Witaj
Gość

Wątek: Komputer do Lineage 2  (Przeczytany 7997 razy)

  • Wiadomości: 285

  • Pochwał: 0

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 13, 2011, 11:07:19 pm »
Z tego co wyczytałem gdzieś ostatnio, spięcie dysków w Raid znacznie zwiększa czas dostępu do plików, więc zapewne działa dużo słabiej niż ssd.


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 13, 2011, 11:59:38 pm »
(...) czy testował ktoś L2 na HDD w RAIDzie?
No z tego co zdążyłem się zorientować z wypowiedzi to wielu tutaj jedzie na RAIDzie, więc podejżewam że i L2 też maja na rtym. Pytnie czy zechca się odezwać :)

Pozdrawiam
PS a mi się marzy RAID 0 na SSD :D:D
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwiec 14, 2011, 09:50:40 am »
A macie jakieś porady jak przyspieszyć działanie L2 bez dokupowania dodatkowych rzeczy? Ofc coś oprócz alt+p :P
Jedynie dobre ustawienie kamery jeszcze, nie odsunięta na maksa w cały tłum ludzi tylko tak w miarę na Twój zasięg. Na starym kompie tak robiłem, pomagało sporo.

We ride together, we die together.


  • Wiadomości: 39

  • Pochwał: 0

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwiec 14, 2011, 06:04:10 pm »
Z tego co wyczytałem gdzieś ostatnio, spięcie dysków w Raid znacznie zwiększa czas dostępu do plików, więc zapewne działa dużo słabiej niż ssd.

Błąd!:)

Raid 0 zwiększa w teori jak i w praktyce wydajność dysków (np 2 spięte ze soba) o jakies 20-30%, co za tym idzie szybkość odczytu i zapisu też się zwiększa.

Raid 1 i Raid 5 to już inna bajka.

Ale i tak dysk SSD jest lepsiejszy od 2xsata 2 spiete w raid 0.

Testowane pod l2 i raid 0 i dysk SSD

SSD rulezzzz:)

l2 eu Core player...


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwiec 15, 2011, 12:16:34 am »
Dysk SSD bije na głowę tradycyjne dyski chociażby jednym parametrem - czas dostępu. W dyskach SSD praktycznie nie istnieje, znaczy dostęp jest natychmiastowy. A "fizyczne" dyski HDD zawsze będą miały jakieś opóźnienia, bo głowica musi fizycznie dojść do miejsca w którym znajduje się na talerzu dany plik. A jeszcze musi się naskakać jak plik jest mocno pofragmentowany.
I tego mankamentu nie wyeliminują nawet szybkoobrotowe dyski (10k rpm) czy to SCSII czy Raptory Western Digitala.

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #30 dnia: Czerwiec 15, 2011, 10:54:15 am »
a ja mam pytanie co do przeżywalności tych dysków:

Generalnei słyszałem, że wszelka pamięc flash traci swoją przezywalność proporcjonalnie do ilości kasowanych i ponownie nagrywanych danych, ale nie wiem zupełnie, czy to samo się dzieje z tymi dyskami. Pytam bardziej z ciekawości, bo i tak planuję zakup w niedługim czasie takowego gdzieś koło 60GB prawdopodobnie.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Komputer do Lineage 2
« Odpowiedź #31 dnia: Czerwiec 15, 2011, 11:55:13 am »
Traci, każdą komórkę można zapisać określoną ilość razy. W przypadku dysków ssd prawdopodobnie nigdy nie dojdziesz do limitu(kilkadziesiąt lat żywotności dla normalnego użytkownika 50+ z tego co pamiętam, jednak w internecie znajdziesz dużo mitów na ten temat, więc nie sugeruj się pierwszym lepszym opisem), prędzej kupisz nowy dysk.

We ride together, we die together.