Witaj
Gość

Wątek: Flame, dyskusje itp.  (Przeczytany 570202 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #500 dnia: Listopad 04, 2010, 11:55:07 am »
Jedyne co bym w niej zmienił, to stosunek many do combo Q-R, bo już od 6 lvla na full many można go zastosować ze 3-4 x (doran ring bez runek na mane w moim przypadku)

Jaki "2x snare", cyz ja o czymś nie wiem? Ulti będziesz używał na łańcuch? Może w nielicznych przypadkach, póki co raz tak miał, że uciekałem do swoich, goniło mnie 2. Jax'a złapałem na lince i biegł za mną, wypadam z krzaków, jego akurat zrootowało i W + E w tego 2 co jak się połapał to już próbował odbiec.

W team fight wolałbym mieć ulti w 80% przypadków na Q, lub W, chyba, że mam wielką pewność, że łańcuchem trafie.

Muszę przyznać za to, że bez wątpienia OP w 3 vs 3, głównie jak Ezreal (który z 5 vs 5 spadł do tier 4 i nie dziwię się po tylu nerfach) ze względu na te mechanizmy ucieczki i mneijszą ilość osób w Team fight.

w mapie SR wszystko zależy od enemy. Dobry pusher na midzie (miska, heimer, ogarniająca kaizerka itd.) da sobie radę, bo jak nie będzie się wystawiał, ale pushował moby (kaizera ma tarczę) to ja będę zmuszony uzywać ulti na double W, w przeciwnym wypadku tracę wieżę, a enemy jak ogarnia to się nie da zabić.

Kasadin też jest świetną kontrą dla LeBlanc, podejrzewam podobnie veigar, tylko musi trafić klatką odpowiednio szybko (ogarnięty nie ma z tym kłopotu, bo ezreala też mi łapać potrafił, ale przyznaję, mało takich)

Kwestia tego, że ludzie nei umieją jej jeszcze kontrować. Przypomnij sobie jaki płacz był gdy weszła MF. A po tygodniu-2 nagle umilkło i nawet obyło się bez jakiegoś konkretnego nerfa (trochę na make it rain, ale ten skill jest do pushowania i ew ucieczki). Tak jest prawie zawsze i chyba tylko lux i swain weszli bez huku jakoś, bo trzeba przyznać, że swain przed boostem był troszkę słaby, a lux to jednak poza early nic nie umie poza dobijaniem imho.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 176

  • Pochwał: 1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #501 dnia: Listopad 04, 2010, 12:03:29 pm »
swain zaraz po wyjsciu byl mocny, teraz jest bardzo mocny. Malo kto gra na graspa, ktory jest podstawowym itemem

2x snear mialem bardziej na mysli ze postac jest bardzo elastyczna.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #502 dnia: Listopad 04, 2010, 01:14:54 pm »
ale skoro mówimy o double snare to od razu na kilkanaście sekund odpada dublowania sigila (burst damage) lub flasha. nie da się mieć wszystkiego na tej postaci i same jej CC wymagają różnego rodzaju aktywacji (łańcuch trafienia i przytrzymania, sigil zdublowanai spella itd.)
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #503 dnia: Listopad 04, 2010, 03:59:46 pm »
Ciezko trafic lancuchem? Zwykly skillshot jak juz Zonk napisal.Idzie 2 carry i padasz? Chyba nie ta postacia, dajesz "mini blinka" gdzie chcesz, jak zle go uzyles klikasz jeszcze raz i bum, wrociles na miejsce.Potem odpalasz ulti i jeszcze raz "mini blink", naprawde trzeba "umiec", zeby byc zgangowanym.Postac ma jeden z lepszych escape mechanizmow imba dmg , czego wiecej chciec?



  • Wiadomości: 73

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #504 dnia: Listopad 04, 2010, 05:14:38 pm »
nerfa?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #505 dnia: Listopad 04, 2010, 06:27:42 pm »
czy ciężko trafić. Jak ktoś ogarnia to tak, bo ja np z uniknięciem snare'a morgany o ile nie wywali go gdzie z krzaków, albo zza górki to nie mam kłopotu, a jej skill shot jest "szerszy", więc potencjalnei łątwiej trafić. Tak jak mówię, daje radę w Team fight w zgiełku, albo jak ktoś zestunuje/podrzuci enemy.

Fajnie można się z Ramusem bawić tą postacią ; p

Leci najeżona kulka, to łańcuch (on akurat leci w lini prostej bo 95% ramusów chce cię zestunować jak najszybciej) i blink. Jak zawraca do ciebie, to powrót. do tego czasu jest już snare i można wiać.

BTW wy cały czas zapominacie, że ulti jak się użyje na 1 skillu, to żeby użyć drugiego (np powtórzyć sigila) to jednak trzeba poczekać. Wiem, że w teorii mamy double snare, souble escape, double damage z sigila itd. ale do cholery jasnej! Użyć możesz tylko z 1 z nich.

Dla mnie postać wymagająca sporo kombinowania, bo to chyba jedyna która nei ma zawsze takiego samego combo jak np. Ryze i zależnie od sytuacji ulti trzeba użyć w różnych sytuacjach. Mało jest takich postaci, nie wspominając, że 80% postaci w LoL'u gdy się buduje jakoś (szczególnie pod AD) traci sens używanai swoich skilli, bo są one AP.

Dla przykładu taki Yi, mimo że skuteczny i znajduący się w Tier 3 jest dla mnei tak samo beznadziejnei nudny jak i ryze (ta sama sekwencja kalwiszy i albo padł albo za sekundę padniesz ty) bo na end game to 1 lub 2 skille (highlander i czasami alpha strike by się dostać szybciej do enemy, albo posprzątać trochę mobów.

Mimo skuteczności tych postaci są one dla mnie nuuuudne....
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #506 dnia: Listopad 04, 2010, 07:07:51 pm »
Dla przykładu taki Yi, mimo że skuteczny i znajduący się w Tier 3 jest dla mnei tak samo beznadziejnei nudny jak i ryze (ta sama sekwencja kalwiszy i albo padł albo za sekundę padniesz ty) bo na end game to 1 lub 2 skille (highlander i czasami alpha strike by się dostać szybciej do enemy, albo posprzątać trochę mobów.

Mimo skuteczności tych postaci są one dla mnie nuuuudne....
I tutaj popelniasz tzw "fail".Master Yi jest melee, a Ryze to banalny nuker, wbrew pozorom obie postacie sa banalne...Jednak "wycisnac" z Yi 100% jest bardzo ciezko, bo nim trzeba umiec wejsc i wyjsc z team fightu, a Ryze stoi sobie z boku i patrzy kto sie wychylil.Yi musi kontrolowac jako tako ta walke.
Mowimy o banalnych kombach, to teoretycznie mozemy wymienic wszystkie postacie, ale tutaj liczy sie czas kiedy uzyjesz 1szego skilla.
Np. Ryze odpala ulti i w 1v1 od razu klika W E Q i zgarnia fraga zazwyczaj.Taka Anivia juz musi czekac az przeciwnik popelni blad.

Czy LeBlanc jest OP czy nie dowiemy sie w next patchu.



  • Wiadomości: 473

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #507 dnia: Listopad 04, 2010, 09:14:38 pm »
na LC juz jest info o nerfie  :) ale i tak dla mnei postac super lamie nią w h*j bo jestem noobem ale mi sie strasznie podoba


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #508 dnia: Listopad 05, 2010, 06:46:46 am »
Jak dla mnie to ona jest jakaś przeje$!#%@. Na Galio na początku ściągnęła mnie na 3 skile, mając 4 lvl, to samo z lane mate, na 3 skile, gdzie ona miała połowę hp, masakra ta postać jakaś jest..
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #509 dnia: Listopad 05, 2010, 03:22:51 pm »
Moze ktos mi powiedziec co znerfili u LeBlanc?



  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #510 dnia: Listopad 05, 2010, 06:31:37 pm »
Cytuj
For Q-R the following changes:

    * Reduced the initial damage on Sigil of Silence to 70/110/150/190/230 from 80/125/170/215/260.
    * Reduced the cast range on Sigil of Silence to 700 from 750.
    * Increased the cooldown of Mimic to 40 seconds from 30 seconds at all ranks.
    * Reduced the damage amplification on Mimic to 10/25/40% from 20/30/40%. (The tooltip was incorrectly stating 20/35/50%).

    * To address her mana efficiency we made the following changes: Increased the mana cost on Sigil of Silence to 70/75/80/85/90 from 60/65/70/75/80.
    * Increased the mana cost on Distortion to 80/90/100/110/120 from 60/70/80/90/100.
    * Increased the mana cost on Ethereal Chains to 80 from 70 at all ranks.
      Reduced her mana per level to 50 from 56.


We made two minor changes in addition to the ones noted above. We reduced her armor per level by 0.5 since melee need to feel she's appropriately squishy, and we reduced the damage of Distortion and Ethereal Chains by 5 at all ranks to preserve Q's position as the highest damage output ability and not adjust skill choices.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #511 dnia: Listopad 05, 2010, 07:21:33 pm »
gg ; )

Może na early zmiany nie są tak tragiczne, ale na end game ta postać nie ma co robić po odpaleniu swojego combo. Ulti z takim reuse użyte będzie przy odrobinie szczęścia 2 x max.

Trochę jak taka nidale albo ryze teraz. Po prostu assassin,  "w8 w8 w8 ... KILL OUT!! OHH FUCK, NOW RUN"

Raczej  powyżej tier 4 nie będzie.

Szkoda, że tak stawiają na postacie solo-kill, które na wysokim elo są pewnie bezużyteczne...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #512 dnia: Listopad 05, 2010, 08:26:09 pm »
gg ; )

Może na early zmiany nie są tak tragiczne, ale na end game ta postać nie ma co robić po odpaleniu swojego combo. Ulti z takim reuse użyte będzie przy odrobinie szczęścia 2 x max.

Trochę jak taka nidale albo ryze teraz. Po prostu assassin,  "w8 w8 w8 ... KILL OUT!! OHH FUCK, NOW RUN"

Raczej  powyżej tier 4 nie będzie.

Szkoda, że tak stawiają na postacie solo-kill, które na wysokim elo są pewnie bezużyteczne...
Nidalee? Od kiedy nidalee stoi na cd? Ona ZAWSZE ma min 2  skille do odpalenia patrzac na cougara ...Nie rozumiem w czym Nidalee jest zla?

Co do Leblanc to czy przed czy po nerfie i tak malo robila w tf'ach.Teraz tylko zwiekszyli mp cost i bazowy dmg.Szkoda, ze robia takie "bezsensowane" postacie w stylu zabic 1 i czekac na nastepne kombo.Postac nie przemyslana jak dla mnie...



  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #513 dnia: Listopad 05, 2010, 10:31:23 pm »
No Le Blanc jest raczej useless do TF, ale na lane ładnie bije ;p
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 73

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #514 dnia: Listopad 08, 2010, 06:25:41 pm »
a nidalee ssie i nie ma dmg. Leblanc jest przydatna do tf bo może bardzo szybko wyłaczyć enemy cary/castera z gry. Dużo szybciej niż kassadin czy akali


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #515 dnia: Listopad 08, 2010, 06:48:05 pm »
a nidalee ssie i nie ma dmg. [/quote
Acha...To z fajnymi enemy grasz.Ja moja Nidalee taka Ashe czy innego squishy zdejmuje na 3 speary.dmg niema? To chyba grales z nia z bulidem na tanka...



  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #516 dnia: Listopad 08, 2010, 07:27:01 pm »
a nidalee ssie i nie ma dmg. Leblanc jest przydatna do tf bo może bardzo szybko wyłaczyć enemy cary/castera z gry. Dużo szybciej niż kassadin czy akali

Hmm inaczej, walnie combo i stoi, owszem może zabije carry/castera, aczkolwiek jej rola ogranicza się praktycznie tylko do tego.
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • Wiadomości: 73

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #517 dnia: Listopad 09, 2010, 09:03:18 am »
Fajnie. Wszystko to na coguarze w early i mid. W late jej rola to tylko spear i heal. Jeśli przeciwnik jest ogarnięty nie da Ci sperować i helować teamu tylko od razu zaatakuje i gówno z Twoich spearów. Wiem, grałem. Fajnie się nią gra(zwłaszcza na tardów), ale poza tym jest usless.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #518 dnia: Listopad 09, 2010, 11:45:16 am »
my mamy kumpla, który ma naprawdę zajebsite wyczucie tej włóczni. Poza tym warduje tym skillem całą mapę (odkrywa też wardy, grzybki enemy) i potrafi z krzaków strzelić. Jak się dobrze na AP pójdzie, to w carry włócznia ściąga prawie pół hp. W team fight wykorzstuje zamieszanie i też potrafi uderzyć, ale ofc są postacie dużo lepsze na team fight niż LeBlanc lub dzikuska.  Heal swoją drogą też życie ratuje ładnie, daje dużo szczególnie jak się idzie na AP, na coguarze dobrze się pushuje/przemieszcza i ucieka ; p
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #519 dnia: Listopad 09, 2010, 04:03:22 pm »
Fajnie. Wszystko to na coguarze w early i mid. W late jej rola to tylko spear i heal. Jeśli przeciwnik jest ogarnięty nie da Ci sperować i helować teamu tylko od razu zaatakuje i -_-' z Twoich spearów. Wiem, grałem. Fajnie się nią gra(zwłaszcza na tardów), ale poza tym jest usless.
To musisz byc wielki pro elo high player skoro nigdy was nikt wlocznia nie trafia...Jak chcesz ubic Nidalee w team fightcie? Bedziesz przebiegal przez wszystkich ludzi, zeby ja ubic? Na dodatek Nidalee ucieknie w formie cougara.
Powiedz mi, ze w team fighcie masz sokole oko i nigdy Cie skillshotami nie trafiaja, bo biegasz jak idiota w kolko...

Heal w late daje cos kolo 500/600 hp, a to jest duzo no nie? Ogarnij troche, bo poki co to twoje teksty wychodza na...



  • Wiadomości: 73

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #520 dnia: Listopad 09, 2010, 10:19:03 pm »
Aha czyli w tfie jesteś cały czas w formie człowieka i nie wskakujesz do wroga to cool. Zresztą mówiłem, że enemy zainicjuje i zacznie walczyc, a nie konkretnie na Ciebie(nidalee) się rzuci. Wtedy albo spear+heal+bushwack i czekasz aż Ci re-use miną albo wskakujesz w środek na coguarze i robisz jakiś tam dmg rzędu 800-1000 w late przy dobrym wietrze.
 Włócznią rzeczywiście można trafić, ale im przeciwnik bardziej ogarnięty tym rzadziej. A na TFie rzucisz maks 3 razy(licząc ten przy rozpoczęciu)
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 10:22:32 pm wysłana przez Aran »


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #521 dnia: Listopad 10, 2010, 12:36:38 pm »
Aha czyli w tfie jesteś cały czas w formie człowieka i nie wskakujesz do wroga to cool.
Gdzie pisalem cos takiego? Jestes w formie czlowieka spear+heal+trap i w cougarze jazda na jakiegos squishy champa lecimy...

Cytuj
Włócznią rzeczywiście można trafić, ale im przeciwnik bardziej ogarnięty tym rzadziej. A na TFie rzucisz maks 3 razy(licząc ten przy rozpoczęciu)
Chyba nie wiesz jaki dmg ma ta wlocznia, wystarczy, ze trafi 2 razy w papiery (raz w jednego, raz w drugiego) i jak enemy nie maja zadnego heala to teoretycznie macie -2 enemy w team fighcie...

Nidalee nie jest, i nie bedzie useless w team fightcie, no chyba, ze dmg z daleka w postaci 700 i heal na swojego carry za 600(+ jeszcze bonus do atk speed) to naprawde useless rzeczy, nie wspomianaj o cougarze, ktore ma ladne pierdolniecie



  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #522 dnia: Listopad 18, 2010, 12:54:37 pm »
Irelia moj nowy main, fajne skille, dobra w jungli i swietnie wyglada ze skinem ninja ;d


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #523 dnia: Listopad 18, 2010, 02:54:35 pm »
Irelia moj nowy main, fajne skille, dobra w jungli i swietnie wyglada ze skinem ninja ;d
Dla mnie to najmniej innowacyjna postac, nic nie wprowadza do gry, zwykle klepani starych skilli, tylko animacje zmienili.Tyle sie juz o niej pisalo, tyle ja tworzyli, a nic ciekawego nie wniosla.Ja jestem zawiedziony i wole sobie kupic runy.



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Flame, dyskusje itp.
« Odpowiedź #524 dnia: Listopad 18, 2010, 04:07:56 pm »
tylko jako jungler się sprawuje. Poza tym przeciętna postać, a powiem, że jako junglera to wolę już warwicka, olafa, ramusa itd.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker