Witaj
Gość

Wątek: Komputer do Lineage 2  (Przeczytany 7995 razy)

  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Komputer do Lineage 2
« dnia: Czerwiec 10, 2011, 08:36:42 pm »
Jakie parametry kompa decydują o wydajności w L2? Jakiego kompa trzeba mieć, żeby gra chodziła płynnie na siege, mass pvp?
Mam taką konfiguracje obecnie i bardzo dobre łącze (nie pytam o lagi):

AMD Phenom II Quad Core X4 955 AM3 BOX
Goodram DDR3 4GB(2x2GB) 1333MHz CL9
Asrock 870iCafe AMD 870 Socket AM3
(PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA3/RAID/DDR3)
Sapphire ATI Radeon HD6870 1GB DDR5/256bit
DVI/HDMI/mDP PCI-Express
Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ)
SeaSonic SS-400ET 80+ 400W

Gra chodzi płynnie na wysokich ustawieniach, ale gdy jest więcej graczy (mass pvp, siege, miasto) to nie pomaga zmniejszenie detali, alt+p itd. Mam wtedy pokaz slajdów. Co jest tu słabym ogniwem? Czy ktoś komu gra chodzi płynnie nawet przy dużej ilości graczy może wrzucić swoją konfigurację?
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 270

  • Pochwał: 1

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 10, 2011, 09:43:20 pm »
Tu już nic więcej nie pomoże. Pokaz slajdów jest winien starego silnika, na którym gra się opiera
http://fpscs.net/?sid=339d13730fed9a68d80cf8eebf73ff78- polska sieć gry Counter Strike, zapraszam!!


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 10, 2011, 10:09:42 pm »
Tu już nic więcej nie pomoże. Pokaz slajdów jest winien starego silnika, na którym gra się opiera

No, ale niektórym chodzi na tyle, że da się komfortowo grać (a przynajmniej tak mówią).
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • Wiadomości: 143

  • Pochwał: 0

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 10, 2011, 10:21:53 pm »
Może warto zainwestować w dysk ssd


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 10, 2011, 11:32:29 pm »
Może warto zainwestować w dysk ssd

Kolega ma rację, tylko SSD co najwyżej pomoże w działaniu L2 na twoim PC.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 11, 2011, 09:08:52 am »
Ok, a czy ktoś posiadający taki dysk może potwierdzić, że gra przy dużej ilości graczy jest w miarę płynna?
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 11, 2011, 09:40:17 am »
moze nie plyna ale jest szybszy doczyt , mam ssd ocz vertexa na ktorym stoi winda i lineage i wczytywanie gry jest sporo szybsze - przy tp nawet jak sie portuje ostatni z party to przewaznie pierwszy nie mam blackscreena - niestety nie pomaga to w 100% na wszystkie freezy ale teraz gra mi sie duzo lepiej
tu masz filmik z porownaiem hdd vs ssd w lineage
http://www.youtube.com/watch?v=qBSqQEPNoD8
retired


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 11, 2011, 09:55:15 am »
No różnica jest spora, a jak na siege? Ile fps na większej zadymie jest?
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 11, 2011, 10:11:13 am »
moze nie plyna ale jest szybszy doczyt , mam ssd ocz vertexa na ktorym stoi winda i lineage i wczytywanie gry jest sporo szybsze - przy tp nawet jak sie portuje ostatni z party to przewaznie pierwszy nie mam blackscreena - niestety nie pomaga to w 100% na wszystkie freezy ale teraz gra mi sie duzo lepiej
tu masz filmik z porownaiem hdd vs ssd w lineage
http://www.youtube.com/watch?v=qBSqQEPNoD8

Potwierdzam.
Od kilku dni posiadam OCZ Solid 3 i muszę przyznać, że po odpowiednim ustawieniu różnica jest kolosalna, o ile na mass pvp miałem na hdd ciągłe doczyty wynikające nawet z używania skilli (animacje) teraz ten wątek nie występuje. Na lokacje wczytujesz się błyskawicznie razem z ludźmi którzy tam przebywają, brak doczytów przy przemieszczaniu się przez lokacje (stały fps) Jak dla mnie to wystarcza aby miec ten dysk.

Co do Twojego kompa to zainwestuj przed SSD w zasilacz.


  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 11, 2011, 10:25:57 am »
Ok, a jaka pojemność dysku będzie wystarczająca na system i L2? 60Gb wystarczy? I jakie polecacie dyski w cenie do 500zł.
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 11, 2011, 10:56:48 am »
Zależy jaki system. Samo l2 dużo nie waży, może z 15 GB max wyjdzie. Jeśli chodzi o system jak 7 to przynajmniej 20 GB. I zostawić Tak z 5-10GB na pamięć wirtualną i można grać. Czyli te 60-70GB powinno styknąć, jednak Acid Ci to lepiej wyjaśni :P Ja aż taki informatyk nie jestem

Prawda jest taka, że póki NcSoft nie zmieni silnika L2 - Doczyty będą zawsze i wszędzie :P.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 10:58:59 am wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • ******
  • Wiadomości: 1771

  • Pochwał: 4

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2011, 11:29:35 am »
moze nie plyna ale jest szybszy doczyt , mam ssd ocz vertexa na ktorym stoi winda i lineage i wczytywanie gry jest sporo szybsze - przy tp nawet jak sie portuje ostatni z party to przewaznie pierwszy nie mam blackscreena - niestety nie pomaga to w 100% na wszystkie freezy ale teraz gra mi sie duzo lepiej
tu masz filmik z porownaiem hdd vs ssd w lineage
http://www.youtube.com/watch?v=qBSqQEPNoD8

Różnica jest olbrzymia teraz wiem, że jak ktoś ma parę tysięcy na zbyciu i chce wyciągać więcej z gry to powinien mieć dyski oparte o pamięć FLASH.
RPG CLUB x3 Empire
HellSingus "Pieczątka Diabła" - Destroyer wanna be - Motivated & Nolife 1week mode ON


Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 11, 2011, 11:51:05 am »
Zależy jaki system. Samo l2 dużo nie waży, może z 15 GB max wyjdzie. Jeśli chodzi o system jak 7 to przynajmniej 20 GB. I zostawić Tak z 5-10GB na pamięć wirtualną i można grać. Czyli te 60-70GB powinno styknąć, jednak Acid Ci to lepiej wyjaśni :P Ja aż taki informatyk nie jestem

Prawda jest taka, że póki NcSoft nie zmieni silnika L2 - Doczyty będą zawsze i wszędzie :P.

Ja mam 42 gb na 120 gb zajęte w obecnej chwili. System + programy + l2 (a jeszcze sporo muszę doinstalować). Z tego co zauważył fatal na swoim SSD, im bardziej go "zapchasz" grami etc tym jego wydajność spada. Możesz wziąć 60 na styk, ja bym raczej zastanawiał się minimum nad 90 gb.
Pamięć wirtualną nie zostawiamy na flashu, tylko przenosimy na zwykłego hdd, tak samo jak środowiskowe TEMP i TMP.

moze nie plyna ale jest szybszy doczyt , mam ssd ocz vertexa na ktorym stoi winda i lineage i wczytywanie gry jest sporo szybsze - przy tp nawet jak sie portuje ostatni z party to przewaznie pierwszy nie mam blackscreena - niestety nie pomaga to w 100% na wszystkie freezy ale teraz gra mi sie duzo lepiej
tu masz filmik z porownaiem hdd vs ssd w lineage
http://www.youtube.com/watch?v=qBSqQEPNoD8

Różnica jest olbrzymia teraz wiem, że jak ktoś ma parę tysięcy na zbyciu i chce wyciągać więcej z gry to powinien mieć dyski oparte o pamięć FLASH.

Nie mówimy o dyskach za parę tysięcy tylko o dyskach za kilka stów. I jak już było poruszane w niejednym temacie o kompach pod l2. Jeśli ktoś chce składać kompa tylko pod l2 może pociąć po kosztach na grafie chociażby i dorzucić do SSD.


  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 11, 2011, 02:13:28 pm »
Ok, a jaka pojemność dysku będzie wystarczająca na system i L2? 60Gb wystarczy? I jakie polecacie dyski w cenie do 500zł.

http://allegro.pl/ocz-solid-3-ssd-2-5-60gb-550-mb-s-450-mb-s-i1641975576.html
http://allegro.pl/ocz-agility-3-60gb-sata-3-525-475mb-s-sklep-fv-wwa-i1660948510.html

Co do siege to fps będziesz miał tyle ile miałeś wcześniej, ino nie będzie szarpało obrazu ;>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 02:16:38 pm wysłana przez Fatality »


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 11, 2011, 02:18:24 pm »
Potwierdzam, co koledzy wyżej napisali. Jestem posiadaczem OCZ Vertex2 128GB. W chwili obecnej mam 42 GB wolnego, z 2ma klientami L2 i wszystkim co potrzebuję. Katalog Moje dokumenty mam na D: - zwykłem 500ce. Mam 8GB RAM i mam ustawioną pamięć wirtualną na HDD,. a nie SSD.
(...) po odpowiednim ustawieniu (...)
Co miałeś na myśli? Może mój może być jeszcze szybszy? :D

No i jeszcze bym dorzucił jedno - cisza :D. Po zainstalowaniu RAMu i SSD system przestał jeździć po dysku jak głupi :D

Co do pojemności dysku.
40ka absolutnie odpada (chyba, ze 2 i w RAIDzie :P).
60ka - jeśli na C będziesz miał _wyłącznie_ system i L2. A wszystkie pozostałe programy i dane na :D
90ka - optymalne minimum
120ka - w zupełności wystarczająca i na system i na L2 i na większość programów. Dane oczywiście na D:
wszystko co powyżej to już dla tych co na prawdę nie mają co zrobić z kasą :) Albo potrzebują (ale na prawdę potrzebują) do pracy.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 11, 2011, 02:44:07 pm »
Przede wszystkim przełączenie w tryb AHCI, zamiast IDE, na którym działa zwykły HDD.

Mi po przełączeniu na AHCI benchmark pokazał średni zapis 450~, zamiast 330 kiedy to dopiero co postawiłem system na SSD.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 02:46:31 pm wysłana przez Acid »


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 11, 2011, 02:47:21 pm »
jak kupowac to tylko OCZ i tylko z serii Vertex 2  i najlepiej miec jakiec kombo typu ssd 60gb ma system i gry i storage np 1TB na normalnym SATA (ja mam 60gb ssd i 1TB Sata i styka spokojnie)
poza tym trzeba pamietac zeby przeformatowac dysk specjalnie jezeli sie chce grac na XP (sposoby do wygoglowania) i dostosowac odpowiednio system (tez wszystko do wygooglania), najlepeij tez smiga wszystko na AHCI wiec i tak bedziesz stawiac od nowa system na tym
retired


Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 11, 2011, 02:55:03 pm »
Zmiana trybu z IDE na AHCI z zainstalowanym Win7 na SSD wiąże się z modyfikacją 2 wpisów w rejestrze.

jak kupowac to tylko OCZ i tylko z serii Vertex 2

OCZ Solid 3 jest tylko 100 zł droższy od Vertexa 2 (120 gb), więc jeśli posiadasz SATA3 nie kupowałbym dysku pod SATA2.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2011, 03:01:13 pm wysłana przez Acid »


  • ******
  • Wiadomości: 1100

  • Pochwał: 5

  • a.k.a. Darth
Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 11, 2011, 02:56:27 pm »
win7 ssie w lineage, wole XP - po roku testow wrocilem do XP nawet kosztem tego ze nie wykorzystuje 12GB ramu jakie mam w kompie :(
retired


Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 11, 2011, 03:02:16 pm »
No raczej nie. :)


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwiec 12, 2011, 06:38:54 am »
Zmiana trybu z IDE na AHCI z zainstalowanym Win7 na SSD wiąże się z modyfikacją 2 wpisów w rejestrze.
Myślałem, ze zmiana trybu to BIOS, a nie rejestr.
Coś spróbuję poszukać :)

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwiec 12, 2011, 08:17:51 am »
Oczywiście masz rację, przy zainstalowanym Win7 w trybie IDE po przełączeniu na AHCI system bedzie wyrzucał BSODy... niżej sposób jak temu zapobiec by bez reinstalki Windy korzystać z AHCI.

Cytuj
Włączamy AHCI
Advanced Host Controller Interface (zaawansowany interfejs kontrolera hosta) to funkcja, która pozwala na użycie zaawansowanych metod konfiguracji urządzeń magazynujących dane i ich komunikacji z pamięcią systemową za pomocą kontrolera Serial ATA. Choć AHCI nie obejmuje standardu Serial ATA II, to obsługuje zaawansowane możliwości, takie jak „Hot plugging”, czyli podłączanie peryferiów w czasie gdy zasilanie komputera jest włączone oraz Native Command Queuing (NCQ).

NCQ jest systemem optymalizacji odczytu i zapisu danych na dyskach twardych. Wspierają go również nowoczesne urządzenia SSD. We „flaszkach” będzie bardzo przydatny, gdy komórki pamięci trzeba będzie adresować w maleńkich blokach (od 2 do 4 kB) oraz w czasie usuwania (lub nadpisywania) istniejących danych, gdyż w większości przypadków wykonywane jest to w blokach od 256 do 512 kB. NCQ może ułatwić też nośnikowi SSD zarządzanie "zużytymi" komórkami.

W BIOS-ie (przed uruchomieniem systemu) należy wejść do zakładki, która przez wielu producentów nazywana jest „Integrated Peripherals” (czyli zintegrowane urządzenia peryferyjne) i zmienić tryb SATA/IDE z IDE na AHCI.



Po zapisaniu tych ustawień i uruchomieniu systemu powinniśmy zobaczyć komunikat informujący, że Windows zainstalował nowe sterowniki dla urządzenia. Po tym komunikacie wskazane jest również ponowne uruchomienie systemu.

Uwaga!
W przypadku gdy po włączeniu funkcji AHCI w czasie startu systemu otrzymujemy komunikat o błędzie (pokazuje się nam „Blue Screen” - niebieski ekran) zalecamy wyłączenie tej opcji, a następnie uruchomienie systemu Windows i wykonanie następujących czynności:

Wykonujemy to w następujący sposób:
a) Klikamy Start i w polu wyszukiwania wpisujemy „regedit”.



b) Następnie szukamy kolejno następujących wpisów (rozwijając „drzewo”):

HKEY_LOCAL_MACHINE
System
CurrentControlset
Services
Msahci

W tym miejscu, w prawej części okna wyświetla nam się kilka parametrów.
Klikamy prawym przyciskiem myszy na wpis o nazwie „Start”, wybieramy „Modyfikuj” i zmieniamy widniejącą wartość na „0” (cyfra zero).



c) Następnie szukamy kolejno następujących wpisów (rozwijając „drzewo”):

HKEY_LOCAL_MACHINE
System
CurrentControlset
Services
IastorV
W tym miejscu, w prawej części okna wyświetla nam się kilka parametrów.
Klikamy prawym przyciskiem myszy na wpis o nazwie „Start”, wybieramy „Modyfikuj” i zmieniamy widniejącą wartość na „0” (cyfra zero).



Po wykonaniu tych kroków restartujemy nasz system, po czym znów uruchamiamy BIOS i tam ponownie włączamy funkcję AHCI. Kolejne włączenie Windows'a nie powinno powodować już błędu.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 12, 2011, 04:32:26 pm »
hehehdzięki Acid, też znalazłem tą stronę z tą poradą i już mam AHCI :) Musiałem grzebać w rejestrze, ale na razie działa. Zobaczymy jak długo.
A mam pytanie do użyszkodników SSD. Czy to tylko ja mam ten problem.
Mam odpalony sklepik. Stoi sobie, powiedzmy 9-10 godzin jak jestem w pracy. Wracam i chcę pograć. Sklepik działa bez zarzutu, ale jak chcę się przelogować na inna postać, to przejście do ekranu zmiany postaci trwa wieki i w 99% przypadkach kończy się disconnect'em. Z reguły muszę wchodzić w menadżera procesów i ubić L2. Dlatego od jakiegoś czasu od razu to robię :). Nadmienię, ze granie 8-10 godzin na jednej postaci i zmiana nie przynosi takich problemów. Tylko jak L2 jest pseudoaktywny (sklepik) przez dłuży czas.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 316

  • Pochwał: 1

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwiec 13, 2011, 05:25:41 pm »
A macie jakieś porady jak przyspieszyć działanie L2 bez dokupowania dodatkowych rzeczy? Ofc coś oprócz alt+p :P
Lancer:
Specnaz team
Naver - Aeore Healer 85+


Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 13, 2011, 05:38:03 pm »
Nie ma za bardzo innej opcji. :) L2 na obecnym silniku graficznym nie ma szans dobrze działać na siege. Jedyną opcją tak jak wyżej pisaliśmy jest zmniejszyć do minimum doczyty (niestety w tej grze wszystko doczytuje się z twardziela). Tutaj 2 opcje. SSD albo połączenie HDD w RAID0, i tutaj kolejne pytanie... czy testował ktoś L2 na HDD w RAIDzie?