Witaj
Gość

Wątek: Lineage 2 C5 wydajność  (Przeczytany 3183 razy)

  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Lineage 2 C5 wydajność
« dnia: Kwiecień 19, 2009, 09:57:16 am »
Witam wszystkich. Otóż jest taki problem....Kiedyś na azaracie wydawało mi sie ze było dużo więcej FPS (fraps) chyba powyżej 120 a teraz (po ogromnej przerwie gry w L2)... odpaliłem L2 (serwer azure-celes) system niby czysty a tu dupa blada w mieście od 30 do 60... w terenie 110 max.... strach pomyśleć co będzie na siege... patrząc po obciążeniach procka i karty graficznej to są znikome wartości procek w 50 do 60% karta graficzna od 30 do 40%...

Ja rozumiem że jak zmniejszę detale to powinno być więcej fps a tu żeby było śmieszniej jest TYLE SAMO.... vsync nie uruchomiony... nie ważne jaka wezmę rozdzaiłke czy 1600x1050 czy 1024x768 (windowed mode) nie ma znaczenia fps wachają się +/- 6 fps... Aaaa spada tylko (lub wzrasta) użycie karty graficznej (i tak nie przekracza 50% przy największej rozdzielczości i detalach). Zupełnie jakby karta graficzna dawkowała swoją moc?! (ale będzie zabawnie jak pójdę na siege gidzie od cholery ludu i fps'y też sie nie zmienią albo spadną o jakieś 5)

Komputer
Procek E8400
K. Grafiki 4850 x2 (CF) (i tak nie używane przez L2 2 karta totalnie nic nie robi)
RAM 4GB
Płyta główna GA-EX38-DS4
System na którym póki co odpalam L2 WinXP 32bit SP2

Wszelkie pomysły mile widziane :)

PS oba serwery azarath jak i celes były przecież na C5
PSS jak pomyliłem działy to bardzo przepraszam... myślałem na offtopem ale to dotyczy po części L2 więc...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2009, 10:00:42 am wysłana przez macgywer »


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Lineage 2 C5 wydajność
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2009, 11:08:34 am »
tylko ze na azarath nie gralo tylko osob co na celes :)
rpg x5 [gh85]


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage 2 C5 wydajność
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2009, 11:26:49 am »
tylko ze na azarath nie gralo tylko osob co na celes :)

no w sumie fakt to może mieć wpływ... swoją drogą to tak czy siak nie zmienia fakty że k.grafiki się śmiesznei zachowuje fps utrzymuje w miarę stały przy tak skrajnej zmienności detali.

BTW ciekaw jestem jak na siege będzie się zachowywać mój komputer... Obstawiamy będzie chodził płynnie na full detalach podczas siege? :P

PS a jakie wy macie komputery hmm maszyny że osiągacie piękną stabilność w L2 :P
PSS kiedy najbliższy siege na celes? :P


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage 2 C5 wydajność
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2009, 12:06:46 pm »
Apropo wydajności, to czy jest jakaś możliwość modyfikacji plików (kwestia kolorowych napisów itp.). Próbowałem ale niestety loader sprawdza dokładnie każdy plik:(


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage 2 C5 wydajność
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 19, 2009, 12:23:19 pm »
Apropo wydajności, to czy jest jakaś możliwość modyfikacji plików (kwestia kolorowych napisów itp.). Próbowałem ale niestety loader sprawdza dokładnie każdy plik:(
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,27902.0.html :D


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Lineage 2 C5 wydajność
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 19, 2009, 12:53:47 pm »
Apropo wydajności, to czy jest jakaś możliwość modyfikacji plików (kwestia kolorowych napisów itp.). Próbowałem ale niestety loader sprawdza dokładnie każdy plik:(
Ja miałem podobny problem z nude patchem :P Poradziłem sobie w ten sposób, że najpierw uruchamiałem loader, dawałem mu przejrzeć pliki, dopiero wtedy robiłem wszelkie zmiany i naciskałem 'start'. Niestety, trzeba to robić przy każdym uruchomieniu gry, co wygodne nie jest...

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 25

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage 2 C5 wydajność
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 19, 2009, 01:13:11 pm »
Apropo wydajności, to czy jest jakaś możliwość modyfikacji plików (kwestia kolorowych napisów itp.). Próbowałem ale niestety loader sprawdza dokładnie każdy plik:(
Ja miałem podobny problem z nude patchem :P Poradziłem sobie w ten sposób, że najpierw uruchamiałem loader, dawałem mu przejrzeć pliki, dopiero wtedy robiłem wszelkie zmiany i naciskałem 'start'. Niestety, trzeba to robić przy każdym uruchomieniu gry, co wygodne nie jest...

można robić kopiuj nałóż zaraz sprawdzę... czy tak się da :D wreszcie zoom by mi nie przeszkadzał :P

Powiem tak sposób nie działa... :P spróbowałem zrobić tak z plikami na kolory itp to powiedział na samym okienku ładowania że klient jest nie C5 albo coś tam i proszę spatchować. Będę kombinował dalej...

PS po cholerę takie zabezpieczenia jak i tak boty są oraz dualboxy.... to co widziałem dziś na rynku co krasie odpierniczają ładując sobie mane... to jest coś pięknego....
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2009, 02:47:39 pm wysłana przez macgywer »


  • Wiadomości: 113

  • Pochwał: -1

Odp: Lineage 2 C5 wydajność
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 21, 2009, 07:30:46 pm »
ja mam GTX 260 core 216 , e8400 , asus p-5q pro , 2gb geil 1066

i nie ma mowy o przycince, siege nie siege all good (oczwysicie juz bez shadows) na koxie z shadows na luzie.

w ogóle nie ma gry ktora mi przytnie xD GTA 4 odpalam jak tylko moge i chodzi elegancko


  • Wiadomości: 390

  • Pochwał: 0

Odp: Lineage 2 C5 wydajność
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 21, 2009, 08:58:37 pm »
PS po cholerę takie zabezpieczenia jak i tak boty są oraz dualboxy.... to co widziałem dziś na rynku co krasie odpierniczają ładując sobie mane... to jest coś pięknego....

Zdziwił byś się. 70% jak nie więcej to recharger jest wynajęty przez krasia lub jego znajomy. Duala na prawde trudno odpalić (nie twierdze że się nie da) ale nawet z podwójnym kompem jest ryzyko bo GMowie są bardzo wrażliwi na tym punkcie  :)
o czym ty znowu pieprzysz? nie gram na wrath i gral nie bede...jak umiesz czytac to bys wyczytal, ze przenosimy sie na nowego dexbounda /rpg club. jakich nas rushowaliscie? o ile sie nie myle to od miesiaca nie jestem w ph, a dh na epiki nie chodzi. btw. jesli to byly 2 pt to nie mam pytan =]

skoncz juz wreszcie klamac czlowieku, bo jeszcze troche i zaczniesz wlasnej matce wmawiac, ze jestes synem Baracka Obamy i Paris Hilton...
p.s dales mi minusa i mi sie przykro zrobilo raziel :<

Wiemy lol :<