Witaj
Gość

Wątek: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.  (Przeczytany 305388 razy)

  • Wiadomości: 80

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1825 dnia: Luty 07, 2013, 10:21:57 am »
wszystko sie zgadza, ale ostatnie zdanie... no chyba ziomek  nie lales powaga.  nie wiem co tam jest takiego w gw, ale jesli tera jest taka dobra, a gw2 na kazdym polu jest lepsze to nie wiem co tu robisz.


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: -1

  • ...xax0r!?
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1826 dnia: Luty 07, 2013, 11:44:04 am »
Prawdę powiedział, prawie w 100%. Jednakże jeśli chodzi o GW2, to również za ciekawą grą nie jest. Może i non-target jest tam bardziej dopracowany, ale sama rozgrywka nie przynosi, bynajmniej mojej osobie, wielkiej frajdy. Każdy dzień opierał się na klepaniu eventów, które sprowadzały się do tego samego. PvP rozgrywane tylko na turniejach, to też niezbyt kuszące, jak dla mnie. L2 się powoli przejada, w sumie wina community, GW2 nie spełniło moich oczekiwań, a co do TERA nie mogę się zbytnio przekonać.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1827 dnia: Luty 07, 2013, 11:45:33 am »
no coż, każdy zachwala to na czym gra. Z mojej paczki, któa dawno temu grała w l2 (teraz zostałem chyba tylko ja ; p ) naprawdę dużo osób grało w GW 1 i niektórzy łupali w to ze 2 lata mniej lub bardziej aktywnie. Prawie wszyscy byli ostro napeleni na GW 2, ale po max 2 miesiącach im przeszło, bo grze brakuej end game zupełnie. Wg nich niedopracowali tego ani w kontekście turniejowym (brak zwykłego death match'a na arenie jak był w gw 1) i brak polityki, bo serwery to jak frakcje, co tydzień masz innych enemy, nei znasz nicków, nie znasz tych ludzi. Traktujesz jak kolejną przeszkodę do przejścia, więc 0 drama praktycznie. Nacisku na jakieśdobre CP też nie ma, ludzie często biegają solo / duo i nic sobie z tego nie robią, podczas gdy w innych mmo jesteś randomem biegając większość czasu solo (podejrzewam, że w TERA też) .
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1828 dnia: Luty 07, 2013, 12:31:13 pm »
Gw2 co by nie mówić ma bardzo dużo nowych rozwiązań. To pierwsze mmo gdzie nie ma podziału na dd/tanka/heala, nie trzeba farmić latami po 20 godzin dziennie aby się czegoś dorobić, każdy gra ile chce i nie jest wcale słabszy od graczy grających całymi dniami, spróbujcie w l2 zrobić sobie przerwy 4-5 miesięcy wrócić na serwer bądź zacząć grać na jakimś wyfarmionych stojącym parę lat to są właśnie te różnice. W ostatnich latach w l2 mnie właśnie odrzucało to że trzeba było grać w cp albo nie grać w ogóle. W gw2 jeśli chodzi o pvp jest to rozwiązane podobnie tylko tu bez dużej i dobrze zgranej guildi zabawy nie ma tak samo jak to było w l2 bez cp. Jedyny minus jest taki że pvp tam jest bardzo słabo rozwinięte na razie. Ostatnie 4 miesiące spędziłem w gw2 biegając tylko i wyłącznie na pvp i wiem doskonale że jedynie guildie po 600-700 osób i większe grające 24h na dobę pvp są wstanie zaistnieć na wojnie serwerów.
Natomiast w tera online nie ma nic nowego, jest to kolejna gra jakich obecnie są już setki tyle że z lepszą grafika.
L2=wow>aion=gw2>terra=kotor.


  • Wiadomości: 80

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1829 dnia: Luty 07, 2013, 01:04:22 pm »
Ja nie gralem w gw  i nie bede dowodzil wyzszosci jednego od drugiego, ale poki co - do 25 levka, ktory wbilem slayerem i 11 priestem bawie sie znakomicie, porownalbym to do pierwszych prob z L2. Aion byl naprawde spoko, tylko troche dretwawy, nudne bicie mobkow - tu jest zupelnie inaczej, powiedzialbym, ze jest wiekszosc zalet z Aion, bez jego wad (na te chwile - 25 level.). Szczegolnie podobalo mi sie mordowanie wiekszych mobkow, gdzie od kopa znajdowalem party i wlasciwie ziomkow do dalszej gry - bo bez nich byloby ciezko, albo w ogole bez sensu. Nie wiem jak mozesz umiescic w porownaniu tere na samym koncu, majac zaledwie 23 level.  Pomysl o tym, co oferowal L2 do tego momentu (powiedzmy do 40 levka)  - nudne questy, grind grind grind i raptem kilka skilli. Raczej oceniasz ja za pelne spectrum - glownie endgame, ktorego w terce jeszcze nie liznales.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1830 dnia: Luty 07, 2013, 02:48:21 pm »
ale liznęło już dużo innych graczy i jak widać, przekonali się, że tego end game'u nie ma. Zapewne pomału się to zmienia (tak jak l2 ewoluowało latami), ale mi personalnie nie chce się czekać 1-2 lat aż end game będzie rozwiniety na tyle, żeby gracza nadal trzymać na dłużej niż odskocznia na kilka miesięcy (oczywiście ciągle zestawiając z innymi produktami)
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 80

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1831 dnia: Luty 07, 2013, 03:51:43 pm »
No i ci gracze uwazaja ze braki w endgame w tera to i tak nic w porownaniu do biedy, ktora jest w gw2 (to nie moja opinia.)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1832 dnia: Luty 07, 2013, 04:06:40 pm »
tego teżimho szybko gw 2 nie zmieni, bo bez czynnika jakim jest rywalizacja w farmie (w ten czy inny sposob, bo można próbować ustawiać farmę z pvp) ludziom się po prostu szybko nudzi. Może się coś zmieni, ale to na siłę rozgraniczanie pvp od pve to imho fail.

Poza tym nie chcę nic mówić, ale GW 2 to miało konkretną obsuwę, a gra dopracowana na end game słabo jak na taki długi poślizg. : X
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1833 dnia: Luty 07, 2013, 04:08:01 pm »
Zacząłem sobie dzisiaj grać w TERA, ostatni raz miałem z nią styczność na NA/EU Closed beta :)
Wybrałem serwer EU Balder, z tego co widzę powstał dzisiaj, przynajmniej miałem szansę zarezerwować sobie wszystkie nicki ^^
Dodatkowo poszczęściło mi się i znalazłem się wśród 20 szczęściarzy którzy otrzymali dziś od CD-Action kody na perma konto Veteran i 30 dni TERA Club  8)

Jako, że po becie praktycznie nie miałem do czynienia z tą grą (i jestem totalnym newbie ^^), mam parę pytań:
1. Na których serverach EU pvp/pve gra najwięcej polaków?
3. Które servery EU są najbardziej zaludnione, najbardziej żywe, mają najciekawsze pvp?
3. Czy Warrior/Priest bez problemu znajdą zawsze ekipę do gry? Czy może grupy zawsze będą woleć Slayera/Mystica?
4. Czy są jakieś najpopularniejsze składy w ekipach? Np z dd nacisk na Slayerów, zawsze Sorc, zawsze Lancer, Mystic+Priest itd?
5. Prosiłbym o jakieś linki do poradników (albo YouTube) odnośnie craftu (na razie niewiele z niego czaję) i poszczególnych klas, szczególnie Warrior, Priest, Slayer, Mystic :)

Z góry dzięki za pomoc  :)


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1834 dnia: Luty 07, 2013, 06:24:36 pm »
Rival: Warrior może zaznaczyć w instance matching, że chce iść jako tank więc problemu z party raczej nie ma, a priest to healer więc mówi samo za siebie ;P

Grande 23 lv? inaczej się tego nie da ując jak "w dupie byłeś i gówno widziałeś"
Byłeś zaledwie na pierwszej instancji która szczerze mówiąc jest taka sobie..
Na tym level nie masz nawet dość skilli żeby zrobić dobre combo zakładając , że grasz np. slayerem czy warriorem

Leveluje po raz 4 już postaćod 1 do 60 i rzeczywiście low lvle są trochę nudnawe ale ty nawet 40 nie wbiłeś a oceniasz całość T_T

btw. 5tego wszedł nowy update TERA:Rising gdzie m.in dodali nowe areny 3v3

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1835 dnia: Luty 07, 2013, 06:37:21 pm »
areny... : X


; p
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1836 dnia: Luty 07, 2013, 06:44:16 pm »
Albo mi się gra podoba albo nie i jeżeli już na początku mnie nudzi to na end game wcale lepiej nie będzie raczej jeżeli jest bardzo słaby jak większość mówi. A gre oceniam jako całość nie tylko instancje jeżeli świat/system walki/postacie/questy i wiele innych rzeczy są jak w grach z przed prawie 15 lat to raczej to się nie zmieni po wbiciu 40 czy 60 lvl.


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1837 dnia: Luty 07, 2013, 06:46:17 pm »
Rival: Warrior może zaznaczyć w instance matching, że chce iść jako tank
Na eu nie ma takiej opcji  :(


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1838 dnia: Luty 07, 2013, 06:50:51 pm »
Rival: Warrior może zaznaczyć w instance matching, że chce iść jako tank
Na eu nie ma takiej opcji  :(
hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha hahaha

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1839 dnia: Luty 07, 2013, 07:21:34 pm »
Dupa, jednak się da  :noob:
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2013, 10:54:55 pm wysłana przez Shen »


  • Wiadomości: 604

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1840 dnia: Luty 08, 2013, 12:16:37 pm »
wow porowniania l2/tery do gw2. Niezbyt fortunne, gw2 to calkiem inna filozofia, casual friendly, co nie zmienia faktu ze gw2 wvw > l2/tera pod kazdym wzgledem.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1841 dnia: Luty 08, 2013, 12:27:33 pm »
w czym dokłądnie, bo nie mogę tego pojąć będąc kilka razy u kumpla, który casulowo wszedł na WvsWvsW kilka razy pokazać mi jak to wygląda.

Dla mnie to wygląda tak:

są 4 mapy, na każdej jest limit graczy (lol, wieczorem chcesz iść na pvp i stoisz w kolejce), 90% ludzi biega se randomowo, tam gdzie zobaczą 2 skrzyżowane miecze na mapie (tzn, że "coś" się tam dzieje). Zależnie teraz która grupa szybciej uzbierala "swoich" zaczynają przepychać enemy do kolejnych przyczółków.

Patrząc na tych enemy, widziałem tylko "random z czerwonym nickiem, który musi być zabity" patrząc z kolei na ludzi ze swojego serwera, odnosiłem wrażenie, że dostałem jakieś boty do pomocy, tak jak w jakimś counter strike'u w single player. Prawie brak komunikacji, 0 polityki, dramy etc. Może na czołowych serwerach coś tam liderzy swoich klanów siezgadują, na jakiś wieczór, ale nie wygląda to tak:

Lider A : Ok, w środę 20:00 zbieramy zerg i podbijamy po kolei zaczynając od punktu X, potem Y itd.
Lider B: ok, tak można zrobić

W praktyce z tego co słyszałem, to jak ktoś akurat zaplanował dobrze ludzi, to jadą jak nóż przez masło, chyba, że enemy akurat też danego dnia coś planowali i mogą wystawić obronę równolegle, bo akurat liderzy obydwu serwerów zaplanowali akcję na ten sam dzień i godzinę.
Jeżeli nei będzie obrony, to zdobywają wszystko, a w nocy ,czy nad ranem i tak "randomo" zrobi się przetasowanie, zależnie która ze stron będzie miała akurat lepszy noline.

Przypomina to frakcje z wow'a bądź aiona (chociaż są 3 zamiast 2). Twoi enemy, to czerwone punkciki, brak dramy z nimi po pvp, jakiś kontaktów itd. Za cholerę nie mogę się do tego przekonać, choć obiecałem sobie, że spróbuję. Poza tym w 100% oddzielnie pve od pvp, co jest laaaame...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 429

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1842 dnia: Luty 08, 2013, 07:21:26 pm »
wow porowniania l2/tery do gw2. Niezbyt fortunne, gw2 to calkiem inna filozofia, casual friendly, co nie zmienia faktu ze gw2 wvw > l2/tera pod kazdym wzgledem.
dojebales ... zadne mmo nie ma lepszego mass pvp od l2 dopiero archeage moze to zmieni.


  • Wiadomości: 246

  • Pochwał: -1

  • ...xax0r!?
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1843 dnia: Luty 08, 2013, 11:16:20 pm »
wow porowniania l2/tery do gw2. Niezbyt fortunne, gw2 to calkiem inna filozofia, casual friendly, co nie zmienia faktu ze gw2 wvw > l2/tera pod kazdym wzgledem.
dojebales ... zadne mmo nie ma lepszego mass pvp od l2 dopiero archeage moze to zmieni.

Może i zmieni, ale pooglądaj sobie filmiki, jak na razie to mają dużo do pracy nad tą grą, bo po filmikach widać wiele niedopracowań, chociażby graficznych.


  • Wiadomości: 378

  • Pochwał: 0

Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1844 dnia: Luty 08, 2013, 11:18:05 pm »
To tak się tylko wydaje jak się patrzy na walki randomów w gw2 na w3. Też mi się tak wydawało dopóki nie zacząłem grać w guildi która ma troche pojęcia o systemie działania pvp w tej grze. W rzeczywistości ludzi którzy potrafią pokierować swoimi guildiami aby coś zdziałać na wojnach jest tylko kilku z tych 2 milionów czy tam półtora ludzi którzy obecnie grają w gw2. Jak do tej pory tylko 3-4 guildie pokazały klase jak należy grać w pvp w gw2 między innymi jedna dość znana ruska guildia ale oni mieli ponad 2 tysiące graczy w niej a i tak by nie zdziałali wiele sami. Tak naprawde obecnie walki zależą od zgrania/wielkości guildi/ komunikacji głosowej w dużych walkach i przede wszystkim umiejętności strategicznych osoby dowodzącej walką.
 A to że dram w gw2 nie ma to może twierdzić jedynie osoba która nigdy w to nie grała. Jeszcze miesiąc temu były dość spore na jednym z europejskich forów o gw2 miedzy 3 polskimi guildiami które konkurują miedzy sobą na 2 serwerach.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1845 dnia: Luty 09, 2013, 12:03:38 am »
Skoro GW2 jest takie och i ach to po co tu piszesz ?  :oops:

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1846 dnia: Luty 09, 2013, 08:55:26 am »
Masakra ile polaczkowa sie zlecialo do tery. Global chat przejety przez bande gimbusow ktora chyba z lola przyszla.


  • Wiadomości: 248

  • Pochwał: 1

  • TommyVercetti
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1847 dnia: Luty 09, 2013, 09:22:36 am »
Tego nie mogę pojąć, w L2 nawet w giran i innych miastach był spam wts/wtb i ~10% z tego to "polaczkowe teskty".

W grach typu aion/tera/wow/cabal etc chat w 99% ZAJEBANY jest rasistowskim i gimbazowaym spamem, wtf?! Nie wiem jak GW, ale jeśli jest coś w podobę do global chata to pewnie podobnie, tragedyja.
Innova Core [EU]: Sigiel Knight - TommyVercetti - Off


  • *******
  • Wiadomości: 2261

  • Pochwał: 1

  • SK ftw
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1848 dnia: Luty 09, 2013, 09:26:37 am »
Bo sie biedota zlatuje na f2p. Z bogatszych krajow nie ma az takiego wielkiego naplywu graczy bo tych bylo stac na te 10euro miesiecznie.  Pozostaje miec nadzieje ze czesc z nich quitnie szybko.


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: T.E.R.A Online - dyskusje, opinie, gameplay etc.
« Odpowiedź #1849 dnia: Luty 09, 2013, 10:15:29 am »
Nie wiem jak u was na EU ale na US największą bandę debili stanowią BR'y
Nie potrafią się nawet dostosować do pisania po ang na globalu

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.