Witaj
Gość

Wątek: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.  (Przeczytany 52295 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« dnia: Grudzień 14, 2010, 06:12:22 pm »
Sprzedałem nostromo myśląc że już nie wrócę do L2, był to niestety fail bo nie tak łatwo się od tego uwolnić  :P
Niestety na F1-F12 jak dla mnie grać się nie da, z cheatów nigdy nie korzystałem, więc szukałem czegoś co zastąpi macra z nostromo. Trafiłem na Autohotkey. Na retailu autohotkeya blokuje gameguard, na ruoffie nie wiem, na privach pewnie działa bez problemu (na rpg działa).

Do ściągnięcia tutaj:
http://www.autohotkey.net/~Lexikos/AutoHotkey_L/AutoHotkey_L_Install.exe

Autohotkey bazuje na skryptach a co za tym idzie możliwości ma ogromne. Nie znam się na programowaniu ale poczytałem tutoriale, forum autohotkeya i porobiłem sobie kilka skryptów do L2.

Jak zapisywać i uruchamiać skrypt?
Otwieramy notatnik, wpisujemy skrypt, zapisujemy jako skrypt.ahk, podwójne kliknięcie uruchamia skrypt. W trayu pojawia się ikonka Autohotkeya.

Lista nazw przycisków na myszy i klawiaturze:
http://www.autohotkey.com/docs/KeyList.htm

No to zaczynamy od najprostszych rzeczy.

1. Skrypt na przebindowanie klawisza. Przykładowo chcemy zamiast F3 wciskać 6 na klawiaturze numerycznej.

Cytuj
Numpad6:: send {F3}

Przy klawiszach których nazwa ma wiele znaków musimy takie F3 dawać w nawias {F3}, inaczej autohotkey będzie myślał że chcemy wcisnąć f i 3. Oczywiście kolejne komendy dodajemy do tego samego skryptu żeby nie robić 50 skryptów i uruchamiać je osobno.
Jeśli chcemy w skrypcie napisać jakiś swój komentarz żeby się nie pogubić w tych symbolach dajemy go po znaku ";".
Przykładowo fragment mojego skryptu z przebidowaniem klaiwszy F1-F12:

 
Cytuj
; PRZYPISANIE F1-F12

Numpad4:: send {F1}
Numpad5:: send {F2}
Numpad6:: send {F3}
Numpad8:: send {F4}
NumpadAdd:: send {F5}

2. Grając healerami 3 podstawowe paski to jest dla mnie za mało więc stosuję pasek pve i pvp pomiędzy którymi przełączam się za pomocą jednego klawisza. Niech naszym paskiem pve będzie pasek 1, a paskiem pvp będzie pasek 2, przycisk zmieniający - enter na numerycznej.
Skrypt wygląda tak:

Cytuj
$NumpadEnter::Send % (i:=!i) ? "!{F2}" : "!{F1}"

Nie pytajcie mnie dlaczego na początku jest $ i co to za "i" bo tego nie wiem, tak ma być i basta :)
Po ludzku co robi ten skrypt. Wciskając enter na numerycznej skrypt na przemian wciska nam alt+F2 i alt+F1.
!{F1} oznacza właśnie alt+F1.
! - jest to symbol alt używanego w kombinacjach.
^ - ctrl
+ - shift.
Czyli jakbysmy chcieli wcisnąć shift+F5 to by było +{F5}.


3. Spam CP, czyli to na co wielu pewnie czeka :)

Ja gram na ustawieniach "enter chat" czyli pierwszy pasek to jest /F1-F12/, drugi pasek /1-9, 0, -, =/, trzeci pasek /klawiatura numeryczna/.
Przykładowo CP potionki małe i duże mamy wrzucone na 2 pasek na pozycji 5 i 6 czyli makro musi wciskać klawisze 5 i 6. Niech przyciskiem uruchamiającym spam i kończącym będzie 0 na klawiaturze numerycznej. Skrypt wygląda tak:

Cytuj
Numpad0::SetTimer, Spam, % (i:=!i) ? "100" : "Off"                                 
Spam:
Send {5}
Send {6}
sleep, 300
return

Czyli po wciśnięciu Numpad0 skrypt będzie spamował 5, 6 i czekał 0,3sek i tak w kółko. Ponowne naciśnięcie Numpad0 wyłączy skrypt. Sleep 1000 = 1 sek, nie pamietam jaki jest dokładny reuse cp potionek ale coś pomiędzy 0,25-0,3 sek.


4. Prosty skrypt na użycie jednocześnie elixiru HP+CP+hp potek. Zakładamy że elixir HP mamy na drugim pasku pod 3, elixir CP pod 2, i HP potek pod 7 czyli musimy wcisnąć 3,2,7. Klawisz aktywujący przykładowo: Delete.

Cytuj
Delete:: send 327


5. Grając EE nie ma chyba nic gorszego od spalenia PR "niechcący" dlatego PR i returna nigdy nie miałem na podstawowych otwartych paskach. Przykładowo wrzucamy sobie PR na pasek ósmy pod 1 pozycję. Czyli żeby odpalić PR musimy włączyć pasek ósmy (alt+F8), wcisnąć F1 i wrócić do paska pierwszego (alt+F1). Niech klawiszem odpalenia będzie PageDown.

Cytuj
PgDn:: send !{F8} {F1} !{F1}


6. Prosty skrypt na spamowanie wejścia na pailakę gdy jest tłok :P

Musimy zrobić sobie w grze makro na npc z pailaki + attak (/target npc  /attack) lub po prostu mieć npc na targecie. Makro lub zwykły atak wrzucamy powiedzmy na pierwszy pasek pod 1 czyli F1. Klawisz uruchamiający/kończący - End.

Cytuj
End::SetTimer, Spam, % (i:=!i) ? "100" : "Off"

Spam:
      send {F1}
      sleep, 200
      click 128, 315
      sleep, 200
      click 142, 316
return

Pozycje sleep to jak wyżej przerwy w kliknięciach, wpisać w/g uznania, dla mnie 200 było ok. Pozycje "click" to współrzędne kliknięcia na okna przy wejściu na pailakę. Skąd je wziąć? Uruchamiamy sobie z katalogu autohotkeya /AU3_Spy.exe/ lub klikamy prawym w trayu i wybieramy /window spy/. Pozycja "In Active Window" to są właśnie nasze współrzędne które musimy wpisać do skryptu.


7. Sterowanie boxami z okna głównego nie przechodząc do okna boxa.
Przykładowo mamy odpalone 3 okna L2. Mając aktywne okno 1 chcielibyśmy odpalić F1 w oknie 3. W tym przypadku problemem jest które okna autohotkey będzie uważał za 1,2,3 itd. Jeśli uruchomimy 3 okna L2 po kolej i na koniec uruchomimy skrypt ahk to autohotkey ostatnie okno będzie widział jako pierwsze okno a okno pierwsze jako ostatnie dlaczego tak jest? Ponieważ autohotkey widzi kolejność okien na podstawie ostatnio aktywnych okien L2.
Przykładowo mamy otwarte 3 okna L2 na pasku zadań ale klikniemy sobie na okno 2, 1, 3 i uruchomimy/przeładujemy skrypt to autohotkej będzie je widział w kolejności 2,3,1.
Skoro już wiemy jak widzi okna L2 autohotkey to można się zacząć bawić w makro. Do zabawy w sterowanie oknami proponuję zrobić sobie osobny skrypt (wszystko co powyżej opisałem może znajdować się w jednym pliku).
Zakładamy że mamy świeżo odpalone 3 okna L2 i odpalamy skrypt, czyli autohotkey widzi je jako 3,2,1. Chcemy z pierwszego okna L2 na naszym pasku zadań(dla autohotkeya to bedzie 3 okno) nie przełączając okien wcisnąć F1 w oknie 3 (dla autohotkeya 1). Niech naszym klawiszem aktywującym będzie PageUp czyli:

Cytuj
WinGet, windowID, List, Lineage II                                ;autohotkey sporządza sobie listę okien L2

~PgUp::                                                             
ControlSend,, {F1}, ahk_id %windowID1%
return

ahk_id %windowID1% - oznacza o które okno nam chodzi, jeśli chcemy żeby to było okno 2 (dla autohotkeya 2) to końcówka by była "ID2".


Inny przykład:
Mamy 3 okna L2, 2 i 3 okno niech to bedą BD i SwS. Chcemy jednym klawiszem (PageUp) odpalić z głównego okna songi/dance jednocześnie. Załóżmy że chcemy odpalić po 3 songi/dance, wrzucamy te songi/dance przykładowo na pierwszy pasek od 1-3 (czyli F1,F2, F3 do wciśnięcia). Można zrobić sobie jedno makro w grze z 3 songami, tańcami ale makro w grze łatwo przerwać a tego makra z autohotkeya nic nie przerwie (np. zagrowany mob). No więc nasz PageUp w oknie głównym ma odpalić F1,F2,F3 w oknach 2 i 3 (dla autohotkeya okna 1 i 2).

Cytuj
WinGet, windowID, List, Lineage II

~PgUp::                                                                                       
loop, 1
{
ControlSend,, {F1}, ahk_id %windowID1%
ControlSend,, {F1}, ahk_id %windowID2%
sleep 1500
ControlSend,, {F2}, ahk_id %windowID1%
ControlSend,, {F2}, ahk_id %windowID2%
sleep 1500
ControlSend,, {F3}, ahk_id %windowID1%
ControlSend,, {F3}, ahk_id %windowID2%
}
return

loop 1 - oznacza jednokrotne powtórzenie tego co jest w nawiasie. Sleep 1500 - tyle akurat u mnie pasowało idealnie.

Jeśli przy tym sterowaniu oknami w tle chcielibyśmy coś zmienić w skrypcie to pamiętajcie żeby przed przeładowaniem/uruchomieniem skryptu odpowiednio kliknąć okna L2 żeby autohotkey prawidłowo odczytał kolejność.

Uff.

Jak widać możliwości Autohotkeya są nieograniczone :)


//Dzięki śliczne i + ode mnie :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2010, 10:25:10 pm wysłana przez Kamal »
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 307

  • Pochwał: 4

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2010, 09:40:29 pm »
Dobra robota, plusik się chyba należy... :)
... oczywiście dla mnie też, bo ja prosiłem o poradnik :D

AutoHotkey'a używałem już daaaawno temu, ale muszę przyznać, że ma tak ogromne możliwości, i wymaga poświęcenia mu i tutorialom tyle czasu, że byłem zawsze w stanie zrobić tylko najłatwiejsze rzeczy, jak przebindowanie klawiszy, czy zrobienia z jakiegoś klawisza toggle_like aka capslock, np z ctrl pod pvp (prosty przyklad, nie polecam).

myślę że podałeś super przykład z tym spamowaniem CP i sterowaniem nieaktywnymi oknami boxów :) na pewno nie jednemu się przyda, dzięki


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 15, 2010, 06:36:59 pm »
hmmm przed chwila sprawdzalem na ru czy dziala.... i 10minut biegalem i mnie nie wywalilo z gry, ogolnie to na ru nie ma gameguarda tylko frost, ale to i tak strach sprawdzac bo ban na 30dni to troche duzo.


Na nostromo tez da sie przypisywac klawisze pod skile ktorych nie mamy na 1 pasku?


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 15, 2010, 06:51:46 pm »
Na nostromo tez da sie przypisywac klawisze pod skile ktorych nie mamy na 1 pasku?

Chodzi ci o przeskok na jakiś pasek, odpalenie np. F1 i porwór do poprzedniego paska? Na starym n52 się dało.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 06:53:50 pm wysłana przez coshoo »
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 169

  • Pochwał: 0

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2011, 03:13:24 pm »
Wie ktoś może jak zrobić skrypt żeby co 20min samo buffowało  :)
Próbowałem przerobić ten od spamu cp ale jakiś błąd wywala  :D


  • Banned
  • Wiadomości: 162

  • Pochwał: 1

  • R-A-P
Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 29, 2011, 09:35:06 am »
Witam.!

Ponieważ ja używam laptopa i nie mam na nim klawiatury numerycznej bocznej, to skrypt ten od spamu CP potek tutaj podany mi nie działa. Czy mógłby mi ktoś podać inny pod laptopa? załóżmy, że cp poty trzymam na f12 :)
"To moja wiara sprawiła, że się rozwijam i zmieniam ludzi szanuje, doceniam, nie oceniam złych czynów. Z dala od skurwysynów czerpiących siłę z upadku"

Ja jestem Fuer grissa ost drauka.


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:00:33 am »
Witam.!

Ponieważ ja używam laptopa i nie mam na nim klawiatury numerycznej bocznej, to skrypt ten od spamu CP potek tutaj podany mi nie działa. Czy mógłby mi ktoś podać inny pod laptopa? załóżmy, że cp poty trzymam na f12 :)

Przykładowy skrypt:
Cytuj
End::SetTimer, Spam, % (i:=!i) ? "100" : "Off"                                 
Spam:
Send {F12}
sleep, 550
return

Dobierz sobie sam jakim klawiszem uruchamiasz (tutaj wstawiłem "End"). Na win7 żeby skrypty działały pewnie trzeba je odpalać jako administrator.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Banned
  • Wiadomości: 162

  • Pochwał: 1

  • R-A-P
Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 29, 2011, 10:01:57 am »
dzięki wielkie, end będzie pasował :D mam win vista ale też musze przez administratora :>
"To moja wiara sprawiła, że się rozwijam i zmieniam ludzi szanuje, doceniam, nie oceniam złych czynów. Z dala od skurwysynów czerpiących siłę z upadku"

Ja jestem Fuer grissa ost drauka.


  • Wiadomości: 685

  • Pochwał: 30

  • Wiem, że g**no wiem ^^
    • Kliknij i pomóż.
Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2011, 09:14:01 pm »
Makro wysłane mi w PW przez autora tematu


^`:: send !1        ;ctrl+~=alt+1              ^=ctrl             !=alt
^1:: send !2        ;ctrl+1=alt+2
^2:: send !3        ;ctrl+2=alt+3
^3:: send !4
^4:: send !5
^5:: send !6
^6:: send !7
^7:: send !8
^8:: send !9
^9:: send !0
^0:: send !-
^-:: send !=

Makro działa na zasadzie że jak wciśniemy alt +1/2/3 to właczy się 1/2/3 opcja z paska nr 2 lub jak wciśniemy alt +`/1/2 to właczy się opcja 1 /2 /3 z 2 paska.
Wielki + prosze da autora topicu.

/Tirius: done.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2011, 03:14:22 pm wysłana przez Tirius »
Nudzi ci się?

Kliknij i pomóżA jak mi chcesz pomóc to tu kliknij http://amorion.pl/?p=2585
http://r14.bloodwars.interia.pl/r.php?r=83836
 :P

Pomógł ci ktoś na forum? Podziękuj.
Albo będzie taki cuś:

wypisałem certy do pve jak i pvp :) i kurfa + nie dostałem !
//No dobra, masz plus :P Pytającemu to się przyda. Apocalyptik
    :dw_4_3:


  • Banned
  • Wiadomości: 162

  • Pochwał: 1

  • R-A-P
Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 19, 2011, 07:16:39 am »
Nie rozumiem za bardzo ^^ Czy mógłbyś mi wytłumaczyć to trochę jaśniej ? Przecież normalną rzeczą jest, że jak się trzyma alt i kliknie 1 to sie odpali opcja z 2 paska...  Nie rozumiem za bardzo tego skryptu.
"To moja wiara sprawiła, że się rozwijam i zmieniam ludzi szanuje, doceniam, nie oceniam złych czynów. Z dala od skurwysynów czerpiących siłę z upadku"

Ja jestem Fuer grissa ost drauka.


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 19, 2011, 07:23:49 am »
Nie rozumiem za bardzo ^^ Czy mógłbyś mi wytłumaczyć to trochę jaśniej ? Przecież normalną rzeczą jest, że jak się trzyma alt i kliknie 1 to sie odpali opcja z 2 paska...  Nie rozumiem za bardzo tego skryptu.

Źle napisał, to makro działa tak:

ctrl+~=alt+1
ctrl+1=alt+2
ctrl+2=alt+3
.
.
.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 2

  • Pochwał: 0

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 26, 2011, 01:04:04 pm »
czy jest jakiś sposób, żeby w Interlude dostać funkcjonalność Shortcutów? W sensie, pierwszy pasek na tych klawiszach, drugi pasek na innych itp. ?


  • Wiadomości: 86

  • Pochwał: -1

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2011, 10:30:04 am »
Zrobiłem skrypt, zapisałem pod nazwą skrypt.ahk, uruchomiłem i działa - jednak do czasu jak włączę lineage 2. W oknie gry skrypt jakby nie był aktywny, wie ktoś dlaczego tak jest ? Mam windowsa 7. Nie działa tez kiedy najpierw włączę l2 a potem skrypt.


Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2011, 11:47:49 am »
Uruchom L2 jako administrator (ppm na skrót)


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 15, 2011, 01:18:48 am »
Jako, że nie jestem zbyt biegły w tego typu skryptach, mógłby ktoś napisać mi malutki kod do spamowania atak + next target?

Byłbym bardzo wdzięczny.


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2012, 08:28:55 pm »
Witam użyłem ten skrypt


; PRZYPISANIE F1-F12

Numpad4:: send {F1}
Numpad5:: send {F2}
Numpad6:: send {F3}
Numpad8:: send {F4}
NumpadAdd:: send {F5}

I wszystko ładnie się włącza ale w grze już nie działa. I 4568 nie uznaje się już jako cyfry czyli nie wyświetla się w chacie ale nadal nie używa skilli. Ma ktoś radę?


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2012, 08:33:43 pm »
Włączyć numlock


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2012, 08:47:19 pm »
Może coś mądrzejszego ktoś napisze??

@up Czy to trolling?


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 05, 2012, 11:51:36 pm »
I wszystko ładnie się włącza ale w grze już nie działa.

Gdzie grasz? Frost/Gameguard blokuje autohotkeya.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 7

  • Pochwał: 0

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2012, 12:02:24 am »
Na Froscie. Dzięki za odpowiedz, a jest jakaś alternatywa dla tego programu? Bo ściągałem też jakieś inne programy do remapu przycisków ale nie działają również ;//


  • *******
  • Wiadomości: 1266

  • Pochwał: 36

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2012, 08:07:54 am »
Na Froscie. Dzięki za odpowiedz, a jest jakaś alternatywa dla tego programu? Bo ściągałem też jakieś inne programy do remapu przycisków ale nie działają również ;//

Sam szukałem ale nie znalazłem.
Nikodem, Eva's Saint, Hindemith -> Phoenix... - stare dobre czasy...


  • Wiadomości: 24

  • Pochwał: -1

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 12, 2012, 10:08:39 pm »
Może ktoś z was wie co się dzieje. Działa mi wszystko i ładnie spamuje CP ale po 2 minutach zamyka mi l2. Co się dzieje ;(?


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 12, 2012, 10:12:28 pm »
Zapewne zabezpieczenie od strony serwera.


  • Wiadomości: 27

  • Pochwał: 0

Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 04, 2012, 10:43:04 pm »
Czy jest zatem jakaś alternatywa dla tego programu ? Bo już zdążyłem oduczyć się grania na f, a teraz serwer mi blokuje ;p


  • *******
  • Wiadomości: 2207

  • Pochwał: 12

  • And The Heavens Shall Tremble
    • gOOoogLe
Odp: Makra w L2: Autohotkey - podstawy + kilka skryptów pod L2.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 16, 2012, 09:48:55 pm »
Da sie zrobic takie makro? Nie koniecznie tym programem, bo chyba sie nie da :)

1. Okno nr 1:  /invite XXX
2. Okno nr 2: przyjecie invite
3. Okno nr 2: jakies tam makro
4. Okno nr 2: /leave


Chodzi o to, by dalo sie to zrobic nie przelaczajac okienek, ewentualnie tak szybko, ze nie bedzie to przeszkadzalo ;]