Witaj
Gość

Wątek: megaupload.com closed - o PIPA, SOPA & ACTA  (Przeczytany 25806 razy)

  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 24, 2012, 05:51:49 pm »
Ja myślałem, że My jako ludzie żyjący w państwie demokratycznym mamy coś do powiedzenia na niektóre sprawy, ale jak widać wszystko kręci się wokół pieniążka i tego rudego dyktatora Tuska. Powinni go tam wyciągnąć z sejmu i zrobić na ulicy to samo co z Kaddafim.
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 10

Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:39:19 pm »
Mnie powaliła ta wypowiedz na łopatki to jest żałosne mieć takich polityków.


"Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko. Czy inni posłowie i europosłowie wiedzą więcej? Nie" - napisał europoseł Marek Migalski na swoim blogu. "

http://wiadomosci.wp.pl/title,Polski-europosel-dowiedzialem-sie-ze-glosowalem-za-ACTA,wid,14195107,wiadomosc.html?ticaid=1dcc4


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:43:50 pm »
Belgarion, ja myślę że sam Tusk nie wie co jest w tej umowie. A co dopiero politycy^^. Ba, ja też nie wiem :(.
Najgorsze jest to, że kłamią w żywe oczy. Dali do wglądu, ciekawe komu..... Jak to od WikiLeaks wyciekła zawartość ....
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:48:27 pm »
Tusk twierzdi że wszyscy wiedzieli o tej umowie tymczasem co drugi pytany poseł nic o niej nie wiedział.
Tusk dobrze potrafi ludziom mydlić oczy, ciekawe kto uwierzył w to co powiedział dziś a mianowicie "Będziemy chcieli wspólnie ze środowiskami internautów przygotować przepisy, które dadzą pełną gwarancję wolności w internecie"
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 24, 2012, 07:49:53 pm »
Jak to wczoraj ująłem.
"Jakim chu** on tą umowę przekazał 30 podmiotom, jak nikt nic nie wie. Pewno swojej rodzinie, a ona dalszej rodzinie i jest 30  hahaha"
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 10

Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:00:23 pm »
Tu nawet nie chodzi o sam fakt że nikt nic nie wie.

Tylko o to jak można głosować nad czymś o czym nie ma się zielonego pojęcia.
Nie wiem może ja głupi jestem ale na polski chłopski rozum jak zabieram w czymś/ na jakiś temat głos to chociaż powinienem mieć minimalną wiedzę na dany temat. 


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:04:28 pm »
Jak to jak, na stołku trzeba się utrzymać ;>. Jak można było przeczytać "frakcji politycznej patrzy na owego posła i glosuje tak, jak on wskaże". Nie ma to jak mieć własny rozum i chronić 4 litery  :shock:

Lub w drugą stronę

"Swój swego nie udupi"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 08:06:52 pm wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:20:48 pm »
Cytuj
ponad 400 tys. - przyłączyło się do wydarzenia "Nie dla ACTA - nie zgadzam się na podpisanie umowy przez Polskę". Fanpage "Nie dla ACTA w Polsce" od soboty polubiło ponad 170 tys. użytkowników. Żaden inny fanpage nie zgromadził tak dużej liczby osób w tak krótkim czasie
Cytuj
Na stronie na Facebooku relacjonują przystępowanie do protestu kolejnych polskich stron internetowych. Na liście jest ich ok. 900, m.in.: allegro.pl, kwejk.pl, nowoczesnapolska.org.pl, nonsensopedia.wikia.com, lokalne.org, antyweb.pl, histmag.org, antymuza.pl, demotywatory.pl.
Cytuj
Ponad 120 tys. użytkowników polubiło na Facebooku stronę "Ty głosujesz na ACTA, ja nie głosuję na Ciebie". W opisie fanpage'a znalazło się objaśnienie: "Wszyscy, którzy polubią tę stronę deklarują, że podczas najbliższych wyborów nie poprą polityka ani jego partii, którzy opowiedzą się za podpisaniem ACTA".
Cytuj
Film "Jak działa ACTA", opublikowany w sobotę w serwisie internetowym YouTube, wyświetlono dotychczas (wtorek godz. 16) 765 tys. razy
Cytuj
Petycję przeciwko ACTA, zamieszczoną na stronie petycjeonline.pl, poparło prawie 110 tys. osób
Cytuj
Pod apelem o niepodpisywanie międzynarodowego porozumienia, skierowanym do Donalda Tuska, podpisało się dotychczas ponad 30 tys. użytkowników
Cytuj
Politycy PiS i Solidarnej Polski od kilku dni apelują do premiera Donalda Tuska, by rząd nie podpisywał porozumienia ACTA

A Tusk dalej swoje...
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:29:53 pm »
PiS-u bym nie liczył. Bo on robi wszystko na przekór PO. Ale chociaż raz stoją po odpowiedniej stronie barykady.
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:36:11 pm »
Gdzie moge znalesc jakis przyklad jak bedzie dzialalo wprowadzenie tego ACTA podpartego paragrafami z w/w umowy ???


Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:37:25 pm »
Cytuj
TEMAT: NIE DLA ACTA.
TREŚĆ: Jako wolny obywatel Rzeczypospolitej Polskiej domagam się nie podpisywania przez moje Państwo porozumienia ACTA, ograniczającego moją wolność gwarantowaną mi przez konstytucję.

Z poważaniem,

ADRESY E-MAIL: [email protected], [email protected], [email protected]



Mailujcie!!


  • *******
  • Wiadomości: 1722

  • Pochwał: 20

  • Oko Saurona patrzy!
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:41:32 pm »
w moim mieście będzie nielegalny protest, najwyżej sobie na komendzie posiedze :D
Miesięcy bez L2: już nawet nie licze :(


  • Wiadomości: 651

  • Pochwał: 10

  • Under the flag of the Jolly Roger!
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:44:01 pm »
Spokojnie. Od podpisanie ACTA w Tokio do jej faktycznego wprowadzenia jeszcze długa droga. Nie wiem czy wiecie ale do wprowadzenia takiej ustawy jest potrzebna jej ratyfikacja przez sejm. Czyli kolejne głosowanie i tym razem nie dadzą rady zrobić tego po cichu. Nie po tym co się teraz dzieje.

Oby tylko nie okazało się że MY ( czyt.internauci) spalimy się w blokach i po tygodniu, dwóch wszyscy zapomną o co chodzi i oleją sprawę.

Kolejna rzecz która mnie osobiście wk... i to mocno to sposób w jaki politycy traktują internautów protestujących przeciw ACTA. Chyba przez te ich zakute łby nie może przejść myśl że czasy się zmieniają i już niedługo wiodącym elektoratem nie będą ludzie starsi i ci dla których świat i informacja kończy się na obejrzeniu wiadomości i sportu w tv. Taki tok myślenia dotyczy nie tylko PO ale też całej reszty partii. Zauważcie że PiS, SLD i cała reszta głównie siedzi cicho. Widzą że PO i Tusk krecą sobie przez takie podejście powróz na szyje.

Rzecz w tym że jeśli rząd wprowadzi ACTA to w kolejnych wyborach polegnie. Ci którzy do tej pory nie głosowali bo z reguły mieli to w dupie ( cały czas mówię o internautach co jest na dobrą sprawę tożsame z ludżmi w młodym bądż średnim wieku ) tym razem zagłosują.
Ci bardzo młodzi którzy jeszcze nie skończyli osiemnastu lat do wyborów je skończą. I oni też zagłosują. I każdy będzie przy urnie pamiętał o ACTA.

Reasumując. Politycy zapomnieli że każdy z nas jest lub niedługo będzie pełnoprawnym obywatelem z prawem do głosu. Jeśli politycy nadal będą pokazywali że mają taki elektorat w dupie to ten elektorat pokarze gdzie ma takich polityków przy wyborach. Przynajmniej ja tak zrobię i mam nadzieję że inni też.

A póki co protestujemy i ch... :P
[


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:47:57 pm »
Gdzie moge znalesc jakis przyklad jak bedzie dzialalo wprowadzenie tego ACTA podpartego paragrafami z w/w umowy ???
http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY

@Rake

Ratyfikacja to już ostatni etap, w zapewnienia Tuska o późniejszej zmianie warunków umowy chyba nikt nie wierzy.

Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:48:08 pm »
A przynajmniej wiecie przeciw czemu protestujeci ??? Bo ja do tej pory nie.


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:50:12 pm »
Gdzie moge znalesc jakis przyklad jak bedzie dzialalo wprowadzenie tego ACTA podpartego paragrafami z w/w umowy ???
http://www.youtube.com/watch?v=h1fJYlQ9iJY

Widzialem to juz na joemonster.org ale tam sie nie powoluja na zaden paragraf z tego ACTA tylko jakies hipotetyczne gdybanie.


  • *******
  • Wiadomości: 4737

  • Pochwał: 22

  • I dont necessarily agree with everything i say
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:50:53 pm »
A przynajmniej wiecie przeciw czemu protestujeci ??? Bo ja do tej pory nie.
Obejrzyj filmik wyżej

w moim mieście będzie nielegalny protest, najwyżej sobie na komendzie posiedze :D
U mnie protest zalegalizowany ;p zbiórka o 17 ;p
Why should I take life so seriously? I just wanna do what I like to do being far from reality. This is my own world, I just wanna hear the music.
http://www.youtube.com/watch?v=lVvG_dy94LM NEW ONE!
http://www.youtube.com/watch?v=U81wZ2khvFs

L2@retired

WS - Rankar x5 DC 84
RPG - CLUB x15 SWM 85 / DC 85
RPG - CLUB x5 SD 84
DEX - Wrath x9 SD 85  
Reloaded x15 SD 83
eXistence x4 SD 78
Azarath x15 SD 78
Nanaki x15 SD  77
Celes x7 SD 77


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:51:01 pm »
Skrócona wersja: Jeżeli zostaną naruszone prawa autorskie, mają prawo zablokować stronę lub całkowicie ją zamknąć.

Twój provider musi rejestrować download/upload plików itt. Jeżeli wykryję, że coś nie tak ma prawo powiadomić policję albo policja się ma prawo o to upomnieć. Coś ten deseń - Tu się mogę mylić :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 08:53:38 pm wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:59:16 pm »
 
Cytuj
Artykuł 2: Charakter i zakres zobowiązań
 1. Każda Strona nadaje skuteczność postanowieniom niniejszej Umowy. Strona może wprowadzić do swojego prawa szerzej zakrojone dochodzenie i egzekwowanie praw własności intelektualnej, niż jest to wymagane niniejszą Umową , pod warunkiem
że takie dochodzenie i egzekwowanie nie narusza postanowieńniniejszej Umowy. Każdej Stronie pozostawia się swobodę określenia właściwego sposobu wprowadzania w życie postanowień niniejszej Umowy w ramach własnego systemu prawnego i praktyki.


http://obnie.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2383:acta-pl&catid=105:internet&Itemid=27 calosc po polsku przeczytajcie artyku 4
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 09:01:18 pm wysłana przez Smokepsv »


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:02:30 pm »
Smoke, ACTA jest spisana strasznie ogólnikowo.
To jest coś jak MPK i Łódź, kanar ma prawo przetrzymać w tramwaju pasażera, ale nie ma prawa użyć siły ze względu na inne prawo. I kto w tym sporze ma rację? Człowiek, który chce wysiąść, a kanar się z nim siłuje czy kanar, który tego kogoś chce przetrzymać?
Z ACTA jest podobnie, została spisana ogólnikowo i każda interpretacja może być różna :)
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #120 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:09:20 pm »
Skoro jest napisana tak ogolnikowo to na jakiej podstawie ludzie interpretuja ja w taki a nie inny sposob???? Musieli miec do tego jakies podstawy. Zapis ktorych artykulow pozwala interpretowac ich tresc w dwojaki sposob ???


  • *******
  • Wiadomości: 3535

  • Pochwał: -666

  • Antropomorficzna personifikacja
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #121 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:10:35 pm »
w wersji hardcore: wrzucisz filmik z kotem i w tle będzie leciała muzyka - łamiesz w tym momencie prawa autorskie bo nie masz zgody na wykorzystanie danego utworu.

Odnosząc się od razu do w/w: trzeba analizować taki tekst jednolicie, nie fragmentami. Czytając fragment wrzucony przez smoke można dojść do wniosku:
- nie można od tego uciec (1 zdanie).
- Mogę sobie zażyczyć 1mln zł kary i nikt mi tego nie zabroni, w końcu egzekwuję umowę.
- mogę sobie wymyślić jakiś durny przepis na rzecz acty i -_-' innym do tego.
- nigdzie w tym fragmencie nie znalazłem informacji, że musi być to zgodne z prawem mojego kraju


  • ******
  • Wiadomości: 1752

  • Pochwał: 13

    • Travian Games ;]
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #122 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:13:37 pm »
Tak :) Tusk twierdzi, że ustawa nic nie zmieni w prawie polskim. To czemu ją podpisują?

Przeczytaj sobie Artykuł 10 1 i 2 punkt. Niby jest prawo do zniszczenia tego co narusza prawa autorskie. A co jeżeli to jest na stronie internetowej? Mają usunąć tylko dany element czy całą stronę? A co jak dany element jest z synchronizowany, ze stroną?

Paradoks z Artykułu 2: Możemy zmieniać prawo własności intelektualnej tak jak chcemy, ale nie możemy naruszać postanowień umowy. Wystarczy? :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 09:16:22 pm wysłana przez Polopiryn »
Jak się wszyscy wpisują to ja też, nie chce być inny :(

Core:

Nobopiryn - 64 ES ;)


  • ********
  • Wiadomości: 3324

  • Pochwał: 14

  • Spam Slayer
Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #123 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:15:47 pm »
Maile do posłów i posłanek. Interesujący jest fakt, że autorka pierwszej odpowiedzi odpisała bezpośrednio na moją skrzynkę, a druga - zwyczajnie do wszystkich jako ukrytych odbiorców. To tylko domysł, ale - czyżby ktoś tu spędził wieczór na copypaste treści do każdego jednego petenta?

Cytuj
Szanowny Wyborco,

Ta umowa to skandal. Ja również będę interpelowała i protestowała.
Klub poselski Ruch Palikota dołączył do tego protestu.
Złożyłam zapytania poselskie do Premiera Rady Ministrów.

Z poważaniem
Anna Grodzka



Cytuj
Witam,

       

Dziękuję za duże zainteresowanie i prawie 2 tys. wiadomości.

Podobnie jak rzesze internautów jestem oburzona treścią porozumienia ACTA oraz utajnionym przez rząd Donalda Tuska trybem jego przyjęcia przez stronę polską.

Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość zwróci się do Premiera, by nie ratyfikował porozumienia ACTA i rozpoczął rzetelne konsultacje społeczne. Chcemy, by w Sejmie zwołano wspólne posiedzenie trzech komisji ds. UE, kultury i innowacyjności w tej sprawie.

Niedopuszczalne jest ograniczanie wolności Internetu.



Z poważaniem,

Barbara Bubula
Poseł na Sejm RP

www.bubula.pl

And the odd crowd packed all around
Is listening still
Nobly
Subtly

http://dragcave.net/user/Nathel


  • Wiadomości: 36

  • Pochwał: 0

Odp: megaupload.com closed
« Odpowiedź #124 dnia: Styczeń 24, 2012, 09:22:13 pm »
Tak :) Tusk twierdzi, że ustawa nic nie zmieni w prawie polskim. To czemu ją podpisują?

Przeczytaj sobie Artykuł 10 1 i 2 punkt. Niby jest prawo do zniszczenia tego co narusza prawa autorskie. A co jeżeli to jest na stronie internetowej? Mają usunąć tylko dany element czy całą stronę? A co jak dany element jest z synchronizowany, ze stroną?
Nie wiem co w tym przypadku maja zrobic. Domyslam sie, ze odbedzie sie sprawa w sadzie ktora to rozstrzygnie.

Paradoks z Artykułu 2: Możemy zmieniać prawo własności intelektualnej tak jak chcemy, ale nie możemy naruszać postanowień umowy. Wystarczy?

Ale gdzie jest ta sprzecznosc w tym artykule, w ktorym zdaniu?? Chodzi o to -> "Strona może wprowadzićdo swojego prawa szerzej zakrojone dochodzenie i egzekwowanie praw własności intelektualnej, niż jest to wymagane niniejszą Umową, pod warunkiem, że takie dochodzenie i egzekwowanie nie narusza postanowień niniejszej Umowy."
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 09:31:37 pm wysłana przez Smokepsv »