Witaj
Gość

Wątek: Latanie - Informacje  (Przeczytany 6536 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Latanie - Informacje
« dnia: Czerwiec 28, 2009, 04:14:46 pm »
Latanie



Opiszę teraz chyba jedną z rzeczy która mnie przyciąga do tej gry. Opisze latanie, napiszę jak się lata i ogólne informacje o tym. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi będziecie wiedzieć nieco więcej o tej wspaniałej funkcji. No to zaczynamy…

Kontrola Lotu

Na początku jak o tym myślałem, to wydawało mi się, że to będzie troszkę trudniejsze ale to jest naprawdę łatwe. Otóż jeśli chcemy aktywować skrzydła to na klawiaturze klikamy klawisz Page Up (jest nad strzałkami) i już po 3 sekundach możemy wzbić się w powietrze. Oczywiście, to tylko wzbicie się ale to już jakieś początki. Jeśli chcemy lecieć w górę to klikamy R (Rise) a jeśli w dół to F (Fall) . No to teraz kiedy lecimy np. w górę, to oczywiście chcemy do przodu polatać co? To naciskamy W, do tyłu S w prawo D a w lewo A (czyli WSAD) ewentualnie myszką możemy się posługiwać, wystarczy mieć wciśnięty PPM (Prawy przycisk myszy). Właśnie w tedy nasza postać leci tam gdzie kamera wskaże. Jednak kiedy potrzeba zakończyć latanie, klikamy klawisz Page Down (także nad strzałkami) i już chowają Nam się skrzydła. Możemy używać także spacji, która służy do szybowania. Co to jest szybowanie zapytacie? Otóż, jeśli postać zeskoczy z dużej wysokości (co liczy się ze śmiercią) możemy wcisnąć spację i w tedy szybujemy. Szybowanie polega na tym, że lot zmierza ku ziemi a kierować postacią możemy tylko na boki. Jeszcze dużą zaletą tego trybiku jest to, że wolniej zużywamy czas lotu oraz różni się to jeszcze tym, że szybować możemy na całym świecie.

Jednak podczas lotu trzeba pamiętać, że nie mamy zbyt dużo czasu na to bo 1 minutę. Już z rozpoczęciem funkcji lotu, zielony pasek który otocza ikonę zaczyna się po woli zmniejszać aż się lot zakończy. Twórcy tego systemu dobrze pomyśleli, ponieważ jak zostało Nam tylko 15 sekund lotu pokazuje się Nam ikonka z czerwonym odcieniem i dostajemy komunikat sugerujący, znalezienie miejsca lądowania. Jeśli to zignorujemy to hmm… mamy prze-_-'ne, ponieważ postać spada w dół. Ikona znajduje się po lewej stronie interfac’u. A dla osób które mają gdzieś tą ikonkę jest też pasek nad postacią który ma to samo znaczenie co ikona. Ale niestety, mamy pewnie ograniczenie jeśli chodzi o latanie. Mianowicie, nie wszędzie się da latać. Jeśli chcemy wiedzieć gdzie możemy, to patrzymy na właśnie ta ikonkę która informuje Nas ile możemy latać. Jeśli ni ma niej skrzydeł, to oznacza to, że latanie jest zabronione a jak są to oczywiście możemy polatać.

Mam dla Was jeszcze jedno ostrzeżenie, chodzi mi tutaj o mgłę która czasem pojawia się w grze. Chodzi o to, że w nią nie wlecimy ponieważ jest Ona wyłączona z ruchu powietrznego. Podam jeszcze małe info na temat wysokości z jakiej się spada i co to powoduje. Otóż, jak spadniemy z 10 metrów i mniej to nic, jak więcej niż 10 m to odpowiednio zabierze nam daną ilość HP a jeśli wysokość przekracza 50 metrów postać umiera (nie ważne jaki lvl i ile hp). Jeśli już znajdziemy się na ziemi a chcemy ponownie wzbić się w powietrze, należy odczekać 10 sekund. Każdy oczywiście ma ochotę polatać dłużej, możliwości jest parę np. questy, itemy i mikstury które potrafią nawet dwukrotnie wydłużyć lot! Quest na wydłużenie lotu możemy zrobić na 25 lvl w tych miejscach

  • Elyos – Eltnen
  • Asmodian – Morheim

A po zakończeniu questa, naszej postaci czas lotu wydłuży się o 33%.
Jak pisałem itemami także możemy przyśpieszyć lot i wydłużyć. Zamieszczę tutaj tabelę przedstawiającą itemy, stworzoną przez aiononline.com.pl autorem jest robertinho:

Cytuj
Przedmiot:   Czas:         Moc:
Armor (Zbroja)   25 sekund   10%
Armor (Spodnie)   18 sekund   8%
Naszyjnik (Neckle)   20 sekund   -
Kolczyki (Earrings)   18 sekund   -
Pierścień (Ring)   12 sekund   -
Pas (Belt)   10 sekund   -
Akcesoria do włosów   -   10%

Jak widać czas lotu może zostać wydłużony aż o 103 sekundy! Dzięki czemu nasze PvP w powietrzu wydłużyć się może nawet dwukrotnie. A sama moc aż o 28%, także latanie jest tutaj dobrze zrobione. To nie jest takie łatwe ponieważ wszystkie armory które dają jakieś bonusy trzeba złożyć najczęściej samemu, ale wszystko da się zrobić.

Dobra zostały mi do opisania tylko artefakty. Otóż jak osiągniemy 29 poziom to możemy wykonać jednego questa. Jak już go wykonamy, to będziemy mogli nosić specjalny artefakty które wydłużają czas lotu postaci. No i nie dość, że nasza prędkość zostanie wydłużona na stałe to jeszcze wygląd się skrzydeł na lepsze (według mnie). Do dyspozycji mamy dwa artefakty: Flight feather of Darkness którego koszt wynosi 968k i Flight feather of Abyss ktrego koszt wynosi 12,1kk. Pierwszy z nich wydłuża ogólny czas trwania lotu o 30 sekund, a drugi zaś o 60 sekund.

Wygląd pierwotny:

   

Feather of Darkness:

   

Feather of Abyss:

   

P.S: Tutaj duży ładny sreen pokazujący latanie:

http://i692.photobucket.com/albums/vv284/alistaly/aion05.jpg?t=1246198446
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2009, 10:35:54 pm wysłana przez Sebal »
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬