Witaj
Gość

Wątek: Dobra klasa na poczatek  (Przeczytany 28196 razy)

  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Dobra klasa na poczatek
« dnia: Styczeń 09, 2015, 07:57:00 pm »
Czesto pada to pytanie wiec warto odpowiedziec.
Najlepsza klasa na poczatek to spoiler - naprawde przydatna maszynka do robienia kasy, spokojnie do 20lvl zarobisz sobie na maina.

Najszybciej sie expi magiem albo łukiem, aczkolwiek ten drugi jest drogi w utrzymaniu a pierwszy otrzymuje boost dopiero po 1szej klasie i pierwszym summonie.

Deska, tyrant, dagger - nie jest najlepsza postacia na poczatek.

Tank - czesto wykorzystywany do aoe, podobnie jak sws czy bd.

cardi - czesto brany do party jako heal i buff

wc/ol - super postac do solo expa jak ktos ma sporo cierpliwosci, najlepszy dot do 40lvl - bez wc/ol z masowym poisonem nie ma aoe

se - najlepszy buff dla woja, na razie najpopularniejszy


Przypinam.
//RedWind
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2016, 05:09:30 pm wysłana przez RedWind »
retired


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2015, 12:33:40 am »
Pytanie bo mam właśnie asasina i w co najpierw zainwestować w armor dla niego czy może w broń a będę robił luka więc od razu łuk na tym 20 lvl czy dalej biegać z dagerem/mieczem. Zaplecze finansowe biedne 40k


  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2015, 05:48:02 am »
kup armor .
Voth : Old member Just4FuN


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2015, 08:09:43 am »
Moim zdaniem najlepszy na początek Summoner;) Troszkę szkoda tych 30% dla summona chociaż z drugiej strony expisz praktycznie bez siadania. No i ile bezpieczniej czujesz się z nim na plecach ;)


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 4

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:12:43 am »
Kup łuk, skoro jestes lucznikiem to uciekasz przed mobami... no chyba ze ci sie nie chce... w takim wypadku szukasz party, i tez nie potrzebujesz armora tak bardzo ;) a jak juz sie uprzesz na armor to heavy.


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2015, 11:48:13 am »
Pytanie bo mam właśnie asasina i w co najpierw zainwestować w armor dla niego czy może w broń a będę robił luka więc od razu łuk na tym 20 lvl czy dalej biegać z dagerem/mieczem. Zaplecze finansowe biedne 40k
Pierwsze lvle możesz wbić poisonem. Troche żmudne i nudne, ale działa :) Ja tak wbiłem solo od 20 do 25 lvl :P może dozbierasz przez ten czas kase na łuk. Najlepiej i najszybciej jest jednak poszukać sobie party.
L2Classic RU: Assassin lv 22


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2015, 11:51:47 am »
wlasnie bawie sie z poisonem :p fajna zabawa:p ide klepac questa na pajaczkach :]
..
Mówisz poszukać pt ale pt do do expa chyba a ja tu kasy potrzebuje wiec chyba szybciej solo z questow wyciągnę czy sie mylę?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2015, 01:37:17 pm wysłana przez tajemniczy1988 »


  • Wiadomości: 151

  • Pochwał: 1

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2015, 02:49:47 pm »
Polecam bicie zombiaków na ruins of Despair na 20+ lvlu. Są mega wolne, mają mało HP, dają dużo expa, widziałem też jak ktoś się tam poisonem bawił. Są tam też spoty bez agresywnych mobków.


Zobacz sobie mobki jak chcesz:

http://l2central.info/classic/%D0%92%D0%BE%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C_%D0%97%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8

http://l2central.info/classic/%D0%92%D0%BE%D0%B8%D0%BD_%D0%97%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8


  • Wiadomości: 691

  • Pochwał: 1

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2015, 03:40:12 pm »
Jak potrzebujesz kasy no to alt spoil. Najbardziej efektywny


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2015, 04:13:07 pm »
Kup łuk, (...)
... najdroższą broń w utrzymaniu...
Do B grade biłem sztyletem. Na tym lvlu "uk" zaczyna żreć mniej szotów.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 12, 2015, 04:34:40 pm »
tu raczej ludzie biją bez shotow:P

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 12, 2015, 05:45:26 pm »
... najdroższą broń w utrzymaniu...
Do B grade biłem sztyletem. Na tym lvlu "uk" zaczyna żreć mniej szotów.

Pozdrawiam
szoty? lol ja sie ciesze jak mi na strzaly starcza :) szoty tylko do pvp albo jak jest goraco, co lepsze ssd sa w cenie no grade ss

ale dobry luk to podstawa, moby na 2 hity bez szotow to jest to!
Moim zdaniem najlepszy na początek Summoner;) Troszkę szkoda tych 30% dla summona chociaż z drugiej strony expisz praktycznie bez siadania. No i ile bezpieczniej czujesz się z nim na plecach ;)
z tego co wiem sumony w classicu nie zzeraja expa , wszyscy nukerzy bija sumonami
retired


  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 12, 2015, 06:11:56 pm »
wlasnie bawie sie z poisonem :p fajna zabawa:p ide klepac questa na pajaczkach :]
..
Mówisz poszukać pt ale pt do do expa chyba a ja tu kasy potrzebuje wiec chyba szybciej solo z questow wyciągnę czy sie mylę?
Questy w startowych wioskach są spoko, mozna sie dorobic wooden seta i dobrej broni no grade, ale z początkowych questow  z gludin/gludio dużo nie uzbierasz. Myślę że w pt exp jest wygodniejszy - (assist i attack)  exp leci szybciej a na adene wtedy nie zwracasz uwagi i jakoś rośnie. Exp w party jest przede wszystkim bezpieczniejszy (bedziesz bił solo, wejdzie w mobka poison , mobek może mieć jeden hp a spoil/shaman są cie w stanie tak długo na stunie utrzymać że nie dasz rady nawet tego jednego hita zadać a mobek zbije ci całe hp  i po itemkach  :D).

Najefektywniej, tak jak inni piszą jest jednak zrobić spoila i to jest pewnie najszybszy sposób na zrobienie sprzętu na maina. Obawiam się że tym dagerem to możesz i 30lv nabić i nie uzbierasz  na dobry sprzęt d grade..
L2Classic RU: Assassin lv 22


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 4

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 12, 2015, 06:32:50 pm »
Kup łuk, (...)
... najdroższą broń w utrzymaniu...
Do B grade biłem sztyletem. Na tym lvlu "uk" zaczyna żreć mniej szotów.

Pozdrawiam

shoty  hahaha


  • Wiadomości: 151

  • Pochwał: 1

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2015, 07:13:55 pm »
Ja gram warriorem i muszę powiedzieć, że shoty się przydają, ale tylko w połączeniu ze skillem, który zadaje dmg i jedynie jak koksam solo, bo kasa i tak wychodzi na "+". W party rzeczywiście nikt o shoty nie dba, bo to nieopłacalne.

Solo dosyć średnio się mi gra warriorem, trzeba bazować na "skill+shot" i overhitah, ale już duo z bufferem jest bardzo przyjemne.
Zapotrzebowanie do pt jest nie małe, a jakbym miał włócznie to by było już miodzio  :)


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 12, 2015, 09:06:18 pm »
No to zobaczymy jak będzie lipa z kasa na luk no to zostanę na dagerze myślę ze z biegiem czasu będzie przydatniejszy :]
odnosnie zombie to masakra ja bez bizu jestem to mnie to klepie po 150 :p
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2015, 11:21:55 am wysłana przez tajemniczy1988 »


  • Wiadomości: 151

  • Pochwał: 1

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2015, 01:53:16 pm »
Zmieniam zdanie. Do 22-23 lvl można spokojnie w "Black Magic Laboratory"( dungeon od dark elfów) siedzieć. Byłem zaskoczony jaki tam jest dobry exp, a ludzie szukają ddków do pt.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2015, 04:15:40 pm »
wszystko zalezy od priorytetow i mozliwosci.

Albo bijesz z szotami odpowiednie moby (bow weakness) i masz kase z ilosci ubitych mobow w danym czasie, albo klepiesz 4 moby na minutę zużywając kwadrylion strzal (no i bez skilli, bo many wystarczy na 3 strzaly...).

A z innych pomyslow, to spoiler + wilczek (q na 15 lvlu) i katakumby :) Dosc dlugo tak sie bawilem.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 13, 2015, 04:32:45 pm »
tutaj raczej takich wygód jak katki to nie uświadczysz


  • Wiadomości: 151

  • Pochwał: 1

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 13, 2015, 04:36:00 pm »
O wilku też można zapomnieć :)


  • Wiadomości: 208

  • Pochwał: 4

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 13, 2015, 06:26:35 pm »
wszystko zalezy od priorytetow i mozliwosci.

Albo bijesz z szotami odpowiednie moby (bow weakness) i masz kase z ilosci ubitych mobow w danym czasie, albo klepiesz 4 moby na minutę zużywając kwadrylion strzal (no i bez skilli, bo many wystarczy na 3 strzaly...).

A z innych pomyslow, to spoiler + wilczek (q na 15 lvlu) i katakumby :) Dosc dlugo tak sie bawilem.

Pozdrawiam

Pozostaw moze ten temat tym co graja tutaj ;)

-brak wilka
-brak katakumb
-moby z bow weakeness schodza z shotami na 2 strzaly. 2 strzaly = 20 shotow = 180 adeny. z moba leci 50.


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 13, 2015, 09:14:05 pm »
ta dużo osób wypowiada sie na temat classica nie grajac tutaj :]
Dla osób co maja 18 +  i chcą zarobić kasę to proponuje robić questa na 1k adeny na pajakach kasa szybko wpada aktualnie mam już 67k wiec spokojnie na jakiś bow uzbiera się do 24 lvl :p


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 14, 2015, 12:17:20 am »
Opłaca ci się tak biegać? Ile dymasz w jedną stronę?


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 14, 2015, 08:47:24 am »
7-8 min biegnę 30 min około zajmuje quest 5 min unstuck 42 min cały quest w tym czasie zarabiam okolo 1.6-2.2k zalezy jak kasa i matsy spadaja na 21 lvl moby daja mi 400 expa
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2015, 08:48:58 am wysłana przez tajemniczy1988 »


  • Wiadomości: 151

  • Pochwał: 1

Odp: Dobra klasa na poczatek
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 14, 2015, 11:32:36 pm »
Nie wiem czy mówimy o tym samym queście, ale ten z wioski elfów, daje 700 adeny i wykonanie mi go na 23lvlu zajmuje 8-14 minut.
Dodam, że latam bez wind walk-a = 132 szybkości. Zadanie "niby" przeznaczone dla lvli 15-21, ale i na wyższych można go wykonywać.
Podsumowując (+-) 1 godzina = 4,2k. Polecam szczególnie dla postaci na 15-20 lvlu, które przy okazji zgarniają exp, a w czasie biegu do miasta by oddać quest regenerują hp/mp (bieg powrotny zajmuje mniej czasu niż unstuck).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2015, 11:34:15 pm wysłana przez ShobuPL »