Witaj
Gość

Wątek: Granie w l2  (Przeczytany 12962 razy)

  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 05, 2008, 05:37:05 pm »
Tak mati... Urzekles mnie tym:P Nie mam psa=nie mam kota, wiec nie wszystko stracone:p
AyGo


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 05, 2008, 11:00:27 pm »
TO specjalnie dla ciebie

100zl wole przeznaczyc na prezent dla dziewczyny = inwestowanie w dziewczynę = studnia bez dna = kupisz psa i kota = zbankrutujesz = rzuci cię dziewczyna = ucieknie ci pies = zdechnie ci kot = będziesz miał depresje = sie powiesisz

Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 05, 2008, 11:22:10 pm »
Ok, przeleciałem pobieżnie ten temat i widze, ze wiekszosc osób uważa że donate jest złe, 90% jak nie 98% wypowiadających sie tutaj gra na privatach. Mam takie pytanie. Jak myślicie z czyich pieniedzy utrzymują sie serwery na ktorych gracie? Podejrzewam, ze w 90% przypadków kasa z donate w czesci idzie na utrzymanie serwera, wiec Ci zli donatorzy dają wam mozliwosc grania w L2 za free. Oczywiscie uwazam, ze nie za dobrze to wplywa na rozne sytuacje podczas gry, ale jesli nie chcemy placic za retaila, to uwazam ze nie ma co narzekac na donate. Jak sie nie ma co sie lubi, to sie lubi co sie ma.

@Przywoluje do porządku offtopicujących, a juz najbardziej Shamana :)


  • *******
  • Wiadomości: 1358

  • Pochwał: 12

Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:26:25 am »
W sumie tak czy tak można płacić. Na oficjalnym za gre. a na privie jako donate :]


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:44:51 am »
Ale bez przesady, co mi po tym, że dam Adminowi w łapę 500-600 złotych i będę miał god mode w grze :|
To jest przesada, my tutaj mówimy w jakiej formie donate jest zły, a nie czy w ogóle jest zły.


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 06, 2008, 01:03:56 am »
Donate w kazdej formie jest zły, ale bez niego wiekszosc privow by nie istniala. Taka prawda.


  • Wiadomości: 965

  • Pochwał: 1

  • HE fan ;)
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 06, 2008, 01:19:09 am »
Podobnie z podatkami :D
Abyss x3 :

Matiks - BH

Offline


  • *******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 15

  • Nothing is forgotten, Nothing is forgiven!
    • Ulubiona strona L2
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 06, 2008, 02:23:56 am »
Podobnie z podatkami :D

kazdy jest platnikiem podatkow..... chociazby vat :) nie wazne czy pracujesz czy nie ;) i tak go placisz....
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 04:21:48 pm wysłana przez Shaman »


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 06, 2008, 11:43:41 am »
zgadzam sie z serdelem. Gdyby nie donaterzy wiekszosc z nas (ja na 100%) nigdy by nie grała w L2. Nie można ich potępiac. Choc z drugiej strony denerwujace sa wymysly niektorych devow na prv. Donater zabija CALE, IDEALNIE ZGRANE party niedonaterów. Weźmy np. L2world (jak mi wstyd... grałem tam z rok temu przez pół roku) wprowadzenie B+20 to był początek. Jeszcze wbrew pozorom nie wprowadzał takiej destabilizacji. Później pojawiły się: A+15, S+15 a na końcu sami zaczęli wymyślac itemy: cancel ressist underwear, naszyjnik +15% ressist archery, cloaked ancient sety, legendary cloaked set (najnowszy wymysł ^^ z cloakiem dodaje ok. 2000 HP, 2000CP, +3 do wszystkich statów [str, wit itd.]), ring teleportujący (cos jak chant gate, z tym, ze to bylo juz w c4) itp. itd.

apropo dziewczyn i L2 :D
wczoraj sie dowiedzialem, ze jedna z klanowiczek to kobieta. Później sie dowiedzialem, ze inny klanowicz to jej partner w RL. Gdzie sie poznali? rok temu w LoA ^^


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:26:43 pm »
Donate w kazdej formie jest zły, ale bez niego wiekszosc privow by nie istniala. Taka prawda.
Mylisz się drogi serdelku, bo to jest darowizna, mnie ona nie przeszkadza, gdy nie zaczyna mocno ingerować w grę(post Yokera), ale jeżeli ja mogę przyczynić się do tego, żeby serwer stał miesiąc dłużej wzamian za szpanerską czapeczkę to zrozumiem. Lecz gdy do gry wchodzą już nawet recki za kasę prawdziwą robi to destabilizację lekkiej struktury serwera (głównie chodzi tutaj o rynek).


  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:52:13 pm »
Dobrze prawi... Dac mu wódki!!
AyGo


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 06, 2008, 01:47:36 pm »
Więkoszść z was płacze tylko w tym temacie.... mi tam donate nie przeszkadza, a ze gracie na smiesznych serverach gdzie mozna kupic uber l33t sprzet albo inne pierdoły to wasz problem. Ja sam zrobiłem donate kiedys, bo mi sie server spodobal porostu i oto co dostałem



  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 06, 2008, 02:04:56 pm »
Więkoszść z was płacze tylko w tym temacie.... mi tam donate nie przeszkadza, a ze gracie na smiesznych serverach gdzie mozna kupic uber l33t sprzet albo inne pierdoły to wasz problem. Ja sam zrobiłem donate kiedys, bo mi sie server spodobal porostu i oto co dostałem


dlatego w momencie jak sie zrobil za duzy syf to ucieklem z serwera. Jak napisalem wczesniej B +20 jeszcze za wiele nie zmienial. Poza tym łatwo mozna bylo wytradowac takie rzeczy (kilka setow A wystarczylo), wytradowanie A +15 bylo nawet dosyc latwe. Wyzej juz bylo co robic.

aaa... jeszcze jeden ciekawy wymysl :D zapomnialem o nim dyes +5/-3, nie dosc, ze 'troszke' nierowne to jeszcze mozna bylo je zakladac pomimo, ze normalnie nie mozna (np. +5men u HE)


  • Wiadomości: 34

  • Pochwał: 0

Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 06, 2008, 02:13:32 pm »
Ja jakbym zobaczył ze mozna mieć itemy +20,+15 tobym nawet nie myslał o graniu na takim servie, dye tez n/c.
Takie donate moge rozumiec na servie hr gdzie mi to zwisa


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 06, 2008, 04:08:31 pm »
Ale chciałbym zauważyć iż scrolle i recki sprzedawane są na bardzo dużej ilości serwerów za prawdziwą kasę(nie powiem na oko ile, ale bardzo dużo)i to na serwerach low rate.

newmateusz dzięki, ale nieletnim się wódki nie daje, poproszę sok pomarańczowy raz :D.


  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 06, 2008, 05:01:03 pm »
To -_-'iste macie mniemanie o donate jezeli popieracie takie dyesy i itemy... NNNNNNNNNNNN/CCCCCCCCCCC

Serdel: Robisz duzo halasu, ale tresci przekazujesz mało.


Z ta wodka sie tlyko tak mowi Zarean:P przeciez bym Ci nie dal bo by mnie Shaman zbanowal czy na policje wydal;) :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2008, 05:31:34 pm wysłana przez serdel »
AyGo


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 06, 2008, 05:52:49 pm »
Nasza rozmowa zaczyna się wydawać bezsensowna, bo powiedzieliśmy co mieliśmy, a zaczynamy już mówić o serwerach bynajmniej śmiesznych (ehh te privy co mają tyle wspólnego z l2 co WoW czy GW).

P.S.
Wiem, że jest takie powiedzonko ;)


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 06, 2008, 06:16:40 pm »
teraz sie rozpocznie kolejna wojna: prv vs. retail :P
obecnym prv serwerom nie brakuje az tak wiele do tego co powinno byc. Za czasow c1-c3 bylo fatalnie, ale teraz prv oferuja b. wysoki poziom rozrywki.


  • Wiadomości: 45

  • Pochwał: 0

Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 06, 2008, 07:47:31 pm »
no zgodze sie z tym ze prezentuja wysoki poziom. ale czytalem na grono takie stwierdzenie ze dragon network to w ogole lipny serwer wsio na donate i w ogole nic w nim nie ma z l2. co wy na to? widocznie chodzilo o te mana poty


  • *******
  • Wiadomości: 1575

  • Pochwał: 21

Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 06, 2008, 08:08:55 pm »
Nie koniecznie o mana poty. Ale nie zaczynajmy tego tematu bo jest drażliwy.


  • Wiadomości: 708

  • Pochwał: 13

  • Angel of Darkness
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 06, 2008, 09:20:06 pm »
Fajnie dzisiaj sobie patrzyłem co można mieć za donate na Abyssie:
Wsio w porządku(no bo w przeliczeniu na nasze wychodzi ze koło 1 zeta wychodzą najdroższe czapeczki), ale:
- za okolo 0,5 rubla ruskiego idzie dostać 200k adeny(no dobra czasami idzie się pokusić o takie ułatwienie jeżeli nie lubi się początków), ale
Patrzę dalej i widzę: Można botować jeżeli da się im 49 rubli (ale słyszałem, że i bez tego nie pilnują duali) i to wydaje mi się nie fair play, ale skoro tego nikt nie pilnuje to git.

Tiaa i co jeszcze...
Liczą się jedynie serwery c4(dzięki l2paradise i l2x, gdyby nie oni to by było dno, a większość o tym już nie pamięta bądź nie wie), Supreme no i Dex oraz Abyss. Reszta to totalne dno i tyle.


Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 07, 2008, 01:11:29 pm »
Z tym 1 zeta za czapke, to cos ci sie pomylilo - to nie 3 dolce warte sa 1 zloty, tylko odwrotnie :P za czapeczke placisz od 3,99 do 10 USD.
Uwazam, ze system na Abyssie jest jeszcze ok.

Na roznych serwerach sa rozne systemy donacji, czesto przegiete - nastawione na kase i nic wiecej.
I od takich serwerow najlepiej trzymac sie z daleka ;).

Nie korzystam z takich rozwiazan i nie bede korzystal - wiecej radochy sprawia mi zrobienie "biznesu" w L2 niz kupienie Adeny.
Ale, ale - jest jeszcze jeden "aspekt" - znam dobrych graczy, normalnych ludzi, ktorzy majac prace i rodziny - niestety nie zawsze maja wystarczajaco duzo czasu, zeby np. na retku "dorobic" sie tego, czy tamtego i pomagaja sobie zakupem Adeny.

Nie potepiam tego i nie pochwalam - czesciowo (tylko "czesciowo") jestem w stanie to zrozumiec.
Wiem, ze nie jest to rozwiazanie dla mnie - ale rozumiem, ze za wszystkie "przyjemnosci" w zyciu trzeba placic,
wiec jezeli jest to rozsadne (jakby na to nie patrzec) - to prosze bardzo - ani mnie to grzeje, ani ziebi.





  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 07, 2008, 03:34:52 pm »
Hmm no dobrze a co powiecie na kupowanie Adeny na allegro od innych graczy? To nie donate, tylko tez pewna forma tego o czym napisal Koszalek, czyli o ludziach, ktorzy nie maja czasu zarabiac w grze.
AyGo


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 07, 2008, 04:01:33 pm »
Na niemal wszystkich serwerach kupowanie Adeny w inny sposób niż donate jest zabroniony... Ja tego w ogóle nie pochwalam, przez to zdarzają się absolutne n00by (nie newbie) na 61 lvlu w A, 50 w B, 40 w C etc bez żadnego zaangażowania w zdobywanie tego sprzętu... na ratach x5, x1. To zabija przyjemność z gry, gdy ktoś taki pekuje ciebie tylko dlatego, bo miał SuperHiperBombaSzau T grade itemy kupione za adenę na allegro/ebay...

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


Odp: Granie w l2
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 07, 2008, 04:13:27 pm »
Masz racje - ale to jest co innego - troche "inna" odmiana kupujacych - tego tez nie cierpie!
Niestety nie da sie wyeliminowac tego zjawiska.