Witaj
Gość

Wątek: [Literatura] książki w klimacie SF i fantasy  (Przeczytany 6789 razy)

  • Wiadomości: 136

  • Pochwał: -1

Odp: [Literatura] książki w klimacie SF i fantasy
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 07, 2009, 10:41:41 pm »
Naczytalem sie sporo fantastyki i powiem ze po LotR jedna z lepszych jakie czytalem to "Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza, naprawde polecam, fantasy na najwyzszym poziomie. Oprocz tego z polskiej fantastyki(nie wymieniajac juz kultowego "wiedzmina") moge polecic cykl o przygodach inkwizytora Madderdina(m.in. Mlot na czarownice) autorstwa Jacka Piekary. Tegoz autora najnowsza pozycja "Charakternik" jest rowniez warta przeczytania.

Pozdrawiam fanów fantasy  :)
WR 82/80/75/75 - Dex x4 (retired)


  • Wiadomości: 99

  • Pochwał: 0

Odp: [Literatura] książki w klimacie SF i fantasy
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 08, 2009, 11:41:11 am »
(...) autorstwa Jacka Piekary. Tegoz autora najnowsza pozycja "Charakternik" jest rowniez warta przeczytania.

Pozdrawiam fanów fantasy  :)


Parę dni temu przeczytałem 'Charakternika' i moje uczucia się dość mieszane... Dałbym 6/10.
Zuy i mhroczny Gronostaj z Abyssa x3.

'Lepiej być faszystą niż pedałem.' - A. Mussolini.


  • Wiadomości: 4

  • Pochwał: 0

Odp: [Literatura] książki w klimacie SF i fantasy
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 08, 2009, 11:51:14 am »
Piekara to dość kontrowersyjny autor , co nie zmienia faktu ze jego koncepcja swiata w ksiazkach o Mordimerze mi sie strasznie podoba :D jak na razie czytalem tylko ''Miecz Aniolow" czy jakos tak i powiem ze jedyne co mi sie nie podoba to to iz ksiazka ta nie jest jedna spojna historia tylko rozne male historyjki ( w tym co czytalem bylo chyba 5 )


  • Wiadomości: 66

  • Pochwał: 5

Odp: [Literatura] książki w klimacie SF i fantasy
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 09, 2009, 03:34:00 pm »
Piekara to dość kontrowersyjny autor , co nie zmienia faktu ze jego koncepcja swiata w ksiazkach o Mordimerze mi sie strasznie podoba :D jak na razie czytalem tylko ''Miecz Aniolow" czy jakos tak i powiem ze jedyne co mi sie nie podoba to to iz ksiazka ta nie jest jedna spojna historia tylko rozne male historyjki ( w tym co czytalem bylo chyba 5 )
Ale zauważ, że w jakiś sposób te historie się ze sobą łączą... Coś na kształt kolejnych losów bohatera bez wspominania za bardzo historii poprzednich opowiadań. Podobna konstrukcja występowała w pierwszym tomie "Wiedźmina" Sapkowskiego... Reszty nie czytałem, bo mnie zbytnio nie zaciekawiło...

Ale za to zaciekawiła mnie książka tudzież saga o Conanie. Nie chodzi mi tu o kontynuatorów (na podstawie książki jednego z kontynuatorów został nakręcony film "Conan barbarzyńca") ale opowiadania napisane przez Howarda i poprawione/uszeregowane przez Spraque de Camp'a i Lin Cartera. W sumie 9 średnich tomów, które bardzo fajnie się czyta. Odkrywa się nową historię bohatera, lecz można zacząć czytać ją od prawie dowolnego momentu (wyjątek stanowi jedyna powieść Howarda o Conanie)

Gorąco polecam. A ci co mówią, że Conan był rębajłą napiszę, że pewnie oglądali tylko film/serial lub czytali komiks, a nie znają książki :P

Aha i coś do klimatu SF...
Wojna światów, Wehikuł czasu H.G. Wells
i coś z pogranicza... Stwory światła i ciemności Roger Zelazny. Jak to właśnie znalazłem jakąś recenzję książki to: "Strasznie trudno zakwalifikować ją do jakiegokolwiek nurtu fantastycznego (przynajmniej dla takiego laika jak ja). Dokładna mieszanka mitologi egipskiej, s-f i wielu nie zidentyfikowanych przeze mnie wątków.[...]Trzeba jednak przyznać, że mimo pokręconej narracji książka po przebrnięciu przez pierwszy rozdział wciąga." Source


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

Odp: [Literatura] książki w klimacie SF i fantasy
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 01, 2009, 09:37:33 pm »
Z horror/fantasy poleciłbym także książkę Jaspera Kenta " Dwuanstu".
Rower To Styl Życia


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: [Literatura] książki w klimacie SF i fantasy
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 17, 2009, 11:33:06 pm »
Fantasy - Andre Norton "Świat Czarownic" i pozostałe części serii.