Witaj
Gość

Wątek: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.  (Przeczytany 67160 razy)

  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« dnia: Grudzień 19, 2011, 04:46:08 pm »
Mój pierwszy post, więc witam wszyskich  :D Dopiero zaczynam moją przygodę z Lineage II na serwerach innovy i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to ilość klas jaką to mmo oferuje !! Zawsze miałem z wyborem problem :P Ale przejćmy do rzeczy...

Szukam idealnej klasy dla mnie (pewnie jak każdy :( )
Czytałem już parę poradników na temach klas które mogłyby mi przypaść do gustu ale w żadnym nie widziałem interesujących mnie szczegółów, szukam postaci która:
* jest dystansowa (można podać postacie ktore takie nie są jeśli spełniają resztę warunków)
*skierowana jest głównie na mass pvp (różne jego odmiany) 1vs1 mnie nie interesuje
*musi być "chciana" w party

Dużo tego nie ma:) prosze o propozycję i kilka słow na temat tych klas oraz coś o popularności tej klasy na serwerach.

Z góry dziękuję za porady.

/Tirius
Pozwoliłem zacząć wraz z tym postem nowy, przyklejony wątek.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2012, 12:16:01 am wysłana przez Kamal »


  • Wiadomości: 521

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 19, 2011, 06:09:28 pm »
Prawdę mówiąc, ciężko dopasować postać którą możesz zagrać. Ale osobiście widzę trzy opcje:

a) enchanter -> z nastawieniem na OLa/WCka. Party raczej się bez Ciebie nie ruszy, OL na Mass jak znalazł (szczególnie na siege, TW etc.). Ale pobić to tym za dużo nie pobijesz (przynajmniej do 85). No i spełniasz się jako buffer/healer a nie jako DD.
b) healer -> Bishop/EE/SE. Pt bez Ciebie nie istnieje, któregokolwiek byś nie zrobił. Bishop jako main healer niezbędny w każdym lepszym PT, manodajke (SE/EE) szczególnie doceni PT nuków + ew fighterów jako recharge dla Bishopa.
c) nuk -> Sorc/Necro/SPS/SH. Jednak tutaj polega problem na "chceniu w pt". Chyba, że nastawiasz się na grę w CP, a tak to na mniejszych gankach/pt expiące stricte nukowe party nie spotykane raczej.


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 19, 2011, 11:00:22 pm »
http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,18187.0.html  - Kim grać? Dylematy.

http://forum.lineage2.com.pl/index.php/topic,14167.0.html  - Wybór postaci - prezentacja

Tank jest chciany w party dobry na mass pvp no ale nie jest dystansowy  :D w sumie Draghar Ci ładnie opisał ...
"Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika"


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 20, 2011, 01:52:32 pm »
Łucznik wydaje mi się dla ciebie idealnym wyborem . Dystansowy jak najbardziej na mass pvp niezastąpiony i do pt jest chciany .
Łucznik jest przyjemny w prowadzeniu gorzej jak ktoś do ciebie podbije blisko ale od tego masz w pt tanka . Pozdrawiam i życzę miłych początków w naszym ukochanym mmo  :P


  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2011, 02:51:50 pm »
Witam, podepnę się pod temat. Który tank jest teraz najbardziej opłacalny wg Was? Dzięki za wszelkie odpowiedzi :)


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2011, 03:52:05 pm »
IMO Pal i TK


  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 25, 2011, 10:30:16 pm »
Witam,

Jako że również ja mam dylemat jaka klasa zacząc grac,podepne sie pod ten wątek.

Gralem w l2 kilka lat temu,jeszcze za czasow c4 ... no moze jeszcze krotka przygoda z IL.Glownie lucznicy/magowie.Widze ze bardzo wiele sie zmienilo od tej pory,czytajac rozne watki mam wrazenie ze jest to juz calkiem inna gra :).Obecnie planuje zaczac znow grac i tu mam taki dylemat jezeli chodzi o postaci ktore rozijac.Za czasow kiedy ja gralem, oprocz glownej postaci mialem tez krasnale(craftera/spoilera) ktore zarabialy na moje glowne postacie.

Jak to wyglada w Goddess of Destruction?.Czy warto zaczac gre od stworzenia jakiegos krasnala? Czy to teraz nie ma sensu ... w wielu watkach czytalem rozne opinie,ale nic konkretnego.

pozdrawiam


  • *******
  • Wiadomości: 1866

  • Pochwał: 18

  • <3
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:04:22 pm »
Ostatnio mam rozkminę (przez Polopiryna też ;x) czym ee różni się od se, ale w godzie. Mógłby ktoś opisać to prosto.
Sebal- Life ...

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

SHUT UP AND ENJOY THE MUSIC

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 26, 2011, 12:10:48 pm »
Oj tam oj, od razu moja wina.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 26, 2011, 02:10:55 pm »
Witam,

Jako że również ja mam dylemat jaka klasa zacząc grac,podepne sie pod ten wątek.

Gralem w l2 kilka lat temu,jeszcze za czasow c4 ... no moze jeszcze krotka przygoda z IL.Glownie lucznicy/magowie.Widze ze bardzo wiele sie zmienilo od tej pory,czytajac rozne watki mam wrazenie ze jest to juz calkiem inna gra :).Obecnie planuje zaczac znow grac i tu mam taki dylemat jezeli chodzi o postaci ktore rozijac.Za czasow kiedy ja gralem, oprocz glownej postaci mialem tez krasnale(craftera/spoilera) ktore zarabialy na moje glowne postacie.

Jak to wyglada w Goddess of Destruction?.Czy warto zaczac gre od stworzenia jakiegos krasnala? Czy to teraz nie ma sensu ... w wielu watkach czytalem rozne opinie,ale nic konkretnego.

pozdrawiam

Zarobek zaczyna się dopiero od szotów B i A. Spoil trzaska kasę na SoP i tyle.


  • Wiadomości: 13

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2011, 04:22:25 pm »
Witam,

Jako że również ja mam dylemat jaka klasa zacząc grac,podepne sie pod ten wątek.

Gralem w l2 kilka lat temu,jeszcze za czasow c4 ... no moze jeszcze krotka przygoda z IL.Glownie lucznicy/magowie.Widze ze bardzo wiele sie zmienilo od tej pory,czytajac rozne watki mam wrazenie ze jest to juz calkiem inna gra :).Obecnie planuje zaczac znow grac i tu mam taki dylemat jezeli chodzi o postaci ktore rozijac.Za czasow kiedy ja gralem, oprocz glownej postaci mialem tez krasnale(craftera/spoilera) ktore zarabialy na moje glowne postacie.

Jak to wyglada w Goddess of Destruction?.Czy warto zaczac gre od stworzenia jakiegos krasnala? Czy to teraz nie ma sensu ... w wielu watkach czytalem rozne opinie,ale nic konkretnego.

pozdrawiam
Od początku gry, aż do S grade dostajesz top grade zbroje i bronie na konkretnym lvlu (http://truly-free.lineage2.com/path). Także nie musisz tracić kasy na wyposażenie. Z mobów leci znacznie więcej kasy niż kiedyś i można wyciągnąć jakąś tam kase z samego grindu. Nie wiem jak będzie z kupnem sprzętu na high lvl bo jeszcze do tego nie doszedłem. Jednak myślę, że jak znajdziesz jakiś dobry zgrany klan/cp to nie będzie problemu ze złożeniem arma/broni.


"Nie myślałem, że cokolwiek może być lepsze, niż seks... dopóki nie zacząłem grać na gitarze."    Slash


  • Wiadomości: 59

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2011, 05:25:52 pm »
Ostatnio mam rozkminę (przez Polopiryna też ;x) czym ee różni się od se, ale w godzie. Mógłby ktoś opisać to prosto.
racialami i statami ale ewentualnie i tak wybrałbym SE bo ma stigme i kilka buffów, które możnaby przemycić na czwartą profkę.
Witam,

Jako że również ja mam dylemat jaka klasa zacząc grac,podepne sie pod ten wątek.

Gralem w l2 kilka lat temu,jeszcze za czasow c4 ... no moze jeszcze krotka przygoda z IL.Glownie lucznicy/magowie.Widze ze bardzo wiele sie zmienilo od tej pory,czytajac rozne watki mam wrazenie ze jest to juz calkiem inna gra :).Obecnie planuje zaczac znow grac i tu mam taki dylemat jezeli chodzi o postaci ktore rozijac.Za czasow kiedy ja gralem, oprocz glownej postaci mialem tez krasnale(craftera/spoilera) ktore zarabialy na moje glowne postacie.

Jak to wyglada w Goddess of Destruction?.Czy warto zaczac gre od stworzenia jakiegos krasnala? Czy to teraz nie ma sensu ... w wielu watkach czytalem rozne opinie,ale nic konkretnego.

pozdrawiam
Od początku gry, aż do S grade dostajesz top grade zbroje i bronie na konkretnym lvlu (http://truly-free.lineage2.com/path). Także nie musisz tracić kasy na wyposażenie.
95% graczy zaczynających gra na Innovie bo nie ma zamiaru męczyć się z lagami na sztucznym "europejskim" serverze NCsoftu.
Prawdziwy EU jest na Innovie i tam niestety niema takich udogodnień jak prezenciki lub Mentor system (przeszkodziłby w biznesie)


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2011, 06:33:06 pm »
Jako że to mój pierwszy post to witam się ze wszystkimi . WITAJCIE

Mam zamiar zacząć gre na europejskim serwerze Innovy i tu nasówa się pytanie jaką klasa . Dużo na ten temat czytałem i oglądałem filmiki na youtubie . Postać wybieram pod kątem pvp i mass pvp . Myślałem nad daggerem albo summonerem ale jeśli macie jakieś inne propozycje to chętnie ich wysłucham .

Z góry dzięki za odpowiedz .


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 26, 2011, 07:30:47 pm »
Dagger jest dobry na mass pvp ,wbijasz na plecy magów bijesz i lecisz do następnego :D można się fajnie pobawić (polecam AW) summonerem nie grałem ale z tego co wiem jest dobry na pvp.Jakbym osobiście wybierał postać na pvp/mass pvp to byłby to dagger AW fajna zabawa ogólnie ninja style xD
"Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika"


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 26, 2011, 07:39:40 pm »
w roby to tak, gorzej jeśli trafi sie warrior to już raczej tak fajnie nie będzie, a co dopiero tank .


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 26, 2011, 07:55:46 pm »
Daggerem celujesz w roby a nawet jak na mass pvp deadniesz to zaraz bishop da ci resa

http://www.youtube.com/watch?v=5xBl_i7CO1M  -  masz filmik mass pvp w głównej roli z AW
"Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika"


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 26, 2011, 08:09:57 pm »
A jak daggerzy radzą sobie w god . I czy dmg w takiego warriora czy łuka jest zadowalający


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 29, 2011, 04:13:23 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie . jak sobie radzi wizard na pvp i mass pvp ?? z gory dzięki za odpowiedzi


  • Wiadomości: 61

  • Pochwał: 1

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 29, 2011, 07:20:56 pm »
Generalnie Nukerzy są dobrzy w PVP. Mają szansę z każdą klasą dopóki nie wyłapią Silence, krytyka od łucznika albo backstaba od sztyleciarza. Właśnie na profesje DD należy zwracać szczególną uwagę. Typowy mag ma pokaźny zestaw czarów, większość z nich jest przydatna w PVP. Ogólnie na postaci posługujące się białą bronią najlepiej wrzucać „Slow”(wcześniej można zapodać Cancel), potem Surrender, „nukować” i  kontrolować dystans pomiędzy przeciwnikiem a Tobą. Na magów rzucamy Cancel/Silence , Surrender i dobijamy czarami ofensywnymi. Jeśli chodzi o Mass PVP to lepiej się nie wychylać zbytnio, starać się nie być stargetowanym bo to najczęściej kończy się śmiercią naszej postaci - nukować „z głową” a nie lecieć przed siebie bo za daleko nie przebiegniemy ;) Liczy się gra zespołowa, współpraca. Reasumując, PVP nukerem polega głównie na zadawaniu sporych obrażeń oraz unikaniu bezpośrednich starć z wrogiem. 
"Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika"


  • Wiadomości: 9

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2011, 08:14:41 pm »
to co zacytowałeś jest z 2007 roku a ja się pytam jak jest teraz w Goddess of Destruction


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 29, 2011, 09:53:53 pm »
Niewiele się zmieniło :D Po 4 profce można nieźle pouciekać dzięki teleportom ;).


  • Wiadomości: 175

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 03, 2012, 04:47:01 pm »
Daggerem celujesz w roby a nawet jak na mass pvp deadniesz to zaraz bishop da ci resa

http://www.youtube.com/watch?v=5xBl_i7CO1M  -  masz filmik mass pvp w głównej roli z AW

I jak na porzadnego AW przystało,stuny łyka jak bocian żaby :D
server:Core
class: Doombringer
nick: KarlKox


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 07, 2012, 11:53:45 am »
Cześć! Pomoglibyście mi też ? Ogólnie nie jestem wybredny do żadnego typu postaci, najbardziej interesują mnie potyczki PVP, MASS PVP - postać którą rzeczywiście można dużo zdziałać, Czy łucznicy w Goddess of Destruction nadal miażdzą? Co z Daggerami po ich osłabieniu ? teraz jakieś dziwne skille jeszcze doszły po AWE.

Słyszalem także że paladyn może się zamieniać teraz w destro, a DA w Gladiatora - WTF?

Czyli wnioskuje że narodziło się coś rodem OP? Unkillabe + masakryczny dmg?

Proszę o pomoc, w wyborze postaci - tak kieruje się głównie pvp, mass pvp, ew. olly.



  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 07, 2012, 12:04:29 pm »
Ktoś ci głupot naopowiadał. Chodziło o transformację tanków, które pozwalają im używać 2h mieczy lub duali (zależnie od klasy), kosztem większości umiejętności defensywnych.

Aktualnie większość klas sieka :)


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Kim grać na GoD? Dylematy, odpowiedzi na nurtujące pytania.
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 07, 2012, 12:20:26 pm »
To znaczy co? bo nie do końca zrozumiałem przekazu, daggerzy - są nadal tacy jak w c4, czy co?
Kamaele podobno zyskały dużą popularność, jak u nich w pvp?