Witaj
Gość

Ankieta

Po prostu zaznacz...

Kiedyś L2 miało klimat.. Wtedy wiedziałem że o coś tu chodzi...
28 (45.9%)
Niby coraz wiekszy postęp, coraz większy świat, ale tak naprawdę gra jest coraz uboższa... :(
14 (23%)
Nie jest tak źle gra jest przeciez 973% bardziej rozbudowana
12 (19.7%)
Nic się nie zmieniło
7 (11.5%)

Głosów w sumie: 61

Wątek: Czy ktoś to przeżył ?  (Przeczytany 5972 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Czy ktoś to przeżył ?
« dnia: Styczeń 08, 2010, 10:47:19 am »
Czy komuś było dane doświadczyć tego czego i ja doświadczyłem ? Tego magicznego uczucia, tych magicznych chwil zwanych... Lineage 2 - Habringers of War.

Złóżmy hołd NCsoftowi, i zapiszmy w naszej pamięci tą wielkopomną datę...


28 Czerwiec 2004...

Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 466

  • Pochwał: 1

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2010, 11:56:40 am »
Najbardziej mnie rozwala, że pojawiają się coraz większe ułatwienia dla graczy. Bufki do 75, bronie, armory low B w luxury. Nie trzeba robić A grade, można iść w common albo jeśli ktoś chce zaryzykować, można ulepszyć armor na +6 i ma się większy p def niż A na safe.



Finaly retired, L2 is not fun anymore.


Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2010, 03:23:17 pm »
ile jeszcze emotematow zalozysz?:>


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2010, 03:42:23 pm »
<facepalm>
rpg x5 [gh85]


  • Wiadomości: 382

  • Pochwał: 0

  • Kizia
Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2010, 04:30:00 pm »
Niby coraz większy postęp, coraz większy świat, ale tak naprawdę gra jest coraz uboższa...   :cry: :cry:
Taka prawda...
Ja zacząłem w to grać w 2005 roku...ale nawet ta wersja z 05 już taka odległa jest...
Ech...przez to skończyłem z tą grą.


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 08, 2010, 04:37:23 pm »
Mi sie najbardziej na poczatku podobalo to, ze kazdego dnia poznawalem cos nowego, ciagle sie uczylem. A teraz jak sporo wiem, to tylko gra sie po to by zlozyc sprzet i pvp ;/ Ale nie boj sie, wyjdzie gra podobna do l2 i w nia sie bedzie gralo ;]


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 08, 2010, 05:22:34 pm »
Najbardziej mnie rozwala, że pojawiają się coraz większe ułatwienia dla graczy. Bufki do 75, bronie, armory low B w luxury. Nie trzeba robić A grade, można iść w common albo jeśli ktoś chce zaryzykować, można ulepszyć armor na +6 i ma się większy p def niż A na safe.

A co to jest A grade? Oo Teraz myśli się o dynasty i vesperach :D To tak jak kiedyś max było S grade... Miałeś d grade w sklepie? Miałeś. Tyle. Nie wiem o co wam chodzi :D wszystkim ale dla mnie L2 było, jest i będzie świetną gierką(czasami... no dobra prawie zawsze ten grind -_-'ia) Nom macie rację, ja zaczynałem na C3 i podobało mi się to że się wszystko odkrywało dopiero... ale nie róbmy emo jazd :D tak jest z każdą gierką...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 05:25:01 pm wysłana przez Elenestir »




  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 08, 2010, 06:44:55 pm »
ile jeszcze emotematow zalozysz?:>

wystarczajaco zebys mogl poflamowac
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 08, 2010, 07:52:00 pm »
Jako że zaczynałem na C3, według mnie ta kronika była najlepsza :) tu fajny trailer
http://www.youtube.com/watch?v=4nrMCVCsoB4&feature=related




  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 08, 2010, 07:53:54 pm »
Jako że zaczynałem na C3, według mnie ta kronika była najlepsza :) tu fajny trailer
http://www.youtube.com/watch?v=4nrMCVCsoB4&feature=related

Grałeś na offie? Na privach c3 nie było :D Generalnie pierwsze chwile w L2 się super wspomina, nigdy nie zapomnę jakie wrażenie na mnie LoA zrobiło :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 07:58:36 pm wysłana przez coshoo »
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • *******
  • Wiadomości: 2218

  • Pochwał: 20

  • JUŻ 18 LAT z lineage2.com.pl !!
    • Age Of Splendor
Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2010, 08:13:14 pm »
Jako że zaczynałem na C3, według mnie ta kronika była najlepsza :) tu fajny trailer
http://www.youtube.com/watch?v=4nrMCVCsoB4&feature=related

Grałeś na offie? Na privach c3 nie było :D Generalnie pierwsze chwile w L2 się super wspomina, nigdy nie zapomnę jakie wrażenie na mnie LoA zrobiło :D

i te kariki z c1 c2 mmmm potem to sie zjebalo wszystko... nawet kariki nie sa takie same ;p

a tak btw priv msg bys czytal
Lineage SINCE 2005 !

Classic club - Dion x3
NightBird -  [lvl.x]


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2010, 10:45:25 pm »
Jak sie komus nie podoba to przeciez ma Aion i inne nowe gry w ktorych dopiero tworzy sie jakis klimat. Sam gralem w L2 i teraz sie przeprowadzam do Aiona. Na dniach.


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2010, 07:53:38 am »
Jak sie komus nie podoba to przeciez ma Aion i inne nowe gry w ktorych dopiero tworzy sie jakis klimat. Sam gralem w L2 i teraz sie przeprowadzam do Aiona. Na dniach.

Aion sucks.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • *******
  • Wiadomości: 2346

  • Pochwał: 23

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:47:30 am »
L2 - mój pierwszy MMORPG, a tak na prawdę to w ogóle pierwsza gra internetowa.
A że jestem stały w uczuciach - jedna żona, jeden samochód, jedna gra...

Pozdrawiam
Piszę poprawnie po polsku
************************************
Official/Retail NA serv.Hindemith->Phoenix->Chronos-> Naia
Heallweg Iss Enchanter 99 /Siegel Knight 99 /ElementalSummoner80/ HawkEye80  - Clan: Einheit (Nova) Ally: Twilight
Ponadto: Feoh; Aeore; Yul;



  • ******
  • Wiadomości: 1582

  • Pochwał: 0

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2010, 10:26:57 am »
Ulatwienia sa bo doszly s80/s82/s84 i co taki newbie na offie robi jak widzi pro uber przefarmionego destro wiec musza byc ulatwienia w grze bedzie ich coraz wiecej jak bede nowe kroniki, ale tez bedzie duzo trudnych do zdobycia a wiec moim skromnym zdaniem troche sie z tego naszego lineage 2 zrobilo "star warsy" ale nadal ma to swoj magiczny klimat i grono ludzi nadal kocha l2. :D :D


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 11, 2010, 11:42:48 am »
Ulatwienia sa bo doszly s80/s82/s84 ...

s82?
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: -1

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 11, 2010, 12:14:32 pm »
nie widziales nigdy s82? - zakladasz gore s84, dol s80 i masz s82 :D


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 11, 2010, 01:35:41 pm »
Cytuj
Kiedyś L2 miało klimat.. Wtedy wiedziałem że o coś tu chodzi...

L2 kiedyś miało jakiś inny klimat i wynikał on z niewiedzy, bo nikt nie wiedział o co tu chodzi.

Cytuj
Niby coraz wiekszy postęp, coraz większy świat, ale tak naprawdę gra jest coraz uboższa...
bzdura

Cytuj
Nie jest tak źle gra jest przeciez 973% bardziej rozbudowana
no nie jest źle, gra cały czas bawi mnóstwo ludzi, ostatnimi czasy za mało powstaje gier, które czerpałyby to co z Lineage'a najlepsze.

Cytuj
Nic się nie zmieniło

Zmieniło się dużo, niemniej jednak, gra cały czas pozostaje niedoścignionym wzorem jeśli chodzi o różnorodność i balans klas, jakoś i rozmiary pvp, możliwości rozwoju postaci, jakość interakcji i złożoność rynku, możliwości handlu. 


  • ******
  • Wiadomości: 1665

  • Pochwał: 16

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 11, 2010, 05:24:58 pm »
Rozmiar pvp raczej aion juz dawno przegonil, gdzies ktos zrobil filmik pvp "czerwone literki vs biale literki" bo po prostu kompy nie wyrabialy zeby tych wszystkich ludzi na ekranie pokazac.

Mozliwosci rozwoju postaci. Bez obrazy ale to jakis zart? Wbij level, kup wszystkie skile ktore do czegokolwiek sie nadaja, wbij nastepny level kup kolejne skile ktore do czegokolwiek moga sie przydac, wbij kolejny level ........ Do tego sprzet gdzie gdyby nie s80 do konca swiata i jeden dzien dluzej na zawsze pozostalby jedyny sluszny przyslowiowy "He z draco bow+focus, draco set i +5 str-5con" bo kazda proba zrobienia psotaci po swojemu i tak konczyla sie failem. Gracia moze delikatnie cos w tej kwestii ruszyla ale i tak l2 jest 100 lat za murzynami jesli chodzi o mozliwe drogi rozwoju postaci.

Zlozonosc rynku i mozliwosci handlu? Rynek l2 jest prosty jak budowa cepa i rundka po 2 miastach wystarcza w zupelnosc zeby wiedziec kto co gdzie i za ile i w jaki sposob ludize scamuja.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:06:55 pm »
No tak :D w Aionie masz tylko 2 rasy każda z nich ma te same profki jeśli chodzi o crafcenie i enchantowanie :D nic się nie traci praktycznie, w L2 zawsze był ten dreszczyk jak za całą adene robiło się crafta :D albo enchantowało broń która mogła się zdupić już na +4 a potem albo fail albo szczęście. Hmmm w pvp nie chodzi chyba o liczbę, a jakość. Co rozumiesz poprzez
bo kazda proba zrobienia psotaci po swojemu i tak konczyla sie failem.
Bo nie za bardzo rozumiem? Co Aion ma takiego innowacyjnego jeśli o to chodzi? :oops:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 08:11:10 pm wysłana przez Elenestir »




  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:20:30 pm »
dio raczej o eve mówi, gdzie możliwości rozwoju i kombinowania jest od groma i ciut ciut, a do tamtejszego handlu to handel z wowa+l2+aiona może co najwyżej snuć modły i błagania, żeby i tym grom programiści zesłali trochę takiego rozwinięcia.

a pvp w aionie > pvp w l2 pod względem wielkości, dynamiki i zróżnicowania est.
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • Wiadomości: 947

  • Pochwał: 3

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:32:21 pm »
Rozmiar pvp raczej aion juz dawno przegonil, gdzies ktos zrobil filmik pvp "czerwone literki vs biale literki" bo po prostu kompy nie wyrabialy zeby tych wszystkich ludzi na ekranie pokazac.

Mozliwosci rozwoju postaci. Bez obrazy ale to jakis zart? Wbij level, kup wszystkie skile ktore do czegokolwiek sie nadaja, wbij nastepny level kup kolejne skile ktore do czegokolwiek moga sie przydac, wbij kolejny level ........ Do tego sprzet gdzie gdyby nie s80 do konca swiata i jeden dzien dluzej na zawsze pozostalby jedyny sluszny przyslowiowy "He z draco bow+focus, draco set i +5 str-5con" bo kazda proba zrobienia psotaci po swojemu i tak konczyla sie failem. Gracia moze delikatnie cos w tej kwestii ruszyla ale i tak l2 jest 100 lat za murzynami jesli chodzi o mozliwe drogi rozwoju postaci.

Zlozonosc rynku i mozliwosci handlu? Rynek l2 jest prosty jak budowa cepa i rundka po 2 miastach wystarcza w zupelnosc zeby wiedziec kto co gdzie i za ile i w jaki sposob ludize scamuja.

Przecież on tu krytykuje L2, i porównuje do Aiona :P gdzie ty tu widzisz eve?




  • *******
  • Wiadomości: 1092

  • Pochwał: 22

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:32:53 pm »
L2 się rozwija..co poradzić. Teraz przedstawię wam super tajny screen z NCSOFTU, a mianowicie nowość która zostanie wprowadzona za 30 kronik. Mianowicie Lineage2 World War 2.0


/Edit - ofc żart.


  • Banned
  • Wiadomości: 114

  • Pochwał: 0

  • Apricoted ^^
Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:37:13 pm »
Rozmiar pvp raczej aion juz dawno przegonil, gdzies ktos zrobil filmik pvp "czerwone literki vs biale literki" bo po prostu kompy nie wyrabialy zeby tych wszystkich ludzi na ekranie pokazac.

Mozliwosci rozwoju postaci. Bez obrazy ale to jakis zart? Wbij level, kup wszystkie skile ktore do czegokolwiek sie nadaja, wbij nastepny level kup kolejne skile ktore do czegokolwiek moga sie przydac, wbij kolejny level ........ Do tego sprzet gdzie gdyby nie s80 do konca swiata i jeden dzien dluzej na zawsze pozostalby jedyny sluszny przyslowiowy "He z draco bow+focus, draco set i +5 str-5con" bo kazda proba zrobienia psotaci po swojemu i tak konczyla sie failem. Gracia moze delikatnie cos w tej kwestii ruszyla ale i tak l2 jest 100 lat za murzynami jesli chodzi o mozliwe drogi rozwoju postaci.

Zlozonosc rynku i mozliwosci handlu? Rynek l2 jest prosty jak budowa cepa i rundka po 2 miastach wystarcza w zupelnosc zeby wiedziec kto co gdzie i za ile i w jaki sposob ludize scamuja.

Przecież on tu krytykuje L2, i porównuje do Aiona :P gdzie ty tu widzisz eve?
zasady języka polskiego i pisanie w akapitach ftw, ale jak widać niektórzy nie ukończyli jeszcze gimbazy...
no i definitywnie najtrudniejszą rzeczą jest domyślenie się o jaką grę mu może chodzić (którą zna, gra w nią intensywnie) przy takiej a nie innej sygnie...

a co do innowacji aiona...DYNAMIKA IZ TEH KEYWORD!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 08:39:07 pm wysłana przez Teh Snuffzord »
We Are Linux. Will Assimilate You. Resistance Is Futile.


  • ******
  • Wiadomości: 1108

  • Pochwał: 0

Odp: Czy ktoś to przeżył ?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 11, 2010, 08:46:20 pm »
Rozmiar pvp raczej aion juz dawno przegonil, gdzies ktos zrobil filmik pvp "czerwone literki vs biale literki" bo po prostu kompy nie wyrabialy zeby tych wszystkich ludzi na ekranie pokazac.

Super pvp, epickie przeżycie -_-'zielać się z czerwonymi nickami. Aion już nie wyrabia przy niewielkiej liczbie osób, jeśli L2 ma beznadziejny silnik graficzny, to Aion jest totalną porażką. W L2 przeżyłem pvp w których brało z 500 osób ( o ile nie więcej), ciekawe czy ktoś może się pochwalić podobnymi przeżyciami z loliona.

Mozliwosci rozwoju postaci. Bez obrazy ale to jakis zart? Wbij level, kup wszystkie skile ktore do czegokolwiek sie nadaja, wbij nastepny level kup kolejne skile ktore do czegokolwiek moga sie przydac, wbij kolejny level ........ Do tego sprzet gdzie gdyby nie s80 do konca swiata i jeden dzien dluzej na zawsze pozostalby jedyny sluszny przyslowiowy "He z draco bow+focus, draco set i +5 str-5con" bo kazda proba zrobienia psotaci po swojemu i tak konczyla sie failem. Gracia moze delikatnie cos w tej kwestii ruszyla ale i tak l2 jest 100 lat za murzynami jesli chodzi o mozliwe drogi rozwoju postaci.
Co mają owi murzyni, że L2 jest 100 lat za nimi? W jakiej grze nie masz optymalnego buildu? W jakiej grze nie masz optymalnego sprzętu?

Drugą sprawą jest nie to jakim sensem jest wsadzanie nieoptymalnych dye tylko wybór rasy/klasy, czegoś co później zmienić raczej nie można. Do tej pory nie spotkałem się z grą, która zawiera ponad 30 (z czego z 25+ grywalnych) klas.

Trzecią sprawą jest to, że w dupie byłeś, -_-'o widziałeś. Spróbuj wyjść z takim buildem łucznikiem na olimpiadę (cb) i podziel się wrażeniami. Kwestią dopracowania postaci jest teraz również enchant skilli, zawsze jest to kwestia wyboru co robimy najpierw, liczba booków jest ograniczona, nie wspominając o powolnym wzroście sp.  

Zlozonosc rynku i mozliwosci handlu? Rynek l2 jest prosty jak budowa cepa i rundka po 2 miastach wystarcza w zupelnosc zeby wiedziec kto co gdzie i za ile i w jaki sposob ludize scamuja.

Złożonością rynku jest to ile jest sposobów na zarobienie wirtualnej waluty, możliwość umiejętnej gry i balansu nad inflacją/deflacją adeny, możliwość sterowania rynkiem w sytuacji kiedy jest się jedynym dostarczycielem jakiegoś dobra na rynek. Wielką zaletą rynku w L2 jest jeszcze znikoma dostępność rzadkich, epickich itemów, szansa pojawienia się danego przedmiotu jest mała, ale istnieje. Porównaj sobie teraz złożoność rynku L2 do tego co jest w aionie- bronie dropiące z mobów zawalają brokera i są w śmiesznej cenie, natomiast lepszy sprzęt można pozyskać farmiąc instancje i ciupać fragi na bezosobowych przeciwnikach, takich trochę bardziej inteligentnych mobach. Do tego dochodzi wymieniony przeze mnie broker, gdzie zupełnie nie liczy się reklama przedmiotu (dobry opis sklepiku) czy rozstawienie private shop'a tylko zostawienie itemu taniej niż reszta plebsu.



Może w takim razie  powiedz, jak powinien wyglądać "zaawansowany" rynek w grze mmo?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2010, 08:49:49 pm wysłana przez bylyforumowicz »