Witaj
Gość

Wątek: kim sa...??  (Przeczytany 2157 razy)

  • Wiadomości: 6

  • Pochwał: 0

kim sa...??
« dnia: Listopad 14, 2005, 09:10:24 pm »
moze to n00bowskie pytanie ale czy ktos mi moze powiedzic kim sa ci cali DONATORZY??:P


kim sa...??
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2005, 10:47:49 pm »
Donator to osoba (gracz) która wspiera server przeznaczając na niego określoną sumę pieniędzy, najczęściej otrzymując coś w zamian np. adene, rzeczy (broń, zbroje itp) czy postać na 52 lev z top B grade -.-


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
kim sa...??
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2005, 04:11:28 pm »
Lekko sprostował bym twoją wypowiedz Elurogos. Donator to osoba która KUPUJE za prawdziwe pieniadze "np. adene, rzeczy (broń, zbroje itp) czy postać na 52 lev z top B grade" w grze, pieniadze którymi płacił przeznaczane sa na server (jego rozwój, opłaty itp.). Natomiast Donator to nie "osoba (gracz) która wspiera server przeznaczając na niego określoną sumę pieniędzy" nie majać z tego zadnych korzyści w grze (chyba ze jakiś upominek w stylu "grające buty - jezeli w nich chodzi sie to slychać w tle jakąś melodie" ).


kim sa...??
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2005, 04:43:10 pm »
Chodzi o to że osoba "wspierająca" lub jaśniej "ofiarująca" wysyła pieniądze (żeby serwer mógł się dalej rozwijać) "otrzymując w zamian" coś w nagrode za to że ich wsparła.

 Same słowo DONATE znaczy PODAROWAĆ, a DONATOR moża luźno przetłumaczyć na Osobę Ofiarowującą. Taka jest ogólnie przyjęta zasada dotycząca donatorów, dlaczego? Ponieważ nie mamy na serverach cennika dot. zakupu rzeczy lub postaci, żaden administrator czy gm nie powie ci że oni sprzedają rzeczy tylko "odwdzięczają się" za pomoc dając w zamian to, czego donator sobie zażyczył.


  • ******
  • Wiadomości: 1139

  • Pochwał: 16

kim sa...??
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 15, 2005, 05:17:18 pm »
Cytat: Elurogos
czy postać na 52 lev z top B grade -.-


Wiesz, ja akurat znalazlem dobry klan, swietnie zorganizowany, i na 40lv - top C, na 52 - B grade :D

Na niektorych serwerach nie mozna zdobyc przedmiotow A grade inaczej jak za prawdziwa kase ;( Boli mnie jak widze goscia w nightmarish heavy armor, i wiem ze ja raczej nie bede takiego miec =/ (chyba ze go pekne i cus wypadnie :D:D:D)


  • Wiadomości: 608

  • Pochwał: 4

  • .i.
kim sa...??
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2005, 04:08:39 pm »
Zgodze się z tobą Elurogos. Aczkolwiek w topicu raczej chodzi o rodzaj donatora jakiego widzimy  w grze. Patrzymy ma NIghtmara i myślimy donator. A patrzymy na takiego w Compozite co też dał kase na server i tak o nim nie pomyślimy. Mnie chodziło w poście o tą różnice miedzy "donatorami". Bo wg. mnie donator to osoba kupująca przedmioty i przychylność gm'ów.

P.S. Ja z Extreme więc mam w tym duże doświadczenie,bo nie raz odczułem że donator znaczy "lepszy,bo zapłacił".

Ale to która odpowiedź jest lepsza zadecyduje "czytelnik",który to przeczyta. My wiemy swoje.

P.S.2. A co do cennika to np. na Extreme czy na Idragonie takowe istnieja.  Cała lista przedmiotów od D do S grade z Cenami obok.Np na extreme wyrma kosztuje 57$ (jak dobrze pamietam). Bo jak np. wytłumaczyć kogoś kto na low rate ma Broń b grade +30?? Każdy enchant ma swoją cene.


kim sa...??
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2005, 04:39:23 pm »
Arthas, zadziwiłeś mnie wiadomością o cennikach istniejących na Extreme i Idragonie, dla mnie to trochę nieetyczne. Słyszałem co się dzieje na ext. i właśnie dlatego tam nie grałem.

Tak czy inaczej doszliśmy do jednego stwierdzenia: Donator to ktoś lepszy od innych bo "zapłacił", i tyle wystarczało się nad tym zastanawiać


  • ******
  • Wiadomości: 1516

  • Pochwał: 14

kim sa...??
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2005, 06:14:03 pm »
Wszystke serwery z rozbudowanym donate w stylu 5$ za kazdy + do broni czy armor zarabiaja na tym. Przyklad extreme ktory ma wieksze zyski z donate niz koszty utrzymana serwera.
Naia - oficjalny server
DominionWind- Healer 99/Enchanter 90/Blade Dancer 5x - aktywny
Jestem ciekawy czy to Montezuma pisze te wszystkie posty tu, czy jakiś skrypt znalazł.
Ah, te chłopaki z NA są tak zautomatyzowani.
Zanim zacząłem grać z Alarionem to miałem do czynienia z kilkoma Cp,ludźmi i mogę powiedzieć, że ta jego "teoria" jest dla 90% graczy nieosiągalna bo po prostu są zbyt słąbymi graczami. 


  • ******
  • Wiadomości: 1559

  • Pochwał: 12

  • Ten pode mną to laps
kim sa...??
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2005, 06:48:07 pm »
ej no ludzie... nie mylmy pojecia DONATOR z NOOBEM*... nie na kazdym serverze dostaje sie cos za donate... niektore servery po prostu maja donate, i jest to donate bez zadnych specjalnych nagrod, po prostu jesli ktos chce pomoc serverowi to placi, a w nagrode otrzymuje lepszy server, a nie zadne itemy.... natomiast NOOB* to ten kto placi by dostac.... nie potrafi radzic sobie sam wiec placi bo ma kasiastych starych.... DONATOR nie musi "nie potrafic" sa DONATORZY dobzi i głupi.... dobzi to ci co placa bezinteresowanie, glupi to ci co nie umia inaczej grac niz kupujac itemy ot to
Skrzat to faja....

Ustaw w swójej sygnaturce i pomóż Skrzatowi zdobyć dominacje nad światem


kim sa...??
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2005, 07:07:35 pm »
Cytat: Elurogos
Donator to osoba (gracz) która wspiera server przeznaczając na niego określoną sumę pieniędzy, najczęściej otrzymując coś w zamian...


Opisałem najczęściej spotykanego donatora :P Ale skrzat ma racje, nie zapomnijmy że istnieją dobrzy donatorzy którzy chcą tylko rozwoju serwera a nie full wypas rzeczy, niestety tak ich teraz mało...  :(


  • ******
  • Wiadomości: 1559

  • Pochwał: 12

  • Ten pode mną to laps
kim sa...??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 16, 2005, 09:04:11 pm »
tak w ogóle to czemu masz w sygnaturce KIRDIAN a nie KIRDAN?
Skrzat to faja....

Ustaw w swójej sygnaturce i pomóż Skrzatowi zdobyć dominacje nad światem