Witaj
Gość

Wątek: Yul archer a tyrr warrior  (Przeczytany 5423 razy)

  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Yul archer a tyrr warrior
« dnia: Sierpień 25, 2013, 10:25:52 pm »
Witam Serdecznie,
Gram na core, mój wybór padł na yul archera, tylko nie wiem jak on sie będzie sprawdzał na oly, tyrr warrior wygląda całkiem nieźle przebudzony z kamaela bądź tyranta ale słyszałem o nim złe opinie, a co z kamaelem przebudzonym w feoha?


  • ******
  • Wiadomości: 1115

  • Pochwał: 0

  • Aeore Healer
    • Tenebrae 4ever
Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 25, 2013, 10:38:37 pm »
piszesz o teoretycznie trzech najgorszych klasach na oly :) Jezeli to jest Twoj docelowy element gry to wybierz summonera/tanka/healera :)
http://www.thetenebrae.pl

Aeore Healer 97 Lilith


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 25, 2013, 10:45:36 pm »
Oczywiście jeśli chciałbym w ogóle myśleć o oly muszę bardzo dużo poświęcić czasu na granie, zbieranie gearu i praktycznie dogonienie starych wyjadaczy na core jest niemożliwe? Więc może wybieranie postaci pod oly jest bezcelowe?


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 25, 2013, 11:11:06 pm »
Oczywiście jeśli chciałbym w ogóle myśleć o oly muszę bardzo dużo poświęcić czasu na granie, zbieranie gearu i praktycznie dogonienie starych wyjadaczy na core jest niemożliwe? Więc może wybieranie postaci pod oly jest bezcelowe?
Gruby portfel albo party murzynów które będzie robić na twój gear  :)

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2013, 11:13:55 pm »
No to tak to ja bawić się nie chcę :( Oly na retailach lepiej sobie odpuścić bez grubego portfela ?:D


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 25, 2013, 11:16:20 pm »
Nie wydaję mi się żebyś miał szybko szanse z kolesiami co 1. kupili xxx miliardów adeny 2. graja od początku serwera i trzymają monopol na swoje klasy ;]

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 25, 2013, 11:28:49 pm »
Czyli oly na razie sobie odpuszczę, to co z innymi klasami na ogólne pvp? Przyjemność gry, solo exp i pvp i wgl
-Yul archer
-Feoh przebudzony z kamaela
-Tyrr warrior , kama bądz ork tyrant
- ewentualnie sztyleciarz :)


  • *******
  • Wiadomości: 4410

  • Pochwał: 12

  • Plan? I don't need a plan.
Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2013, 11:43:26 pm »
Wszystkim da się jako tako expić solo,  to jest raczej kwestia znalezienia party

We weep for the blood of a bird, but not for the blood of a fish. Blessed are those with a voice.


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2013, 11:44:46 pm »
a co z pvp ?


  • Wiadomości: 166

  • Pochwał: 1

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 26, 2013, 12:31:12 am »
Archer najlatwiejszy na pvp, wciąż najlepszy dd na open pvp
Feoh jeśli masz dobrą mechanike, to też jeden z fajniejszych dd
Tyrr w tej kronice wydaje sie najslabszym dd (troche lepszy na oly i 1v1)


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 26, 2013, 01:04:51 am »
Czyli archerem dalej grać jak najbardziej?


  • ********
  • Wiadomości: 1826

  • Pochwał: 671

  • Try Me
Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 26, 2013, 07:49:29 am »
othel też na mniejszych pvp znakomicie sobie radzi

Jak już masz archera to nim graj, nie jest zły


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 26, 2013, 12:37:21 pm »
Czyli oly na razie sobie odpuszczę, to co z innymi klasami na ogólne pvp? Przyjemność gry, solo exp i pvp i wgl
-Yul archer
-Feoh przebudzony z kamaela
-Tyrr warrior , kama bądz ork tyrant
- ewentualnie sztyleciarz :)

Na pvp wszystkie te klasy mają swoją określoną rolę i dosyć dobrze sięsprawują, o ile pasuje nam ich playstyle.

Feoh jest chyba najwygodniejszą klasą do expienia solo po summonerze (a nawet w niektórych sytuacjach lepszą), dobrze nastakowany robi wymiot i bez wątpienia jest najlepszym AoE DD w grze. Problemem jest tylko to, że jest strasznie papierowy i bez dobrej współpracy tanka, issa i healerów utrzymanie feoha na pvp jest trudne, a nawet jak support jest bardzo dobry to i tak trza być gotowy, że reza się zaakceptuje kilka razy.

Warrior to w skrócie stały przyzwoity DPS z niewielką domieszką AoE + niezłym Crowd controlem z możliwością szalenia na okres odpalenia dopałek (boosta i zerka). Brakuje mu takiego spike damage jaki potrafi wyciągnąć archer lub dagger, ale jego genialny debuff obniżający p def jest świetnym combo dla właśnie tych 2 pozostałych klas, a sam tyrek jest mocno przeżywalny, szczególnie gdy założy heavy. W light będzie miał lepsze jebnięcie.
Obecnie warrior z tyranta jest najsłabszym wyborem, ale niedługo Episodion, więc radzę poczytać zmiany u poszczególnych warriorów, bo właśnie te najbardziej zaniedbane w livindorze (czyli kebab i deska) mają dostać boosta i nowe skille z racji swojej słabości na początku livindora (np. deska dostaje gutsa i frenzy w pełni wymiarowego, co zapewne zrób zrobi z niej bestie na PvE jak kiedyś)
- Warlord to bardzo dobra specjalizacja AoE dla fanów tego typu gry
- Glad, szczególnei gdy zostawi się na nim starego duelist spirita jest postacią, która ma największe jebnięcie ze skilli, których każdy tyr ma dużo
- Kamael to duża mobilność (dzięki spamowalnej szarży), dodatkowy CC w postaci drugiego disarma i w episodionie kolejne rodzaje UD i barier jakie kiedyś miały kamalole

Dodatkowo wszystkie warriory majądostać w episodione 30% p atacku, co podniesie ich DPS na pewno

Archer jest mocny, szczególnei taki, który umie wykorzystać przewagę range ataków (wiadomo mass pvp i takie tam). Mocny DPS, kilka skilli na podniesienei przeżywalności, ale wiadomo, że ogólnie papier na tle tanka czy warriora. Trzeba dobrze pozycjonować, assystować i efekt murowany.  Główne źródła DPS-u archera to Mind eye i debuff Bullzeye, pilnowanie tych 2 rzeczy to podstawa.

Dagger to postać specyficzna i trzeba ją lubić. Ma DPS dość wysoki, ale bardzo nieregularny. Niczym nadzwyczajnym walenie blowów po 10-14k aż nagle wejdą dwa blowy po +25k. Mobilna, z dużą ilością skilli (szczególnei z PW) na przeżywalność, wiadomo, że gorzej radzi sobie na mass pvp, ale w small case pvp jest naprawdę świetna


Radzę przeglądać zmiany w Episodionie dot. wszystkich klas, szczególnei gdy grasz na Core, bo na polaczkowymPL nie ma jeszcze Livindora nawet, więc episiodion to tam za rok chyba będzie, u nas myślę MAX 2 miesiące.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 26, 2013, 12:51:28 pm »
Dziękuję ślicznie za pomoc ,który jest dla mnie zawsze trudną kwestią,
z Yula chyba zrezygnuje ponieważ nie jest to mój styl gry, lubie postać szybką, efektowną, siejącą zniszczenie w środku bitwy :)
Pytanie teraz co sie nadaje dobrze do wyexpienia do 85 i ogólna przyjemność płynąca z grania tą postacią
Dagger- obudzony z de ew krasnala
Tyrr obudzony z kamaelka albo gladiatora
No i może feoh z kamaela ale to pewnie będzie lipa :)


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 26, 2013, 01:07:56 pm »
Dziękuję ślicznie za pomoc ,który jest dla mnie zawsze trudną kwestią,
z Yula chyba zrezygnuje ponieważ nie jest to mój styl gry, lubie postać szybką, efektowną, siejącą zniszczenie w środku bitwy :)
Pytanie teraz co sie nadaje dobrze do wyexpienia do 85 i ogólna przyjemność płynąca z grania tą postacią

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, Archer robi bardzo dobry damage, ale jak pisałem, trzymanie dystansu jest kluczem do sukcesu

Co się wyexpi szybko do 85? Wszystko. Masz newbie buffy do 85 włącznie z pełnym zestawem, do tego rób chain questy na steel coins, które będą ci się zgłaszać wraz z kolejnymi wbijanymi lvlami, a za które będziesz kupował i ulepszał sprzęt zaczynając od B grade w górę, znajdź sobie mentora, który da ci 50% bonusu do expa tak długo jak będzie on zalogowany w grze (więc zawsze warto pogadać, jakie są godziny gry twojego ew mentora), rób daily quest i grinduj na mobach. do 85 to kwestia kilku dni i tym sobie głowy nie zaprzątaj, tylko myśl, czym będzie ci się dobrze grało potem.

Dagger- obudzony z de ew krasnala

z Dark elfa ma najmocniejsze walnięcie blowami, z krasnala jest najlepszy w PvE i jeszcze lepszy będzie w episodionie + ma spoila, co stanowi zawsze dodatkowe źródło zarobku
Tyrr obudzony z kamaelka albo gladiatora

już ci pisałem. Gdybyś akurat wybierał glada, pamietaj, by zostawić sobie po przebudzeniu duelist spirit i go nie wymieniać.
No i może feoh z kamaela ale to pewnie będzie lipa :)

Feoh z kamaela ma dodatkowe UD na fizyczne ataki, co poprawia jego przeżywalność w najgorszym aspekcie dla feoha, czyli vs fizyczne ataki. Paraliż jest mocny, bardzo dobry vs mele postacie, które do ciebie podlatują.

Jest to tylko jeden z 5 feohów
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 26, 2013, 01:27:29 pm »
Więc padło na warriora z kamaela, oby byłby to dobry wybór, jako dual classę zrobię Feoha gdyż jestem bardzo ciekawy tej postaci, dziękuję serdecznie za pomoc, chwała Wam :)


  • ******
  • Wiadomości: 1484

  • Pochwał: 8

  • dante <3
Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 26, 2013, 04:10:16 pm »
[

Dodatkowo wszystkie warriory majądostać w episodione 30% p atacku, co podniesie ich DPS na pewno


p skill ataku. P atak to sobie moga w dupke wsadzic bo mało daje

http://www.sadistic.pl/efekty-specjalne-vt231195.htm
Uploaded with ImageShack.us

jestem debilem i kompie sie z karpiami ale to nic tato mnie bije i mama


  • Wiadomości: 26

  • Pochwał: 0

Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 26, 2013, 05:19:33 pm »
Ale pod względem ilości skilli to dagger jest bardzo w tyle, yull to samo, chyba ,że po awakeningu tyle się zmienia. Z kolei othell nie jest tak uniwersalny jak tyrr


Odp: Yul archer a tyrr warrior
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 26, 2013, 07:18:19 pm »
dlaczego z tylu? o ile pamietam to i dagger i yul ma po 4-5 dmg skilli(nie liczac calej reszty "ogolnych" skilli, wiec nie martw sie o zapelnienie wszystkich paskow na skille)