Witaj
Gość

Wątek: Abyss Walker [AW]  (Przeczytany 355244 razy)

  • Wiadomości: 354

  • Pochwał: -1

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #600 dnia: Listopad 06, 2007, 10:13:12 pm »
Cytuj
w zasadzie jak cie stargetuja, to jestes martwy. (mag)
..bo vs archerzy jestes niesmiertelny =) (ue ftw)
O.o
Hmm...
Jak masz buffy przeciwko magii, to Ciebie nekro bułkami walki po 400 i to jak sam też ma buffki. CP potkami to sobie odnawiasz jak chcesz. SH niewiele więcej i to wiele nie zmienia. Dlatego mag ma power, ale jak kogoś dajmy na to gankuje jak ten sobie expi, bo jak się jest przygotowanym to mag zaczynna ssać.
Przeciwko archerowi to te twoje UE nie jest takie niesamowite, bo każdy średnio ogarnięty archer wykastuje albo hamstring shota, albo jakiegoś slowa a'la entagle/fs i Ciebie może zjeść skillami, bo w pewnym momencie może siąść stun i wtedy CP się nie pospamuje.
coz, tam gdzie gram (c4 do niedawna) nuki nie biegaja z homu tylko z nieco lepszym sprzecie i zdarza sie wyrwac za 1.5 takze nawet OE ttsy nie pomagaja.
po 2, freezing i hamstring nie maja 100% szansy wejscia i ZAZWYCZAJ po 1 probie juz jestes przy archerze.

caly czas mowie o solo pvp na pp buffie. na fb (bd, swm, powi, balance life) dagger staje sie bestia i juz nie potrzebuje zaskoczenia =) (250 speed na wind i bb = enough)


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #601 dnia: Listopad 06, 2007, 10:41:40 pm »
Cóż, tak się składa także, że OE homu może być nawet tak mocny jak Arcana Mace, a taki homek+8 to broń wystarczająca do tego, żeby z nia biegać nawet i do 3ciej klasy, pomijając to, że u maga sam m.atk broni ma małe znaczenie w stosunku do dmg końcowego nuke. No i to, że C4 to kronika dla magów i tylko dla nich. Nikt inny nie ma tam z nimi szans i nigdy zdania nie zmienie.
Hamstring Shot ma zajebisty Landrate, Freezing i Entagle także nie najgorszy. Czy to nie wejdzie ? Nie musi za pierwszym razem. Nikt nie mówi, że łucznik zacznie spieprzać, tylko będzie stał w miejscu i poczeka aż wejdzie Stun a potem reszta skili.
Co do fullbuffa - bardzo odkrywcze, tylko, ze każdy może mieć fullbuff. I naglę znowu jesteśmy w pozycji wyjściowej.
Dagger to nie Glad i nie można lecieć na pałe do przodu :P
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 06, 2007, 10:49:01 pm »
Ja sto lat temu na CH buffach czyli prawie jak bez buffów, z daggerem bez SA w maga w DC robe, akurat SPS no i 3,5k dmg+
żaden wyczyn...

Tak, twój server jest bugged...
znów nie przesadzajmy od razu, że zbugowany. Może Radziq nie miał na myśli krytyka tylko zwykły blow.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 09, 2007, 02:44:32 am »
Na wejściu chciałem przerosić jeżeli jest jakiś lepszy dział pod moje pytania to nie znalazłem.

Mam ogromną ochotę zagrać sztyleciażem (będzie to moja druga postać po DA lvl 50, ale jako że serv na którym zaczołem najpierw leżał 6 dni potem potem w ogóle był WIPE i dopiero w sobote zastartuje miałem dużo czasu na czytanie różnego rodz. forum/stronek [w tym cały ten wątek i wątek o TH] także trochę już ogarniam) w każdym razie interesuje mnie porównanie pare rzeczy:
1)jak wygląda expienie solo AW/TH (najprawdopodobniej będzie clan i pt później, ale z przyzwyczajenia lubie sobie sam pochodzić, przynajmniej przez jakiś czas)
2)czy jest jakaś konkretna różnica w kosztach expienia ww.
3)co robić takim AW jak się zagruje za dużo/za ciężkie moby (u DA był zawsze UD, albo fake death u TH)
4)i coś na co jeszcze nie natrafiłem: jak działa skill Unluck (wiem co robi, chodzi o to jak często wchodzi i czy w ogóle opłaca się łazić po skrzynkach)

ps. serv jest na c5
ps. PW sobie odpuściłem, jakoś nie "jarają" mnie te elfiki..

Z góry dzięki za odpowiedź


  • Wiadomości: 22

  • Pochwał: 0

  • Shilien Knight
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #604 dnia: Listopad 09, 2007, 07:41:12 am »
Jeżeli expasz solo, i bez blowów, to jest podobnie. Tylko na mobach gdzie nie ma stuna  :P TH jest bardziej do solowania, choć moba bije

wolniej, ale ma spory zapas HP. Blowy też wchodzą rzadziej.* AW wchodzą częsciej blowy, i ma mocne hity (dmg+21% [hex]), ale jest

papierowy.

Z racji tego ze TH grałem tylko do 60lvlu a AW na pvp serwie moge sie mylić.


*Żeby uniknąć zbednych pytań, informuję robiłem testy z kolegami.  :P AW i TH na 63, i ja SK lvl 61. Obaj pokoleji udeżali 5 deadly blowów od przodu.

TH 1/8   
AW1/3

Rałnd Tfu

TH 1/6
AW1/1  :D - za pierwszym razem wbił.

Serwer l2off.

I od AW musze przyznać bardziej boli.  :D
Roxy x7 Player :P


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #605 dnia: Listopad 09, 2007, 02:25:17 pm »
Cytuj
TH jest bardziej do solowania, choć moba bije wolniej

Popatrzmy:

AW:Critical power i hex
TH:boost attack speed,critical chance i critical power.

Czy bije wolniej? Nie wiem blowa wali sie co kilka mobow zeby mp nie spadalo za szybko.

Cytuj
(dmg+21% [hex])

+23%


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #606 dnia: Listopad 09, 2007, 02:34:48 pm »
1. co kto lubi, ale mi przeważnie (choc czasem było inaczej) nie chce się powyżej 50 expic solo. Daggerowiec (tak samo jak archer) BARDZO odczuwa buffy. Różnica w expieniu pomiędzy full buffem a self buffem jest w przypadku daggera kolosalna, w przypadku tanka/ maga/ summonera nie jest aż tak odczuwalna. Nie wiem jak Ci odpowiedziec na to pytanie: generalnie jeśli masz dobry sprzęt (np. top B na 52) no to można do 60 pokoksac solo. Wyżej da sie oczywiście, ale raczej nie warto.

2. hmm... raczej wyjdzie na to samo. TH zużyje mniej ssów (ma naraz critical power critical chance), AW zużyje mniej healing potion (lepsze uniki). Różnica naprawdę będzie znikoma. AW może dac hexa i mniej hitów będzie potrzebował, ale wyda na bssx.

3. AW ma ultimate evasion (+25 eva o ile dobrze pamiętam). Masz 30 sekund żeby pozabijac troszkę a później myślisz co dalej :P. Kiedyś zaagrowałem za dużo mobów to wyciągnąłem carnage (łuk u sztyleciarza to BARDZO ważna rzecz!!) i kitowałem moby :P

4. Są 2 typy skrzynek: jedne są prawie jak zwykłe moby (po uderzeniu/ użyciu unlock/ klucza) zaatakują oraz. Drugie można otwierac (po zaatakowaniu znikają) i mają całkiem niezłą szanse na wyplucie enchantu. Jeśli masz na serwie zwiększony rate skrzynek (na niektórych tego nie zmianiają ;() to szansa na enchant jest spora. Problemem jest jednak rozróżnienie skrzynki jednej od drugiej. Trzeba miec albo farta albo pliczek, który zmienia nazwy :P (pod c4 miałem, nie wiem jak to wygląda dalej)

@Radziq:
coś słabi Ci sztyleciarze musieli byc... z mortal strike powinien wchodzic b.b.b. często. Osobiście pakuje z 80% backstabów w walce 1vs1

PS. Roxy nie jest off. Nie jest to java, ale off też nie jest.


  • Wiadomości: 354

  • Pochwał: -1

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #607 dnia: Listopad 09, 2007, 03:14:46 pm »
AW (a wlasciwie GH) ma lepszego Focusa pod pvp na 78 (death: m.in. +90% crt dmg z tylu i +60% wejscie blowa), ale za to TH ma (imo) lepszego na 79 czyli mirage.


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #608 dnia: Listopad 09, 2007, 04:17:03 pm »
coś słabi Ci sztyleciarze musieli byc... z mortal strike powinien wchodzic b.b.b. często. Osobiście pakuje z 80% backstabów w walce 1vs1

Na niezbugowanym serwerze Mortal Strike i Critical Blow nie podnoszą częstości wchodzenia blowów, tylko lethali.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #609 dnia: Listopad 09, 2007, 04:18:12 pm »
Z tego co ja czytalem jak wypowiadali sie na blahu daggerzy to ten blow TH daje lethal a ten PW/AW daje szanse na blowa w co watpie.


Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #610 dnia: Listopad 09, 2007, 04:20:18 pm »
Z tego co ja czytalem jak wypowiadali sie na blahu daggerzy to ten blow TH daje lethal a ten PW/AW daje szanse na blowa w co watpie.
ee lol ja zawsze myslalem ze jest odwrotnie :D


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #611 dnia: Listopad 09, 2007, 04:34:09 pm »
Oba na lethale.

http://www.l2guru.com/forum/showthread.php?t=89784&page=3 Pierwszy lepszy temat o sztyleciarzach, posty #74, #77. :)


http://www.l2guru.com/forum/showthread.php?t=87865 - #5, #6
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2007, 04:45:17 pm wysłana przez Frohike »


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #612 dnia: Listopad 09, 2007, 04:46:07 pm »
mój błąd, dopiero od 6dni mam IL (wcześniej c4), z czego grałem może z 45min.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #613 dnia: Listopad 09, 2007, 04:48:43 pm »
To tlumaczy czemu mialem(jak byl wlaczony Critial blow) moim TH 4 lethale w ciagu paru sekund a AW juz rzadziej.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #614 dnia: Listopad 09, 2007, 05:35:47 pm »
To powiedzcie prosze jeszcze, jak czasami zdarza mi się "wyłączyć" podczas grania bo się zapatrze na to np jak fajnie moja postać wykonuje danego skilla, to na którym mnie dead'ów zalicze na TH z jego wyższym Con czy na AW z unikami ("cały czas używacie zwrotu, że AW "jest z papieru") czy jest aż tak duża różnica? I jak się to ma z czarami/skillami bo z tego co wiem (chyba że nie doczytałem) na to uniki nie działają.

I jeszcze jak to wygląda z maną, tzn. kim można sobie więcej poużywać :D (skilli :P , chodzi mi bardziej o ilość użyć niż o różnorodność bo to oczywiste)

ps.jak expiłem sobie na lizardachx1/2 pod gludio to w ciągu ok. 2h wyciągnołem z 5/6 EAD/EWD to chyba nieźle?


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #615 dnia: Listopad 09, 2007, 07:50:24 pm »
TH ma FD wiec odciagnie to pare mobow.


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #616 dnia: Listopad 10, 2007, 11:41:37 am »
Witam. Serwer, na którym gram wprowadza Interlude i chciałbym zagrać AW.
Pisaliście wiele i często niezrozumiale dla mnie(:/) dlatego proszę o kilka informacji i porad ale w zakresie tylko i wyłącznie PvP 1vs1 bez przygotowania, po prostu na mapie nie na żadnych arenach olimpiadach itd.  Te pytanie będą dotyczyły lvli 20-60 bo wyżej już sam się raczej nauczę.

1. Jak walczyć z magami i łucznikami? Mają slowa stuna i inne spowalniacze, biegając w terenie zwykle nie mam fullbuffa tylko zdany na siebie.
2. Jakie dyes? i do jakiej broni MM można włożyć na którym grade?
3. da się jakoś rozłożyć tyranta? Mam kilku wrogich w przeciwnym klanie i nie wiedzieć czemu polują tylko na mnie a chciałbym im się jakoś odgryźć.
4. Na czym dokładnie polega obieganie i walenie blowów w ten sposób?

Lubię grać tak żeby szybko dobiegać i zabijać kosztem hp i wytrzymałości postaci.

Z góry dzięki za odpowiedź, którą mam nadzieje, otrzymam.  :)
RainArt
AncientAssasins -AA- member.

Ghost Hunter 79 / Sagittarius 77/ Grand Khavatari 76 / Gladiator 41
Wrath x 12


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #617 dnia: Listopad 10, 2007, 12:25:31 pm »
Mortal Strike podnosi landrate blowów, a Critical Blow landrate lethali. Testowane u nas na ponad 100blowach na npcach. Na blahu jeszcze część ludzi nie ogarnia tego, że w Lineage2 nie zawsze 50%+30%=80%.  A druga sprawa, bo piszą sądząc, że tak jest napewno, chodź nigdy nie testowali lol.
Co do expienia AW i TH. TH expi sto razy szybciej, bo ma dużo większy dps przez ciritcal chance. Pomijając to, że mamy sobie 43CON co w praktyce oznacza, że sobie robimy -9CON/+5STR/+4DEX czyli DYESy typowo do PVE i dalej mamy więcej CON niż AW i duuuuuuuuuuuużo większy dps. Wiem to po sobie. Co do Evasion. Fajnie fajnie, ale jak sobie na bicie mobów wezmiesz Zerka to i tak i tak, twoje Evasion jest do dupy i Ciebie moby trafią więc miliard HP potek potrzeba. I wbrew pozorom(analizuje bicie mobów na CH buffkach conajmniej, bo bicie czegokolwiek bez buffów to jest taki troche masochizm)nawet bez Zerka wbrew teorii Yokera TH bedzie zużywał mniej potek na HP. Bo na jego passivach lepiej działa VR i wszystko.
Cytuj
I jak się to ma z czarami/skillami bo z tego co wiem (chyba że nie doczytałem) na to uniki nie działają.
Grasz na privie, więc przyjmij, że to nie działa i Evasion Ciebie nie uratuje przed nukiem czy stun shotem od archera. Ale od IL częściowo to ciała, od CT1 wpełni.
Skill Unlock już nie działa na skrzynki, tylko na drzwi. Nie wiem jak na privach, bo nigdy tam nie grałem sztyleciarzem.
Cytuj
Żeby uniknąć zbednych pytań, informuję robiłem testy z kolegami.   AW i TH na 63, i ja SK lvl 61. Obaj pokoleji udeżali 5 deadly blowów od przodu.

TH 1/8   
AW1/3

Rałnd Tfu

TH 1/6
AW1/1   - za pierwszym razem wbił.

Serwer l2off.
Server LOLPTSbetaC4 a nie L2off w najlepszym wypadku.
Landrate masz z przodu ok. 50%(ze wszystkiego co nie jest Backstabem) więc nieźle macie zgimpowanych daggerów.
HATE ME MOAR!


  • Wiadomości: 354

  • Pochwał: -1

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #618 dnia: Listopad 10, 2007, 12:31:05 pm »
1; jak najszybciej dobiec (masz blinding blow) i przede wszystkim sciagnac mu target (trick).
2; ja uzywam +4con+5dex-9STR, ale to setup juz na wysokim lv pod pvp. (z tak sciagnietym STR samemu expi sie duzo gorzej)
3; ciezko jest, bo kumaty tyrek wrzuci cripple i bedzie trzymal na dystans.. do tego szansa na bluffa (stun) jest tragiczna, bo to ork. :|
4; ciezko to opisac slowami. podstawowa zasada - enemy nie moze cie miec na targecie, bo atakujac bedzie zawsze przodem do ciebie. wymijasz go i uderzasz tak jakby z boku. wymaga praktyki..

pamietaj, ze AW (w ogole dagger) to nie jest terminator i najefektywniej zabija z zaskoczenia.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 06:13:23 pm wysłana przez Kesai »


  • *******
  • Wiadomości: 3103

  • Pochwał: 14

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #619 dnia: Listopad 10, 2007, 12:34:03 pm »
Terminator to synonim do slowa Gladiator :P
HATE ME MOAR!


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #620 dnia: Listopad 10, 2007, 12:45:43 pm »
kesai popraw literowke bo napisales -9 con :D potem ktos przeczyta, pojdzie zrobi tak i powie wtf? ale denne dye XD


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #621 dnia: Listopad 10, 2007, 01:02:05 pm »
na privach unlock otwiera też skrzynki ;p. I to wg mnie jest fajniejsze od officiala :DD
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #622 dnia: Listopad 10, 2007, 01:15:01 pm »
@Marc1n:
na bank KAŻDY na serwerze ma clan, który to posiada clan hall z którego będzie mógł sobie brac vr. Nawet gdybym miał clan hall (no jeszcze wszystko zależy jaki) chrzaniłbym te ich buffy. Buffy PP 56 starczą w pełni a masochistą, żeby wracac po buffy co 20min nie jestem.

w c4 działał na skrzynki, dunno jak teraz

daggerzy nie są wcale zgimpowani. Radziq musiał walczyc z jakimś noobkiem. Ja na moim AW mam +5 dex (+4 z dye, +1 z MJa) i blowy w walce 1vs1 wchodzą gdzieś 70-80%

@Niv:
1. tak jak napisał Kesai - blinding i trick
2. tutaj Kesai zrobił błąd, zapewne chodziło o +4con, +5dex/ -9str. Do koksu jednak na odwrót: +4str/+4dex/-8con
3. nie walczyłem jeszcze z tyrkiem w IL, ale raczej łatwa walka to to nie będzie.
4. wygląda to mniej więcej tak: klikasz za plecy przeciwnika i momencie kiedy jesteś na jego wysokości (na prawo/ lewo) od niego dajesz blowa - wyprowadzasz wtedy blowa w bok z landratem takim jak w plecy - stąd możliwosc zapodania backstaba w 1vs1.


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #623 dnia: Listopad 10, 2007, 01:19:45 pm »
taa, tyrek przy koncówce hp wyciąga 500 critical xD
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Shillien Templar lvl 90 --- active
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 8

  • Pochwał: 0

Odp: Abyss Walker
« Odpowiedź #624 dnia: Listopad 10, 2007, 03:34:54 pm »
Dzięki za odpowiedzi, ale ciągle trapi mnie myśl o rootach slowach freezach i innych spowalniaczach. Blinding blow jest bodajże na 66 i żeby go wsadzić muszę przecież dobiec. Mag ma przecież slowa na śmiesznie niskim lvlu i jak mi go zasadzi to bez buffów bez blindinga w sumie co mu moge zrobić? Zanukuje mnie a ja nawet nie dojde... czy trick wystarczy żeby odwrócić na tyle uwagę żeby do niego dobiec?
 :oops:
Po części odpowiedziałem sobie przed chwilą sam bo jak mag mnie stuknie to się sflaguje, a ja nie. Gdy nie jestem sflagowany to spokojnie podbiegne bo mi slowa nie może wtedy wrzucić i go zablowuje na śmierć. Dobrze myślę?  :P

Z tymi Tyrantami jest po prostu przewalone... miałem zagrać gladem, ale jak patrze co z nim zrobili w  interlude to stwierdziłem, że postać dla dzieci neo. Drugi necro.  :D

aha... i czy mithril set na C może być czy theca obowiązkowo? Cały czas mówię o pvp bo do pve mam kolegów, więc o to się nie martwię. Raty serwera x4.

PS. Żeby było już wszystko w jednym to zapytam jakie daggery od D grade do A i co do nich. Wolałbym żeby blowy częściej wchodziły, ale daggerem nie gralem na powaznie, więc zdaje się na waszę opinię.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 05:23:55 pm wysłana przez Niv »
RainArt
AncientAssasins -AA- member.

Ghost Hunter 79 / Sagittarius 77/ Grand Khavatari 76 / Gladiator 41
Wrath x 12