Witaj
Gość

Wątek: Arch Linux  (Przeczytany 2888 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1630

  • Pochwał: 20

  • Ja jestem King Bruce Lee karate mistrz
Arch Linux
« dnia: Sierpień 23, 2011, 03:46:40 am »
Co sadzicie? Warto?
Przymierzam sie do instalacji tej dystrybucji :) podobno jest przyjemniejsza niz Gentoo etc.

Materid - Naia (Off) - Phantom Ranger - 40 lvl (Imperlot)
Salianka - Naia (Off) - DE Warrior - 10 lvl (Imperlot Academy)
http://www.dogorybrzuchem.pl - autorski blog o kulturze i spoleczeństwie.


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Arch Linux
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 01, 2011, 07:45:31 am »
nie tyle przyjemniejsza co jak ująć to ładnie słowami - prostrza dystrybucja ale jednocześnie fajna...

Ogólnie polecam ;]


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Arch Linux
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 25, 2011, 04:59:03 pm »
Ja też się kiedyś napalałem na Archa ale mój zapał ostudzili użytkownicy Debiana. Otóż dużą zaletą Archa są najnowsze z możliwych pakiety w repozytoriach ale z drugiej strony są one aż za nowe i czasem niestabilne. Dosadniej: czasem po updacie trzeba grzebać żeby przywrócić do stanu używalności niektóre rzeczy a w ekstremalnych przypadkach nawet sam system. Ja osobiście lubię zrobić coś raz a dobrze i się nie babrać z tym później.
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!


  • Wiadomości: 777

  • Pochwał: 15

  • Onlife
Odp: Arch Linux
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 20, 2012, 09:32:52 pm »
Chcę tylko zawiadomić że jednak się skusiłem na Archa. na razie siedzi na virtualu ale już po wstępnych konfiguracjach chyba na dobre się z nim zaprzyjaźnię. Szukałem systemu o bardzo dużym potencjale optymalizacyjnym, prostego w budowie nawet kosztem wygody, czy wodotrysków (patrz graficzne konfiguratory). Drogą eliminacji wybór został ograniczony do Gentoo i Archa. Jednak z całym szacunkiem dla Gentoo kompilacja trochę straszy. Nie tyle jej trudność bo Gentoo ma wspaniałą dokumentację do tego, a raczej czas oraz późniejsza instalacja programów. Nie ukrywam, może jeszcze z ciekawości kiedyś na virtualu wrzucę Gentoo jednak na razie strasznie kręcą mnie konfingi tekstowe archa :)
It's nice to be important but it's more important to be nice

In every life we have some trouble
 When you worry you make it double


Cytat: naris
How to PvP with a lock: Bind 1/3 of you keyboard to fear, 1/3 to dots and 1/3 to destruction spells.
Smash you head into the keyboard. YYYAAARRRGGGH!!!