Witaj
Gość

Wątek: Soul Breaker VS Treasure Hunter  (Przeczytany 16015 razy)

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 26, 2009, 06:16:45 pm »
miesiac pograles to na pewno uczestniczyles w end game pvp


my tu nie mowimy o pvp 21 lvl vs 23, odnosnie blinka, TH posiada EA/dash/UE/SS, wystarczajaco wiele zeby dogonic lolamela


  • *******
  • Wiadomości: 2088

  • Pochwał: -1

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 26, 2009, 06:42:06 pm »
miesiac pograles to na pewno uczestniczyles w end game pvp


my tu nie mowimy o pvp 21 lvl vs 23, odnosnie blinka, TH posiada EA/dash/UE/SS, wystarczajaco wiele zeby dogonic lolamela
Czy ja pisze ze uczestniczylem..? Poprostu nie raz widzialem jak walczyli.Kamael zazwyczaj ogarnial to umial zrobic kuku.
Z tego co pamietam sb ma 2 czy 3 skille magiczne tzn nuki fajnie sie uderza nimi w osoby co nie maja passywa na m defa, a maja mj bizu.Th jest bardzo zbalansowanym daggerem, tzn ma duzo hp a srednio mocne blowy itp.
Co innego jak taki aw podejdzie pod kamaela <---- 3/4 blowy i gf



Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 26, 2009, 08:23:03 pm »
MJ jewele end game pvp ...


  • Banned
  • Wiadomości: 467

  • Pochwał: -2

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 26, 2009, 09:57:48 pm »
End game dagger z full elementem w broni jest w stanie ściągnąć SB na jednego bs-a... w GF SB ma trochę większe szansę ale raczej bez rewelacji.



  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 03, 2009, 01:31:52 am »
Jak SB będzie miał trochę szczęścia i poobkłada daggera wszystkimi debuffami (które muszą jeszcze wejść) to da radę wygrać. Ukraść można mając też farta ww z dashem, co daje kolejne kilka sekund przewagi. ofc shadow steep z Stabem w plecy może zakończyć grę już na początku, ale wyczulony SB odpali blinka w tym samym czasie co shadow stepa, powinno dać radę uciec. Myślę, że efekt byłby taki jak gdy Słoń odpalał jednocześnie szarżę z shadow steep enemy to zamieniali się miejscami po prostu, z czego dagger czasem kończył na stunie :P

Z Blinkiem może być podobnie, bo to też instant skill.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 03, 2009, 01:19:05 pm »
Dlatego male kurczak>famale, 30 sekund bycia tankiem robi swoje
...


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 14, 2009, 12:10:50 pm »
aha a th odpali hide i poczeka aż to lol ud sobie błogo upłynie :) potem 1 bs i po walce
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 14, 2009, 12:29:51 pm »
widzisz, na hide jest łatwy sposób. Spread wing. Ogólnie ten skill to sh1t, ale to jedna z sytuacji, w których się przydaje. Poza tym, idę o zakład, że zaczynając z kurczakiem Th nie odpali hide (chyba, że na oly) tylko od razu shadow steap. O ile to nie pomoże, to wtedy hide.

Oprócz tego wszystkiego mamy jeszcze painkillera, ale to raczej dodatek do tego wszystkiego. Wierz mi, że jeżeli ktoś już gram tym SB i ma go na wysokim lvlu, to znaczy że go opanował, a to jest jest nie lada wyzwanie. Nie mówię ofc o postaciach wyjętych z traina, kupionych na ebayu itd, bo taki pogra góra 2 tyg i zroluje, bo będzie baty dostawał od każdego gracza. Wiem też, że takich SB jest bardzo mało, więc ogólnie większość ogranych daggerów poleci przeciętnych SB.
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • ******
  • Wiadomości: 1118

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 14, 2009, 01:14:16 pm »
spread wing ma teraz animacje cos ala vortex i zadaje dmg naokolo kamaela?
Klotnie na forach internetowych sa jak zawody w zakladzie psychiatrycznym... Czy wygrasz czy przegrasz to i tak jestes pojebany...


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 14, 2009, 02:34:41 pm »
nom
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 18, 2009, 09:42:30 am »
Witam na forum (pierwszy post).

Gram jakieś 3 lata na retailu i mam możliwość obserwowania jak ewoluował Soul Breaker i jak zmienia się opinia na jego temat.
Gdy po raz pierwszy pojawiły się kamaele, SB uważany był za najgorszą klasę wśród nowo stworzonych.
Szereg późniejszych zmian spowodował, że jest to w tej chwili jedna z najmocniejszych klas i gdy zaczynają pojawiać się gracze, którzy ogarnęli tą postać, coraz więcej pojawia się opinii że SB to najlepsza klasa ostatniej kroniki. Niestety namnożyło się też mnóstwo lol kamaeli, którzy po odpaleniu steal divinity nie bardzo wiedzą co dalej robić i takie osoby generują szereg negatywnych odczuć.
SB ma szansę wygrać z każdą klasą a z niektórymi wręcz ma małe szanse przegrać.
TH to trudny przeciwnik dla niemal każdego, ale nie można powiedzieć, żeby specjalnie dominował nad SB. SB ma szereg zagrywek , które przy odpowiednim wyczuciu mogą przerwać akcję TH lub zminimalizować jej skutki.
Oczywiście wszystko zależy od formy pvp, czy to jest oly, czy 1vs1 w terenie, a w takiej sytuacji kto atakuje pierwszy, czy to 9vs9 pvp, czy mass pvp.
Jeżeli mówimy klasa vs klasa, to należy się chyba ograniczyć do rozważań o oly.
TH zazwyczaj zacznie od hide. Większość robe userów w tym momencie stara się ustawić plecami do ściany w narożniku pomieszczenia. SB ma jednak możliwość aktywnie poszukiwać sztyleciarzy używając Spread Wing. Potem następuje doskok SS, po którym kamel odskakuje blinkiem i przejmuje inicjatywę. O umiejętnościach gracza świadczy właśnie wyczucie tego momentu.
Odpalony curage chroni dodatkowo SB przed ewentualnymi debuff.
Po przejęciu inicjatywy następuje Steal divinity i sztyleciarz słabnie. Na pasku obowiązkowy jest next target, bo wiadomo co nas czeka przy takim przeciwniku. Na oly po pierwszym Steal często możemy się już cieszyć z przechwyconego Mirage. Dodatkowo wysoka skuteczność soul of pain w zakresie usuwania celu powoduje, że to TH częściej musi odświerzać cel na kamaelu.
SB ma różne sposoby na prowadzenie takiej walki. Pierwszym debuffem jest zazwyczaj Soul Vortex, który jeżeli mieliśmy szczęście i ukradliśmy mentala, wchodzi bez zarzutu.
Trzymamy dystans z odpalonym Hard Marh. SB jest w tym momencie szybszy. Wrzucamy soul web i death Mark, których land rate także jest zadowalający.
Potem następuje już tylko egzekucja. Gdy w czasie walki idzie coś nie tak, ratujemy się SS (mobilne ud u SB Male) lub pain killer (celestial) lub talizmanami.
Ważne jest skuteczne użycie blinka. Im dłużej trwa walka tym większe szanse ma kamael.
Jeżeli TH chce wygrać to musi to zrobić w kilku pierwszych sekundach i dodatkowo pilnować czy sam nie załapał de target. Przed walką też powinien pomyśleć nad kolejnością i rodzajem buffów.
Przy równych lvl i sprzęcie, oraz wysokich umiejętnościach obu graczy, przewaga leży nieznacznie po stronie soulbreakera. Po 80lvl przewaga jest już zdecydowanie po stronie Kamela.

W terenie walki wyglądają inaczej. Mój alt kurczak ma dopiero 74 lvl ale zdarza mu się już brać udział w end game pvp. Ostatnio robiąc aoe w fog z łucznikiem 83lvl przyszli po nas AW, Glad i SWS , wszyscy 80+. Cała trójka padła a w kolejnych starciach Kamel stał się dla nich first target. Także potencjał tej klasy jest duży i jeszcze nie wszystkie techniki zostały odkryte.
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2009, 09:47:31 am wysłana przez orlok »


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 20, 2009, 06:16:20 pm »
Wskazówka dla TH - warto użyć Stealth na początku walki, żeby kurczak nam go ukradł i się zdebuffował :P


  • ******
  • Wiadomości: 1118

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 21, 2009, 04:29:02 pm »
Wskazówka dla TH - warto użyć Stealth na początku walki, żeby kurczak nam go ukradł i się zdebuffował :P
a kamael wcale nie zauwazy ze th uzyl stealtha i nie bedzie staral sie mu zaj... poki ten lapie wiecej dmgu bo bedzie idiota  :?

BTW. Kto kurwa usuwa moje posty?  :x
Klotnie na forach internetowych sa jak zawody w zakladzie psychiatrycznym... Czy wygrasz czy przegrasz to i tak jestes pojebany...


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 21, 2009, 05:23:57 pm »
Wskazówka dla TH - warto użyć Stealth na początku walki, żeby kurczak nam go ukradł i się zdebuffował :P
a kamael wcale nie zauwazy ze th uzyl stealtha i nie bedzie staral sie mu zaj... poki ten lapie wiecej dmgu bo bedzie idiota  :?

BTW. Kto -_-'a usuwa moje posty?  :x

Mi też się ostatnio 'usuwają' ;o, btw, chyba stealtha może sobie sam usunąć th ?=p
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • ******
  • Wiadomości: 1118

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 21, 2009, 05:26:53 pm »
Wskazówka dla TH - warto użyć Stealth na początku walki, żeby kurczak nam go ukradł i się zdebuffował :P
a kamael wcale nie zauwazy ze th uzyl stealtha i nie bedzie staral sie mu zaj... poki ten lapie wiecej dmgu bo bedzie idiota  :?

BTW. Kto -_-'a usuwa moje posty?  :x

Mi też się ostatnio 'usuwają' ;o, btw, chyba stealtha może sobie sam usunąć th ?=p
przeczytaj post fro xD bo chodzi o to zeby miec stealtha a nie go wywalac (dziwna taktyka ale kto co woli :D:shock:
Klotnie na forach internetowych sa jak zawody w zakladzie psychiatrycznym... Czy wygrasz czy przegrasz to i tak jestes pojebany...


  • *******
  • Wiadomości: 3220

  • Pochwał: 27

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 21, 2009, 08:29:03 pm »
a kamael wcale nie zauwazy ze th uzyl stealtha i nie bedzie staral sie mu zaj... poki ten lapie wiecej dmgu bo bedzie idiota  :?

BTW. Kto -_-'a usuwa moje posty?  :x
I co, lepiej walczyć z fullbuffed TH i nie używać swojego najlepszego skilla przez całą walkę? :> SB jest właśnie groźny przez to, że kradnie buffy (i ma cheat para na 83), a w przypadku TH polecą praktycznie zawsze Mirage, Dash, Focus Power - bo są na końcu. A jakby nie patrzeć, to te skille są lekko istotne dla tego daggera. Zresztą TH bez buffów i tak będzie obrywał więcej niż TH z buffami+Stealth, a do tego zadawał mniej dmg.

Zresztą nie chodzi tylko o debuff (bo go może kurczak odkliknąć), ale i o to, że zawsze stracimy jeden buff mniej... w pierwszej turze :p

Odnośnie Twojego postu co tu był - nie wiem kto go usunął, ale nie ja.

btw, chyba stealtha może sobie sam usunąć th ?=p
A po co ma go sobie wrzucać i potem usuwać? :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2009, 08:35:17 pm wysłana przez Frohike »


  • *******
  • Wiadomości: 2148

  • Pochwał: 7

  • Cynizm, nihilizm, sarkazm i orgazm.
Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 21, 2009, 08:50:05 pm »


>.> miałem na myśli SB, nie spałem dziś nic więc ~~.
Wskazówka dla TH - warto użyć Stealth na początku walki, żeby kurczak nam go ukradł i się zdebuffował :P
a kamael wcale nie zauwazy ze th uzyl stealtha i nie bedzie staral sie mu zaj... poki ten lapie wiecej dmgu bo bedzie idiota  :?

BTW. Kto -_-'a usuwa moje posty?  :x

Mi też się ostatnio 'usuwają' ;o, btw, chyba stealtha może sobie sam usunąć sb ?=p
/fixed
"Oto i on, boski prototyp,
Mutant który nigdy nie wszedł do masowej produkcji,
Zbyt pokręcony by żyć i zbyt rzadki by umrzeć."


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 29, 2009, 10:21:32 am »
Cześć Orlok :)

Miło naprawdę przeczytać kogoś, kto ma pojęcie o tej profesji większe niż z zabugowanych pathowanych C4.

Jedno trzeba przyznać, największą bolączką jest właśnie to, że wiele osób, które idą na offa zagra właśnie kamaelem, bo to coś nowego niż na ich uber pr0 high rate'ach, które przerabiali pewnie do tego czasu. I niestety tu czeka ich zazwyczaj zimny prysznic. Brak castomowych rozwiązań z privów (tatoo, mana poty itd.) i do tego SB jest cholernie ciężką postacią do ogarnięcia, duuużo bardziej skomplikowaną niż TH, gdzie mając odrobinę szczęścia, byle dzieciak z high lvlem/dobrym gearem może po prostu wygrać.

Duża część opinii o SB wynika też z tego, że jakby nie było, na początku naprawdę był najsłabszy z całej 3 kamaeli. Na samiuteńkim początku skuteczność miał tylko alba w archer party, zerk miał potencjał, ale prawdziwego kopa miał dopiero kronikę później i teraz kolejny po wejściu finala. SB przydawał się w CT1 tylko do lassa na RB, bo trzymało nawet baiuma, co było całkiem śmiesze ;p. 

W ogóle to czekam na jakiś filmik z twojej strony. Fakt faktem, Słoń już kamaelkiem nie gra (chociaż może kiedyś zrobi się mu tam subkę judasza i jakoś przyda się do naszego mage party...? W końcu jest na tym koncie co nasz necro), więc chętnie zobaczę dobrego gracza w akcji zerkiem bądź SB. :>
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:05:37 am »
Sam jeszcze nie robię frapsów.
Aktualnie mój kamael jest w fazie przygotowywań. Mam już 77lvl i męczymy się z kumplem, żeby wbić 78 i levelować na HB.
Kamaela na okres 76-80 skonfigurowałem z nastawieniem na nuki. 315 dark, AM, set rare maj light i już jest niezła zabawa.
W mackę wrzuciłem augment - refresh i w efekcie jestem w stanie ukraść 14 buff zanim przeciwnik zacznie mi coś robić.
W 1vs1 radzę sobie z postaciami 80+. Oczywiście nie z magami, ale pozostałe klasy potrafię zabić.
Z daggerami w tej chwili sytuacja jest jasna. Potrafią zaskoczyć mnie na spocie i zabić jednym hitem. Ale drugi raz, ten sam dagger nie jest w stanie tego zrobić.
Zawsze jestem gotowy i jak odpale odpowiednio skille , dagger leży. Oczywiście w terenie rzadko jestem sam, więc tu zazwyczaj dochodzi do x vs x pvp. Levelowanie jest teraz śmieszne. Chodzimy z kumplem do fog, on łucznikiem robi aoe a ja w tym czasie wyczekuję na war tagi i ustawiam początek pvp jak ktoś próbuje nas dopaść. Jest to forma plvl, ale nie siedzę afk, a będąc w klanie takim jak Nova, mamy pvp co 10-20 minut.
Najlepsze jest to, że jak ktoś po nas przychodzi to musi się skupić na mnie. Jeżeli to zrobi, to traci masę czasu zanim będzie mógł mnie zabić. Jeżeli tego nie zrobi to traci całe buffy i dostaje mocny dark dmg z cancel target :)
Dlatego najczęściej jestem pierwszym celem, a w tym czasie mój kumpel zaczyna strzelać z łuku z tłumu mobów i z dobrego dystansu.
Cel rzadko kiedy ma s/d bo to ściągam w pierwszej kolejności. Wtedy staje się dla łucznika na kilka hitów. Przychodzą po nas najpierw pojedyńczo, potem we 2-3, a po chwili całe party :) Świetna zabawa i jeszcze nigdy tak przyjemnie nam sie nie expiło.
Ale jeżeli ktoś chce obejrzeć dobrego kamaela w akcji to polecam:

http://www.megaupload.com/?d=1L6GH4OB

Cadman to naprawdę rewelacyjny SH. 81lvl, ale za to skill z 83 już ma i ładnie prezentuje co to potrafi.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2009, 08:07:24 am wysłana przez orlok »


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 08, 2009, 08:42:35 am »
Chodzimy z kumplem do fog, on łucznikiem robi aoe a ja w tym czasie wyczekuję na war tagi i ustawiam początek pvp jak ktoś próbuje nas dopaść. Jest to forma plvl, ale nie siedzę afk, a będąc w klanie takim jak Nova, mamy pvp co 10-20 minut.



w00t? O_o



A poza tym bardzo ładnie napisane, tylko do tego trzeba ogarniać no i ofc mieć trochę szczęścia ze sprzętem/augu jak własnie ty masz ^^
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 961

  • Pochwał: 1

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 08, 2009, 10:23:58 am »
Cytuj
Cadman to naprawdę rewelacyjny SH. 81lvl, ale za to skill z 83 już ma i ładnie prezentuje co to potrafi.
Nom, cancel buffow, potem enemy do konca walki stoi na para i +1. Nc-soft naprawde potrafi spieprzyc pewne rzeczy. Tu nawet nie trzeba farta miec, na frapsie hakimaru jest pokazane, jak chyba 11 razy pod rzad para dostal.Czekam z niecierpliwoscia na nerfbata ;)
...


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 08, 2009, 03:08:25 pm »
ja sie nerfa nie obawiam, bo w tej chwili używam technik walki bez paraliżu (bo jeszcze nie mam :) ).
Tak , jestem w Novie, bo moje CC połączyło się z nimi. W sumie fajna zabawa i bardzo dużo akcji klanowych. Szkoda tylko że rdzeń klanu to prawdopodobnie większość boty.
Choć z drugiej strony mamy z kumplami podobne lvle, taki sam jak nie lepszy sprzęt, a zawsze graliśmy legit.
Na martwym serwie to musiało być dla nich jeszcze łatwiejsze.


  • Wiadomości: 41

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #47 dnia: Marzec 04, 2010, 12:31:34 am »
Nerfbat nadszedł, no more permapara lightning shockiem (teraz działa z opóznionym zapłonem co nie znaczy że sie nie stackuje, oraz nie zapominajmy o lightning barrier który działa od razu). Tak czy siak jeden z najwiekszych koksów na oly i w open pvp. W zasadzie im dłuzej trwa walka tym mniejsze szanse na wygrana ma przeciwnik. Największe problemy na oly z berkami i summonerami (zwłaszcza ES z jego uber nukiem). Tak jak ktoś wspomniał postać wymaga kombinowania, osobiscie miałem najwieksze problem z koksami w stylu aw (full epic i masterwork dc set light), w tym momencie jego dps jest w stanie zapewnić wygraną za pomocą facestab spamu (tak tak blink wiem, ogarnieci daggerzy trzymają go własnie na takie sytuacje). Należy kombinować z talismanami (divine protection <3).

Teraz w ramach wyrównywania szans pokazały się talismany dające buffsteal i cancel, kochamy za to ncsoft :)


  • Wiadomości: 440

  • Pochwał: 19

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #48 dnia: Marzec 04, 2010, 02:07:36 pm »
Cytuj
"Nerfbat nadszedł, no more permapara lightning shockiem (teraz działa z opóznionym zapłonem co nie znaczy że sie nie stackuje, oraz nie zapominajmy o lightning barrier który działa od razu)."

Co rozumiesz przez "opóźniony zapłon"?. Mój wchodzi od razu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2010, 02:10:53 pm wysłana przez orlok »


  • Wiadomości: 38

  • Pochwał: 0

Odp: Soul Breaker VS Treasure Hunter
« Odpowiedź #49 dnia: Marzec 04, 2010, 04:02:28 pm »
pewnie mu chodzi o efect anchora od np sk. Biegasz wolniej i wolniej i wolniej przez iles tam sekund a dopiero później dostajesz paraliz. Nie słyszałem szczerze mówiąc żeby to mass para sb dotyczyło ale za mały mam lvl żeby sprawdzić ;)