Witaj
Gość

Wątek: problem z odpaleniem serwera  (Przeczytany 2987 razy)

  • Wiadomości: 1

  • Pochwał: 0

problem z odpaleniem serwera
« dnia: Grudzień 23, 2007, 01:01:00 pm »
Mam problem gdy uruchamiam serwer wyskakuje mi taki blad      moim zdaniem to przez moj system operacyny bo mam win xp 64 bit jezeli jest taki server nie oparty na javie to prosilbym o upload


  • ******
  • Wiadomości: 1390

  • Pochwał: 15

  • Urażona dzidzia, urażona dzidzia!
Odp: problem z odpaleniem serwera
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 24, 2007, 08:14:26 pm »
to ze masz winde x64 nie ma nic do rzeczy. Na windzie x64 mozna odpalac rzeczy x32 ale na odwrot juz nie. Gdzies tu jest napisane przez Luno (pozdro dla niego) jak dodac Java_path po winda. Sam osobiscie w windzie nie siedze to Ci nie powiem. Poszukaj sobie. A jak nic nie znajdziesz to napisz.

mała podpowiedz:
Cytuj
Instalacja pod Windows
Ściągamy J2SE SDK 1.4.1 lub 1.3. Automatyczny instalator instaluje javę po uruchomieniu programu. Po instalacji konieczna jest modyfikacja zmiennych środowiskowych:
- sprawdzenie i ewentualnie uzupełnienie zmiennej środowiskowej PATH o katalog BIN (np c:\\Program files\\j2sdk1.4\\bin)
- dodanie lub uzupełnienie zmiennej CLASSPATH o katalog . (czyli bieżący). Umożliwia to uruchamianie skompilowanych programów z dowolnego katalogu. Można też dodać katalog "." do klucza CLASSPATH maszyny wirtualnej systemu Windows
W Windows NT/2000 modyfikacji można dokonać programem Regedit przez modyfikację ciągów rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Control\\Session Manager\\Environment\\PATH
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SYSTEM\\CurrentControlSet\\Control\\Session Manager\\Environment\\CLASSPATH lub
HKEY_LOCAL_MACHINE\\SOFTWARE\\Microsoft\\Java VM\\Classpath
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2007, 06:13:47 pm wysłana przez Maślan »