Witaj
Gość

Wątek: SH czy SPS?  (Przeczytany 23903 razy)

  • Wiadomości: 85

  • Pochwał: 0

  • Drow fan
SH czy SPS?
« dnia: Maj 05, 2007, 10:23:20 am »
Kim grać? Zwracając uwage na to, iż na servie są mana potki i mam kase na eq i buffy!Kto szybciej bedzie rozwalał stworki?









Jedna WIARA, jeden KLUB Barcelona AŻ po GRÓB.
PR FAN..............5* lvl


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2007, 10:25:38 am »
hmm jesli masz dostep do dobrych buffow... to moim zdaniem i SpS'em i SH bedziesz dobrze kosil, jedym wyciagniesz super c.peed a drugim m.attack


  • Wiadomości: 599

  • Pochwał: 11

    • www.xyberdesign.pl
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2007, 10:25:51 am »
SH - Większy M.Atak
SPS - Większy Casting Speed

SPS jest droższy bo zużywa więcej ss-ów. Mi np. lepiej gra się SH, ale musisz sam zdecydować


  • Wiadomości: 674

  • Pochwał: 6

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2007, 11:03:24 am »
PvP: SpS
PvE: SH


  • Wiadomości: 16

  • Pochwał: 0

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2007, 12:23:50 pm »
Zależy jaki jest exp na servie. Na Wyższym lvlu mając arcana powera kosi sie sph. On ma jakiegoś life draina więc aby odnowić hp które zżera arcana power wystarczy co jakiś czas uzyć draina na mobie, sps będzie musiał się leczyć a na to tez trzeba czasu.


Pvp-sph (sph ma prawie tyle samo hp co sps ale ma dobrego draina i mocniej bije)
Pve-sph
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 12:25:38 pm wysłana przez Kretek »


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2007, 01:18:14 pm »
SPS bo w pvp fajniejszy i nie biega jakby miał kij od szczotki w  :oops:



  • Wiadomości: 313

  • Pochwał: 1

  • >.>
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2007, 01:21:03 pm »
Pvp-sph (sph ma prawie tyle samo hp co sps ale ma dobrego draina i mocniej bije)
Pve-sph

LoL Sh na pvp?SpS go ubije zanim ten 1 czar zdąży 'wycastować".

Tak było, jest i będzie, lepszy casting=wygrana w pvp...
;o


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2007, 03:08:30 pm »
Chyba kazdy wie jakie jest moje zdanie. Oczywiscie ze sh, bo ma lepsze vortexy a roznica w cast speed przy full bufie nie jest az tak odczuwalna, ma draina, lepiej sie nim expi, ma slow ktory jest bardzo przydatny na wszystkie postacie walczace wrecz.

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2007, 03:35:07 pm »
bo ma lepsze vortexy

a to zasługa tylko bazowego wiekszego m.attack SH ale to i tak...
Light vortex power 139 > Dark vortex power 111
Ice vortex power  140 = Wind vortex power 140

roznica w cast speed przy full bufie nie jest az tak odczuwalna,

no 1k a 1.5k robi swoje... ale to normalne, jeden ma m.attack a drug c.peed

lepiej sie nim expi,

no tu sie zgodze, ale dla niektorych to akurat jest minus

ma slow

sps tez z tego co pamietam ma czary spowalniajace

, ma draina

i co tym chcesz wygrac w pvp?... dostaniesz cancel i sps Cie zaspamuje nukami



  • Wiadomości: 172

  • Pochwał: 4

  • huh?
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2007, 04:20:36 pm »
Oczywiście, że SH.

Cytuj
LoL Sh na pvp?SpS go ubije zanim ten 1 czar zdąży 'wycastować".
Słyszałeś kiedyś o takim czymś jak Silence? I nie przesadzaj, SPS nie bije po 1k...


  • Wiadomości: 639

  • Pochwał: 3

  • ;]
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2007, 04:52:23 pm »
Cytuj
SPS bo w pvp fajniejszy i nie biega jakby miał kij od szczotki w

Ryltar slyszales??:D LE lepszy od DE ta zniewaga krwi wymaga:P
AyGo


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2007, 04:58:30 pm »
SPS nie bije po 1k...

chodzi Ci o dmg czy c.speed... bo Sps bje nawet wiecej niz 1k a c.speed pozostawie twojej wyobrazni


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 05, 2007, 05:44:50 pm »
To sie fedur popisales wiedza, sh wyciaga na full bufie 1361 cast speed a sps ponad 1800, bez debufu z hot springs przy takim bufie i pingu l2 roznica jest praktycznie niezauwazalna  :o

dark vortex > light vortex poniewaz, wysysa zycie i jest wiecej czrow o atrybucie dark, vampiric claw, ktore tez wysysa zycie, cdl , death spike, jak sie uprzez to mozesz jeszcze uzywac shadow flare, z czarow light jest tylko spsowy odpowiednik shadow flare, ktorym nie posmamujesz pozniewaz ma dlugi refuse  :D sh moze natomist uzywac kombinacji vortex -> vampiric claw -> death spike -> vc ..... uwierz mi ze wysysanie zycia daje bardzo duzo sh

wind vortex > ice vortex w walce maga na maga, dlatego ze wind vortex gdy wejdzie ma taki atrybut, ze obniza cast speed o 30% i wtedy sps czaruje wolniej od sh  :D

sps ma rowniez czar spowalniajacy ruch, ale o atrybucie 2 sh o atrubucie 3

duzo wiekszy m atack, brak sleep od c5 i cancel, ktory juz nie jest tak potezny, sprawia ze sps jest w tym momencie slabym magiem

ostanio robilem duele z gladem na moim lvl w clan chall (czyli malym pomieszczeniu) wynik rywalizacji 5 do 5, a glad w tej chwili jest chyba najlapsza postacia do pvp na arenie i wlasine vc mnie nie raz uratowal :D
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 05:50:24 pm wysłana przez Fenrirus »

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • Wiadomości: 674

  • Pochwał: 6

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 05, 2007, 05:53:18 pm »
To sie fedur popisales wiedza, sh wyciaga na full bufie 1361 cast speed a sps ponad 1800, bez debufu z hot springs przy takim bufie i pingu l2 roznica jest praktycznie niezauwazalna  :o

dark vortex > light vortex poniewaz, wysysa zycie i jest wiecej czrow o atrybucie dark, vampiric claw, ktore tez wysysa zycie, cdl , death spike, jak sie uprzez to mozesz jeszcze uzywac shadow flare, z czarow light jest tylko spsowy odpowiednik shadow flare, ktorym nie posmamujesz pozniewaz ma dlugi refuse  :D sh moze natomist uzywac kombinacji vortex -> vampiric claw -> death spike -> vc ..... uwierz mi ze wysysanie zycia daje bardzo duzo sh

wind vortex > ice vortex w walce maga na maga, dlatego ze wind vortex gdy wejdzie ma taki atrybut, ze obniza cast speed o 30% i wtedy sps czaruje wolniej od sh  :D

sps ma rowniez czar spowalniajacy ruch, ale o atrybucie 2 sh o atrubucie 3

duzo wiekszy m atack, brak sleep od c5 i cancel, ktory juz nie jest tak potezny, sprawia ze sps jest w tym momencie slabym magiem

ostanio robilem duele z gladem na moim lvl w clan chall (czyli malym pomieszczeniu) wynik rywalizacji 5 do 5, a glad w tej chwili jest chyba najlapsza postacia do pvp na arenie i wlasine vc mnie nie raz uratowal :D

SH: Vortex SpS: Hydro (przerywa) SH: VC SpS Hydro (przerywa)

i tak ciągle...


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 05, 2007, 05:56:32 pm »
Lol w dc robe i full bufie mozna przerwac czarowanie tylko stunem (sa wyjatki ale to zadko), a jesli pojedynek odbywa sie bez bufow to robisz tak -> podbiegasz do sps ten cie wali czarami, naciskasz emotionkie smiech, potem wciskasz silence i wygrales
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 05:58:45 pm wysłana przez Fenrirus »

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 05, 2007, 05:58:37 pm »
To sie fedur popisales wiedza, sh wyciaga na full bufie 1361 cast speed a sps ponad 1800,

omg czy ja napisalem ze SH wyciaga rowno 1k a sps 1.5k,? tylko napisalem ze jest roznica i to byl przyklad...

wind vortex > ice vortex w walce maga na maga, dlatego ze wind vortex gdy wejdzie ma taki atrybut, ze obniza cast speed o 30% i wtedy sps czaruje wolniej od sh  :D

Cytuj
Ice vortex - Creates a vortex that connects to the dimension of water. While launching a water attack, it instantly decreases the enemy’s resistance to water attack, Speed, Atk. Spd., and Casting Spd at the same time. Decreases MP continuously.

...

sprawia ze sps jest w tym momencie slabym magiem

sps nigdy nie bedzie slabym magiem... ma poprostu inne zalety i uwiez mi ze jest w stanie pokonac SH...


  • Wiadomości: 370

  • Pochwał: 0

  • Loli Addict xD
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 05, 2007, 06:00:02 pm »
To sie fedur popisales wiedza, sh wyciaga na full bufie 1361 cast speed a sps ponad 1800, bez debufu z hot springs przy takim bufie i pingu l2 roznica jest praktycznie niezauwazalna  :o

dark vortex > light vortex poniewaz, wysysa zycie i jest wiecej czrow o atrybucie dark, vampiric claw, ktore tez wysysa zycie, cdl , death spike, jak sie uprzez to mozesz jeszcze uzywac shadow flare, z czarow light jest tylko spsowy odpowiednik shadow flare, ktorym nie posmamujesz pozniewaz ma dlugi refuse  :D sh moze natomist uzywac kombinacji vortex -> vampiric claw -> death spike -> vc ..... uwierz mi ze wysysanie zycia daje bardzo duzo sh

wind vortex > ice vortex w walce maga na maga, dlatego ze wind vortex gdy wejdzie ma taki atrybut, ze obniza cast speed o 30% i wtedy sps czaruje wolniej od sh  :D

sps ma rowniez czar spowalniajacy ruch, ale o atrybucie 2 sh o atrubucie 3

duzo wiekszy m atack, brak sleep od c5 i cancel, ktory juz nie jest tak potezny, sprawia ze sps jest w tym momencie slabym magiem

ostanio robilem duele z gladem na moim lvl w clan chall (czyli malym pomieszczeniu) wynik rywalizacji 5 do 5, a glad w tej chwili jest chyba najlapsza postacia do pvp na arenie i wlasine vc mnie nie raz uratowal :D
-tylko że z obawy przed necro wszyscy noszą buffa resist dark.... a resist light olewają
-ice vortex też spowalnia cast speed a sh na spowolnieniu do cast speeda czaruje wolniej niż ol...
-jeszcze dolicz przerywanie czarów spsa i bezużyteczność silence na full buffie
Ja rozumiem obsesje na punkcie postaci ale siłe nie zrobisz z niej kozaka w pvp....



  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 05, 2007, 06:02:49 pm »
Wind Vortex   Speed -10%, Atk. Spd. -10%, Casting Spd. -30%, MP Regen per tick -12, Resistance to Wind attribute -20%, Resistance to Earth attribute +??%
Ice Vortex   Speed -30%, Atk. Spd. -10%, Casting Spd. -10%, MP Regen per tick -12, Resistance to Water attribute -20%, Resistance to Fire attribute +??%

Sh nie jest kozakiem w pvp, ale jest najlepszym magiem do pvp, kozakami sa tyrant, glad, sumonerzy i desto tez mozna tu podpisac do pvp na arenie, wc i ol tez ladnie wymiataja

na olimpiadzie rowniez pp
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2007, 06:06:59 pm wysłana przez Fenrirus »

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 05, 2007, 06:08:13 pm »

Sh nie jest kozakiem w pvp, ale jest najlepszym magiem do pvp

dobra proponuje darowac sobie dyskusje z Fenrirusem bo...


  • Wiadomości: 294

  • Pochwał: 0

  • Natchniony moca wiatru
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 05, 2007, 06:13:20 pm »

dobra proponuje darowac sobie dyskusje z Fenrirusem bo...
jest wielkim fanem sh i na wszystko potrafi znalezc riposte :D

w tej chwili bardzo malo ludzi robi spsa na offie, bo zrobil sie slaby, nawet cancel zabiera tylko 5 bufow

L2 retail Chaotic Throne I
server : Bartz
klan : AmberEye forever
Fenrirus - spellhowler - lvl 70+
Zdzisiek - artisan lvl 22
Pyqq - tyrant lvl 42
http://livepvp.com/index.php?p=viewfiles&fileid=930
Wczoraj wieczorem rozpocząłem swoja przygodą z L2 Retail :) Serwer Teon.
Naprawde pozytywne wrażenia. Jak ktos ma mozliwość przejścia na retail to  nie powinien się zastanawiać :D.


  • Wiadomości: 85

  • Pochwał: 0

  • Drow fan
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2007, 08:31:22 pm »
Mi chodzi głowie o PvE, który bedzię szybciej wykańczał stworki?? Chodzi mi głownie o PvE do 60 lvl!









Jedna WIARA, jeden KLUB Barcelona AŻ po GRÓB.
PR FAN..............5* lvl


  • Wiadomości: 33

  • Pochwał: 0

  • Jest tylko jedna wiara!! DA!!
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2007, 08:31:57 pm »
Gdybym choc troche lubil LE to pewnie SpS wydalby mi sie fajny.... no ale DE sa znacznie lepsze....... najfajniejszy tank to... SK czyli dark elf.... najpotezniejszy nuker to..... SH czyli dark elf... najlepszy summoner to.... PS i znow Dark elf. Lucznika i sztyleciarza zostawie bez komenta :P chociaz PR tez super postac... :P SpS odpada!! SH jest lepszy... wiekszy wskaznik INT... lepiej wyglada... jak umie sie grac SH to nawet i SpS'a rozlozy!! a cast. speed mozna przebolec.



THE BEST kabaret Ani Mru Mru!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1064

  • Pochwał: 4

  • :D:D
Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2007, 08:35:55 pm »
To sie fedur popisales wiedza, sh wyciaga na full bufie 1361 cast speed a sps ponad 1800, bez debufu
nie mówię, że to nieprawda, ale tak czysto z ciekawości:
jak wyciągnąć 1800 cast speeda na spsie? mi się udało tylko do 1729 dojść a miałem:
dc robe set
soma acu
+5 wit
acumen 3
zerk 2
dance of concentration
PoW

przeoczyłem coś?
sorc z takim samym ustawieniem tylko wit +4 zamiast +5 miał 1421.


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2007, 08:38:15 pm »
przeoczyłem coś?

hmm moze boss jelly?


  • *******
  • Wiadomości: 1857

  • Pochwał: 11

Odp: SH czy SPS?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 05, 2007, 08:40:38 pm »
Gdybym choc troche lubil LE to pewnie SpS wydalby mi sie fajny.... no ale DE sa znacznie lepsze....... najfajniejszy tank to... SK czyli dark elf.... najpotezniejszy nuker to..... SH czyli dark elf... najlepszy summoner to.... PS i znow Dark elf. Lucznika i sztyleciarza zostawie bez komenta :P chociaz PR tez super postac... :P SpS odpada!! SH jest lepszy... wiekszy wskaznik INT... lepiej wyglada... jak umie sie grac SH to nawet i SpS'a rozlozy!! a cast. speed mozna przebolec.

to chyba na odwrot... tank ok najlepszy, mag niekoniecznie, summoner tez , lucznik podobnie ale AW to jest poprotsu miodzio (jedyna klasa ktora lubie z DE)