Witaj
Gość

Wątek: Bishop [BP]  (Przeczytany 121544 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 29, 2010, 03:37:53 pm »
Szukam o tym Bishu na forach, ale mało o nim piszą. Jak się sprawuje na epilogu Cardinal ?. Chodzi mi o pvp i oly
I standardowo zestaw pytań :P

1. Jakie dye na oly a jakie na leczenie w pt ?

+4 con - STR + 4 Wit - 4 men i teraz zależnie: pod oly chyba bardziej +1 wit - men, a na co dzień w PT +4 dex - 4 STR, ale olbrzymiej różnicy nie ma

2. Jaki set najlepszy na pvp/oly ?

Do PvE/PvP wg mnie tylko moirari, ze względu na świetny para resist. Meduza ++ od BD i SLH para boli strasznie i może wyłaczyć cardiego z gry = przegrane PvP

pod oly, gdy profka ma para to moirari, w przeciwnym wypadku vesper o ile ma się lvl. Gdy dopiero +80 to też moirari, bo daję to czego nie boostuje dynasty, czyli  +2 WIT

3. Jakie agu najlepiej szukać do pvp/oly ?

Na pewno jedna broń z jakimś nukiem w augu i pod dopasowany element. Dla postaci z ogromną ilością gotówki skupiającej się na oly przydaje się też 2 taka broń najlepiej z innym augu i coś z para/slowem (wiem,że nie będzie cudownie wchodzić, ale próbować można i często może zakończyć pojedynek przedwcześnie)

do PvE i mass PvP wskazana broń z jakimś pasywnym clarity, żeby dłużej healować i debuffać.

4. Jakie 3x certy będą najkorzystniejsze do oly/pvp ? (możliwe ze celestial shielda zablokuja na tym serwie)

Celka, UD i 3 to różne opinie

Ja dałbym spirit (+ cast speed i m atack) ale będą tacy co dodadzą np. + CP.

i zanim ktoś napisze

Celka NIE BLOKUJE BUFFÓW, HEALA, DANCEÓW!

na privach i tak działa l2 z dupy, więc ja ci mówię tylko opinie pod offa/ru offa, a co wymyśli twój super admin to nie moja sprawa

5. Jak z żywiołem, brać pod agu czy od razu holy ?

Tylko i wyłacznie pod augu. To że spalisz przeciwnikowi manę, nie znaczy, że zdązysz go zabić na inqiu nim on wykończy cię z regularów (tyrek, dagger z cancelem, deska itd.)
[/quote]


6. Enchant skili Cost czy Power ?

Rozumiem, że pytasz o heale?

Greater B. heal - Cost
Major Heal - power
Major group heal - cost
Restore life - power

Kronika Epilogue / Low rate (max element damage w broni do 150 ograniczony)

Kolejny śmieszny wymysł śmiesznego priva. Ehh, że ludzie tracą czas na coś takiego...


Z góry dziękuję za poświęcenie czasu :P

Nie ma sprawy, ale i tak 50% tych porad ci się nie przyda, bo nawet jak ci się wydaje, że reszta będzie działać poprawnie, to z racji że grasz na jakimś śmiesznym l2j zapewne, to jest od groma mneijszych większych bugów i się może okazać, że pewne rzeczy działają zupełnei inaczej niż na offie, ale zakładam że się z tym liczysz...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 30, 2010, 12:37:16 pm »
dzieki za odpowiedz mozna tu jakiegos plusa dac czy piwo za pomoc ?:P


  • Wiadomości: 849

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #352 dnia: Listopad 08, 2010, 07:33:39 pm »
dorzuc do broni z augn jakiegos homka z reuse delay  ^^


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #353 dnia: Listopad 09, 2010, 01:30:41 am »
Jak jest z ubieraniem się? Wiadomo, że 61 wbija się w DC, a co potem? Olewa się S od razu S80? Czy może poczekać na S84? Albo do końca biegać w S80? Mowa o Graci Final.


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #354 dnia: Listopad 09, 2010, 07:20:11 am »
Jak jest z ubieraniem się? Wiadomo, że 61 wbija się w DC, a co potem? Olewa się S od razu S80? Czy może poczekać na S84? Albo do końca biegać w S80? Mowa o Graci Final.

GL w ubranie się w vesper seta na gracii final. DC->Dynasty.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #355 dnia: Listopad 09, 2010, 12:24:49 pm »
Mam parę pytań.
Na ile trzeba enchantować trance żeby wchodził max na 4razy w dynasty usera+epicki i czy jest to w ogóle możliwe?
To samo pytanie do magical blackfire.
Jak się bronić przed daggerami jak już nie mamy celestiala.
Kronika to hb/gf
I jeszcze jedno ma ktoś może jakieś filmiki z pvp osób które naprawdę ogarniają bisha?
 
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 12:27:41 pm wysłana przez swr »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #356 dnia: Listopad 09, 2010, 01:59:36 pm »
Jak jest z ubieraniem się? Wiadomo, że 61 wbija się w DC, a co potem? Olewa się S od razu S80? Czy może poczekać na S84? Albo do końca biegać w S80? Mowa o Graci Final.

GL w ubranie się w vesper seta na gracii final. DC->Dynasty.

coshoo chyba żartujesz z tym DC po +80? Co ci da 80-100 cast speed'a więcej, skoro go nawet nei użyjesz... Składasz się na 1-2 skille, a czasem na 1 m cryta od nukera bez resista. Bzdura totalna. Martwy bishop nic nie podziała, choćby miał cap limit cast speeda.


--------------------------------------


Mam parę pytań.
Na ile trzeba enchantować trance żeby wchodził max na 4razy w dynasty usera+epicki i czy jest to w ogóle możliwe?
To samo pytanie do magical blackfire.
Jak się bronić przed daggerami jak już nie mamy celestiala.
Kronika to hb/gf
I jeszcze jedno ma ktoś może jakieś filmiki z pvp osób które naprawdę ogarniają bisha?

vs dagger na oly mówisz? Do ściany w róg i spamuj mass block ww i shield. Masz jeszcze turn to stone. Najważniejsze, by w daggera nim zacznie spamować blowy włożyć mu backfire'a. OE na ++15 ląduje bardzo ładnie. Potem enli i spamujesz sobie OE g. batlle hea'la mocno OE na cost. Jak się spłucze z many to już jest twój.

Nie znam za bardzo dobrych movie bishem, a porady są do aktualnej kroniki, bo privy mnei mało interesują.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #357 dnia: Listopad 09, 2010, 02:15:10 pm »
Jak jest z ubieraniem się? Wiadomo, że 61 wbija się w DC, a co potem? Olewa się S od razu S80? Czy może poczekać na S84? Albo do końca biegać w S80? Mowa o Graci Final.

GL w ubranie się w vesper seta na gracii final. DC->Dynasty.

coshoo chyba żartujesz z tym DC po +80? Co ci da 80-100 cast speed'a więcej, skoro go nawet nei użyjesz... Składasz się na 1-2 skille, a czasem na 1 m cryta od nukera bez resista. Bzdura totalna. Martwy bishop nic nie podziała, choćby miał cap limit cast speeda.

Jemu chodzilo raczej o to, ze DC a potem Dynasty, bez przejsciowego MA.

new future.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #358 dnia: Listopad 09, 2010, 02:57:15 pm »
jeżeli tak, to zwracam honor ; )
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #359 dnia: Listopad 09, 2010, 03:04:34 pm »
Jak się bronić przed daggerami jak już nie mamy celestiala.
Kronika to hb/gf
jak na oly juz zostalo wytluamczone, a w open pvp musisz po prostu uwazac i zawsze jak dostaniesz 1szego staba odwracac sie do daggera twarza uzywajac m.backfire/mana burn/trance, do tego sporo biegania i wykorzystywanie terenu

no chyba ze grasz na GLu, bo wtedy dostaniesz 15 razy pod rzad shadow stepa na plecy(bez reuse) i tego jzu nei wybiegasz :F

a co do frapsow to pozniej dam tu jakis link do frapsa meiry, brb

http://files.mail.ru/D9BUUY
http://files.mail.ru/FLWOLE
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2010, 03:25:22 pm wysłana przez bula »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #360 dnia: Listopad 09, 2010, 04:04:30 pm »
w ternie podczas pt vs pt priorytetem disco obok utrzymywania d/s jest obserwowanie czy jakiś DD nie wszedł na plecy bishopowi lub ee. Jeżeli tak, to muszą oni natychmiast zareagować, podobnie jak ee do bisha i odwrotnie. W między czasie różne przeszkadzajki jak bańki na ściągniecie disco (mocno osłabia daggerów, deski itd, bo gdy bish walnie mass block ww który zakładam, że też jest OE bo inaczej kiepsko wchodzi, to może nawet zacząć kite'ować. )

W party na party w większości przypadków gdy nie masz już celki i turn to stone to raczej przynajmnije raz glebniesz. Cała reszta już zależy jak ogarniają enemy. Bo złapać wspólną assyste na bisha na początku PvP to umie każdy, ale czy zrobi to ponownei gdy bish wstanie kilka sec później to już bardzo różnie w ferworze walki wypada.

Ja czasami nawet potrafię wparować obok deski na limitach w środek enemy (przynajmneij deska nie musi biegać za enemy) i walnąć póki co wszyscy w 1 kupie mass block ww i shiled. Mam podbite na +6 oba i średnio połowie party zdejmie te buffki, a 1/3 z tej połowy nałoży debuffa. To mocno ułatwia dalszą walkę, tym bardziej, gdy WC enemy nei ogarnia ( a zazwyczaj nei ogarnia albo jest na boxie). Potem Celka i walczyć o przetrwanie.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #361 dnia: Listopad 09, 2010, 04:22:12 pm »
Potem Celka i walczyć o przetrwanie.
po cos w koncu ten EE i brezy w party sa :D


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #362 dnia: Listopad 09, 2010, 04:35:32 pm »
zawsze wrzucam sobie salvę już w momencie gdy wiem, że niedługo będziemy iść na PvP. Czasem wrzucam salve przed log outem, żeby mieć re use, bo np. idziemy na pvp, mam jeszcze 30 min, a re use jest już dawno gotowy. Trzeba tylko pilnować, by ta pierwsza poszła na początku i zakryły ją inne buffy, a gdy wrzucasz drugą, żeby najlepiej od razu WC przerzucił kilka buffów + boa i prayer (wstałeś na full manie). Disco to nie jest dobre zabezpieczenie salvy przed cancelem i kardziejem, bo za łatwo można wdepnąć w bańkę SWS-a lub BD.

Jak dobrze pójdzie możesz 2 x wstać. Priorytet również, by ee miał reza pierwszorzędnie gotowego dla ciebie, a gdy już EE nie może, a ty zużyłeś 1 lub drugą salvę WC/SWS/BD mieli B reza. Statystycznie padam raz w ciągu party vs party, chyba, że czasem uda się taki myk, że gdy wskoczyłem w środek enemy, najpierw tank puszcza u nas party UD (głównie po to by deska mogła hasać na 30% przez te +15 sekund, ale mnie to też chroni) a potem celka. Gdy się skończy to enli i jest szansa wyjść z tego, szczególnie że do tego czasu tank i SB powinni już zadbać o przyzwoite CC enemy, podobnie jak SWS i BD ( o czym pisałem wcześniej), a deska i dagger wybić do tej pory kłuczowe targety.

To wymaga ofc dużego zgrania i dobrego time'ingu, ale po jakimś czasie grajac ze sobą w constans wychodzi to coraz lepiej i częściej.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #363 dnia: Listopad 09, 2010, 04:54:22 pm »
zawsze wrzucam sobie salvę już w momencie gdy wiem, że niedługo będziemy iść na PvP. Czasem wrzucam salve przed log outem, żeby mieć re use, bo np. idziemy na pvp, mam jeszcze 30 min, a re use jest już dawno gotowy. Trzeba tylko pilnować, by ta pierwsza poszła na początku i zakryły ją inne buffy, a gdy wrzucasz drugą, żeby najlepiej od razu WC przerzucił kilka buffów + boa i prayer (wstałeś na full manie). Disco to nie jest dobre zabezpieczenie salvy przed cancelem i kardziejem, bo za łatwo można wdepnąć w bańkę SWS-a lub BD.
moze jestem dziwny ale ja zawsze wolalem salvation uzyc jak mialem low mp


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #364 dnia: Listopad 09, 2010, 05:08:51 pm »
MP poza PvE i mass PvP nie jest kłopotem. Dobry recharge + mana gain + clarity, dobry OE skilli (passywów i aktywnych heali, szczególnie major grp. i greater b. heal'i) + disco od SWS-a, + kura (która o dziwo swoje wystoi, jeżeli tylko u enemy nei biegają zerki, gladki umiejące używać aoe skilli itd) + od biedy mass recharge i ew sublime.

Te skille pozwalają wytrwać z maną nieźle. Z reguły na takie PvP trwające koło 2-4 min zużywam jakieś 50-70% many.  (nie mówię o skillach ostatniej szansy, jak ten mass recharge i sublime, bo one raczej gdy bez resta wpada na ciebie drugie party).

Schody zaczynają się gdy enemy ogarniają drain MP, ale nie jest priortyetem wtedy palenei many bishopowi (jemu trzeba regularnie wrzucać back fire'a) tylko EE.

Jeżeli już mamy ogarniętych enemy, to wolę salvę pod kątem many wrzucić na naszego EE, bo jemu wtedy się to bardziej przyda. w 80% PvP salvę traktuję jak dodatkowe survi podczas PvP.

Inna sprawa, że rzucona wczesniej salva daję 1 przewagę nad enemy. Oni nie mogą zakładać w 100% że ją masz. Gdy glebniesz, odejdą od ciebie szybko, gdy po 2-3 sekundach nei zobaczą, że ktoś cię rezuje. Jeżeli glebniesz i chwilę przed zgonem wrzuciłeś sobie salvę, to przy ogar enemy możesz zakładać, że enemy dagger, albo inni DD mają na ciebie oko i tylko czeka byś wstał.

Bo własnie dobre wyczucie kiedy wstać bishem jest istotne, bo nie ma nic gorszego niż pasć i nie zdążyć nawet rzucić/dostać nobla. Wtedy w 80% przypadków już po PVP.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #365 dnia: Listopad 23, 2010, 11:55:08 am »
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Mam jeszcze parę pytań vesper czy dynasty? Jakie skille i na co enchantować bo spotkałem się z rożnymi opiniami, chodzi mi głownie o:

Magical Backfire-chance czy mana
Major Heal-cost czy power
Mana Burn-power czy chance
Mana Storm-power czy chance
I czy warto enchantowac trance i Mass Block Wind Walk/Shield na chance?
Jeszcze jakieś skille enchantować oprócz pasywów?











  • Wiadomości: 79

  • Pochwał: 1

  • NO HEAL NO FUN xD
Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #366 dnia: Listopad 23, 2010, 01:00:28 pm »
Dzięki wszystkim za odpowiedź. Mam jeszcze parę pytań vesper czy dynasty? Jakie skille i na co enchantować bo spotkałem się z rożnymi opiniami, chodzi mi głownie o:

Magical Backfire-chance czy mana
Major Heal-cost czy power
Mana Burn-power czy chance
Mana Storm-power czy chance
I czy warto enchantowac trance i Mass Block Wind Walk/Shield na chance?
Jeszcze jakieś skille enchantować oprócz pasywów?

Co do setów to sie nie wypowiem bo uzywam tylko dynasty jako, ze gram na graci epilogue ale sprawouje sie calkiem niezle chociaz szalu nie ma. Na nowszych kronikach wyszedl set o nazwie moirai ktory wlasnie zwieksza to co dla bisza dosc wazne, czyli c. spd i resist para.
Co do enchantu skili:
backfire - chance bo inaczej bedzie dosc rzadko wchodzil a nie ma instant reuse, zeby sobie tym spamowac
major heal - power bo i tak razem z calrity/enchantem pasywow/songami jest wzglednie tani, nie jestem jedynie pewien o ile taki enchant zwieksza jego efektywnosc, ale moze ktos sie jeszcze na ten temat wypowie.
mana burn/storm - power, samym enchantem podnosimy lvl skila takze nie powinno byc zbyt duzo faili.
mass blocki - oczywiscie, ze sie oplaca, spamujac tym jak tylko masz reuse i przy odpowiednim enchancie, co zapewni znosne wchodzenie mozna pozbawic enemy kilku uzytecznych buffow.

Co do enchantu reszty skili, jak juz wyzej zostalo wspomniane to priorytetem jest enchant na cost battle heala/major group heala poniewaz sa stosunkowo drogie a czesto sie ich uzywa. No i trance trzeba zrobic na chance, moze tylek uratuje a i na oly sie dosc mocno przydaje.
>.<


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #367 dnia: Grudzień 12, 2010, 09:40:18 pm »
Z innej beczki...

Turn Undead - po Enchancie wiekasza szansa na "fear"

Nasluchalem sie od kilku juz osob ze na +18 i wyzej wzrasta rowniez szansa na "Lethal" - czy to prawda???


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #368 dnia: Grudzień 12, 2010, 10:50:20 pm »
szansa na lethal rosnie troche wraz z lvlem skilla, a ten rosnie co 3 enchanty. różnicy kosmicznej nie ma, ale istotne, gdy zaczynasz lethalować moby z riftas80 lub tully.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #369 dnia: Grudzień 13, 2010, 08:19:42 am »
Wiec "Evile" z HB nie odczuja specjalnej roznicy miedzy TU +0 a +30? Bo to juz by byla spora roznica lvl skilla :D

Na razie mam +1 M.Atk <coby moba nie dobijac innym skillem> wbije wiecej i zmienie droge enchantu... Zobacze co bedzie...


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #370 dnia: Grudzień 29, 2010, 01:18:34 am »
Eh... kwestia ubranka ;/

Biegam Sobie w Moirai. +50 resist na Paralyze i dodatkowe + w Foundation powoduje ze BD nie wklada mi Meduzy. Ale...

Wszyscy healerzy biegaja w Dynasty, ok, powoduje on wiekszy heal, ale po moich testach <Overbuff> wychodzi ze heal zwieksza sie jedynie o ok 200 HP z Maj. Group Heal'a < Dynasty Robe Healer >

Czy faktycznie jest sens bawic sie w ten Dynasty Robe czy moze uderzyc w Vesper dla P.Def'a i Stun Resista?

Chyba ze po ulepszeniu Dynasty do tego "lvl 2 costam costam" (nie wiem, Silver Satin? ) Heal Amount bedzie jeszcze wiekszy? I SOM Masterwork z + Heal Amount?

*********

i BTW - Nie moge nigdzie znalezc opisu co daje Masterwork Dynasty i Vesper Robe...

Z gory dzieki za pomoc, informacje jak i krytyke...


Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #371 dnia: Grudzień 29, 2010, 01:48:00 am »
to tak

1. meduza to nie para

2. vesper > dynasty, nie wiem w ogole po co wspominac o ++heal power z dyna


  • Wiadomości: 918

  • Pochwał: 2

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #372 dnia: Grudzień 29, 2010, 01:51:52 am »
Eh... kwestia ubranka ;/

Biegam Sobie w Moirai. +50 resist na Paralyze i dodatkowe + w Foundation powoduje ze BD nie wklada mi Meduzy. Ale...

Wszyscy healerzy biegaja w Dynasty, ok, powoduje on wiekszy heal, ale po moich testach <Overbuff> wychodzi ze heal zwieksza sie jedynie o ok 200 HP z Maj. Group Heal'a < Dynasty Robe Healer >

Czy faktycznie jest sens bawic sie w ten Dynasty Robe czy moze uderzyc w Vesper dla P.Def'a i Stun Resista?

Chyba ze po ulepszeniu Dynasty do tego "lvl 2 costam costam" (nie wiem, Silver Satin? ) Heal Amount bedzie jeszcze wiekszy? I SOM Masterwork z + Heal Amount?

*********

i BTW - Nie moge nigdzie znalezc opisu co daje Masterwork Dynasty i Vesper Robe...

Z gory dzieki za pomoc, informacje jak i krytyke...

Nie wiem gdzie grasz że healerzy biegaja w dyna, moirai -> vesper.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #373 dnia: Grudzień 29, 2010, 02:18:31 am »
to tak

1. meduza to nie para

2. vesper > dynasty, nie wiem w ogole po co wspominac o ++heal power z dyna

No, jesli glowny + Moirai to Para Resist -> Kazdy element found setu daje + Para Resist
Jesli tak samo bedzie z Dynasty to kazdy element doda ten chrzaniony amount heal. Argh!

Niektorzy nawet SOM'a Found uzywaja zeby wzmocnic heal'a... Dlatego jak cos mi nie gra to pytam... Ja sie do Vespera przymierzam, ale w mocniejszych klanach widze Dyna Bish'ow wiec jestem skolowany :D


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 0

Odp: Bishop [BP]
« Odpowiedź #374 dnia: Grudzień 29, 2010, 03:19:21 am »
Rozumiesz że grasz na privie, prawda jest taka że w przyrodzie ( tej normalny serw ) występowanie setu dynasty gdzie będziesz miał kilka końcówek masterwork jest bardzo rzadkie a już taki gdzie były 3 w ciągu 4 miesięcy widziałem może 2 na serwie gdzie gra 4,5k ludzi  z prostego powodu nikt dynasty nie składa skoro są full itemy z grani

Dla bisha tylko moirai->vesper  co ci po mocnym healu jak cie sb będzie na para trzymał