujesz grać solo to sobie odpuść rpg.
Jeżeli na gre możesz poświęcić tylko 2-4h dziennie to idź na core, gdzie wystarczy że zrobisz sobie 2 daily q dziennie i możesz się wylogować. Exp do 85 jest bezproblemowy, a jeżeli grasz solo to tylko tutaj masz szanse zobaczyć epicki bo są to instancje i ludzi do tego znajdziesz. Na rpg nie masz na to szans bo wyścig szczurów wygrywają nolify.
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 01, 2012, 04:22:57 pm »
Jak już pisałem GOD mi średnio podchodzi.


  • Wiadomości: 289

  • Pochwał: 1

Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 01, 2012, 04:45:42 pm »
A grałeś czy tylko oglądałes filmiki z PvP?
Ja sam byłem nastawiony sceptycznie do tej kroniki ale na swój sposób jest dobra. Co pół roku może dłużej wychodzi nowy content itp. możesz tam grać i kilka lat. 
Jeżeli naprawde nie chcesz spróbować GoDa albo już grałeś i Ci nie przypadł do gustu to idź na tego rpg, na tym privie znajdziesz najwięcej ludzi, a i postoi długo.
L2 Classic RU - Elf Figher - Cam3llia


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Stałość serwera RPG-Club
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 01, 2012, 04:56:19 pm »
Imo. albo któryś off i przekonać się do GoD (btw. znowu wracają do różnorodności klas)
Albo starsza kronika na privie z dobrą opinią gdzie masz gwarancję tylko na to, że pożyje pierwsze 3 miesiące a to czy dłużej to już zależy od community

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.