Witaj
Gość

Wątek: Wyposażenie do dźwięku 5.1  (Przeczytany 1163 razy)

  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Wyposażenie do dźwięku 5.1
« dnia: Maj 10, 2009, 07:08:13 pm »
Miałem zapytać na elektrodzie ale na razie zamieszcze tutaj.
Ściągam tylko filmy avi i ostatnio widzę że coraz częściej są one w systemie dźwięku 5.1. Zaczyna mnie to powoli wkurzać że oglądając film muszę podgłaśniać na dialogach a gdy się zaczyna jakaś akcja, strzelaniny to ściszam bo uszy pękają.
na razie mam amplituner Fisher CA-M100 i do niego podłączone 2 Tonsilki 40w i sobię chwalę bo głośno nie słucham a od głośnej muzy mam słuchawki. Moja płyta główna to Epox 8rda w której standardowe ustawienie głośniki-micro-aux in można zworką zmienić w "głośniki przód-głośniki tył-subwoofer(bez suba bo gniazdko coś szwankuje)".

Chciałbym wiedzieć jak będzie najtaniej zrobić 5,1 a przynajmniej sprawić żeby dźwięk był równy dla mowy i efektów. Jak na razie moja dedukcja podpowiada mi że mam 3 wyjścia.

A. Kupić jakiś tani wzmacniacz/amplituner podobny do tego co mam z wyjściem na 2 głośniki i do niego dokupić 2 podobne głośniki. Więc były by 2 wzmacniacze do 2 par kolumn. Widziałem jakieś Diory,JVC i Kenwoody używane po 99zł więc z głośnikami nie przekroczyłoby 250zł.

B. Zakupić tani wzmacniacz 5.1 TEGO typu i wtedy mam jedno urządzenie, jedna gałka głośności,  jednen przełącznik między urządzeniami itp. A do niego także głośniki. Szczerze mówiąc to nie uśmiecha mi się ten wzmacniacz, nie znam się ale pachnie mi jakimś tanim chińskim szitem.

c. Kupić zestaw 5.1 Creativa, Logitech lub Taki a to co mam gdzieś opchnąć czy używać do imprez typu sylwester. Jednak podczas kupowania tych tonsili troszkę podkształciłem wię w necie żeby nie kupować kota w worku i o ile dobrze pamiętam ludzie związani z DIY i szeroko pojętym dźwiękiem wszędzie mówią że takie zestawy nie mają startu do najprostszego zestawu używanego wzmacniacza Yamahy + 2 kolumny Tonsil/Altus/Jamo

Jeszcze raz przypominam że nie zależy mi na głośnym audiofilskim słuchaniu bo mieszkam w bloku. Chodzi mi o tanie słuchanie w jakości takiej jak mam dotychczas bo od głośności mam słuchawki
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2009, 07:28:05 pm wysłana przez doman18 »
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!