Witaj
Gość

Wątek: DotA  (Przeczytany 4714 razy)

  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
DotA
« dnia: Lipiec 15, 2007, 02:56:07 am »
Defender of the Ancients.

Nie jest to gra, a mapa do Warcrafta 3 +FT. Chociaż nie wiem czy ta jedna mapa nie przewyższa grywalnoscia "normalnego" Warcarfta i innych map łącznie.

Stronka głowna, do ściagniecia najnowsza mapa, opisy bohaterów, itamów.
http://www.dota-allstars.com/

W dota mozna grać na battle-net o ile sie ma oryginalna gre, lub jak sie jej nie ma to na battlepiratneta, lub  po prostu Lan game. Z tym ze lan jest najlepszy, lepsza komunikacja i nie ma leaverów (no czasem :P ), jak na bn.

O co chodzi w DotA.
Odpowiedz jest prosta, trzeba zniszczyć przeciwnika. Rozgrywki najczesciej 5 vs 5, ( oczywiście mozna grać 1vs1, czy 2vs3, sa też mapy 6vs6, ale nie sa uaktualniane zbyt czesto) Sentinel (w dolnym lewym rogu mapy) ma na celu zniszczenie kryształu w bazie Scourge ( prawy góryn róg mapy) , a Skourge musi zniszczyć drzewo w bazie Sentineli. W każdej bazie co jakis czas spawnuja sie creepy ( czyli zwykle jednostki ) i biegna na baze przeciwnika, atakujac po drodze wrogów ( hero + creepy przeciwnika). Na mapie sa 3 glowne drogi (na których stoja wieże )+ mnóstwo rozwidleń i innych ścieżek. Każdy mecz trwa prawie zawsze niecala godzine. Można grać z kompami lub przeciw, ale AI ssie.( tylko mapa 6.38 ma dobre AI )

Heroes:
Każdy gracz wciela się w jednego z 80+ bohaterów. Każdy posiada unikatowe skille. 3 normalne i 1 ultimate + boots stastów. Każdy hero ma dobrany jeden z 3 wspolczynników jako glówny (agility, strenght, inteligence), coś jak w L2 podzial -str to tanki,fighterzy/ -dex lucznicy,sztyleciarze/ -int magowie.Gra jest o tyle ciekawa ze nie ma imba hero, ale nie jest też tak ze każdy ma z każdym równe szanse. Można osiagnac max 25lvl, wykupujac all skille. Za zabijanie creepów hero dostaja expa, żeby dostać golda musza zadać ostatne uderzenie w creepa. Oczywiscie hero napieprzaja sie miedzy sobą, gankuja itp. Za zabicie hero jest ofkorz gold i exp.( zabity hero traci golda, expa nie). Hero spawnuje sie w swojej bazie, obok fontanny, ktora odnawia mu hp/mp. Tam też znajduje sie większość sklepów.Kazdy hero ma 6 slotów na itemy, których jest w pizde, ale trzeba miec kase zeby je kupic.

Tryby rozgrwki:
Pewnie to gdzies jest rozpisane na tej stronce wyzej,ale pokrótce. Można grać normalnie, czyli Sentinele biare hero z sentineli, Scourge ze scourge. Gracz który podczas kreowania gry byl na samej górze na liscie moze wpisać jedna z wielu komend:(tu kilka ważniejszych)
-ap - all pick (mozna wybierac kazdego hero, takze od przeciwnikow)
-aa - all agility ( tylko hero na zrecznosc )
-as - all strenght (....sile)
-ai - all inteligence (....inteligencje)
-ar - all random
-wtf - woot the fook (skille mie maja cooldowna i nie zabieraja mp)
-om - only middle ( tylko środkowa droga )
-sp - surffle players (miesza graczy)
-rd - random draft ( wybiera z all, 22 hero,i gracze wybieraja po kolei)

Najcześciej gramy -rdsp.

Ciekawostki.
Na mapie sa ukryte sklepy, 6 albo 4, juz nie pamietam. Sa neutral creepy, na których mozemy farmic golda i xp. Do tego jest Boss, mega neutral creep, Roshan, którego tak naprawde da sie zabic jedna postacia na 10lvl, a niektóre nie zabija go na 25lvl, najczesniej zabija sie go w kilku graczy, dropi unikawowy itam, aegis of immortal.
Na mapie w 2 miejscach wystepuja runy, które cos nam dodaja na pewnien czas. (haste, invisible,dual damage, regeneration,ilusion).

Na yt jest duzo filmików, ale jak je obejrzycie to mozecie sie conajwyzej przestraszyć, bo nie bedziecie wiedzieli o co chodzi.
http://www.youtube.com/watch?v=kQ-TZk4gPKM
http://www.youtube.com/watch?v=oCiF5Decswo

To sie rozpisalem. HF.


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: DotA
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2007, 10:13:14 am »
O tak w koncu ktos gra w DoTE :D
Filemonek na BattleNecie jeden z nalepszych graczy(joke) :D
Gierka wymiata. Nie ma to jak double ulti rooftrellena .
aha i te komentarze Spikera wymiatają (wicked sick,tripple, dominating, godlike) najlepsze!!
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2007, 10:16:53 am wysłana przez Bled »


  • Wiadomości: 551

  • Pochwał: 9

  • Showtime!
Odp: DotA
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2007, 08:15:16 pm »


Piszę poprawnie po polsku

Nothing lasts forever...
...even cold November Rain


  • Wiadomości: 445

  • Pochwał: 2

Odp: DotA
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 16, 2007, 07:01:39 am »
Może i było, tylko tutaj jest to imo bardziej przejrzyste i zawiera więcej info.
Może i double ulti Rooftrellena wymiatają ale ja i tak wole:
Magnataur + Enigma + Juggernaut
Albo:
Magnataur + Earthshaker (+ Stone Giant)

Bled a co sądzisz o nowych charach ?
Imo stworzyli trochę przegięte chary. Psionic Trap FTW :D
Aki -> Swordsinger -> Eureka -> Invisible -> Giran Castle


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: DotA
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 16, 2007, 09:42:05 am »
Templarem musisz dobrze sie ustawic zeby zabic bo musi ci wejsc ten skill za 200dmg (meld chyba) , te pulapki dobre sa ale na gupowych zadymkach imo , bo jak chcesz 1v1 to i tak zawsze ci zwieje , ucieknie za wieze.
Pit lord tez moze byc dobry , np jest tam zadymka 4v4 po push'u lezy pelno creepa zarzuca 3 skille i moze z tego sie zrobic niezly dmg
Ten dark seer to jakis cichociemny
Storm tez mi nie przypadl do gustu
Undying mogloby sie wydawac ze wymiata , ale tylko na poczatku, pozniej jest to biegajacy frag, imo
No i na koniec najlepszy HUSKAR tym to wymiatam :D double, triple sa na porzadku dziennym, (heart,Satanic,Vanguard,Buriza, Assalut,Treads) zestaw malego ownera ;]
Ostatnio przypadl mi do gustu Lone druid


  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Odp: DotA
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 19, 2007, 11:47:43 pm »
A ja lubie Abaddona :D u nieumarlych :)
Dam mu HoM, SoM, SoM, Hood of Deviance na Maga ... i jeszcze Dagona :P
i jest fajnie
Albo Soul Keepera dam mu Dagona potem wymiana HP i z Dagona 400 HP zzera :D
Szkoda ze gram tylko przez Hamachi pogral bym z wami na Batle necie :/

U elfow co sie zdaza zadko :P to
HTD ... albo Magina :D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2007, 11:49:43 pm wysłana przez Materid »
Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • Wiadomości: 771

  • Pochwał: 1

Odp: DotA
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 02, 2007, 02:01:16 pm »
Czekajcie, czekajcie by wszystko było jasne "Tip-Top"... Można grać na DOTcie na piratach z innymi graczami (przez net, nie lan)?.  :oops:

____

Jeżeli możecie, odpowiedzcie. To bardzo ważne  :?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2007, 02:10:30 pm wysłana przez Mjut »


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
Odp: DotA
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 02, 2007, 02:25:34 pm »


  • Wiadomości: 771

  • Pochwał: 1

Odp: DotA
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 02, 2007, 02:31:26 pm »
No to zaczynamy grę :D


  • Wiadomości: 771

  • Pochwał: 1

Odp: DotA
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 02, 2007, 06:14:19 pm »
Mam mały problem dotyczącej tej całej "Doty". Zassałem ten GG client, zassałem najnowszą wersje doty (6.45). Nie wiem czy na orginale jest czy nie ma, ale podobno trzeba było go wrzucić do Maps/Download. Nie miałem tego folderu to zrobiłem. Jak chce się połączyć przez clienta GG do gry to WAR3 TFT mi się odpala, ale gdy włączę sieć lokalną serwer gry się nie pojawia. Wie może ktoś czego to przyczyna?


________

 :oops: Sorki za drugi post :|

btw. jeżeli to ważne to mój TFT ma wersje 1.07
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2007, 06:16:08 pm wysłana przez Mjut »


  • Wiadomości: 96

  • Pochwał: 0

Defense of the Ancients
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 04, 2008, 03:38:27 pm »
DotA grał ktoś? Jak tak to prosiłbym o napisanie coś o tej grze jak wygląda rozgrywka, jak się dostać na serwer jakiś, i skąd pobrać i czy trzeba mieć oryginała Warcrafta 3 i z jakim dodatkiem. Słyszałem, że to bardzo fajne jest, ale nic po za tym;/ , więc jak by ktoś mógł będę wdzięczny;)
L2DEX


  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: -3

  • Lineage 2 Forever
Odp: Defense of the Ancients
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 05, 2008, 10:05:25 pm »
Mozesz grac na piracki batlenecie nie podam ci teraz stronki bo nie pamietam.Gra tam duzo ludz i przewaza tam wlasnie dota,wybierasz herosa lub masz random no i walczysz z innymi graczami,jak zabijesz kogos dostajesz wiecej kasy a zawsze z twojego budynky i przeciwnika automatycznie biegna moby tez mozesz na nich zarobic.Mi osobiscie sie nie podoba wole footmenow,hero siege


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: DotA
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 05, 2008, 10:41:00 pm »
Było. I scaliłem. :P

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • *******
  • Wiadomości: 1918

  • Pochwał: 1

Odp: DotA
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 16, 2009, 04:14:35 pm »
just btw , teraz jak przeczytalem swoje posty gdyby nie bylo nicka bled kolo nich pomyslalbym ze jakis ostry retard to napisal ;)
life is brutal.
a w dote ciagle pogrywam , tylko na pubach rzadko trafiaja sie dobre gry ;/


  • Wiadomości: 205

  • Pochwał: -1

  • Proud member of Vagabonds clan
Odp: DotA
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 16, 2009, 09:28:03 pm »
Pobawie sie w gornika :)
Gra ktos w dote teraz? moze ustawimy sie jakos na xfire gg i bedziemy razem w teamie kosisc lub versus ;)
.


  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: DotA
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 17, 2009, 07:02:30 pm »
Graliście w Naruto Wars Unlimited? Mapa opiera się na docie, z tym że oczywiście wszystko wygląda jak w naruto. Mnie to się o wiele bardziej podoba niż dota, bo uwielbiam to anime. Z tego co tu czytam NWU różni się od doty tylko tym, że nie ma neutral creepów, a z bossa (Kyuubi) leci zawsze losowy item. Bardzo polecam tą mapkę, tutaj link do ściągnięcia najnowszej wersji:

http://www.epicwar.com/maps/99311/

Gdyby ktoś chciał pyknąć partyjke/nauczyć się grać niech pisze PW.