Witaj
Gość

Wątek: Artysci-kogo podziwiacie...  (Przeczytany 3786 razy)

  • Wiadomości: 205

  • Pochwał: -1

  • Proud member of Vagabonds clan
Artysci-kogo podziwiacie...
« dnia: Luty 12, 2009, 11:32:38 pm »
Witam,
a wiec aby rozruszac troche forum postanowilem uruchomic nowy watek o artystach...
Przedstawcie tu artystow ktorych podziwiacie,czemu sadzicie ze sa dobrzy,jak poznaliscie ich prace i co o nich sadzicie,a takze po krotce opowiadajmy tu o nich i ich tworczosci.
Oczywiscie dziedzina sztuki dowolna,wiec malarstwo,muzyka i jej rodzaj,grafiti,rysunek,rzezbiarstwo,literatura,wynalazki-tak,geniusze tez sa artystami ;)
Ja niedlugo wpisze swoja opinie na temat wspolczesnych artystow i opisze jednego z nich.
Powodzenia ;)
.


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: Artysci-kogo podziwiacie...
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2009, 03:36:12 pm »
Terry Pratchett. Czemu sądzę, że jest taki dobry? Bo pisze świetnym językiem, myśląc tak, jak myślę ja. Poznałem go... Kurczę, nie pamiętam jak. Chyba po prostu wpadł mi w bibliotece w ręce "kolor magii". A po przeczytaniu, "Blask Fantastyczny"... I w krótkim czasie przeczytałem całą serię Świata Dysku, znajdującą się w bibliotece. Co o nim sądzę? Że jest świetnym pisarzem ^^

O większą ilość informacji zarówno o Pratchett'cie, jak i jego Świecie Dysku, proponuję popytać Wikipedię. Niestety, to drugie zostało dość krótko i słabo opisane.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Odp: Artysci-kogo podziwiacie...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2009, 04:46:10 pm »
Terry Pratchett. Czemu sądzę, że jest taki dobry? Bo pisze świetnym językiem, myśląc tak, jak myślę ja. Poznałem go... Kurczę, nie pamiętam jak. Chyba po prostu wpadł mi w bibliotece w ręce "kolor magii". A po przeczytaniu, "Blask Fantastyczny"... I w krótkim czasie przeczytałem całą serię Świata Dysku, znajdującą się w bibliotece. Co o nim sądzę? Że jest świetnym pisarzem ^^

O większą ilość informacji zarówno o Pratchett'cie, jak i jego Świecie Dysku, proponuję popytać Wikipedię. Niestety, to drugie zostało dość krótko i słabo opisane.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Terry_Pratchett

Naprawde ciezko sie nie zgodzic. Pratchett to geniusz.


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Artysci-kogo podziwiacie...
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2009, 11:44:09 am »
Kolega z podstawówki mi strasznie go polecał. Jakoś nigdy nie miałem okazji go przeczytać

Malarstwo: Nie znam się na tym ale bardzo podobają mi się prace Zdzisława Beksińskiego. Może dlatego że jestem laikiem w tym temacie a mroczność  jego dzieł przyciąga po prostu młodych ludzi.

Muzyka: Oooo długo by wymieniać. Jeżeli jednak miałbym wybrać ten jeden zespół/wykonawcę to zdecydowanie The Prodigy. Dzisiaj już tak nie grają jak kiedyś ale poprzednie ich kawałki są przełomowe.
Zaraz po nich umieściłbym Paula Oakenfolda. Zrobił wspaniałą karierę i do dziś tworzy kawałki jedyne w swoim rodzaju.

Film: Hmm szeroki temat. Sporo było produkcji które wywarły na mnie wrażenie. Np dopiero ostatnio obejrzałem kompanię braci i uważam je za epokowe dzieło ale tu raczej mówimy o artystach prawda? Więc z reżyserów to za mistrza uważam Stevena Spilberga. Podziwiam go za jego twórczość mimo tego że ostatnio już nie robi takich filmów jak kiedyś. Z aktorów lubię Antonego Hopkinsa. Denzel Washington i Tom Hanks też fajnie grają.

Gry: (o tym zapomniałeś Proteus)
Ciągle wymieniam te same tytuły Planescape Tormet (fabuła, klimat, niesamowicie złożony świat) Evlova (ogólny pomysł z przyswajaniem genów i ubraniu to w grę akcji z elemtami taktycznymi) oraz Sacrifice (bezpośrednie serowanie zastępami potworów i ogólny pomysł na grę)
Jeżeli chodzi o artystę to cała firma Blizzard oczywiście. Nie wnikałem w ich historię ale nie znam żadnej gry spod ich skrzydeł która byłaby gniotem.

Książka: Paulo Coelho.

Zedytuje ten post później bo teraz trochę nie mam czasu
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • ********
  • Wiadomości: 2892

  • Pochwał: 24

  • mądrej głowie dość dwie słowie
Odp: Artysci-kogo podziwiacie...
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2009, 12:02:31 pm »
Temat w ktorym moglbym napisac ksiazke ;)

Dlatego nie bede nudzi i wrzuce na poczatek linki do stron 2 grafikow, ktorych jakis czas temu poznalem:

1. Keith Thompson

http://www.keiththompsonart.com/

2. Mlody, niemiecki artysta, ktorego mialem okazje niedawno poznac (bardzo ciekawy i obiecujacy czlowiek):

Clemens Tremmel

http://www.clemenstremmel.de/index.html
"Myśląc, budujemy z niewidocznego materiału coś, co siły do siebie przyciąga - dla naszej pomocy lub szkody,
stosownie do charakteru myśli, któreśmy wysłali."

"Myśli nasze tworzą nasze oblicze i nadają mu właściwe indywidualne piętno.
Nasze myśli określają ruch, postawę i kształt całego ciała."


  • ******
  • Wiadomości: 1317

  • Pochwał: -1

  • spoko
Odp: Artysci-kogo podziwiacie...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 27, 2009, 04:53:57 pm »
ostr, TeTris
rpg x5 [gh85]


  • Wiadomości: 244

  • Pochwał: 0

  • fuzzy lama
Odp: Artysci-kogo podziwiacie...
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 27, 2009, 11:46:30 pm »
Hmm.. co do pisarzy to ja bym jescze tak doliczyl
A. Sapkowski
J.R.R Tolkien
:D jak dla mnie legenda fantasy