Witaj
Gość

Wątek: Kim grać? Dylematy.  (Przeczytany 488162 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2350 dnia: Marzec 14, 2010, 01:17:03 am »
SE tylko melasy od graci final. Stigma daje na tyle dużego kopa (+extra purify w party) że może zastąpić EE.

EE natomiast może być w każdym party, a jeżeli nei jest to melle party to musi być ee, a nie SE.

Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2351 dnia: Marzec 18, 2010, 08:01:58 pm »
Witam

Interesuje mnie postać, którą będzie się fajnie grało i exp. Nie zależy mi zbytnio na pvp. Chciałbym żeby postać była przydatna w party ale jednocześnie umiała sobie od czasu do czasu posolować  bo raczej na początku będę mógł tylko liczyć na random party o ile w ogóle.

Generalnie żeby grało się przyjemnie.
W związku z tym myślałem o WC lub SWS albo jakimś innym supporcie. Przewiduje że za  łatwo takimi postaciami się nie exp, ale czy jest znośnie? I jeszcze jest pytanie czy nie będzie tak że każdy ma własnego boxa i nie będzie potrzebował WC lub SPS a w związku z tym będę zdany tylko na siebie?
Ewentualnie jeszcze myślałem o Warlocku, PS, Palu lub Destro – chociaż co do Destro to nie wiem czy nie będzie nudny.
Poradzi ktoś? Może być coś spoza postaci, które wymieniłem.
Mam na mysli Retail
Dzieki


  • Wiadomości: 375

  • Pochwał: -2

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2352 dnia: Marzec 18, 2010, 08:39:40 pm »
Hmm SwS to dobry wybór, myślę że również jak w przypadku BD im większy lvl tym większa szansa na pt. Expi się nie źle, choć do 40+ nie jest zajebiście, więc nie rezygnuj zbyt szybko :)
Ciekawym wyborem może być warlock, ale tu już niezbyt się znam :D


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2353 dnia: Marzec 19, 2010, 04:49:43 pm »
Mówią, że uniwersalne nie jest w niczym dobre ;p Ja jednak poszukuję jakiejś uniwersalnej klasy. Przy tym chciałbym, aby była ona całkowicie samodzielna. Najbardziej zależy mi na pve, nie lubuje się w pvp ;> Jak na razie grałem 'na poważnie' i gram nadal tylko swsem. Jak widać ani to silne na moby, ani w pvp. Samemu se nie poradzi zbytnio. Poszukuję przeciwności tego ;) Jeden kolega mówił mi, że destroyer jest taką klasą. Haczyk - bardzo drogi w utrzymaniu.
Z góry dziękuje za pomoc.


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2354 dnia: Marzec 19, 2010, 07:44:42 pm »
Moje kryterium było w miare podobne dlatego też wymieniłem Destro i jeszcze warlocka. Ale czy są drodzy w utrzymaniu to nie jestem pewien. Podobnie może być z WC bo aby posolować trzeba mieć zbroje heavy a do party robe, wiec chyba tez za tani w utrzymaniu nie jest. Może jakiś WC sie wypowie. Kard?:)


  • Wiadomości: 375

  • Pochwał: -2

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2355 dnia: Marzec 20, 2010, 09:22:44 am »
Hmmm? Destro drogi w utrzymaniu  :shock: Jedynie możemy sporo wydać na ss gdy śmigamy z włócznią, na sprzęt najlepiej zbierać kamyczki, wymienić na aa i tydzień później, gdy znów można zbierać wszystko sprzedaj ;d


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2356 dnia: Marzec 20, 2010, 11:14:42 am »
Akurat jeśli chodzi o ssy to pole jest najbardziej ekonomiczne - bijesz kilka mobów jednym "załadowaniem" ;)
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 371

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2357 dnia: Marzec 21, 2010, 10:59:55 am »
Postać ma mi sprawiać przyjemność. Myślę nad glad/tyr i sk/tk. Ewentualnie zerk/sb i bish, dla uwielbienia przez klan. :P Liczy się w 50% pvp w 50% przydatność dla klanu.


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2358 dnia: Marzec 21, 2010, 01:38:00 pm »
a ja bym polecał do koksu destro albo tyrka :D fajnie się tym farmi aa w katach i nie są aż tak drogie w utrzymaniu ;D
:oops: :D :) :( :o :shock: :bump: :? 8) :x :P :afro: :noob:


RPG-CLUB  x15 NADCHODZĘ!!


  • Wiadomości: 375

  • Pochwał: -2

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2359 dnia: Marzec 21, 2010, 02:44:52 pm »
Postać ma mi sprawiać przyjemność. Myślę nad glad/tyr i sk/tk. Ewentualnie zerk/sb i bish, dla uwielbienia przez klan. :P Liczy się w 50% pvp w 50% przydatność dla klanu.
Hmm no trudno dostosować się do twojej podziałki ;d
Zerk 75%pvp 25% clan
Bish 10%pvp(głównie pt vs pt)90%clan :)
Sk/Tk no to hmm 50%-50% ale musisz ogarniać skille :)


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: -1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2360 dnia: Marzec 21, 2010, 07:54:37 pm »
Witam , która z profesji sprawdza się najlepiej w gracia epilogue pod kątem : pvp , mass pvp , tvt , siege , oly i którą się ciekawie gra i ma fajne skille ??  Interesują mnie głównie te profesje : palladyn , tyrant , abyss walker , male soul breaker , berserker , silver ranger , elven elder i overlord . Proszę też argumenty dotyczące waszego wyboru . z góry dzięki


  • Wiadomości: 375

  • Pochwał: -2

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2361 dnia: Marzec 22, 2010, 02:07:07 pm »
Witam , która z profesji sprawdza się najlepiej w gracia epilogue pod kątem : pvp , mass pvp , tvt , siege , oly i którą się ciekawie gra i ma fajne skille ??  Interesują mnie głównie te profesje : palladyn , tyrant , abyss walker , male soul breaker , berserker , silver ranger , elven elder i overlord . Proszę też argumenty dotyczące waszego wyboru . z góry dzięki

Abyss Walker-jak ogarniasz grę sztyletem to praktycznie położy każdego, możesz mieć problemy z tankami jedynie :)
Male Soulbreaker-Dużo ciekawych skilli, żeby wygrywać musisz je ogarnąć, szczególnie te które np.kradną buffki  :P

berserker-mmm moja ulubiona postać, dlaczego? posiada fajne szarże, stunujące, zadające dmg, możesz komuś ściągnąć broń  8) no i przy okazji 1 ręką napierdalasz 2 ręcznym mieczem (kox) ;]


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: -1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2362 dnia: Marzec 22, 2010, 02:25:53 pm »
A jak się ostatnio spisuje palladyn w pvp pod kątem wymienionych przez ciebie profesji w najnowszej kronice ?? Jezeli mógłbyś , to proszę uzasadnij swoją opinię ;)


  • Wiadomości: 375

  • Pochwał: -2

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2363 dnia: Marzec 22, 2010, 03:35:35 pm »
Hmm tutaj bardzo dużo zależy od servera. Jeśli pvpL2j to praktycznie każdego hero możesz zjechać  :P
Jak jakieś dobre pliki ma server to na pewno będziesz musiał mieć certyfikaty, dobrą broń oraz musisz ogarnąć re-use nie których skilli, czasem lepiej zaczekać 30sek i wbić ze wszystkim odnowionym np.


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2364 dnia: Marzec 22, 2010, 04:27:48 pm »
A jak się ostatnio spisuje palladyn w pvp pod kątem wymienionych przez ciebie profesji w najnowszej kronice ?? Jezeli mógłbyś , to proszę uzasadnij swoją opinię ;)
na oli wygrywa 90-100% walk (zalezy od wyfarmienia), na open pol party moze miec problemy z zabiciem go


  • Wiadomości: 48

  • Pochwał: -1

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2365 dnia: Marzec 22, 2010, 04:53:03 pm »
Hmm , a jakie profesje stanowią prawdziwe wyzwanie dla palladyna i jak się odpowiednio na nie zabezpieczyć ?? Jakoże nie można ponoć mieć tanka na subie u tanka (szkoda) , to myślałem nad trigger haste z warriora , trigger critical chance z rogue i trigger celestial z buffera . Dobra kombinacja ?? Szkoda tylko , że nie można tanka zrobić dla trigger ud , no trudno .


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 5

  • To jest początek końca.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2366 dnia: Marzec 22, 2010, 05:28:12 pm »
A nie lepiej by było CP boost? zawsze to kilka cennych pkt;)


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

  • Zuo i wystempek.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2367 dnia: Marzec 22, 2010, 06:48:36 pm »
Hmm , a jakie profesje stanowią prawdziwe wyzwanie dla palladyna i jak się odpowiednio na nie zabezpieczyć ??

1. Inny tank, co do tego czy paladyn wygrywa 90-100% walk nie byl bym taki pewny. Zgoda wyfarmiony Palek robi spustoszenie na Oly, ale czy wygra z summonerem? (EP) , a jak trafi sie bardziej doswiadczony DA?? ... wtedy mamy problem ...
2. Wspomniany ES ciezko jest wolnemu paladynowi ogarnac i summonera i jego summona.
3. Zabezpieczyc sie nie da a bardzo mowimy tutaj o stosunkowo wysokim poziomie pvp wiec jedyne co mozesz zrobic ogarnac swoja postac ktora wybierzesz i cwiczyc, cwiczyc ... cwiczyc PVP.
OMG.


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2368 dnia: Marzec 22, 2010, 06:57:30 pm »
Hmm , a jakie profesje stanowią prawdziwe wyzwanie dla palladyna i jak się odpowiednio na nie zabezpieczyć ?? Jakoże nie można ponoć mieć tanka na subie u tanka (szkoda) , to myślałem nad trigger haste z warriora , trigger critical chance z rogue i trigger celestial z buffera . Dobra kombinacja ?? Szkoda tylko , że nie można tanka zrobić dla trigger ud , no trudno .
bez celki imo, wzialbym long shot zamiast tego

A nie lepiej by było CP boost? zawsze to kilka cennych pkt;)
bez sensu, cp jest useless dla pala/tk. za mocno sie lecza

1. Inny tank, co do tego czy paladyn wygrywa 90-100% walk nie byl bym taki pewny. Zgoda wyfarmiony Palek robi spustoszenie na Oly, ale czy wygra z summonerem? (EP) , a jak trafi sie bardziej doswiadczony DA?? ... wtedy mamy problem ...
summonerowi nie starczy nawet many, ogarniety DA moze byc problemem tylko wtedy, gdy ma lepszy sprzet


  • Banned
  • Wiadomości: 467

  • Pochwał: -2

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2369 dnia: Marzec 22, 2010, 07:22:18 pm »
ale srednio rozgarneity SB Cie wciagnię nosem, imho takie gadki nie mają sensu bo każda klasa ma swoje minusy i plusy....no chyba że BD z dexa.
Ogólnie to sie zgodze wyfarmiony PK z epikami i podbitym sacri na 20+++ to jest coś, nawet bym sie zgodzil na tę 70-80%-90% ale za dużo fanatyzmu od Ciebie bije Kwadrat :P

Walka DLM z TheStigiem.....DLM zwycięża, owszem na styk ale jednak  a wątpie by poziomem wyfarmienia sie róznili jakoś specjalnie
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2010, 07:30:31 pm wysłana przez KaeriN »


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2370 dnia: Marzec 23, 2010, 04:33:19 pm »
ale srednio rozgarneity SB Cie wciagnię nosem, imho takie gadki nie mają sensu bo każda klasa ma swoje minusy i plusy....
w gracii final to moze i pala zabije, ale od epiloga juz nie ma szans, chyba ze m cryty non stop na enli, to wtedy ma szanse sie przebic przez tego powalonego heala
Ogólnie to sie zgodze wyfarmiony PK z epikami i podbitym sacri na 20+++ to jest coś, nawet bym sie zgodzil na tę 70-80%-90% ale za dużo fanatyzmu od Ciebie bije Kwadrat :P
fanatyzmu? ja teraz nawet nie gram palkiem;p stwierdzam jedynie fakty, zabij sobie taka wyfarmiona swinie, ktora sie healuje po 4k co sekunde
Walka DLM z TheStigiem.....DLM zwycięża, owszem na styk ale jednak  a wątpie by poziomem wyfarmienia sie róznili jakoś specjalnie
bo nie oszukujmy sie, DLM mial w tej walce niesamowitego farta i tylko to go uratowalo. gdyby stig pomyslal troche, to spokojnie zabilby dlm'a w te 6 minut


  • *******
  • Wiadomości: 1148

  • Pochwał: 0

  • whatever.
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2371 dnia: Marzec 23, 2010, 04:46:30 pm »
Walka DLM z TheStigiem.....DLM zwycięża, owszem na styk ale jednak  a wątpie by poziomem wyfarmienia sie róznili jakoś specjalnie
bo nie oszukujmy sie, DLM mial w tej walce niesamowitego farta i tylko to go uratowalo. gdyby stig pomyslal troche, to spokojnie zabilby dlm'a w te 6 minut
[/quote]

W jego kolejnym frapsie znowu sa walki z Stigiem i jedna wygrywa i jedna przegrywa :p
new future.


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2372 dnia: Marzec 23, 2010, 04:56:04 pm »
W jego kolejnym frapsie znowu sa walki z Stigiem i jedna wygrywa i jedna przegrywa :p
to znaczy ze wciaz nie mysli;p


  • Banned
  • Wiadomości: 467

  • Pochwał: -2

Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2373 dnia: Marzec 23, 2010, 05:51:03 pm »
ale srednio rozgarneity SB Cie wciagnię nosem, imho takie gadki nie mają sensu bo każda klasa ma swoje minusy i plusy....
w gracii final to moze i pala zabije, ale od epiloga juz nie ma szans, chyba ze m cryty non stop na enli, to wtedy ma szanse sie przebic przez tego powalonego heala
Ogólnie to sie zgodze wyfarmiony PK z epikami i podbitym sacri na 20+++ to jest coś, nawet bym sie zgodzil na tę 70-80%-90% ale za dużo fanatyzmu od Ciebie bije Kwadrat :P
fanatyzmu? ja teraz nawet nie gram palkiem;p stwierdzam jedynie fakty, zabij sobie taka wyfarmiona swinie, ktora sie healuje po 4k co sekunde
Walka DLM z TheStigiem.....DLM zwycięża, owszem na styk ale jednak  a wątpie by poziomem wyfarmienia sie róznili jakoś specjalnie
bo nie oszukujmy sie, DLM mial w tej walce niesamowitego farta i tylko to go uratowalo. gdyby stig pomyslal troche, to spokojnie zabilby dlm'a w te 6 minut

hah bez acu etc. cast speed sacri nie jest jakiś uber...a detarget z soul of pain boli i to bardzo. No chyba ze od epi sie cos z tym zmienilo, nie wiem bo na RPG gf a na l2j to niema co...
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2010, 05:53:05 pm wysłana przez KaeriN »


  • Wiadomości: 906

  • Pochwał: 1

  • tsubasa fan
Odp: Kim grać? Dylematy.
« Odpowiedź #2374 dnia: Marzec 23, 2010, 07:08:29 pm »
hah bez acu etc. cast speed sacri nie jest jakiś uber...a detarget z soul of pain boli i to bardzo.

chyba jakiegos retarda. wystarczy makro na selftarget + sacri, bardzo sie przydaje
No chyba ze od epi sie cos z tym zmienilo, nie wiem bo na RPG gf a na l2j to niema co...
no od epiloga zmienil sie enchant sacri wlasnie, bez tola da sie wyciagnac 4k per heal bez problemow. a cast to okolo sekunda bez niczego (dye +4wit), reuse 2-3 sekundy, wiec bez ekstremalnego szczescia nikt nie ubije ogarnietego paladyna na oli w te 6 minut, na blahu kraza zreszta podobne opinie