Witaj
Gość

Wątek: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START 26.01.2018  (Przeczytany 25717 razy)

  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 14, 2018, 08:32:12 pm »
powiedz to kazdemu tankowi innemu niz pal. Juz to widze jak DA ma jakiekolwiek  szanse. Pal ma na oly szanse zabic wszystko i bez feedu zrobic pkt o ktorych np DA moze pomarzyc. Szczescie to moze byc w grupie glad destro tyr. W kazdej innej masz postacie ktore sa mocno faworyzowane  na oly nawet biorac pod uwage jej losowosc

Asystujący - Dreadnought, Sword Muse, Spectral Dancer, Fortune Seeker oraz Maestro;
Czarodzieje - Archmage, Soultaker, Mystic Muse i Storm Screamer;
Rycerze - Phoenix Knight, Hell Knight, Eva Templar oraz Shillien Templar;
Łucznicy - Sagittarius, Moonlight Sentinel i Ghost Sentinel;
Przywoływacze - Arcana Lord, Elemental Master oraz Spectral Master;
Wspierający - Hierophant, Dominator i Doomcryer;
Nożownicy - Adventurer, Wind Rider oraz Ghost Hunter;
Kapłani - Cardinal, Eva Saint i Shillien Saint;
Wojownicy - Duelist, Titan oraz Grand Khavatari

Powodzenia WC w farmie pkt i gonieniu PP
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 08:35:51 pm wysłana przez Sheani »
Castani


  • Wiadomości: 709

  • Pochwał: 1

    • badlands.online
Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 14, 2018, 09:15:02 pm »
powiedz to kazdemu tankowi innemu niz pal. Juz to widze jak DA ma jakiekolwiek  szanse. Pal ma na oly szanse zabic wszystko i bez feedu zrobic pkt o ktorych np DA moze pomarzyc. Szczescie to moze byc w grupie glad destro tyr. W kazdej innej masz postacie ktore sa mocno faworyzowane  na oly nawet biorac pod uwage jej losowosc
:bump:
I on ma rację.
Olimpiada w Lineage 2 od początku była nierówna, na privach to masakra.
Nie mam pojęcia jak ją zbalansować, ale to nie jest żadne zbalansowanie.
Szanuję za próbę, że ktoś coś próbuje, ale próba nieudana.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 09:18:10 pm wysłana przez Li »
Pan Soulern jest debeściak. I jego mafia też.


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 14, 2018, 09:22:57 pm »
Najlepiej jej nie balansowac tylko zostawic tak jak bylo oryginalnie zaimplementowana. Kazdy wybierajac postac wie na co sie pisze i czego od gry oczekuje.
Castani


  • Wiadomości: 129

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 15, 2018, 08:43:14 am »
W tym rozwiązaniu olimpiady nie chodziło o lepsze "balansowanie", tylko o ograniczenie liczby Hero (co za tym idzie skilli, wpływu na ekonomię etc.) do realiów przewidywanego online - 31 Hero to byłoby jakieś 30% serwera.

Póki co nie udało się nam wymyślić nic bardziej sensownego niż zaproponowane 9 grup - zawsze jakiś tank/wojownik/leczaj/buffer/mag/summonner/łucznik/sztylet/etc. tytuł Hero będzie miał. Być może będzie to ten, który najlepiej walczy, lub ten który będzie miał największego farta podczas losowania przeciwników, a być może ten którego klan najlepiej nakarmi punktami - godziny walk zostały ograniczone do przedziału 20.00-23.00 aby możliwie ukrócić ten proceder.

Nie udało się nam wypracować rozwiązania, które naprawi czy zbalansuje olimpiadę, skróciliśmy ją (i jej wpływ) jedynie do mniejszych rozmiarów, w miarę możliwości utrudniając feed'owanie (brak walk klasowych + ograniczenie godzin walk).

Jedni chcą wymiatać na oli, drudzy na mass pvp, trzeci ultra-szybko-farmić - zawsze coś trzeba wybrać, trudno o postać uniwersalną w każdym aspekcie.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 08:50:01 am wysłana przez Divah »
Diva
Karan Gurth


  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:00:38 am »
No wg mnie jedyny poszkodowany tu to WC. Reszta jest na swoim poziomie.

Wojownicy ok.
Asystujący to samo.
Summonerzy ok.
Tanki tak samo. Nie wiem czemu palek niby taki op. Grając SK miałem raczej 50/50. Do tego nie walczysz tylko w obrębie specjalizacji a wszystkimi więc jak jesteś ogarnięty to nafarmisz punktów.
Wydaje mi się, że takie zmniejszenie liczby Hero jest bardzo dobre.

Do tego to nie jest Gracia gdzie taki są koksami. Na interlude taki to jedne z najsłabszych klas na oly wtf.

Ten wc będzie miał problem jedynie. Tak to kto jeszcze? Może bd i sws, ale to już szczęście na kogo trafisz. Nie raz widziałem SWS farmiacych po 200+ punktów bez feedow
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 09:07:52 am wysłana przez gebaftw »


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 15, 2018, 09:42:28 am »
Pal jest najmocniejszym z tankow na oly I w tej grupie zakladajac podobny poziom ogarniecia graczy na 80/90% hero bedzie pal.I jesli twierdzisz ze tanki nie sa mocne na oly na interludzie to ja nie wiem na czym grales. Co do swsow robiacych 200pkt to ja nie wiem gdzie grales I co tam bylo namieszane ale bd sws sa mega slabi na oly I szansa ze bd czy sws bd hero jest minimalna.
Co do ekonomi nie mam pojecia jak postacie hero na nia wplywaja. Chyba ze cos jest customowo ustawione.
Co do samego onlineu jak dla mnie przy takiej formie olimpiady nie bede zdziwiony jak wiekszosc graczy albo bedzie wybierala te same profesje albo sobie odpusci.

Co do faktu ze  1/4 serwera moze zrobic hero nie rozumiem w jaki sposob to moze zepsuc rozgrywke. Zamiast kombinowac z oly moze szukac rozwiazan tam gdzie ich potrzeba tak zeby ten online byl na wyzszym poziomie po prostu ?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2018, 09:47:59 am wysłana przez Sheani »
Castani


  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 15, 2018, 10:21:23 am »
No jak nie wiesz jak to wpływa na ekonomię to chyba tylko na high ratę grałeś.

Tak samo skoro mówisz że tanki takie OP. Tank bez skilli na ++++ zestawu różnych armorow + epicow to raczej marne szanse pograć.

Tak  samo SWS. Daj mu zestaw epicow, seta +6, zestaw broni Itp, dobre aug I da się farmic :O

No ale jak jest tylko jedno podejście do oly to spoko.


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:16:26 am »
Ok to wytlumacz jak zrobienie hero wplywa na ekonomie. Ze sie bogi pojawia?
Co do swsa I zestawu epikow I seta na 6..... daj to kazdej postaci I bedzie bic reszte w armorach na zero I bez epickich jewelli wiec o czym my rozmawiamy ? Tym bardziej kto I po co daje swsowi zestaw epikow ?  Co do skilli ++ zadna postac ich miec na starcie nie bedzie. I to dalej daje przewage paladynowi nad reszta w grupie. Tak samo przewage nad reszta ma maesto. Ee w swojej grupie jak tylko dorwie 2/3 agu tez bedzie bezkonkurencyjny. Tak samo pp w grupie z olem I wc bedzie poza jakimkolwiek zasiegiem. Dopoki nie znajda sie zapalency do grania tymi postaciami bez wzgledu na wszystko ciezko mi sobie wyobrazic granie np olem z mysla ze nie mam czego szukac na oly.


Castani


  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:30:16 am »
No pojawia się wiele darmowych itemow i to już duzo namiesza. Bogi, enchanty itd. Napływ tej z 30 Hero trochę niszczy ekonomię na nowych serwerach. Na offie nie było to problemem bo był online 3k+ i ludzie grali różnymi klasami.

Tu jak online ma byc 100-200 To trzeba to zbalansowac.

Po co dawać SWS epici? Żarty? Mieć hero SWS w party łuków to chyba mega sprawa.
Kolejny valor, UD itp. Do tego sws na full buff z epicami wali dość konkretnie.  Tak samo jak BD.

Oczywiście, że każda klasa trzecią będzie się wykazać żeby zostać Hero :) ale np OL i PP to raczej na równi są.

Jest więcej plusów niż minusów. Gra nie opiera się na oly tylko a im mniej Hero tym lepiej dla balansu pvp.

Do tego nikt Cię nie zmusza. Widzę ból dupy, że nie możesz zrobić niszowej klasy aby zrobić Hero :O


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 15, 2018, 11:57:12 am »
Gram jedna klasa od kilku lat I nie jest to nic niszowego ale nie podoba mi sie fakt ze ludzie ktorzy moze akurat wola takie klasy beda mieli ten dyskomfort ze hero bez feeda nie zrobia.
Co do eko - nikt normalny nie wystawia 50 bogow na rynku pi tym jak zrobi hero to raz dwa nikt tez nie wystawia 10ews bo na low racie ludziom tego szkoda I wola sami dopakowywac postacie swoje ze swojego cp czy klanu. Po trzecie jakby to byl wielki problem wystarczy zmniejszyc liczbe pkt otrzymywanych po zrobieniu hero tak zeby nie dalo sie wyciagnac az tyle bogow czy enchantow. Kolejna sprawa- zrob hero wydaj wszystko na bogi enchanty I zibacz jak igromna przewage w swojejgrupie osiagadz przed kolejnym cyklem.
Ostatnia rzecz- mowisz ze to low rate ze eko padnie a rzucadz przykladem full epic pty gdzie nawet sws ma epic set.... to takie rzeczy chyba tylko na hr bo nie jestem spbie w stanie takiej sytuacji wyobrazic na tym serwerze nawet za rok.. no chyba zo zostanie z 10 graczy I bedzie tyle setow do rozdania ze nawet sws dostanie

Co do ol=pp ... to jakis zart chyba. Z checia wejde z Toba na oly I udowodnie Ci jak sie mylisz
Castani


  • Wiadomości: 104

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 15, 2018, 12:21:57 pm »
Ty znowu porownujesz walki między klasami w danej grupie

PP wygra z OL o ile nie wejdą debuffy. Inaczej słabo.

Reszty mi się już nie chce tłumaczyć.

Wygrałeś. Gratulacje! Zróbmy aby było po 3 Hero z danej klasy aby nikt nie był poszkodowany! Albo niech będą sami Hero w końcu jak ktoś zrobi nobla i bedzie na oly to tez mu sie należy!


  • Wiadomości: 120

  • Pochwał: 1

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 15, 2018, 01:43:35 pm »
Do tego nikt Cię nie zmusza. Widzę ból dupy, że nie możesz zrobić niszowej klasy aby zrobić Hero :O

Ból dupy będziesz miał jak nie będzie, z kim grać i znowu zamkną serwer jak podczas poprzedniego startu. Jeśli już wymyślili sobie, że będzie ilość hero ograniczona do 6 to nie ma co dyskutować, czy troluje ? Grałem na Allseronie 5 lat podczas jego świetności, byłem zainteresowany grą na Ogg.re jestem zwolennikiem klimatu rpg, za każdym razem coś mnie jednak odpycha od tego serwera, ale pewnie na chwilę tam zajrzę z sentymentu do tego klimatu :)


  • Wiadomości: 129

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 16, 2018, 09:36:56 pm »
Zbliżamy się właśnie do minimalnego progu 100 kart postaci, jaki został założony, aby ogłosić start (zapewne na dniach padnie data).

W związku z czym podsumuję co udało się nam wypracować w tym okresie:
- rate x2,
- serwer Polski z polską społecznością,
- serwer RPG (wymagane minimum - napisane karty postaci + nie przeszkadzanie graczom RPG na kanałach ogólnych),
- serwer bez boxów, w zamian buff jak w CH lvl 8 na 1h do pobrania w mieście,
- dostępna możliwość handlu offline (+ kraś na osobnym koncie tylko do tego). Miejsca w prywatnym skupie/sprzedaży: bazowo 10 dla każdej postaci,
- wspólna strefa handlowa "Zajazd Pod Chędożącym Oggrem (Strefa Handlu)" z darmowymi teleportami z każdego miasta (poza wioskami startowymi),
- wspólna strefa startowa "Palenisko" z darmowymi teleportami do wiosek startowych,
- możliwość pominięcia zadania na drugą profesję - płatna 3kk Adena (jak w Gracia PT1 zadanie: Good Work's Reward,
- olimpiada dostosowana do realiów serwera (m. in. ograniczenie liczby tytułów
do 9, ograniczenie działania OE do +8,
- castle siege ograniczone do 3 zamków (co 3 miesiące zmiana zamków na inne),
- okna epic bossów wg. zasady: jeśli odrodzenie EB nie wypadnie w godz. 20:00~22:00, EB odrodzi się dnia następnego pomiędzy 20:00~22:00,
- trzymiesięczny okres wynajmu siedzib klanowych (po upływie 3 mies., wszystkie CH wracają na aukcję),
- efekt działania frenzy tylko dla włóczni przeniesiony z grupy +200% p.atack do grupy +50% p.atack (czyli do tej gdzie jest także łuk i kastety). Dla pozostałych broni efekt bez zmian.

Jak by ktoś chciał doczytać - http://ogg.re/forum/viewforum.php?f=58
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 09:56:09 pm wysłana przez Divah »
Diva
Karan Gurth


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 16, 2018, 09:56:48 pm »
to zeby moc zaczac grac to trzeba zalozyc karte postaci i co napisac jakas historie? inaczej sie nie da zagrac?


  • Wiadomości: 129

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 16, 2018, 10:03:32 pm »
to zeby moc zaczac grac to trzeba zalozyc karte postaci i co napisac jakas historie? inaczej sie nie da zagrac?

Dokładnie tak, tu masz wzór, naprawdę nic trudnego, o ile ktoś nie jest totalnym <...>, no ale.. zawsze można zagrać orkiem "moja Twoja chcieć topora" - http://ogg.re/forum/viewtopic.php?f=9&t=262 - bez tego nie zalogujesz do gry.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2018, 10:05:38 pm wysłana przez Divah »
Diva
Karan Gurth


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 16, 2018, 10:38:33 pm »
ok napisalem troche sie nameczylem moze uda mi sie dostac :D


  • Wiadomości: 222

  • Pochwał: -2

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 16, 2018, 11:11:13 pm »
Nie moje klimaty ale ustawienia ciekawe, nie tak jak kopie tego samego co miesiąc


  • Wiadomości: 129

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 17, 2018, 12:42:24 pm »
Nie moje klimaty ale ustawienia ciekawe, nie tak jak kopie tego samego co miesiąc
Dzięki, staraliśmy się skroić czyste C6 do takich wymiarów, aby możliwie zwiększyć grywalność/rywalizację w przewidywanej grupie 100+ i nie odgrzewać n-ty raz kotleta "Interlude". Tyle udało się póki co wypracować drogą kompromisów.

Co do klimatów.. będzie tam dużo graczy RPG jak i dużo zupełnie nie-RPG. Jak wielokrotnie pisałem - wystarczy nie przeszkadzać lolami, emotami i generalnie poziomem wypowiedzi na kanałach ogólnych (chyba, że koniecznie ktoś chce sprowokować chat-bana). Na 100% będą też gildie nie-RPG - standardowe nastawienie na rywalizację/pvp/zamki/oli/epiki/etc.

/edit: poza tym zapewniam, że klimat to nic strasznego, miło jest się czasami pośmiać w kulturalnie-wymyślny sposób z np. krasnoludów, co to wyżej stołu nie odstają, lub z elfów, co to bieliznę zamiast zbroi noszą, etc. A jak Ci się nie chce po robocie, to bierzesz "aury" i lecisz do "podziemi" "urwać komuś łeb".

« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2018, 01:23:42 pm wysłana przez Divah »
Diva
Karan Gurth


  • Wiadomości: 341

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 17, 2018, 04:26:21 pm »
A jak Ci się nie chce po robocie, to bierzesz "aury" i lecisz do "podziemi" "urwać komuś łeb".

 :D :D :D


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 17, 2018, 04:46:20 pm »
przy tych ustawieniach to bez cp chyba nie ma co zaczynac

jakies pojedyncze duszyczki majace ochote pograc?
Castani


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 17, 2018, 07:17:12 pm »
Ja pogram tam ee moze znajde jakas ekipe :)


  • Wiadomości: 129

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 17, 2018, 08:03:39 pm »
przy tych ustawieniach to bez cp chyba nie ma co zaczynac

jakies pojedyncze duszyczki majace ochote pograc?
Tak naprawdę, to masz komplet aur 1h do 80lvl włącznie - wszystkich potrzebnych do koxu poza COV/POF/etc oraz tańcami songami. W jakimś stopniu "porównywalne" do 1 boxa, tyle, że sam sobie many nie oddasz ani nie podleczysz.
Diva
Karan Gurth


  • Wiadomości: 129

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START 26.01.2018
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:19:54 am »
Wczoraj został przekroczony minimalny próg 100 kart postaci, zatem został ogłoszony start:


« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2018, 08:22:49 am wysłana przez Divah »
Diva
Karan Gurth


  • Wiadomości: 58

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START 26.01.2018
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:23:57 am »
odpalcie w sobote za tydzien o 12 :D


  • Wiadomości: 167

  • Pochwał: 0

Odp: [L2J] Ogg.re - IL x2 RPG PL - START ??.??.2018
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 18, 2018, 08:55:38 am »
przy tych ustawieniach to bez cp chyba nie ma co zaczynac

jakies pojedyncze duszyczki majace ochote pograc?
Tak naprawdę, to masz komplet aur 1h do 80lvl włącznie - wszystkich potrzebnych do koxu poza COV/POF/etc oraz tańcami songami. W jakimś stopniu "porównywalne" do 1 boxa, tyle, że sam sobie many nie oddasz ani nie podleczysz.

no wlasnie czyli w sumie nie mogac odpalic boxa grajac czyms innym niz mag to mus miec wc bd sws inaczej ciezko isc gdziekolwiek na 70 +
Castani