Witaj
Gość

Wątek: DA a SK  (Przeczytany 9968 razy)

  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

DA a SK
« dnia: Styczeń 09, 2007, 02:07:11 pm »
Jak w temacie pytam ludzi ktorzy grali tymi postaciami ktora lepsza,tansza, w statsach to da ma wiecj hp o duzo a sk ma o nie wiele wiecej o 1 str.Wiec mam dylemat...


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2007, 02:40:04 pm »
DA i SK sa zupelnie roznymi postaciami, jednakowa klasyfikacja ich jako "tankow" jest wg mnie zupelnie bledna. Nie mozna powiedziec ktora postac jest lepsza, kazda sprawdza sie lepiej/gorzej w innych sytuacjach- osobisice wole SK, ale to nie ma nic do rzeczy. Ktora tansza- rowniez ciezko powiedziec, zalezy od stylu gry, czy uzywa sie pantery/cubicow, jakie ma sie dye (-/+ str). W moim odczuciu DA lepiej sprawdza sie na arenie i na raidy, natomiast SK jest lepszym tankiem do expienia, lepiej radzi sobie podczas pvp na otwartej przestrzeni.




  • Wiadomości: 21

  • Pochwał: 0

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2007, 02:41:45 pm »
Wlasnie chodzi mi o samotne expienie rowniez zapomnialem napisac aale chyba wezme sk :D


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2007, 03:13:30 pm »
SK w solo jest samowystarczalny, DA juz troche mniej :]




  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2007, 03:18:39 pm »
SK nigdy nie bedzie tanszy od DA.SS,BSPS,Krychy D to naprawde duzy wydatek.Jak lazisz solo to tez kupujesz poty na atk.speed zeby skrocic walke z mobem,haste potiony zeby szybciej dobiec do moba lub go ewentualnie skitowac.SK jest drogi jak cholera ale za to do solo jest o wiele lepszy.Dostaje wiecej expa(u da pantera zre) no i moze sam sie leczyc dzieki leech.

Cytuj
w statsach to da ma wiecj hp o duzo a sk ma o nie wiele wiecej o 1 str

Popatrz na to inaczej:SK ma o wiele lepsze stasty mentalne +4 int,+1 wit i +1 men niby nic a ciesz.A z ze statystyk wojow to ma o +1 str i +4 dex ale ma o 11 mniej con ;/

Jak Shiver powiedzial da jest lepszy na malych przestrzeniach i na arenie(ma genialne self buffy) a sk na wiekszej przestrzeni.

Nie radze u SK zmieniac nic w INT.Czemu? Bo ta postac opiera sie bardzo o Landing Rate i takie debuffy lub trucizny beda ciezko wchodzic.


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2007, 03:42:39 pm »
Owszem, sk nie jest tania postacia, ale DA takze do "trzepaczy kasy" zaliczyc nie mozna. Nie wiem jak to jest z pantera, czy przywolanie jej mozna zrekompensowac w postaci szybciej wydropionej kasy, w kazdym razie DA nie ma tak mocnego draina jak SK i zeby expic w miare plynnie musi uzywac potionow, ktore takze kosztuja. Kiedys liczylem jak wychodzi sie z przywolaniem vampiric cubica (koszt krysztalow/przywracanego hp wzgledem kosztow potionow) i przy ratach 5x wychodzilem na +. Zgadzam sie, ze nie warto zmieniac inta, jesli juz to dodac. Skille moze nie sa jakos bardzo kosztowne, ale + 4 int jest mocno odczuwalny. Hex, PB wchodza czesto (z bronia dla magow niemal zawsze), LS tak samo, drain przywraca sporo hp. Poza tym SK przez roznorodnosc skilli, wiele roznych buildow (DD, Nuker, Typowy tank) jest wg mnie jedna z najciekawszych postaci, ale to juz odczucie subiektywne.




  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2007, 04:38:17 pm »
Co potrafi SK ? wczoraj zjechałem 4 łuczników na raz którzy napierdzielali we mnie 100 normalnie, 80 na tarcze, 300 przy krycie. SK ma obrone z kazdej strony, da tego nie ma. jest lepszy do dueli ... Hex robi z niego jeszcze lepszego tanka. Ogólnie to SK FTW !

SK nie expi sie zle ale kurde strasznie wolno. Ja zawsze sobie brałem drain cube do expa i poprostu biłem ...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2007, 04:40:05 pm wysłana przez DevouringOne »
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 09, 2007, 05:26:09 pm »
Cytuj
Owszem, sk nie jest tania postacia, ale DA takze do "trzepaczy kasy" zaliczyc nie mozna

Dam przyklad cen na moim serwerze:
SK i DA na 54:

Phantom:4 krysztaly
Vampire:7 krysztaly
Viper:3 krysztaly

Cena jednego krysztalu:690(najtaniej u mnie teraz bo tem male cwele dwarfy zawyzaja...).
Kombo phantom i vamp:7590a
Kombo phantom i viper:4830a
Kombo Vampire i viper:6900a

Najtansze kombo:4830
Najdrozsze kombo:7590
(Komba sa dlatego bo od 55 mozna zwolac 3 cuby).

Pantera:3 krysztaly C potem 1 krysztal razem 4

Cena jednego krysztalu C to 2900(tez najtaniej)
Pantera na 20 minut:11600a
Pantera na 15 minut:8700a

Jedziemy dalej,jak wiemy SK ma w cholere skilli magicznych no i wiadomo ze bedzie zuzywal wiecej bsps.U mnie bsps c najtaniej to 118 aden a kupuje ich po 500 co starczy mi na 3-4 godziny a kosztuje mnie to 59000a.SSC kupuje 5k i kiedy koncza sie blessy mam ich okolo 2k-2,5k a place za nie 95000a(kosztuja okolo 19a).

Teraz tak:moj dmg na moba wynosi z blessem okolo 500 lub 400 zalezy w co wale dzieki temu mob ma 1/4 zycia mniej.Dobijam SSami uderzam okolo 20 razy.Na 1 moba trace 118+20*19=498 aden(nie licze ze kuby cokolwiek rzuca oczywiscie ale jak rzuca to trace o wiele mniej).Z moba mam okolo 1k-1,3k aden jestem o 500-800 na +.Lacznie wydaje 218k(+za krysztaly ktorych kupuje okolo 100).

Teraz DA on ma mniej skilli wiec tyle bsps starczy mu na dluzej.Ale ma tego zonka ze musi kupic beast ss dla pantery chyba ze oszczedza ale policzmy ze musi.Wiec tak bsps niech bierzye 300 i tyle samo ss co ja ale musi wziąć dajmy na to 1000 beast co daje nam 20a za sztuke razem traci 40000a.Teraz tak Niech taki DA wali drainem straci tego bsps i zada 300 dmg pantera straci 8 bss a da 9 i mamy tak118+8*20+9*19=449 jest bardziej na + od SK.No i ok teraz liczymy ile wychodzi:274540a(+krychy za pantere).

No dobra niby fajnie cool sk ma taniej niz DA bla bla bla ale pamietajmy jedno,phantom i viper maja 30% szansy na ruszenie sie a vampire 8% i sa zalezne od int SK.Pantera atakuje wtedy gdy jej wlasciciel/wlascicielka rozkaze.Wychodzi na to ze DA zabija szybciej i bedzie mniej stratny genarlnie sk ma jeszcze hex ktory da mu tak jakby +23% wiecej ataku ale jak nie wejdzie to ma w plecy 118a.U SK najwiecej zalezy od cubicow bo jak wejdzie hex od cuba i vampire sie ruszy to jestesmy o 200-250 dmg do przodu i troche hp a ubicie oslabionego moba bedzie szybsze.


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 09, 2007, 05:47:16 pm »

ale pamietajmy jedno,phantom i viper maja 30% szansy na ruszenie sie a vampire 8% i sa zalezne od int SK.

Lol ale bzdure napisales, cubiki nie sa zalezne od INT Sk. To czy wejdze debuff/poison/drain zalezy od lvl Cubika lvl celu, jego m def, buffow i podstawowych parametrow celu (men/con)
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 09, 2007, 06:20:42 pm »
Cytuj
Lol ale bzdure napisales, cubiki nie sa zalezne od INT Sk

Cytuj
No separate command window exists. According to one's assigned role, a cubic carries out tasks using its master's intelligence.

Zrodlo: http://www.lineage2.com/Knowledge/summon_2.html

Osobiscie w ta teorie nie wierze.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2007, 06:22:13 pm wysłana przez Ryltar »


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 09, 2007, 06:26:04 pm »
jak bede mial troche wiecej czasu to zrobie test na tej samej osobie jak mocno dziala vampiric cubic z dye +4 int i bez niego. Jesli ktos wie, ze int w tym przypadku ma/nie ma znaczenia to niech mi oszczedzi troche czasu :)




  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 09, 2007, 06:31:14 pm »
Dyesów magicznych na SK sie nigdy nie zmienia, bo albo bedziesz robić LSa jak bez blessów, albo puścisz go tak słabego że sie opłacać nie będzie ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 09, 2007, 07:04:12 pm »
Cytuj
Lol ale bzdure napisales, cubiki nie sa zalezne od INT Sk

Cytuj
No separate command window exists. According to one's assigned role, a cubic carries out tasks using its master's intelligence.

Zrodlo: http://www.lineage2.com/Knowledge/summon_2.html

Osobiscie w ta teorie nie wierze.

W tym tekscie nie jest mowa o tym ze cibik zaley od ONT, czyta ze zrozumieniem. Moze podam caly fragment

Cytuj
Features of a Cubic

No separate command window exists. According to one's assigned role, a cubic carries out tasks using its master's intelligence.

Along with a cubic, a separate summon or a pet may be called.

A cubic cannot perform targeting, nor is it impacted by any type of attack. However, it can be forcefully dispersed by dispel magic.

Zbyt doslownie tlumaczysz zdanie.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • *******
  • Wiadomości: 8076

  • Pochwał: 7

  • Slutty McSlut Fan//Oficjalny fanklub SK//RAWR Fan
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 09, 2007, 09:55:07 pm »
Cytuj
jak bede mial troche wiecej czasu to zrobie test na tej samej osobie jak mocno dziala vampiric cubic

To jest logicznie nie mozliwe.Cubic ma swoj m.atk i szanse ze ruszy sranie i jedynie co na to wplywa to atk.speed bo im wiecej hitow(czy trafione czy nie) to wieksza szansa ze sie ruszy.


  • Wiadomości: 12

  • Pochwał: 0

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 12, 2007, 07:25:53 pm »
Powiem Ci że DA to jedna z najbardziej kosztownych postaci jaką grałem! Gdy chcesz solować lub potrzeba dodatkowego dd's w party (pantera jest świetna :) ) to kasa ledwo się zwraca! shoty/ Bss/krysztaly na pantere (ta ich pożera strasznie dużo) /shoty dla pantery. Makabra :/


  • Wiadomości: 499

  • Pochwał: 2

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 13, 2007, 01:27:42 am »
DA jako tank lepszy do party, ale do solowania jest lepszy SK i w ogóle to zajebiscie klimatyczna postać ( grałem obiema ). I może DA lepszy na pvp, to wolałbym grać SK, z powodu wyglądu :) i to, że ma szeroki wachlarz skilli.
Knowledge Reigns Supreme Over Nearly Everyone


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 13, 2007, 02:58:57 am »
DA jako tank lepszy do party, ale do solowania jest lepszy SK i w ogóle to -_-'iscie klimatyczna postać ( grałem obiema ). I może DA lepszy na pvp, to wolałbym grać SK, z powodu wyglądu :) i to, że ma szeroki wachlarz skilli.

w moim odczuciu jest niemal dokladnie odwrotnie. SK radzi sobie zarowno lepiej solo jak i w pt (oprocz tankowania moze rzucac hexa na moby, z cubiciem nie wymaga leczenia, zadaje wieszky dmg) i jest wg mnie lepszy na pvp (moze oprocz 1v1 na self buffach, ktore i tak malo kogo obchodzi i radzi sobie niewiele gorzej od DA). DA ma imho jedna zalete- jest znacznie prostszy w obsludze.




  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 13, 2007, 04:12:41 am »
trudnośc sprawia kierowanie panterkką (czyli operowanie stopem i attackiem). Ktoś kto nie lubi summonerów nie polubi też da ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

  • "Only God Can Judge Me"
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 26, 2007, 02:34:37 pm »
Cóż. Ja powiem tak... Grałem zarówno DA jak i SK. SK jest o wiele ciekawszy ale zarówno cięższy w obsłudze, na każdą postać trzeba przybrać inną taktyke. Nie wiem kto mówi że SK nie ma szans z DA na arenie, ale ja bez problemu zabijałem o 2 lvle lepszego DA od siebie który miał sprzęt +4 cały z bizuterią (moj lvl 67 jego 69). I to dwoma taktykami, pierwsza ls w pantere jak wejdzie to bijemy DA (chyba że wie co zrobić wtedy walka jest o wiele ciekawsza, takich graczy lubie hrhr). Druga to zacząć od pantery i debufować zarówno DA jak i pantere. Pada pantera, sam DA niewiele zdziała bez niej.
Osobiście wole SK, ze względu na dużą ilośc czarów. Cóż z tego że ma mało HP, moze sobie to przecież zregenerować... Cóż z tego że ma con mało... Zrobi mieszanke Majestica z DLE SA HP i ma na 78 lvlu hp ponad 5,7k. (w DC i NM ma 6,3k).
Co do walk z Łucznikami, nie widze lepszego od niego. DA traci na tym i to bardzo, nawet jeśli walczy z pantera przeciw np SR, nawet na arenie... Jak ktoś zna słaby punkt DA to nawet łucznik na małym obszarze go zjedzie. U SK jest gorzej, bo ma magie której zawsze może użyć, ma debufy (nie dość że ma pasyw, Aegis, heavy armor mastery to jeszcze aktywny skill Defect Arrow) do tego Shield fortress  i GS (ktorego DA nie posiada). SK jest w stanie wyrobić większy p.def od DA, ale bardzo dużym kosztem MP.

Pozdrawiam

P.S
Wybaczcie za błędy.
"Nie powinno się stawiać swego losu na szali, jeśli nie ma się przy sobie wszystkich sił zbrojnych"
"Nie podbija ten, kto nie walczy"


  • Wiadomości: 644

  • Pochwał: 11

  • Allways follow my dreams.
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 26, 2007, 02:42:10 pm »
DA ma dużo większe szanse z daggerem/łucznikiem od SK. Stun/harmstring/więcej hp/panterka. HK to już sobie z palcem w oku roznosi melee fighterów (z odrobiną szczęścia) - Psychical Mirror + shield bash -> gg dla postaci opierającej się na skillach.
Co do pvp to jest wiele czynników i nikt nie ma prawa mówić, że dana postac nie masz szans z jakąś tam postacią :) DA ma większe szanse ze względu na stuna, ale za to ST roznosi HK.
Ja nigdy nie mogłem się zdecydować na SK czy DA. Każdy jest inny, każdy ma swój klimat, każdy inacej walczy, niby tankowie a jednak różnica między nimi ogromna.
Your journey's never end

<--= They see me rollin They hatin Patrolling they tryin to catch me ridin dirty =-->



  • *******
  • Wiadomości: 4646

  • Pochwał: 16

  • Ryl to faja
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 26, 2007, 03:23:44 pm »
Co z tego że ma hamstring ? SK ma freezing strike i szybciej biega, dodatkowo wrzuci posion i sting i statsy sie wyrównują ...
Lineage 2 Essence (L2 Reborn) - Assassin lvl 90 --- active / VISAWarriors Clan
Lineage 2 Essence (EU Maroon) - Death Knight lvl 86 --- retired


  • Wiadomości: 14

  • Pochwał: 0

  • "Only God Can Judge Me"
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 26, 2007, 03:35:19 pm »
Czy ja wiem czy wieksze ma szanse, DA jak dojdzie to tak ma wieksze z łucznikiem... Zwroc uwage ze wiekszosc lucznikow tez ma spowolnienia. Co do Daggerow, maja raczej rowne szanse. DA moze sie podratowac Stunem, a przy SK to tylko dobra umiejetnosc prowadzenia skili, fakt niezawsze od razu debufy powchodza. Polecam SK, DA mnie jakos nie wciągnoł
"Nie powinno się stawiać swego losu na szali, jeśli nie ma się przy sobie wszystkich sił zbrojnych"
"Nie podbija ten, kto nie walczy"


  • Wiadomości: 172

  • Pochwał: 4

  • huh?
Odp: DA a SK
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 26, 2007, 03:41:58 pm »
Pamiętajcie też, że SK ma Arrest.


  • Wiadomości: 0

  • Pochwał: 0

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 27, 2007, 01:32:42 pm »
trudnośc sprawia kierowanie panterkką (czyli operowanie stopem i attackiem). Ktoś kto nie lubi summonerów nie polubi też da ...
nie jest tal tragicznie :) bo np. w pvp nie wyobrazam sobie puszczenia pantery na jednego przeciwnika w czasie gdy sam bije drugiego, poprostu pantera padnie zbyt szybko - nie radzi sobie bez pomocy twojego stuna. masz kolesia na targecie i wciskasz atk pantera i stuna (i tak az padnie :) )
a podczas expienia osobiscie jej nie uzywalem - jest za droga u utrzymaniu, pod tym wzgledem uwazam, ze lepiej sobie radzi Sk. na tych samych mobach  Sk na mniej wiecej tym samym lvl-u z porownywalnym sprzetem ciagle utrzymuje wysoka ilosc hp podczas gdy ja z trudem dobijam do powiedzmy 2,5k hp (ciagle uzywajac potow).
jesli chodzi o koszty utrzymania to nie wiem jak to wyglada z Sk, lecz z DA sprawa wyglada kiepsko zwlaszcza gdy masz lvl 50+ i chcesz utrzymac sie za kolegami, ktorzy pna sie w gore z lvl-em :) (szybsze expienie = duzo drozsze expienie)
pvp miedzy tymi dwoma postaciami... wszystko zalezy od umiejetnosci najlepszym sposobem jest przerywanie tego cholernego draina Sk stunem co w gruncie rzeczy nie jest wcale takie proste :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2007, 01:48:56 pm wysłana przez inte »


  • Banned
  • Wiadomości: 227

  • Pochwał: 2

Odp: DA a SK
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 27, 2007, 06:09:51 pm »
Jesli bawimy sie w drainy i inne nuki SK vs DA to powinno sie rzucac je po tym jak zejdzie lub nie siadzie stun, a nie od razu jak sie odnowi skill (czesty blad, rowniez go popelnialem). Expienie SK rowniez nie nalezy do tanich, krysztaly d grade, bsps to spory koszt jednak... Lvlowanie tankiem na wyzszych lvlach solo nie jest dobrym pomyslem. O ile SK radzi sobie z tym calkiem niezle, o tyle jest to cholernie kosztowne i wacale nie takie szybkie...