Witaj
Gość

Wątek: Bladedancer czy Shillen Knight??  (Przeczytany 17360 razy)

  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Bladedancer czy Shillen Knight??
« dnia: Luty 23, 2007, 09:29:01 am »
Witam szanownych Panów. Zdaje sie ze ten watek był już poruszany w temacie o SK, ale nieumiem sie zdecydowac...Kogo polecacie? Chciałbym być zarówno przydatny w biciu mobów, jak i dosc wytrzymałym...kogo radzicie zrobic?

pozdrawiam
Honor rycerski jest nazważniejszy!


Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2007, 10:23:14 am »
Do bycia przydatnym w biciu mobow i bycia wytrzymalym pasuje SK(masz debuffy/nuki), a i potankowac mozna  :) BD bardziej nadaje sie do party, czyli do tego do czego zostal stworzony(Assisting Fighter, czy jakos tak)
Poza tym przy SK mozna bardziej pokombinowac.


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2007, 12:25:14 pm »
SK:
Cytuj
Zalety:
Podstawy:
-Wysoki p.atk z racji wysokiego STR dzieki czemu moby atakuja nas(zadajemy najwiekszy dmg z wszystkich tankow).
-Wysoki DEX,pomaga doganiac lucznikow i lepiej bronimy sie tarcza(po TK).
-Shadow Sense zwieksza accuary w nocy dzieki czemu przebijamy elfa(skill unikalny tylko dla DE).

Buffy:
-Attack Aura 2(to samo co might 2)
-Defense Aura 2(to samo co shield 2)
-Defect Arrow zmniejsza dmg od luku.
-Guardian Stance zwieksza p.def
-Shield Fortres zwieksza P.Def tarczy.
Pasywne:
-Heavy armor mastery zwieksza p.def
-Magic resist zwieksza m.def
-Focus mind zwieksza regeneracje many
-Final Fortres zwieksza p.def gdy spada HP
-Aegis blok tarczy z kazdej strony

Debuffy:
-hex zmniejsza p.def
-power break zmniejsza p.def
-polter cubic

Cubici:
-Poltergeist Cubic pierwszy cubic ktory potrafi zmniejsza p.atk,p.def i .patk speed.
-Vampire Cubic wysysa HP i daje je tobie(sila draina i przywraca tyle hp co Leech).
-Viper Cubic zatruwa silna trutka.

Skille Tanka:
-Aggresion(na 1 moba)
-Hate Aura( na wiecej mobow)

Drainy:
-Drain Health zadaje duzy dmg i przywraca 20% hp.
-Leech Life zadaje ciut mniejszy dmg od DH ale przywraca 80% hp
-Vampire Cubic

Inne Ataki:
-Poison zwykla trucizna ktora zadaje dmg
-Freezing Strike zadaje dmg od wody i spowalnia cel
-Lightning Strike zadaje duzy dmg i jest szansa na paraliz.

Inne zalety:
-Fajnie wygladaja.

Wady:
-Malo CON przez co ma mniej HP i jest bardziej podatny na stunta.
-Cubici pozeraja duzo krysztalow.
-Cubici trwaja 15 minut
Moim zdaniem jeśli chcesz bić moby (trzy tym wytrzymały) to bierz SK

A jeśli woisz być sprout to BD
Cytuj
=Blade Dancer=-

Zalety:
-Duzy Power Attack
-Szybkosc ataku i ruchu
-Sting , Hex , Drain Energy
-Tańce (buffy)
-Wyglad

Wady:
-Baardzo maly p, def
-Bardzo mala ilosc HP
-Brak Stun'a

Dance of Fury-Najlepszy a zarazem pierwwszy taniec.Dobry do kazdego party jezeli sa tam nawet wojownicy.

Dance of Light-Buff dodaje holy do broni co zwieksza dmg przeciw nieumarlym a jak sie nie bije ich to szkoda many.

Dance of inspiracion-Taniec zwieksza accuary naszego party co sie przydaje gdy mamy w nim i wojownikow i lucznikow i sztyleciarzy.Mniej przydatny gdy sa klasy z bluntem ale niezastapiony w party na silne potwory.

Dance of Mystic-Zwieksza m.atk magowie beda ciebie wielbic i brac do party za ten taniec.

Dance of Concentracion-Zwieksza cast.speed i koncentracje party.Kolejny buff dla magow ale SK,DA,TK lub pal nie beda nim tez gardzic.

Dance of Warrior-Zwieksza P.atk pparty co przydaje sie gdy sa wojownicy(jak wskazuje nazwa).

Dance of Fury-Zwieksza P.atk speed co kochaja wojownicy,lucznicy itp.

Dance of Earth Guard-Zwieksza obrone przeciw czarom ziemi(np.root).

Dance of Protection-Zwieksza obrone przeciw czarom obszarowym(tempest itp.).

Dance of Aqua guard-Zwieksza obrone przeciw czarom wody(hydro blast).

Dance of Vampire-gdy dziala ten taniec to obrazenia jakie zadasz staja sie twoim hp.


Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2007, 05:10:00 pm »
No bez przesady roslina BD nie jest :D (chyba chodzilo o support)
Wiec jezeli chcesz wiecej expic solo, a pozniej miec postac z ktora mozna pokombinowac to bierz SK.
Jezeli chcesz zeby magowie(nie tylko) zabierali cie na party to bierz BD.


  • Wiadomości: 770

  • Pochwał: 0

  • SERIAL KILLAH!
Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 23, 2007, 07:13:56 pm »
Obydwie postacie mogą expić solo wiem bo sam gram BD i do 57 prawie wyłącznie sam expiłem teraz mam 64 i czasem jeszcze expie sam ale już mi się tak nie opłaca, ale jeśli chcesz mieć postać wytrzymałą i zadającą duży damage to tylko SK, w dodatku jak umiesz myśleć to SK będziesz wymiatał w PvP.


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 24, 2007, 10:18:51 am »
Hmmmm....teraz jestem bardziej za SK po waszych postach...
PS: robilismy party 3vs ja,
2 krasie i assasin na mojego paulusa knighta, z podobnymi levelami. Zgadnijcie kto wygrał  :P
Honor rycerski jest nazważniejszy!


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

  • Graveland to kupa nad kupami!
    • Fajna stronka
Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 24, 2007, 10:43:10 am »
3 krasie i assasin?:\
Graveland kupa nad kupami! Nie dajcie sie nabrac! GMi z kim chca z tym trzymaja i zachowuja sie jak dzieci!


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 24, 2007, 11:07:46 am »
Wiem  kto wygrał

Tam był jeszcze PK na 80 lvl 3 klasa i full S grade sprzet a na dodatek był hero... Nie no niemusisz sie chwialić ze Cie Hero połorzył.


Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 24, 2007, 07:18:11 pm »
Bierz SK. W pvp zdziała dużo więcej niż BD, bo tancerz wcale nie został do tego stworzony. W party obaj potrzebni i przydatni. Ja jak zrobiłem mojego SK to głeboko żałowałem najpierw, że to jednak nie BD. Teraz się cieszę, że nie zaczynałem od nowa BD. SK jest dużo lepszy i przyjemniej sie nim gra.


  • Wiadomości: 49

  • Pochwał: 0

  • Graveland to kupa nad kupami!
    • Fajna stronka
Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 25, 2007, 10:31:27 pm »
SK przydatny w party? hmmm...wole SE ktory wszystko rotuje i daje buffy...
Graveland kupa nad kupami! Nie dajcie sie nabrac! GMi z kim chca z tym trzymaja i zachowuja sie jak dzieci!


Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2007, 01:12:48 pm »
No tak... po co tank do party... :shock: ?


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 26, 2007, 11:19:32 pm »
no nie przesadzaja juz z ta przydatnascia tankow w party, ja grajac magiem nigdy tanka do party nie wziolem, no bo po co a bd i jego dance zawsze sie przydadza, arest wystarczy zeby trzymac mobki z daleka ode mnie, lucznik tez wybierze bd (jeszcze sie nie urodzil taki tank zeby utrzymac mobka z daleka od lucznika), a tancami bd nikt nie pogardzi.Inne klasy podobnie kazdy wybierze bd zamiast sk, wiec juz nie mow o takie to znowu przydatnosci sk czy jakiegos tanka w party. Nie mowie ze sa zupelnie nieprzydatni itp itd, ale lepszym party bedzie np bd+se+pp+6nukerow niz party bd+se+pp+tank+5nukerow :P na co tank jak i tak jest leczenie i nikt nie zdazy podejsc, prosta kalkulacja

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 26, 2007, 11:57:09 pm »
Nie mówiłem tu o tak rozbudowanym party. Wyobraź sobie 4 osoby (niech ci bedzie bd+se+2 nukerów czy jak tam wolisz... kogo bys nie wziął). Ciekawe jak długo wytrzymacie w FP... Gram na serwerze x2 gdzie nie ma komfortu wybierania kogo chcesz do party. Dobrą zabawę przekładamy ponad wszystko nie zważając na straty w expie. Tu, gdzie nie każdego stać od razu na top sprzęt w swojej klasie  tankowie znajdują się w każdym party.
Co do party łucznik +tank... żaden tank nie utrzyma moba przy sobie w party z lucznikiem? Ano dziwne bo mój SK bierze na siebie moby z VoS podczas gdy starszy o 6 kręgów łucznik je bije. Bestie nawet się nim nie interesują :shock:.


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 27, 2007, 12:07:34 am »
Cytuj
(jeszcze sie nie urodzil taki tank zeby utrzymac mobka z daleka od lucznika)

Nigdy ze mna nie byles w party.Ja sie nauczylem rzucac hate w takim momecie zanim ty przekroczysz polowe mojego hate points i mob rzuci sie na ciebie.

Co do party z nukerami to ja wole juz robic tak:nuker tam oklada moby ja okladam swojego niby nic ale zawsze jest ten 1 mob wiecej :P


  • Wiadomości: 11

  • Pochwał: 0

Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 27, 2007, 01:58:10 pm »
Czyli SK iidze na bank^^

PS. Gram na Abyss x7 :)
Honor rycerski jest nazważniejszy!


  • Wiadomości: 284

  • Pochwał: 1

Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 28, 2007, 03:43:50 pm »
eeee... przypomnijcie mi ale poniekad na reali tance trwaja 4 minuty... czy to zmienili ?


Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 28, 2007, 03:54:04 pm »
Na retailu trwają 2 minuty i tak powinno być wszędzie.


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 05, 2007, 11:41:41 pm »
Bierz SK. W pvp zdziała dużo więcej niż BD, bo tancerz wcale nie został do tego stworzony.

ujme to tak:

Najlepsza postać z fighterów do pvp do BD  :o
tak to prawda tylko nie na lvl 40-60 proponuje zacząć pvp od 65 +
i to nie takie pvp że pójdziesz do miasta noobków i ich wybijesz... tylko proponuje zadzierać z kolesiami o lvl wyższym bardzo się zdziwią jak ich załatwisz.
Ja miałem nieskończoną ilosc taki pvp (wiadomo porażki też się zdarzają.....ale zabić TH czy glada to nie problem)
Oczywiście BD nie ma szans z magiem, łucznikiem (no cuda też się zdarzają)

Wiec reasumując ^^
BD do pvp jest nie zastąpiony tylko trzeba umieć nim grać...

PS.
teraz licze na posty "co ty piszesz" "wiesz co to BD"


Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 06, 2007, 08:54:37 am »
No to proszę bardzo... taka walka za dawnych czasów: Ja - SK 58lvl, i BD - 65 lvl. W tym samym sprzęcie. Nie doszedł mi nawet do połowy HP. BD najlepszy w pvp? No takiej bzdury to jeszcze nie słyszałem. Może dopiero po 7x lvlu gdy dostanie Dance of Medusa może bardziej zabłysnąć i to na serwerach gdzie tańce trzymają się conajmniej z 5min. BD jest w pvp średni, bo NCSoft nie do tego go stworzył. Wysmieje każdego kto powie, że najlepszy. Każdy tank go zmiecie (moze TK bedzie mial problemy), każdy łucznik też i jak dagger pomyśli też wygra. Destro, Tyrant no i nie mów, że Glada bez problemu rozwalasz. Jakiś noob musi być co gdy włączasz UD bije ciebie dalej. Tancerz dopiero na Siege może coś pokazać i to też powinien bić tylko magów i light userów. Najlepszy woj do PVP? SK i DA.

Edit:
Dragon... i wszystko jasne :D.


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 06, 2007, 10:22:18 am »
tak prosto to ujales...sk i da... eeee a walczyles kiedys kolego z destro albo tyrantem?ci panowie robia z tankow szmaty ;) ty jako sk nie masz najmniejszych sznas z magami bo nie masz selfa na m defa,da ma problemy z pr/sr bo harmstring kiepsko laduje a da ich nie dogoni w open pvp,etc etc...a generalnie jest tak ze tanki leja support,mnie bd pokonal tylko jak mial 3 profke i wtedy 7 lev wiecej xD kazda klasa ma swoje plusy i minusy,taki dagger nie pojedzie tanka za to maga skonczy szybciutko,o ile wejda blowy natomiast tank z magem wygra tylko jak mag ma lagi :P to jest takie generalizowanie,ktorego ja osobiscie nie lubie :)
EDIT: aaaa dopiero teraz zauwazylem... jak tk bedzie mial problemy?z czym? :D chopie ja nie trafiam tylko jak mi sie zle klinknie w bd-ka,a krytuje co 2-3 ciosy ;) pamietam jak walczylem z da (wygral dzieki panterce)...szanowny da  trafial mnie co 2,3 ciosy a ja spudlowalem moze raz czy dwa na cala walke... akurat w pojedynku h2h (na bron biala inaczej) bez magii etc tk jest niezla postacia bo prawie zawsze trafia...ba,ja trafialem w sagittariusa na ultimate evasion majac 71 lev (on mial 77 czy 78),i to nawet dosc czesto...chcialbym zobaczyc jak da w niego trafia :D
« Ostatnia zmiana: Marzec 06, 2007, 11:02:49 am wysłana przez echoes »


  • Wiadomości: 62

  • Pochwał: 0

Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 06, 2007, 01:16:07 pm »
tank z magem wygra tylko jak mag ma lagi :P


no Sk ma jeszcze szanse jak mu lightning strike siadzie ;) na magu :D
Wazzup! ;)


Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 06, 2007, 01:23:34 pm »
Najpierw przeczytaj o czym jest mowa. A mowa jest o wojownikach wiec nie wiem po co o magach dyskusje zaczynasz. Dalej... Walczylem z destro, walczylem z tyrantem. SK ma to w sobie, ze posiada całą game nuków. Arrest, nuki, a jak Lightening wejdzie to już koniec walki. Czemu napisalem tak o TK? Ano... walczylem z TK tylko 2 razy, bo jest to niestety rzadko spotykana klasa. Moze trafia i krytykuje czesto, ale co z tego, jesli ja normalnym atakiem bije po tyle prawie ile on krytykiem? Na dodatek tak jak juz pisalem. SK ma wiele nuków, wiec uzywasz Arresta i nukujesz. I mówienie "DA wygrał tylko dzieki panterce" mija się z celem. Toć to umiejętność klasowa. Idealnym porównaniem dla DA bez pantery będzie mag bez czarów...


  • Wiadomości: 787

  • Pochwał: 5

Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 06, 2007, 01:48:57 pm »
emmm... jesli ty biles tk za tyle za ile on ciebie krytowal tzn ze walczyles z kompletnym lama ktory nie wlaczal aktywnych skilli defensywnych :P mialem juz kilka pvp z sk (2 wygrane,4 przegrane) i gdy ja bilem sk po 20-30 normalnym ciosem,to sk mnie po 30-40,a ze hp mam wiecej to to zadna roznica...ok ponukujesz sobie,ale tylko tego bidnego tyranta/destro bo np. tk ma tak wysoki m def ze cubic go nie "scheksuje" a driany miziaja... ls to bardzo fajny skill,szkoda (albo na szczescie) ze ma kiepski landing :P looknij na serwer-c4,u nas nie ma arrest czy tribunal/judgment (a szkoda ;) )... fakt,sk czy da to tanki pod pvp,ale tank bedzie mial ciezko z destro czy tyrantem,zwlaszcza da,bo nie ma nukow a destro szybciutko ulula panterke :) acha,co do panterki to fakt,nieprecyzyjnie sie wyrazilem,to bylo moje 1-sze spotkanie z da i pierwsze niesmiale kroki w pvp,i z czystej glupoty zamiast entagle na da/ubic panterke (chociaz madry da trzyma panterke przy sobie) zaczalem prac da a panterki przez jakis tam czas nie ruszalem :) wiadomo gf etc ;) acha,btw,to co czytalem o c5 sprawia chyba iz moge stwierdzic ze glad wszystkich melee bedzie szmacil,czyz nie? :D


  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 06, 2007, 06:26:17 pm »
ja ci powiem że BD i SK to postacie warte uwagi. BD nie jest taki zły w pvp, wg mnie jest najlepszy z bufferow, a lucznika/daggera powinien dac rade rozwalic ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 72

  • Pochwał: 0

Odp: Bladedancer czy Shillen Knight??
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 06, 2007, 08:52:16 pm »
No to proszę bardzo... taka walka za dawnych czasów: Ja - SK 58lvl, i BD - 65 lvl. W tym samym sprzęcie. Nie doszedł mi nawet do połowy HP. BD najlepszy w pvp? No takiej bzdury to jeszcze nie słyszałem. Może dopiero po 7x lvlu gdy dostanie Dance of Medusa może bardziej zabłysnąć i to na serwerach gdzie tańce trzymają się conajmniej z 5min. BD jest w pvp średni, bo NCSoft nie do tego go stworzył. Wysmieje każdego kto powie, że najlepszy. Każdy tank go zmiecie (moze TK bedzie mial problemy), każdy łucznik też i jak dagger pomyśli też wygra. Destro, Tyrant no i nie mów, że Glada bez problemu rozwalasz. Jakiś noob musi być co gdy włączasz UD bije ciebie dalej. Tancerz dopiero na Siege może coś pokazać i to też powinien bić tylko magów i light userów. Najlepszy woj do PVP? SK i DA.

Edit:
Dragon... i wszystko jasne :D.

hahahahahaa
żal mi ciebie chłopczyku polecam ci lekture i duzooooooooo gry w L2 a nie czytanie samych notatek z internetu i BD mial 65 lvl i cie nie zabil hahahahahah to chyba byl AFK ( i dance trwaja 4 minuty na DN) hahaha co za idiotyzm boże,,,,,,.......,,,,