Witaj
Gość

Wątek: Warrior Tyr  (Przeczytany 102184 razy)

  • Wiadomości: 43

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 07, 2012, 12:43:28 pm »
Nie kupować,szkoda kasy.


  • Wiadomości: 228

  • Pochwał: 2

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 09, 2012, 11:59:54 am »
Gram tyr warriorem i powiem wam szczerze męka jest okrutna klasy miały być zbalansowane i może  są ale w pvp, jeżeli chodzi o exp Tyr warrior ma przesraną przyszłość kronik GOD nie znam i nie wiem czy później coś się nie zmieni ale do lvl 90 o który się właśnie staram męka była okrutna a powiem że granie tą klasą bezstresowe wymaga znajomości niczym w życiu.

Jeżeli wybierasz właśnie klasę porządnie się zastanów o party jest ciężko jak już wezmą musisz mieć pole broń i spinać się na baczność bo wiedz ze połowa party chce Ciebie podmienić żyjąc z taką świadomością w każdym party można się załamać jesteś pełną gęba persona non  grata.

Jeżeli ktoś może niech moje zdanie na ten temat porządnie wywróci.

A teraz moje pytania ;] mam 2x bronie single target blunty i pole. Powiedzcie mi jak wygląda później exp bardziej użyteczne jest pole i to w nią pakowac atri czy koncentrować sie na atri w single weapon?


Doombringer Gaav - 81
DeathAdders clan on Luna server.

CORE eu

Warsmith Funnyguy


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 09, 2012, 12:36:32 pm »
jest bardzo proste rozwiązanie:

znajdź CP, gdzie umieją dostrzec profity posiadania tyr warriora, bo z randomami są zawsze cyrki. Prawda okrutna.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 239

  • Pochwał: 0

    • check it
Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 09, 2012, 02:26:08 pm »
Planuje od jutro grę na eu core właśnie jakimś dd by przebudzić go na tyrr warriora. Ale po tym co napisał hrypek to trochę zniechęca :s. Poza tym nie wiem z jakiej profy przebudzać. Czy z tego glada któremu zostaje duelist spirit? Mi by się najbardziej widział zielony z 2h swordem ale czy to dobry wybór to nie wiem :p. Ja wiem, że powinno się grać tym czym się lubi ale potem zawsze może być ten niedosyt, że np. human (nie wiem czy rzeczywiście, taki przykład tylko) kosi lepiej.


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 09, 2012, 03:01:31 pm »
zadaj sobie pytanie, co osiągniesz na tym serwerze:

Jeżeli masz ambicję, by osiągnąć coś więcej niż ~~90 lvl i emo quit (jak spora część Polaków), to rób sobie warriora z zielonego, faktycznei lepiej.

Jeżeli jesteś gotowy na poważne inwestycje (czasowe i pieniężne), gdzie w perspektywie ~~pół roku dobijesz duelist spirit na przyzwoity OE (++12) i nie nastawiasz się na ownienie na oly, tylko ze swoim party, to weź z glada.


a jak cię zaniepokoiło to co hrypek napisał, to bierz healera lub tanka, bo tych profesji wszyscy ciągle szukają. W przypadku dowolnego DD będziesz miał schody, bo jak zawsze jest 10 x więcej chętnych do grania DD, niż supportem.  Ew kołuj sobie CP, gdzie docenią przydatność warriora.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 228

  • Pochwał: 2

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 09, 2012, 03:20:15 pm »
No i jak uważacie bo pewnie orbis znacie nie tylko z nazwy czy Tyr  może tam coś zaoferować nie mając half kila coś się zmieni ? mam 2x bronie i nie chciałbym dawać w obie  atri a może taka jest warriorow rzeczywistość 2x bronie uzbrojone(z atri) po zęby?

Na silę szukam oszczędności ale chyba to nie ta klasa.
Doombringer Gaav - 81
DeathAdders clan on Luna server.

CORE eu

Warsmith Funnyguy


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 09, 2012, 03:37:34 pm »
nie robcie tyr warriorow, bedzie pozniej nam z defrem trudniej o hero, ta klasa jest slaba nie da sie nia nic wygrac, robcie tanki najlepiej ;d

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 228

  • Pochwał: 2

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 09, 2012, 03:58:14 pm »
ja nie z takich co się ma poddawać a jak zechce mi się grać dla innych celów jak sakiewka to zrobię to z innego tyr warriora :]
Doombringer Gaav - 81
DeathAdders clan on Luna server.

CORE eu

Warsmith Funnyguy


  • Wiadomości: 239

  • Pochwał: 0

    • check it
Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 09, 2012, 04:42:34 pm »
zadaj sobie pytanie, co osiągniesz na tym serwerze:

Jeżeli masz ambicję, by osiągnąć coś więcej niż ~~90 lvl i emo quit (jak spora część Polaków), to rób sobie warriora z zielonego, faktycznei lepiej.

Jeżeli jesteś gotowy na poważne inwestycje (czasowe i pieniężne), gdzie w perspektywie ~~pół roku dobijesz duelist spirit na przyzwoity OE (++12) i nie nastawiasz się na ownienie na oly, tylko ze swoim party, to weź z glada.


a jak cię zaniepokoiło to co hrypek napisał, to bierz healera lub tanka, bo tych profesji wszyscy ciągle szukają. W przypadku dowolnego DD będziesz miał schody, bo jak zawsze jest 10 x więcej chętnych do grania DD, niż supportem.  Ew kołuj sobie CP, gdzie docenią przydatność warriora.

Raczej quita nie planuje. Już kilka razy quitowałem z privów ale zawsze z winy umierających serwerów. Dlatego chcę teraz zagrać na eu offie bo iść na kolejnego priva to stąpanie po cienkim lodzie. Wyścigi szczurów mam już za sobą. Teraz chcę pograć bez spiny o piksele także raczej casualowo.

A co masz na myśli pisząc "i nie nastawiasz się na ownienie na oly, tylko ze swoim party, to weź z glada." To tyrrem przebudzonym z glada nie można poownić czy jak? Wprawdzie koło dupy mi oly lata, ale jestem ciekaw co miałeś tutaj na myśli.

I jeszcze kwestia broni. Jakaś różnica czego się używa? Czytałem, że niektóre skille robią większy dmg z polem. Ale pole ma mniejszy p attack. Czy to się nie zrówna względem innych broni? No chyba, że p attack nie wpływa na siłe skilla. Jak to jest?


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 09, 2012, 05:07:14 pm »
niezbędne minimum to pole do aoe expa.

Dobry tyr warrior będzie miał też single broń, aby w niektórych momentach w PvP jej użyć i focuować pełen DPS w 1 target.

Pole nie ma szans wyciągnąć dobrego DPS-u w single target i single broń nie wyciągnie dobrego DPS-u AoE.


Co do glada, a np. deski jako tyr warrior:

Duelist spirit daje duże korzyści, ale dopiero porządnie z reenchantowany (++12). Największe korzyści ma na daily PvP (small ganki i 7 vs 7 lub mass pvp). Na oly nie jest oczywiście jakiś tragiczny, ale w wielu sytuacjach skill, który jest zamiast duelist spirit w warunkach oly może sprawdzić się lepiej. To nie znaczy, że nie da się warriorem z glada nic na oly ugrać!

Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 239

  • Pochwał: 0

    • check it
Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 09, 2012, 05:12:26 pm »
Ok, wielkie dzięki za odpowiedzi. To od jutra zaczynam ale chyba jednak skuszę się na zielonego. :)


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 09, 2012, 10:28:26 pm »
Powiem wam że jak mordowałem sie z random idiotami składać party to właśnie o dziwo miałem największy problem z melee dd . Ci co mówią ze tyrr warrior nic nie potrafi na Aoe i potem to naprawde powinien zmienić klase albo znaleźć cp . Tak jak Alarion pisał potrzeba dwóch porządnych broni Pole i tu wybór na 1 target cięzko stwierdzić która jestem w fazie testów .
Krótko mówiąć na mass z duelist oe lepiej (chociaż Pole też dobre bo masz z 2 skilli 50 % wiekszy dmg ) na oly Berserker lepiej ale to wszystko zależy od gracza od enchantu , ogaru i wielu wielu czynników. Jak nie czujesz warriorów to nie rób go bo zrobisz emo quit te klase trzeba czuć zresztą jak kazdą . Ja nie potrafiłbym grać healerem bo poprostu tego nie lubie . Pzdr


  • Wiadomości: 122

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 10, 2012, 10:03:09 am »
Gram tyr warriorem i powiem wam szczerze męka jest okrutna klasy miały być zbalansowane i może  są ale w pvp, jeżeli chodzi o exp Tyr warrior ma przesraną przyszłość kronik GOD nie znam i nie wiem czy później coś się nie zmieni ale do lvl 90 o który się właśnie staram męka była okrutna a powiem że granie tą klasą bezstresowe wymaga znajomości niczym w życiu.

Jeżeli wybierasz właśnie klasę porządnie się zastanów o party jest ciężko jak już wezmą musisz mieć pole broń i spinać się na baczność bo wiedz ze połowa party chce Ciebie podmienić żyjąc z taką świadomością w każdym party można się załamać jesteś pełną gęba persona non  grata.

Jeżeli ktoś może niech moje zdanie na ten temat porządnie wywróci.

A teraz moje pytania ;] mam 2x bronie single target blunty i pole. Powiedzcie mi jak wygląda później exp bardziej użyteczne jest pole i to w nią pakowac atri czy koncentrować sie na atri w single weapon?

W Korei poczyniono już jakiś czas temu parę kroków, żeby "biedni" warriorzy mogli choć trochę przybliżyć się lvlowo do pozostałych prof.
W którymś patch'u jest mowa o lethalu działającym poniżej 20% HP mobka - http://boards.rochand.com/viewtopic.php?f=11&t=378&hilit=warrior+lethal&start=870#p4562 - czyli idealne na miejscówki 90+ (GoG, Orbis)
Dodatkowo w Harmony ma wejść nowa instancja (solo i party) - wersja dla party po ukończeniu i ubiciu bossa ma dawać 1b exp'a i została stworzona dosłownie, żeby "ocalić warriorów od unicestwienia" ;p - http://boards.rochand.com/viewtopic.php?f=31&t=442#p6520
Tyle odnośnie PvE.
Jeżeli chodzi o PvP to obrażenia ze skilli mają od kroniki Tauti brać pod uwagę P.Atk użytkownika (co może być kolosalnym boostem, kto testował obecny dmg wie, że P.Atk ma bardzo mały wpływ). - http://boards.rochand.com/viewtopic.php?f=11&t=507&p=9192&hilit=physical+skill+power#p9192

Generalnie na chwilę obecną najrozsądniejszym wydaje się posiadanie 2 broni - Polearm + Coś (imo Duale,2H) - oraz zredukowanie re-use na skillach do minimum. Zastanawia mnie, czy można tutaj mówić o dwóch zasadniczych buildach - 100% w skille lub oparcie o zwykłe hity i crit.dmg (i dorzucanie w razie potrzeby skilli). Z tego co już do tej pory zobaczyłem to minimum re-use + skille sprawdza się całkiem dobrze (pomijając całą otoczkę jaka ciąży na tym graczu ;p):
http://www.youtube.com/watch?v=zjt7jNebahw&feature=player_embedded
http://www.youtube.com/watch?v=BE0nxeu_Qu4&feature=plcp&context=C3f08102UDOEgsToPDskLJxBMMQhZkywf1QeFT5obA
Z drugiej strony widziałem, że Tyrr z 2H również potrafi ładną rzeź zrobić (bAdFairy - hero TW z Lancera).
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2012, 10:08:03 am wysłana przez tommaso »


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 10, 2012, 12:31:31 pm »
W jaki sposób on wyciąga taki reuse tych skilli ?


  • Wiadomości: 122

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #164 dnia: Luty 10, 2012, 02:15:31 pm »
Wizard Harmony/Song of Renewal - 20% + Refreshing Sonata - 10% + Naszyjnik (Frintezza/Valakas) - 5% + Pasyw z suby - 3% = -38%

Dodatkowo używa co jakiś czas Skill Refresh augmentation i gracze NCWest mają również dostęp do Eva's Rune z eventu (nie wiem jak to dokładnie działa i o ile zmniejsza re-use).
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2012, 02:41:11 pm wysłana przez tommaso »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #165 dnia: Luty 10, 2012, 02:18:31 pm »
głównei rozbija się o te runy z eventu (który mimo, że skończył się grubo ponad rok temu, to boty wyfarmiły tego ilość na najbliższe 2-3 lata), które dają ~~20% re use skills.  Troszkę imba w tej kronice...
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 122

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #166 dnia: Luty 10, 2012, 02:36:27 pm »
Tak, runy są zdecydowanie OP w GoD, re-use skilli to jedno, reflect dmg to drugie - śrubują jedne z najistotniejszych parametrów obecnej kroniki. ;p


  • Wiadomości: 225

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #167 dnia: Luty 11, 2012, 05:48:13 pm »
Oprócz dualków żadna inna broń nie ma health? Rozkminiam czy kupić top fisty i focus albo damage up zalożyć czy duale low r  z health i mieć więcej hp pod berserkera celke itp .  Chyba najlepsze będą właśnie pod 1 target duale albo fisty (sword jakoś nie przemawia do mnie za wolno się tym bije)


  • Wiadomości: 228

  • Pochwał: 2

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #168 dnia: Luty 13, 2012, 01:33:15 pm »
Jaką broń uważacie za optymalną?
Dual blunt(bonus do power skilla na +4)
2h sword(brak bonusu albo wiekszy bonus do. p ataku niz posotale na+4)
Dual sword(bonus do crit rate na +4)

Pytam bo np Tyr przebudzony z kamaela jest jakby skazany na 2h sword, z reszta wygląda obco choć nie twierdze ze źle. Nawet nie miałem okazji podejrzeć jak on wyglad z reszta propozycja poza pole.
Jak juz kamael to tylko z 2h swordem ale czy to na starcie nas nie osłabi?
Doombringer Gaav - 81
DeathAdders clan on Luna server.

CORE eu

Warsmith Funnyguy


  • Wiadomości: 126

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #169 dnia: Luty 14, 2012, 10:57:42 am »
jak chcesz dpsu to możesz tez zrobić duale na +4 (cry rate 30) + augu na cry rate + haste sa + czapa na cry rate + ring isztiny )

w sumie dobry p atak + 160 cry rate z itemow + 15 % a speeda z sa

a i do tego aq na cry dmg + totem miedwied i z liścia ładny dps można pocisnąć

jedyny minus to ze kras z dualami wyglada ch.... (

« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2012, 11:03:39 am wysłana przez 666 »
In The Name Of Satan ...


  • Wiadomości: 228

  • Pochwał: 2

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #170 dnia: Luty 14, 2012, 04:43:16 pm »
Hehe ja pytam o dombringera czy skazywanie go na 2h sword(no bo jak to z czymś innym latać tytani się w grobie przewrócą) nie osłabia za bardzo Tyr warriora przebudzonego z  kamaela - może ja coś nie wiem  ale 2h sword po enchancie na +4 nie dodaje żadnych bonusów? jak pozostałe bronie.

Mój kraś  jest for fun :] i najlepiej wyglada z 2H mlotkiem którego w tej poeabananej grze nie ma i to jest powód do żałoby. 
Doombringer Gaav - 81
DeathAdders clan on Luna server.

CORE eu

Warsmith Funnyguy


  • Wiadomości: 122

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #171 dnia: Luty 15, 2012, 10:25:50 am »
jak chcesz dpsu to możesz tez zrobić duale na +4 (cry rate 30) + augu na cry rate + haste sa + czapa na cry rate + ring isztiny )
[...]

Jeżeli rozpatrujemy zwykłe hity to wg mnie lepiej zainwestować w 2H +focus+haste+4 (ale tak od Harmony, która z resztą chyba niebawem ma wejść).


  • Wiadomości: 126

  • Pochwał: 0

Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #172 dnia: Luty 17, 2012, 07:25:02 pm »
opcja z dualami jest tańsza, nie musisz wbijać drugiego są które "trochę" kosztuje.
poza tym z dualami szybciej lądują się "light force"
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2012, 07:29:11 pm wysłana przez 666 »
In The Name Of Satan ...


  • Wiadomości: 222

  • Pochwał: 0

  • BANG BANG PK PK!!!
Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #173 dnia: Luty 26, 2012, 12:04:30 pm »
Od dwóch dni mam chyba to "szczęście" być Tyrr warriorem,jak na razie bardziej z kumplami sprawdzamy gdzie się w ogóle da expic w PT gdzie sa 2-3 Tyrry.GoG odpada na 85 lvlach czas bicia nieadekwatny do ilości otrzymywanego xp,SoA idzie całkiem ładnie,Harnak 2 też bardzo ładnie jak każdy ma pole w łapce.Ogólnie patrząc jakbym miał jeszcze raz wybierać zastanawiałbym się bardzo czy wybrać tyrra niestety ale power skili porównując z innymi klasami jest moim zdaniem śmieszny.
Teraz czy opłaca się w ogóle ładować Sa do apo stormera?Czy dmg UP naprawde będzie mocno przydatne lub hp drain?
Przy statystykach +- 5,2k ataku/333 crit rate/ w immortal heavy secie/z ringiem toi9/na hawku z pole w ręku z łapy najwieksze cryty 30k na soa lub harnaku to dużo?Jak to wygląda na tle powiedzmy archera lub feoha?
Na screenie jest akurat hit w okolicach 24,5k ale w kaiona dochodzi do 30k a w elite 20k.



Uploaded with ImageShack.us
Co sądzicie o takim dmg?Śmieszny czy wmiare?


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Warrior Tyr
« Odpowiedź #174 dnia: Luty 26, 2012, 12:22:22 pm »
Kolego po pierwse masz tam chyba moby żółte. To jest chyb 30 % dmg mniej. Po drugie skoo macie 2-3 tyrów to robcie trejny do kąta. Znacznie wiecej celow bijeszz pole i znacznie czesciej trigery sie odpalaja. Gog nie jest efektywny dopóki masz pole w lapie. A dwa dmg up nie bardz sie lapie. Drain to chyba 3 %. wiec imo nie warto. Wsadz 150+  w pole i masz dmg..

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama