Witaj
Gość

Wątek: Co z tym offline?  (Przeczytany 10793 razy)

  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Co z tym offline?
« dnia: Czerwiec 03, 2008, 07:33:43 pm »
Kurde, nie umiem szukac na tym DN forum, mozecie mnie oswiecic co i jak z tym offline od 16? :D
DN - Dragon x15

Clarisaa - PP 71
MyCoCaine - Glad 6x

Piszę poprawnie po polsku.


  • Wiadomości: 490

  • Pochwał: 7

  • True Asian Girls Lover
Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2008, 07:40:12 pm »
moze cos naprawiaja, albo cus ;p




  • Wiadomości: 243

  • Pochwał: 2

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 03, 2008, 07:54:57 pm »
Kurde, nie umiem szukac na tym DN forum, mozecie mnie oswiecic co i jak z tym offline od 16? :D

Dlaczego zawsze jak serwer jest down i pisze to w loaderze to zawsze znajdzie się jakiś ..... niedoinformowany co strzela nowy topic na forum hę.. ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2008, 07:56:47 pm wysłana przez piotrekxx89 »
__________________________
CSI = Zoolty = Scammer


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 03, 2008, 07:59:46 pm »
Ale co ma przepraszam znaczyc heavy maintenance ? Tzn jaki przedzial czasowy? Myslalem, ze jest na forum DN informacja...
DN - Dragon x15

Clarisaa - PP 71
MyCoCaine - Glad 6x

Piszę poprawnie po polsku.


  • Wiadomości: 391

  • Pochwał: -1

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 03, 2008, 08:05:59 pm »
heavy – ciężki
maintenance – [czynność] utrzymanie
Teraz pozostaje troche logiki :) Wolne tłumaczenie troche nie pasuje :P
MasterOfSpirytus TH/SWS nobl klan B1A Dragon x15 ON
F1stM4st3r TYR/WC nobl Dragon x15 off
Orri SH/SE dragon x15 off


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 03, 2008, 08:47:01 pm »
Ty no teraz troche sie zbłaźniłeś... mi chodzilo o troche nieprecyzyjne ramy czasowe podane przez drake'a a Ty mi tu wyskakujesz a ańgiełszczyźnią.
DN - Dragon x15

Clarisaa - PP 71
MyCoCaine - Glad 6x

Piszę poprawnie po polsku.


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 03, 2008, 08:55:39 pm »
maintenance = KONSERWACJA

Jak by nie patrzec, serwery dzialaja 24h na dobe (z malymi przerwami na res) wiec kazdy sprzet potrzebuje przegladu okresowego
czyszczenie itp. by nie bylo niespodzianek

Wiec zamiast plakać ze serwery maja DOWN,
cieszcie sie pogoda, idzcie do kolegów, umówcie sie z dziewczyna,  skoczcie razem na piwo (dla pełnoletnich)  ITP.  :wink:

Cytuj
mi chodzilo o troche nieprecyzyjne ramy czasowe podane przez drake'a .

Z Drake'm zawsze tak jest, po co ma podawac np. 16h jak cos sie przeciagnie i znowu bedzie placz ze mowil tak a jest inaczej

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2008, 08:57:42 pm wysłana przez Thorns »

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 04, 2008, 03:00:12 pm »
TOPIC oczyszczony ze SPAMU, za kolejne posty nie na temat bede paluszki obcinal...

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 04, 2008, 03:58:52 pm »
Minelo co do minuty 24h, wg launchera tyle wlasnie maxymalnie powinna trwac CIEZKA KONSERWACJA  :D
Sa jakies newsy?

[ps. jestem w domu, chory na jelitowke, laptop na kolanach, nie miejcie pretensji o te czeste posty] :P
DN - Dragon x15

Clarisaa - PP 71
MyCoCaine - Glad 6x

Piszę poprawnie po polsku.


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 04, 2008, 05:11:23 pm »
nigdzie nie byl podawany czas konserwacji

"All Servers down for heavy maintenance. ETA to be given."

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 53

  • Pochwał: -1

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 04, 2008, 05:18:54 pm »
co wy się tym tak zamartwiacie ? Dragon Network się nie zwinie, a w ogóle już nie raz były takie downy serwera  -  cierpliwości.


  • Wiadomości: 243

  • Pochwał: 2

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 04, 2008, 10:53:11 pm »
co wy się tym tak zamartwiacie ? Dragon Network się nie zwinie, a w ogóle już nie raz były takie downy serwera  -  cierpliwości.
Trzeba się zamartwiać gdyby nie to, to forum by umarło - a teraz przynajmniej mam po co tu wchodzić ;)
__________________________
CSI = Zoolty = Scammer


  • Wiadomości: 82

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 05, 2008, 02:32:40 pm »
dragon-community.net           dla zainteresowanych:

Today at 01:46:54 pm

-Servers are still down , as you all can see, they should be soon up (drake is working on some tweaking)

-Info will be left in Loader
-No "paranoya" about wipe,closing and staff, everything is ok and we will be up in no time, stay tuned and informed on loader.
PR/BD: ON
TH/PAL: OFF
PR/SK: SOLD
____________________________________________________________


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 06, 2008, 11:12:11 am »
Ze wzgledu na to, iz mam przeinstalowany na Hellbound, pytam czy moze jest juz ON ^^'.
DN - Dragon x15

Clarisaa - PP 71
MyCoCaine - Glad 6x

Piszę poprawnie po polsku.


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 06, 2008, 12:36:09 pm »
Jeszcze nie Drake napotkał "Dupe"  :?  znalazłem to na dragonie :


"Regarding the current downtime, ill take some time to explain to the NM community whats going on, why the servers down, and when they can expect the servers to come back online.

Basically there was a dupe exploit which was found in its early stages, drake shutdown the servers to prevent any more items from being duped, the initial fix and downtime was only planned to be about 24h. During drakes coding process and fixing several problems and the exploit itself, drake found several huge exploits and problems which effect all the servers. He is currently working as hard as humanly possible to get the problems fixed and resolved so all players can continue gaming.

Currently there is no ETA for when the servers will come online, it all depends on when the problems are fixed, the servers are down to prevent the economies from being ruined and to prevent having to track and find all the items that will or have already been duped. However no items where duped on Nightmare, it only took place on some of the other servers, NM is only down because of what i stated above.

I can give a rough estimate of when servers will be up, but don't consider it the official ETA and don't get angry if its not correct, hopefully by Friday/Saturday the problem will be resolved. "

PS. co to jest to "dupe" ?  :)
Unless you have 40 to 1


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 06, 2008, 01:02:37 pm »
Dupe - to znaczy skopiowany  :D w wolnym tylumaczeniu to skrot od Duplikate :)


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 06, 2008, 02:59:36 pm »
A co to znaczy "exploit"? bo tez nie wiem... A czytając nowiny i duperele na Dragonie widzę że "exploit" jest przyczyną błędów kłótni i "downtimów" :) i można nawet bana dostać  za "exploizm/exploitowanie" (nie wiem jak się to odmienia  :P ).
Unless you have 40 to 1


  • Wiadomości: 46

  • Pochwał: 1

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 06, 2008, 03:19:08 pm »
explolit - błąd w programie, w L2 chyba najbardziej znany jest ze striderem przez drzwi >.>

downtime - czas przez który server, jest nieczynny dla graczy, jest DOWN - wyłączony.
aw/se - seasavill - 3rd/3rd - mage owner :) - sold :(
sk/aw - seaaver - 80/80 - pwner ]:->


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 06, 2008, 03:20:09 pm »
Przyklad exploitu.
Kupujesz wedke C grade i zamieniasz ja na bron C grade u mammona, sprzedajesz z potrojnym zyskiem.
Takowy byl na moim poprzednim serwerze ;P
Co do dupowania, nigdy nie mialem pojecia jak sie dupuje, nawet w Diablo 2 mialem z tym problem...ale jak slyszalem ze ktos sobie zduplikowal DB z Focusem for expample, nie bylem zadowolony z gry na DN...dlatego ciesza mnie kroki podjete przez Drake'a.
DN - Dragon x15

Clarisaa - PP 71
MyCoCaine - Glad 6x

Piszę poprawnie po polsku.


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 06, 2008, 03:45:44 pm »
"Kupujesz wedke C grade i zamieniasz ja na bron C grade u mammona, sprzedajesz z potrojnym zyskiem."

Dydol tak szczerze mówiąc, mi to wygląda na kozacki interes :P Idealny proceder handlowy dla bardziej doświadczonych zawodników :) szkoda że zakazany... :)
Ale dzięki. wiem jóż w miarę co to znaczy.
Unless you have 40 to 1


  • Wiadomości: 46

  • Pochwał: 1

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 06, 2008, 03:57:45 pm »
Dydol, ten był mniej znany :)

mnie tez to cieszy, przynajmniej nikt nie ustuka 98094358743895783457986kkk coinow i nie bedzie tego sprzedawał na allegro po 2zl od sztuki :F
aw/se - seasavill - 3rd/3rd - mage owner :) - sold :(
sk/aw - seaaver - 80/80 - pwner ]:->


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 06, 2008, 04:58:58 pm »
no dobra jak juz fama wyszla to moge powiedziec, gosc na NM nabil 500k coins, i rozmiescil to na kilkunastu charach.
Drake juz to naprawil 3 czerwca ale serwy maja down bo szukaja wszystkich wykroczen i drogi  jaka przeszly te coins by zbanowac odpowiednie osoby,pozostałe serwy tez sa przeszukiwane.

Swoja droga to trzeba byc niezlym kretynem by nabic taka ilosc coins zamiast robic to po trochu  :wink:
juz pare miesiecy temu byla podobna afera gdy byl kilkudniowy rollback.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2008, 05:03:37 pm wysłana przez Thorns »

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.


  • Wiadomości: 5

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 06, 2008, 09:20:53 pm »
Throns a nie wiesz kiedy orientacyjnie zdolaja to naprawic?? bo juz szczerze to watpie czy dzisiaj bedzie mozna wejsc do gry.


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 06, 2008, 09:41:31 pm »
hmmm z tego co zrozumialem to nie bylo zadnych duplikatow na nightmarze wiec co ty thorns mowisz?
albo czegos niekumam, albo ktos w ch*** leci z graczami....


  • ******
  • Wiadomości: 1081

  • Pochwał: 6

Odp: Co z tym offline?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 06, 2008, 11:14:54 pm »
hmmm z tego co zrozumialem to nie bylo zadnych duplikatow na nightmarze wiec co ty thorns mowisz?
albo czegos niekumam, albo ktos w ch*** leci z graczami....

Przeciez oficjalnie nikt ci tego nie powie, jest heavy maintenance i niech tak zostanie  :wink:

moge tylko podac wycinek z pewnego forum

Cytuj
Again my faivorite Exploit on Dragon-Network - DUPE (in 2 days i make around 500k Donator Coins)
Exploit fixed on Dragon-Network 3.06.2008. Time: 17:37:20 all 3 server stopped and GM start to find cheaters :DDDDDDDDDDDD Half of my chars has been banned) but MOST quantity is NOT!

mozemy tylko czekac az serwy ruszą.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2008, 01:51:03 am wysłana przez Thorns »

Wiedźmin poszedł przez ogień i wodę, wstecz się nie oglądał. Ale nie wziął ni butów żelaznych ni kostura. Wziął tylko swój miecz wiedźmiński. Nie posłuchał słów wróżki. I dobrze zrobił, bo to była zła wróżka.