Witaj
Gość

Wątek: Rozeznanie  (Przeczytany 2530 razy)

  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Rozeznanie
« dnia: Luty 01, 2011, 08:45:10 pm »
Mam takie pytanko szczególnie do osób, które grają solo lub chcą zacząć grać, a nie wiedzą kim lub planują reroll. Po sesji będę próbował z kumplem złożyć cp prawdopodobnie na Lancerze, ale nie wiem czy jest sens. Nie wiem jeszcze czy melee, mage czy archer, ale chyba to ostatnie mnie najbardziej interesuje. Otóż pytanie jest takie, czy są w ogóle osoby, które chcą grać supportem typu BD, SWS, WC? Archer pt więc można Razielować (bez obrazy, chodzi mi o grę ofensywną :P) z łukiem itp. EE i BP zawsze jakoś łatwiej znaleźć. Wszystko by było proste gdybym ja lub mój kumpel grał supportem, ale tak nie jest. Przynajmniej w moim przypadku ^.^ Dlatego pytanie jest takie czy jest sens składać cp na Lancerze i szukać ludzi, szczególnie BD i SWS, z tym jak wygląda sprawa? Druga sprawa czy jakiekolwiek osoby byłyby chętne do archer pt? Na razie tylko takie, bo w sumie może uda się złożyć całe pt ze znajomych, ale na wszelki wypadek dobrze się rozeznać :)

We ride together, we die together.


  • ******
  • Wiadomości: 1257

  • Pochwał: 3

  • Legendarny StarK
Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2011, 08:48:19 pm »
Zalezy czym umiecie grac.
mage pt kara, dobre archer pt tez, melee tak samo

4. w przypadku gdy strona przeciwna wygrywa flejm war, (czyli po prostu napisze prawde - czy pocisnie aralionowi od grubasow, derfo od slabiakow, amirasowi od lamuskow, stwierdzi ze core jest dead i online to 200) aralion bierze w rece katarynke i kreci korbka tak dlugo, az wyskoczy z niej zdalnie sterowana małpka (ruesse) i wlepi wrogowi jedynej i slusznej ideologi %


  • Wiadomości: 111

  • Pochwał: 12

  • Fluttershy <3
Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2011, 08:53:08 pm »
Cytuj
ale nie wiem czy jest sens
sens jest
Cytuj
Otóż pytanie jest takie, czy są w ogóle osoby, które chcą grać supportem typu BD, SWS, WC?
ja tylko gram supportem =p ale jest mało takich osób... najtrudniej znaleźć sws...
Cytuj
Nie wiem jeszcze czy melee, mage czy archer
rób archer party (dostali ostatnio mocnego boosta)
Cytuj
szczególnie BD i SWS, z tym jak wygląda sprawa?
2tygodnie szukania a potem 2 tygodnie modlenia się aby nie quitneli

powodzenia =)
... gram w wowa na Burning Onion ^_^


  • ******
  • Wiadomości: 1254

  • Pochwał: 11

Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2011, 09:00:45 pm »
A co z Twoim daggerm, znowu reroll?


  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2011, 09:05:19 pm »
Modl sie o support i o to zeby nie dali quita badz nie zlali Cie od poczatku i bedzie ok.
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 01, 2011, 09:39:14 pm »
A co z Twoim daggerm, znowu reroll?

Istnieje i tyle o nim :P Wole złożyć swoje party od 0 niż szukać innego na AW albo PW, ale jak nie będę miał chociaż 5 osób ze znajomych jako takich, to raczej dam sobie spokój. Najbardziej martwi mnie support w tych czasach ^.- Chociaż 2 cp powstały teraz jakoś.

We ride together, we die together.


  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2011, 09:49:45 pm »
Nasz sie trzyma od kilku dni katujemy... bez swsa, bez 1 dd i ze srednio aktywnym bd (ma problemy z kompem) pozdrawiam D:
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]


  • *******
  • Wiadomości: 7604

  • Pochwał: 0

Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 02, 2011, 12:00:56 am »
złożenie CP nie jest łatwe, ale nie jest też niemożliwe. Podstawa, to wnikliwa obserwacja ludzi, których beirzesz do party. Największym błędem często jest po prostu trzymanie kogoś w PT, podczas gdy widać jak się ktoś przyjrzyj, że typek leci w sobie w kulki.

Co mogę polecić:

Staraj się od razu z kumplem(ami) być na TS klanowym. Każda osoba która rekrutuje się do twojego party powinna najlepiej już od 1 dnia wbić na ten komunikator i nawiązać jakiś wstępny kontakt. Jeżeli nei chce, albo za wszelką cenę tego unika, to spodziewaj się, że koleś walnie emo quita max po kilku tyg (zazwyczaj dniach). Wspólne przebywanie na TS/Vent itd. pozwala poznać ludzi i naprawdę nieźle ich wstępne ocenić. Czasami po 2 dniach gadki z kimś, widać że jest totalny retardem i lepiej od razu mu podziękować za grę.

Zgrywając się również ze sobą tworzycie jakąś atmosferę w party i sprawiacie, że ludziom z constans chętniej chce się logować i wzajemnie motywować do gry. Można zawsze sobie wzajemnie pomóc, dużo skuteczniej niż na czacie.

Jeżeli uda wam się skompletować cały skład i brakować wam będzie jedynie SWS/BD (bo DD zazwyczaj się szybko znajdzie) to możecie nawet się dogadać, by zrobić constowo taką postać, zacząć ją po mału expić (nie polecam robić tylko wtedy jakiś debilnych nicków) i zawsze jest szansa, że jak się ktoś znajdzie, to będzie mu łatwiej dogonić. Takiej postaci wystarczy zbijać Nevite raz dziennie, albo co drugo dzień i nawet nie będzie źle jej exp leciał.

Od lvla +60 (a może nawet wcześniej zacząć co jakis czas) powinniście dążyć, by biegać już w te min 7 osób.

Warto też stawiać sobie jakieś cele, plany (ale takie bliskie, nie te o s80+ od razu) i jak najszybciej zacząć się zgrywać co do wspólnych dni constowych. Odpowiedzieć na kilka pytań:

Ile będzie grać?
W jakich dniach?
W jakich godzinach?
Jak będziecie się komunikować na wypadek gdyby komuś coś wypadło/stało się (to bardzo ważne i zazwyczaj tego brakuje w młodych constach!)

Po tych podstawach pojawią się kolejne kwestie, jak sposób funkcjonowanai constas:
Czy zbieracie na itemy współnie, częściowo, czy każdy z osobna?
Jak najefektywniej farmić, expić, aby nie było poważnych rozbieżności?
itd.

Nikt nei udzieli ci gwarancji, że się uda, ale z drugiej strony nikt nie obiecuje, że będzie cudownie. Widziałem wiele młodych constów od początku gry na ru offie. Część odpadła od razu, inne po jakimś czasie (i np. połączyły się z innymi), inne funkcjonują do dziś.
Jeżeli masz chęci i motywację, warto spróbować. Jednak ludzi ostatnio znów przybywa na Ru offa (ludzie wróżyli rychły koneic Lancera, ale jak widać to graczy przybywa a nie ubywa mimo wszystko), lada moment wchodzi H5 part 4, a privy jakie są każdy widzi. Niby jest RPG, ale to jednak kronika GF (mi to już się prawie kojarzy jak lata świetlne wstecz ; p ). Poza tym każdy priv w końcu umiera (zazwyczaj po kilku miechach), Lancer stoi od ponad 2 lat i nic nie zapowiada ani jego "zgonu" ani ubytku online.

Powodzenia na sesji i mam nadzieję w składaniu party
(BTW polecam rozpatrzeć archer PT/mage pt, szczególnei archer, jeżeli cię to kręci)
Alarion - EdgeWalker   {Amber} Party Leader
ArcheAge  Server: Kyprosa! / West side




Cat Drama Maker


  • Wiadomości: 625

  • Pochwał: 7

Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2011, 12:23:28 am »
Albo polecam ogarnac swsa i zapraszamy do nas :D
kkthxbye - Cardi - L2Sublimity [Hot Problems]


[Wspieram akcję WSKU]
[ENGLISH MOTHER F*****]


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2011, 08:20:02 am »
   Jesli lubisz łuczników polecam, może od razu zabijać nie będziecie ale jak wytrzymacie może byc naprawdę ciekawie... zresztą młode pt nukow/dd tez nie zabija, chyba ze moby.


  • Wiadomości: 856

  • Pochwał: 9

  • AWTHPW
Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 02, 2011, 09:59:48 am »
Ok dzięki za odpowiedzi wszystkim widzę, że da się zrobić. Zaczniemy się bawić za kilkanaście dni :D

We ride together, we die together.


  • *******
  • Wiadomości: 1865

  • Pochwał: 4

Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 02, 2011, 10:22:16 am »
i z tym boostem u archerów to bym nie przesadzal


dostali bonus jezeli chodzi o skile ale tez ucieli real target wiec szalu nie ma. Cos za cos :)


Co do cp to wiesz nie musisz miec 9 osob na start. Ja z bialasem party zaczelismy skladac od pw w common maju i z ss common + th w secie s61 z common ss + tankiem z tallum blade i nm secie i oczywiscie nasz boxowany wc bez pa :) TH odpadl jakos szybko ale cos z tego party powstalo doszli nowi ludzie i poszlo. Nie ma zlotego srodka wazne jest zeby ludzikom zalezalo na party.

Jeszcze jedna rada. Niech to party nie robi leadera bo tworza sie sieroty ktore jak nie ma cp leadera to nic nie robi.
Quis penis aquam turbat? sie pytam!!!


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 02, 2011, 10:30:02 am »
sam byleś w common mj sieroto.... miałem fulla.


  • Wiadomości: 78

  • Pochwał: 0

Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 02, 2011, 11:02:12 am »
 :noob: Jak zaczynaliśmy składac tego consta to nawet Cie nie znałem bo byłeś nieobecny po spięciach z twoim CLem Bubaczem nabie


  • ******
  • Wiadomości: 1437

  • Pochwał: 9

  • Lancer PW 85|Core GH 99/GS 99|
Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2011, 11:03:59 am »
haha grał w Aion :D


  • ******
  • Wiadomości: 1180

  • Pochwał: 0

Odp: Rozeznanie
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 02, 2011, 04:10:24 pm »
bubacz lider to bylo cos ;)