Witaj
Gość

Wątek: Enchant...  (Przeczytany 20034 razy)

  • Wiadomości: 15

  • Pochwał: 0

  • http://www.knightfight.pl/?ac=vid&vid=71047123
    • Mow mi Dziadzio
Odp: Enchant...
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 15, 2006, 01:46:23 pm »
dvarfy
ya


  • Wiadomości: 29

  • Pochwał: 0

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 16, 2006, 10:59:31 pm »
Ja pier**** dlaczego admin/mob (mod znaczy ;) ) nie zbanuje tego debila, przecież na innych forach za taki spam jest ban na ip na jakieś 2 tygodnie ;/
DN never die                          |Serwer| - |Dragon x15|
Dragon- Alpha Ally |GL All|       |LvL 78+| - |Archmage|

^^ Das Pwned!


  • Wiadomości: 109

  • Pochwał: 2

  • march or die
Odp: Enchant...
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 16, 2006, 11:52:50 pm »
nie ma zadnych magicznych sposobow na udany oe, zawsze masz 66,(6)% szansy...
L2-Paradise  lvl 78 Spectral Dancer (rip)



  • Wiadomości: 35

  • Pochwał: 0

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 18, 2007, 05:39:11 pm »
Cytuj
Na innych serwerach GM enchatuje ci bron za donate

No właśnie czyli dochodzimy do sedna :D Bezpiecznym sposobem na enchant broni jest (tylko i wyłącznie) dotacja :P
"One steep closer" LP
"Left Behind", "wait and bleed" SlipKnot
"Smells like teen spirit" Nirvana
TO SĄ TE KAWAŁKI


  • Wiadomości: 3

  • Pochwał: 0

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #54 dnia: Marzec 13, 2007, 09:34:39 am »
Ja zrobilem saintspeara na +16  bo klepalem sorche i co minute wchodzil mi enczant:)


  • Wiadomości: 28

  • Pochwał: 0

  • Tell me what the fuck is wrong....
Odp: Enchant...
« Odpowiedź #55 dnia: Marzec 13, 2007, 08:12:53 pm »
Nie ma żadnych sposobów ?
http://allegro.pl/item173817086_lineage_2_dragon_x15_bop_q_20.html
Powiedzcie mi, czysty fart czy donate ? Wątpie żeby na Dragonie był Donate na takie itemy...chociaż może się mylę, tam jest przecież L2C7 =]
I've given up
I'm sick of living
Is there nothing You can say
Take this all away
I'm suffocating
Tell me what the fuck is wrong with me


  • ******
  • Wiadomości: 1095

  • Pochwał: 13

  • Wake Up! Time to die...
Odp: Enchant...
« Odpowiedź #56 dnia: Marzec 13, 2007, 09:36:14 pm »
Ja znam super sposób na enchant. Zawsze przed Enchantem patrzę na miejsce gdzie ma się pojawić napis: "+x Bron has succesfully enchanted" albo "earned 10000 crystals s grade". Cały czas działa, i gdybym miał enchanta to bym próbował bo na razie mam tylko +7 :( xD
Piszę poprawnie po polsku



Nie smuć się, że się skończyło... ciesz się, że było...


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #57 dnia: Marzec 14, 2007, 10:51:01 am »
Siena to wez mi zrob mojego damsza na +8 xD lubie niebieski wiesz,pasuje do mojej bladej karnacji :D a jak sfajczysz to odkupujesz xD


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #58 dnia: Marzec 15, 2007, 12:32:13 am »
Jak dziala enchantowanie ?
W praktyce, dzialania wykonywane sa na liczbach rzeczywistych dla prostoty rozwazan zajmijmy sie calkowitymi, rzeczywiste to wieksza dokladnosć rate'u [0,(6)%], w sumie do pomiecia bez spowodowania wiekszego bledu.
1. Losowana jest liczba calkowita z przedzialu 0-99. a:=random(99);
2. Sprawdzanie wylosowanej liczby,
if a<66 then enchant succesfull else enchant failed.
dalej +patk,matk albo +krysztalki. tyle filozofii.
ew. bug polegac by mogl na modyfikacji wspoczynnika a korzystanie dla usera, ale szczerze w to watpie.
Stare bugi dzieki ktorym np. ruscy robili weapony +24 na serverach l2j, polegaly na rollbackowaniu w wypadku ew. faila, do tej pory nie przychodzi mi do glowy w jaki sposob.
Macie prosty program ktory symuluje enchant weapona, rate 66%. Prawdziwy rate to 2/3 czyli 66,(6), oficialnie ogloszone przez ncsoft. (armory maja inne raty ).
http://153.19.139.56/~phyro/Homo.enchv1.0.EXE
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2007, 12:34:36 am wysłana przez pyro »


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #59 dnia: Marzec 15, 2007, 06:47:15 am »
"...Prawdziwy rate to 2/3 czyli 66,(6), oficialnie ogloszone przez ncsoft. (armory maja inne raty )..."

Wszystkie itemy mają taką samą szansę na udany enchant (66%).
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


Odp: Enchant...
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 15, 2007, 12:40:40 pm »
Tak czytam ten temat i musze powiedziec, ze zawsze bedzie budzil duze emocje i wielkie emocje.
Ostatnio dokladniej przygladalem sie roznym broniom na Abyssie x3.
Sa dni, ze widac bardzo czesto biegajace postacie z roznymi kolorami - przede wszystkim bron,
ale wczoraj widzialem krasnalke - taki blask od niej bil, ze nawet trudno bylo zobaczyc w czym biega.
Mieniacy sie blask z delikatna rozowo - czerwono - pomaranczowa pulsujaca aura.
To nie zart ... pytalem sie na ile ma ten caly sprzet - smiala sie... taa - pytalem czy donate?
- twierdzila, ze nie ... I tak jej nie wierze ...
Na zdrowy rozsadek - przeciez jak wezmie sie olowek w lape i policzy prawdopodobienstwo zenchantowania
czegos na +20, to nie ma szans - po prostu bzdura.
Wiec taki "normalny gracz" zaczyna kombinowac - wymysla magiczne teorie i sposoby, tricki i p.ierdo.ly.
Fajnie, fajnie - jest tajemniczo i w ogóle ... i slyszy sie pozniej dyskusje:
"...a Pan Henio z Zamoscia to nawet na 22 pociagnal,
a pani Lucynka z ksiegowosci to ma seta na +20, uuu, aaaa, ooochh..."
Moze i ma, gratulacje dla pana Henia i Pani Lucynki ...
Trudno mi w to uwierzyc, ze na "w miare normalnym" serwie nawet te +10 wejdzie
- matma mowi swoje - a juz na pewno nie w takiej ilosci, jak to nagminnie widac.
Moze - jak masz dwa itemy - i na zmiane jedziesz, a najlepiej 3, albo 4  :P - tylko kto ma tyle adenki, zeby to przeprowadzic na TOP B?
Wiec normalnie rzecz biorac - sa 2 mozliwosci - albo istnieje jakas "super hiper tajna metoda", albo ... donate.

IMO:
Prawda jest taka - rozmawialem ostatnio z GMem -> placisz - masz ... jak to w zyciu bywa.
GM Twierdzil, ze do "pewnego" poziomu mozesz sam pociagnac, ale to wszystko ...

Latwiej jest mi uwierzyc w to, ze ktos zaplacil i nie chce sie do tego przyznac - wymyslajac "niesamowite" metody,
niz to, ze przy sikaniu pod wiatr na mrozie -20 stojac na balkonie na 3 cim pietrze z myszka w reku i przez okno,
patrzac na monitor i enchantujac wejdzie do +25 - bo pozniej pomaga juz tylko zgolic glowe i z lysa pala zrobic to samo...

Jesli kogos obrazilem - sorki - to nie byl moj cel

Pozdrawiam - Koszal
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2007, 12:42:27 pm wysłana przez Koszalek »


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 6

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 15, 2007, 12:42:42 pm »
Znana Ci pani Jagna biegala nie tak dawno z trabarem +7. Moze cos wie na ten temat

Gifs designed by Pr0nabol

"Co w tym zlego, ze niczego
Nie ukrywam, ze nie zbywam
Cie wzruszeniem ramionami
Ze nie umiem tepic za nic .."

"Cuda wykonywane od reki. Rzeczy niemozliwe z opoznieniem jednodniowym."


Odp: Enchant...
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 15, 2007, 12:45:22 pm »
Tak, znam, widzialem, zgadza sie - ale tu chodzi o magie - "pogadanka" jest na temat +16 i wyzej ...
W +7 uwierze - to juz prawie granica - ale policz calkowite prawdopodobienstwo przy +16...
Wez olowek w swoja piekna lapke i policz - dasz rade, wiem, ze dobra jestes w tych sprawach.
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2007, 12:47:40 pm wysłana przez Koszalek »


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 15, 2007, 01:23:05 pm »
moj cl mial swego czasu demon fanga na +14,nie uzywal blessow,mial poprostu kupe szcescia... oczywiscie na +15 spalil :P to kwestia matmy jak mowi Koszalek i pewnej dozy szczescia...ja wbijajac bronie na +4,6 razy wbilem,2 razy spalilem,zeby bylo zabawniej,te 2 spalone bronie nalezaly do klanowiczow,poprostu po seri udanych produkcji "latareczek" za bardzo uwierzyli w swoje szczescie-rezultat?spalony homek i sls :D (zeby nie bylo-na epi nie ma itemkow za donate,nikt u nas czerwonej broni na oczy nie widzial,poza ta ktora nosza gm-i ofc :P )


Odp: Enchant...
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 15, 2007, 03:04:28 pm »
echoes - racja, racja ... na Abyssie tez "oficjalnie" nie ma za donate - ale jak mi powiesz,
ze to jest niemozliwe na prywatnych serwach ... to po prostu nie bede tego komentowal ...
Mnie takie rzeczy (donate za itemy) nie interesuja ale jak chcesz, to po prostu - wybierz sobie jakikolwiek serwer,
zalogoj sie i czekaj na GMa... reszte mozesz sobie dospiewac ...
i zaloze sie, ze wtedy znajdzie sie mozliwosc zrobienia "w cudowny sposob" z wooden setu "MagikWoodenThunder-Set"...
Chyba, ze nie umiesz mowic... tzn. pisac...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2007, 03:10:52 pm wysłana przez Koszalek »


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #65 dnia: Marzec 15, 2007, 03:45:05 pm »
"...Prawdziwy rate to 2/3 czyli 66,(6), oficialnie ogloszone przez ncsoft. (armory maja inne raty )..."

Wszystkie itemy mają taką samą szansę na udany enchant (66%).
zdecydowanie nie, armory maja inny rate.
o ile +4 jest dosc zdajde sie byc ~2/3 to dalej zaczynaja sie schody. +5 na bizuterii to jest juz nielada problem. D grady robilem i na +9 ale tyle razy spalilem swoj tat neck z +4 na +5 ze dalem sobie spokoj. Ostatnio probowalem na sprzecie z luxuty. z 7 necklacow 6 weszlo na +4, z tych 6 tylko 1 na +5.
Imo im wyzszy enchant score tym mniejsza szansa na enchant w wypaku armorow.
Wg niektorych armory to 33 %, ile w tym prawdy, nie wiem.


Odp: Enchant...
« Odpowiedź #66 dnia: Marzec 15, 2007, 04:01:01 pm »
@pyro - Brawo, brawo! To tylko potwierdza moja teorie ;)


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #67 dnia: Marzec 15, 2007, 04:03:10 pm »
"...Prawdziwy rate to 2/3 czyli 66,(6), oficialnie ogloszone przez ncsoft. (armory maja inne raty )..."

Wszystkie itemy mają taką samą szansę na udany enchant (66%).
zdecydowanie nie, armory maja inny rate.
o ile +4 jest dosc zdajde sie byc ~2/3 to dalej zaczynaja sie schody. +5 na bizuterii to jest juz nielada problem. D grady robilem i na +9 ale tyle razy spalilem swoj tat neck z +4 na +5 ze dalem sobie spokoj. Ostatnio probowalem na sprzecie z luxuty. z 7 necklacow 6 weszlo na +4, z tych 6 tylko 1 na +5.
Imo im wyzszy enchant score tym mniejsza szansa na enchant w wypaku armorow.
Wg niektorych armory to 33 %, ile w tym prawdy, nie wiem.

Nie masz racji.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 15, 2007, 04:15:50 pm »
hmm mowiac ze na epi nie ma itemkow za dotacje,mowie ze tego nie widac...cholera moze i sa jakies ale "winowajcy" ich nie nosza ;) nie widzialem na epi jeszcze broni czerwonej,do tego s gradowych na epi sa lacznie 3 szt (2 draconici i jakas jeszcze ale tego nie wiem),wiec w porownaniu do serverow gdzie dotacja ibrona za nia sa jawne albo gdzie jest to tajemnica poliszynela takich rzeczy jest znacznie,jak sadze wiecej :P jakos nie wyobrazam sobie kupowac itemkow za pieniadze,przeciez to gra,nie zamierzam na nia marnowac kasy...i tak jak bylo pisane matma+szczescie=rowna sie niebieska bron (iw takie +8 uwierze :) )


  • Wiadomości: 30

  • Pochwał: 0

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 15, 2007, 05:52:29 pm »
http://www.l2guru.com/forum/showthread.php?t=49935&highlight=armor+enchant
plus wiele innych, nikt kto ma jakiekolwiek doswiadczenie ow oe armoru, bizuterii powyzej +4 nie powie ze rate jest taki sam jak na weapony.


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 15, 2007, 06:20:00 pm »
http://www.l2guru.com/forum/showthread.php?t=49935&highlight=armor+enchant
plus wiele innych, nikt kto ma jakiekolwiek doswiadczenie ow oe armoru, bizuterii powyzej +4 nie powie ze rate jest taki sam jak na weapony.

Wierzcie sobie w co chcecie. Dla mnie bardziej wiarygodne są oświadczenia NC i statystyka Himreda z l2wh niż blah.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 5

  • Dawniej tutaj Dilvish
Odp: Enchant...
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 20, 2007, 10:07:11 am »
Muszę powiedzieć że można miec czasami niesamowite szczęście mimo całej tej matmy itd Tutaj muszę powiedzieć że ja zazwyczaj jestem koronnym przykładem "ofiary statystyki" bo kurczaki nigdy nie mogę nic specjalnie wyenchantować ponad poziom "save" który różni się w zależności od priv servera nieraz. Największego zonka miałem ostatnio jak na serwie (high rate co prawda więc nie kasa mnie bolała) nikt jeszcze nie wiedział jaki jest save enchant bo był serwerek świeży więc ja stwierdziłem "a co mi tam, pokombinuję". No i jadę, +8,+10,+14,+17 ładny czerwony kolor kurde myślę sobie a jeśli przekroczyłem już granice i w sumie mam ładną broń? A właśnie to był  dual kashenberk a na serwie s grade tylko z dropu. No i tak patrze na to piękne czerwoniutkie cudo i myślę "nieee, ja miałbym miec takiego fuksa, nieee, pewnie wysoki save enchant jest" no i zje...łemna +18. Jak się okazało server miał (o dziwo) normalny enchant rate coś kóło 50-60% a save 5 na wszystko. Admin wytrzeszczył oczy jak usłyszał ile wyciągnąłem a ja myślłaem że się w du...ę ugryzę. Zatem ( po dłuższym przynudzaniu) - wniosek: można mieć fuksa.  :?
Żegnam panie i panowie, zapowiada się (a nawet dokonała się) kolejna długa przerwa w graniu w L2. Wyjeżdżam za granicę w poszukiwaniu pracy - cóż typówa. Serdecznie was wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia.


Odp: Enchant...
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 20, 2007, 10:39:27 am »
Morgul - gratulacje!!! Jestes definitywnie wyjatkiem od Regoly!
Nie twierdze, ze nie mozna miec fuksa, wrecz przeciwnie ;) - o swoim "zyciowym szczesciu" napisze kiedys ksiazke,
bedzie co czytac, gwarantuje.

Mysle tylko o tym, ze w normalnych warunkach, nie na jakims zjechanym serwie, enchantowanie samemu do +20
graniczy dla mnie z cudem. W takich ilosciach - w jakich mozna to zobaczyc na niektorych serwach - to nie jest mozliwe.

Moge zakceptowac tu faktor szczescia, ale powiedzmy w 1:1000 przypadkach - i to jest tez extremalny kompromis.

Ale wyobraz sobie taka sytuacje - jestes na serwie, na korym jest razem z Toba ok. 2300 osob.
Biegasz po Giran - zbierasz potki i sski i wyruszasz na mobki. I nagle przebiega jakis elf przez Targowek z czerwonymi dualami...
O.o ale bajer myslisz, idziesz dalej, a tu Krasnal w czapce swietego mikolaja tanczy z czerwonym toporkiem ... spoko, myslisz,
to jeszcze jest mozliwe ... zblizasz sie do bram wyjsciowych miasta - a tu stoi grupka z 2 klanow, jakies moze 15 osob i trzymaja, po kolei: duale, luk, miecz, znowu duale, i toporek - wszystko lsni sie, jak zachod slonca, faluje magicznie...
siadasz, patrzysz - i gwarantuje - nie chce Ci sie wierzyc, ze to mozliwe ...
Przeciez byles tylko w Giran - a na calym serwie jest 2300 ludzi - ile moze byc tutaj ? - 500? 800?
I zaczynasz kombinowac, podpytywac, probowac - i czesto wymyslac baje - bo coz zostaje?



  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 5

  • Dawniej tutaj Dilvish
Odp: Enchant...
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 20, 2007, 10:55:31 pm »
No tak, masz rację, mnie boli jak coś spapram na high rate na których zwykle gram (wiem, wiem namiastka prawdziwego L2 ale brak czasu...) a nie wyobrażam sobie ryzykowania na low rate gdzie harowałeś na ten skichany oręż w pocie czoła. Jeśli na low rate widzi się takie ilości osób z kolorkami to faktycznie coś tu nie gra albo system donate się rozpędza. A tak na marginesie, ostatnio trafiłem na kilku serwerach na motyw, iż gdy ci się nie uda enchant to nie rozwala ci itemu tylko cofa do +0, to jakiś pomysł priv serwerów niektórych czy coś normalnego z jakimiś scrollami? Pytam bo się zdziwiłem gdy po wielu miechach bez L2 w końcu usłyszałem ten okropny dżwięk rozwalanego itema i kurczę oblookałem że wciąż jest w ekwipunku  :shock: :D
Żegnam panie i panowie, zapowiada się (a nawet dokonała się) kolejna długa przerwa w graniu w L2. Wyjeżdżam za granicę w poszukiwaniu pracy - cóż typówa. Serdecznie was wszystkich pozdrawiam i do zobaczenia.


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Enchant...
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 21, 2007, 11:00:41 am »
to sa blessed scrole do enchantowania odpowiedniego grade :P tak jak mowisz,jak enchant nie wejdzie to cofa do +0,ja moja damaszke na +4 wlasnie w ten sposob zrobilem (strasznie chcialem miec latarke a spalic top b jeszcze z focusem to dramat :D )